V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
20. říj 2010

@misha_ na brucho uplne staci velka tatinkova bunda 😉
ale ja mam aj kapsu aj cerstvo novu nosicsku bundu a obe su fajn, kazdu ale pouzivam inokedy:
- kapsu nosim ked ja bundu nepotrebujem, no malemu by mohlo byt chladno (jar, jesen)
- bundu nosim, ked je zima uz aj mne 😀

zdeniii
20. říj 2010

Ahojky takj jsem dneska prubla kapsu mam DELuxe v docela parádním dešti a malá byla krásně v suchu a teploučku :_)

majdula
20. říj 2010

@denisocka Jee ale ja to opravdu z toho Nosenideti neopsala 😅 to hnizdo me napadlo okamzite, jak jsem prcky videla 🙂
A copak to mas za pekne namodrale Indio? 😲

denisocka
21. říj 2010

@majdula ja viem že si to neodpísala,ale aka nahoda,že ? Indio - to bolo Ice tušim, skratene na 3m 😵

dugyna
21. říj 2010

@emjee ahojky emjee sa chce opytat ked davas to vlnene bodynko ked sa nosite davas ho na telo alebo davsa nieco a az potom to bodynko? vies ci to nepicha..ta vlna.dakujem

emjee
21. říj 2010

@dugyna na hole telo, nepicha to (je to merino)

dugyna
21. říj 2010

@emjee ok.lebo to dam mame ustrikovat z merina vlny tak preto sa pytam 😉

emjee
21. říj 2010

@dugyna ale vies co je na nom najlepsie - spodok sa da uplne odopnut a je z toho tricko 😉

dugyna
21. říj 2010

@emjee 😉 sak to som aj mame nakazala ze nech ho spravi ako tricko a k tomu gature 😉 ktore sa budu dat pripnut ako gombikmi 😉

luvie
21. říj 2010

@misha_ na krátké nošení mi přijde fajn tenhle ale při delším nošení už není moc pohodlný, malá má skoro 10 kilo http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/31, ale tady ho mají i s větším dítkem 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=3wPT3l8ovxI


dřív jsem si ji ještě vázala do koníka s křížem, nemůžunajít odkaz, ale začíná to takhle, akorát nakonec neuděláš uzel, ale vedeš ještě pod nožkama do kříže, ten pak rozprostřeš přes zadek, vzadu zavážeš. Je to pracnější, ale lépe drží, hůře se do něj dítě dává znovu, ale jde to taky. Kačka už teď moc v šátku dom nevydrží, takže ten první je pro mě lepší, hned je uvázaný, relativně pevný, snadno se vyndyvá a znovu dává, akorát chce trochu praxi odhanout utáhnutí, aby dítě nebylo moc nízko nebo moc přitažené.

misha_
22. říj 2010

@luvie Dekuju za odkazy. Presne neco takovaho jsem potrebovala - na takove ty mensi poponaseni. Rozhodne nemam v planu malou nosit uplne porad a ona to ani nepotrebuje. Myslim, ze nam ten uvaz bude vyhovovat i az zacne chodit a bude si chtit odpocinout. Na tom videu ma 4 lete dite. Doufam, ze takhle velke dite nebudu muset nikdy nosit 🙂

ikarkulka
22. říj 2010

holky, poraďte mi nějaký úvaz na záda. mám 2měsíční dítě, kyčle se vyvíjí dobře, hlavičku drží tak napůl, takže určitě s oporou hlavičky. díky.

luvie
22. říj 2010

@ikarkulka nejsem si jistá, jestli tak brzo je správné nosit na zádech, ale celkem pevný a bezpečný mi přijde dvojitý hammock

https://www.youtube.com/watch?v=2Vl9oiBEV-E


každopádně važ na poprvé a nejméně i na podesáté s někým, kdo ti bude asistovat!!!

případně doporučuju nějaký kurz, jestli jsi v Pze, tak třeba Sobota 13.11.2010 PRAHA 8

Kurz vázání pro těhotné a maminky s dětmi do cca čtyř měsíců.

