V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

elaine
7. říj 2010

@dudri Tyto tři značky by měli být nejlepší, takže já bych si z nich vybrala už jen podle barvy a omaku🙂

monr
7. říj 2010

@dudri presne ako píše @elaine, z týchto by som vyberala podľa farby a vzoru, prípadne prímesy, či ľan, hodváb, bavlna. Ja mám storch leo a spokojnosť. 🙂

mneme
7. říj 2010

@dudri vsetky tie tri znacky su fajn, urcite sa orientuj podla vzoru, co ti baby radili. ale predsa pridam moju osobnu skusenost - mam storchenwiege annu, je to super satka a mala som ju velmi rada. teraz sme sa ale dostali ku kratkemu didymos indiu, ktore je ovela maksie, poddajnejsie a skratka lepsie sa mi s nim viaze, klze same od seba, hladko sa dotahuje. takze pre mna osobne to didy indio vyhrava 😉

denisocka
7. říj 2010

aj ja mam leo storchcenwiege a nechcem ine . anna bola super ale hrubaaa a indio zas jemne,sa zatahovalo,takže s nim som si musela dat dole prstene s očkami a bacha na opasok

shupolienka
7. říj 2010

dakujem babule za odpovede 😉

@mneme a ake kratke mas indio?

dudri
7. říj 2010

dakujeme za odpovede, este si rozmyslim, mam cas este daleko

luvie
7. říj 2010

@shupolienka možná neporadím z osobní zkušenosti, co přesně dělat, ale dobrý úvaz na bok, který se mi zdá úchvatný na krátké nošení, je tu
http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/31
dnes jsem ho vyzkoušela poprvé a moc se mi líbil, je to jednoduchý úvaz, akorát je nutno vyzkoušet, jak to potřebuješ dotáhnout.

shupolienka
7. říj 2010

@luvie ahoj, hej poznam ten uväz, ale mam pocit ze krpec ked sa tam mixluje tak sa tie popruhy co tvoria kriz na jeho chrbte zosmykuju a rozchadzaju a uz ho to tak pevne nedrzi, a potom ho musim pridrziavat rukou 😖 no neosvecil sa nam moc 😒. Ja neviem, asi som nejaka lava na tie uvazy nabok 😅
Rozmyslala som uz dlhsie o ring slingu. Nemate niekto odskusane? Ma to nejake negativa? 😕 Lebo tam sa mi to dotahovanie zda jednoduchsie ako ked si satku uviazem na bok 😕

mneme
7. říj 2010
monr
8. říj 2010

@shupolienka mne sa na bok osvedčil ring sling, ale fakt len na krátke poponášanie. Celkovo na boku nosím minimálne. Ak potrebujem na boku dlhšie, tak šatka. Ale brucho a chrbát je oveľa pohodlnejšie.

majdula
8. říj 2010

@luvie Tak kriz na bok jsem vubec neznala 😲 super, vyzkousim, ted s pupkem uz se na brise blbe nosi a zrovna jak na potvoru je malej hrozne tulici a chce doma porad nosit... Meli jsme moc radi dvojitej kriz a to je skoro to same koukam...

@shupolienka A zkousela jsi smycku na bok s posuvnym uzlem? To je genialni, rychle, prcka jednoduse vyndas ven a za chvilku zase zpet, opravdu vybornej uvaz...

mamkajanka
8. říj 2010

Dudri mne tych satiek preslo rukami viac 🙂 ono vsetky tri znacky su dobre -zalezi aj na farbe a vzore , ktory sa ti paci.Samozrejme skusenejsie nosicky preferuju didymos. Zalezi to aj od vahy a velkosti dietatka. my sme zacali strochom,presli sme na indio a teraz sme skoncili pri pruhoch od didymos. maly uz vazi cez 12kg a potrebovali sme nieco tuhsie. mne by sa na babetko pacilo nejake indio alebo aj zakar.Myslim , ze na zaciatok by bolo dobre kupit aj nieco z druhej ruky -su to zanosene a makke satky . Aj teraz tu bazare je zopar na vyber 😉

mamkajanka
8. říj 2010

shupolienka tak mi mame uz 2.5 roka a furt preferujeme nosenie. Satka a nosic na dlhsie podla toho aky je ciel nasej cesty alebo kde sa ja potrebujem dostat a na take prechadzky kde rozhoduje nosenec nosime prave ring sling. Prave preto , ze to je jeho vychadzka a chvlu sa chce nosit a chvilu chce ist sam . RS je spratny nezabiere vela miesta a este aj sikovny na vyberanie na manipulaciu s dietatom 🙂 . A aj na kratku satku sa daju natiahnut kruzky /nesity RS/ aj indio bude vyuzite aj maminka a babo spokojne 😉

mamkajanka
8. říj 2010

@monr este k -ja doteraz lutujem , ze som pred dvoma rokmi ked sme sa zacali nosit nekupila nieco original na nosenie -stale som to riesila najskor nam stacila vacsia bunda ,potom som si sila vsadku na noseni vpredu to bolo vlani este sme sas nenosili velmi na chrbte tak som si vravela , ze mozno na buduci rok ju uz nevyuzijeme . teraz mame zas o rok viac a nosime sa stale a zas si vravim , ze uz len hadam chvilu , ze sa neoplati a tak som zasa spekulovala a prisposobovala bundu na nosenie vzadu 🙂 a keby som bola vtedy kupila hned bundu tak mam vyriesenu jar , jesen zimu -nosenie vpredu aj vzadu 🙂 -cize teraz by som uz isla do bundy original a keby sme sa nenosili tak by som ju v pohode predala. daval tu niekto link aj na angel wings tam su aj sofshelove bundy .

shupolienka
8. říj 2010

@mamkajanka
mas na mysli ze by som pouzila na nesity ring sling to moje 3,7 indio? A nie je to dlhe? Nebude dlhy koniec? Ci ako sa to robi potom? 🙂

monr
8. říj 2010

@mamkajanka ani nehovor, ako špekulujem, tak špekulujem, ale teraz zohnať koruny na bundu neviem. Normálne mi je to ľúto. Tak som aspoň jednu zimnú dala strihnúť na chrbte, hádam sa to podarí, nech viem nosiť aspoň, keď idem so psom.

mamkajanka
8. říj 2010

@monr ja som vlastne tiez strihla zadny diel na bunde nasila zips a vsadku , ktoru pouzivam vpredu nazipsujem dozadu a este som tam musela dat taky panel lebo to bolo velmi otvorene a padalo to malemu z chrbta -no stale to nie je original 😉

mamkajanka
8. říj 2010

@shupolienka ja som si az teraz vsimla , ze je to 3.7 mala som pocit ze je 3.2. No skus pospekulovat-dat dlhsiu tu prelozenu cast cez kruhy a potom to podlozis malemu pod ritku. Alebo opacne ten dlhy koniec potom zalozis este raz cez kruhy-neviem ci nepisem ako hotentot 🙂 . Alebo je tu este jedna moznost strihnut aby ti vydalo este na batoh a RS bol kratsi. 😉 Ale to bude asi tazsie poznam to podla seba ked som skracovala indio. Drzim palce alebo potom predat a kupit dajaky nosic....

vanilkaa
8. říj 2010

Ahoj holky, rozhodla jsem se koupit Beco na noseni nasi maly cacorky, ale nemuzu se nejak rozhodnout kterou barvicku vybrat. Na fotkach vypadaji skoro vsechny krasne, bohuzel moznost si to jit omakat do obchodu nemam. Tak jestli mi nekdo poradi budu moc rada. Uvazuji o variante Paige, Carnival a Grace.
Jeste jsem se chtela zeptat jaky je rozdil mezi beco butterfly a beco butterfly 2, ktery je lepsi?
A jeste jedna otazka, co si myslite o novem beco geminy? Diky

majdula
8. říj 2010

@vanilkaa Mit holcicku a byt to pro me, tak beru jednoznacne Carnival 😵 Je nadherny! Ale vybirali jsme pro chlapecka a pro manzela...

Nejsem si jista, esi na trhu u nas bylo neco jineho nez BB II. Myslim ze ne. Akorat nekdy tu dvojku prodejci neuvadeji.

Beco Gemini je podle me lepsi klokanka 🙄 Krok zpet. Strasne uzke mezi nozickama a ta reklama s viselcem celem dopredu... 😕 😨

vanilkaa
9. říj 2010

@majdula Diky moc. A videla jsi ten Carnival na vlastni oci? Me se take moc libi, ale trochu se bojim aby to nebylo moc blaznivy. Co Ty ostatni videla jsi je nazivo? Paige mi prijde ze by sel jednou i pro kluka, ale je to takovy smutny.
Gemini tedy neni ergonomicky nositko? A kde jsi na nej videla reklamu? Diky

majdula
9. říj 2010

@vanilkaa Jasne, chodila jsem nad nim slintat nekolik mesicu do Brany, nez jsme zjistili, ze to bude kluk 😉 Kamoska ho ma pro holcicku, je to uzasny a vubec ne divocina! Ale to i Grace. Jsou krasny obe. Jen bacha, mozna to neni videt, ale maji hnede popruhy a lemy. Coz samo nevadi, ale manzel chtel cerne.
Takze mame Avery, to je takove univerzalni, jako Paige...

Tady jsou obe, kamoscino i moje...

No a tu je to Gemini... staci hned prvni fotka 😒 A ma to i tu desne klokankove polstrovani za krkem, ufff...

http://paxbaby.com/zen/structured-carriers-beco...

monr
9. říj 2010

@majdula tak tá fotka s mimi a psíkmi nemá chybu 🙂 🙂 🙂

monr
9. říj 2010

@mamkajanka ja som si rozkázala len pás na hlavu strihnúť, zmestíme sa do bundy v pohode aj bez vsadiek. Prinajhoršom mám kapsu, ale ako si napísala, originál bunda to nie je.

denisocka
9. říj 2010

ja som si včera naložila svojho 3r.kona do erga ,joj ale bol podareny,skoda že nemam teraz fotak,by som zdokumentovala 😀

kackaj
9. říj 2010

Ahoj holky, poradíte mi, jaké nosítko mám vybrat? Nevím, jestli v něm budu někdy nosit novorozeně, když to nepůjde, tak neva. Ale jde mi o to, aby bylo dobré a pohodlné pro silnější postavu, široká ramena a boky a aby dobře na bocích sedělo a nezařezávalo se, páč jsem teď těhotná, ale chci ještě občas ponosit ročního prcka na zádech. Konkrétně mám v merku manducu, ergo obyč a ergo sport....můžete mi prosím napsat, které by takovéto postavičce mohlo dobře vyhovovat? Moc díky. Jo a nechci ho na denní nošení, spíš sem tam, takže ne že bych pro pišišvora nechtěla pohodlí, ale momentálně radši upřednostňuji pohodlí svoje a nenarozeného🙂 Dík mooooc🙂

vanilkaa
10. říj 2010

@majdula Diky moc za info....ja tomu moc nerozumim tak si rada necham poradit. Asi pujdu do toho Carnivalu, pokud se mi ho tedy podari vydrazit na ebayi.

luvie
10. říj 2010

@shupolienka Kačka se mi taky pořád posunuje... je jedno v jakém úvazu, spravuju furt, jen když usne, je to bez pohybu 🙂 Ale ten kříž na bok je úvaz spíš jen na poponesení - je rychlý, přitom z něj i do něj dítě dáš rychle. Mně se osvědčil, ale opravdu jen na poponesení kousek, jinak se pronese, a je fakt, že postupem času se tak nějak rozhastroší...

@majdula nevím jak pro těhotné, ale asi to půjde dát trochu pod bříško 🙂 zkus a uvidíš. Nenosíš na zádech?

klementina
11. říj 2010

ahojte dievcata, mozem vas poprosit-ja ked som sa ucila pred dvomi rokmi satkovat, velmi mi pomohlo video z youtube.com, na ktore som nasla odporuacanie v tejto diskusii-bol to taky mlady chalan, ktory to ucil viazat-ten klasicky uvaz.
teraz idem poslat elasticku satku kamoske, tak jej chcem hodit aj to video, lebo bolo fakt super. a citat dozadu vsetky strany, na to nemam cas.
ak viete, ktore myslim, mozte mi dat nan link? dakujem