Čas: 9 - 12 hod

(zkopírovánio z http://www.vbavlnce.cz/terminy-akci/?SID=3aa1cc...)

ikarkulka
22. říj 2010

@luvie díky za kompletní info 🙂
právě jsem viděla na záda vázat i velmi malé děti, taky mi to bylo divné, ale viděla jsem jich takto dost...
nebo ho dát na záda do beca? chtěla bych to jen na chvíli, když třeba potřebuju žehlit, nebo si něco rychlého uvařit... s dítětem na břiše to není dobrý, ale eliáš vyžaduje hodně nošení, takže ho nosím prakticky pořád.

majdula
22. říj 2010

@ikarkulka Myslim ze tvuj bobek je na zada jeste hodne malickej, ja bych na to nespechala... zavazi ti moc na brise? Nevidis pres nej nebo je divokej? Fakt bych jeste pockala a radsi tulila na brise...
Radu jsem na zada nahodila az v peti mesicich a tehdy mi na to prisel nejlepsi a nejrychlejsi obyc batoh... DH jsem zacala vazat az v momente, kdy zacal byt divocejsi a z batohu vyhopsavat 🙂 Ale pro tak maleho mimusaka je to podle me zbytecne slozitej a na jeho vek prehnane zabezpecenej uvaz.
Nemluve o tom, ze u tak maleho bobecka se ti bude blbe na zadech kontrolovat podsazeni a tak... ale nechcu ti to vymlouvat! Ja jsem jen zastancem noseni a tulenicka na brise a k takovemu mimusenku mi to proste na zadech nesedi, no...

No a nebo to Beco... nahodis a jdes 😉

majdula
22. říj 2010

@ikarkulka Pocti si tady o vazani miminek, co este nesedi, pripadne nedrzi hlavicku...

http://nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%2Fvi...

a kdyztak se tam holek vyptej...

emjee
22. říj 2010

@ikarkulka karkul ak ti na bruchu zavadza, skus na bok, ja som pravacka a pri zehleni som si krpca davala na lavy bok (sice v mdc 😀 ale efekt rovnaky)

ikarkulka
22. říj 2010

@majdula já vim, taky se mi nechce vzdávat se toho tulení na břiše. šlo mi jen o ty chvíle, kdy si potřebuju uvařit, vyžehlit... to se s ním na břiše bojím, abych ho nepopálila.
tak asi na chvíli nahodím to beco, to bude zatím nejlepší 😉

majdula
22. říj 2010

@ikarkulka Covece ja ti mam pocit, ze jsem prvnich par mesicu vubec nevarila, natoz abych zehlila 😝 😀
(a tento stav vlastne pretrvava 😅 )

emjee
22. říj 2010

@majdula 😀 😀 😀 s tym varenim je to aj u mna tak 😀 😀 😀

ikarkulka
22. říj 2010

@majdula
@emjee
a co celý den jíte? 😀 chleba s máslem už mě omrzel....
žehlit musím plínky 😒

emjee
22. říj 2010

@ikarkulka prvych 6 mesiacov som presedela v kresle s Matejkom na kolenach na kojacom vankusi (bud chrnel alebo cucal), oblozena jedlom (pripravil mm), vodou, ovladacmi od telky a knihami 😀

majdula
22. říj 2010

@ikarkulka Tak nejak, mela jsem to jako emjee... prvniho pulroku jsem premanentne kojila nebo achala nad spicim prckem, pak teda zacaly prikrmy, priznavam, ty jedine varim a rada 😅
Jinak pro nas dva vari muz, kterej ma zaroven i obedy ve skole, no a pak nam bohate zasobuji mrazak nasi a tchanata.

A naposledy jsem zehlila ctverce v sestinedeli, pak uz jsem i ty jen skladala 😝 A obcas teda prejedu manzelovy kosile, ale jinak chodime zmackani 😎 Ono kdyz se to dobre vyvesi a posklada, tak to jde... 😝

A to jsem driv varivala denne aspon vecere a zehlila i fusekle.
No proste, dite meni priority, no.

misha_
23. říj 2010

@majdula Musim priznat, ze ti zavidim. Pradlo zehlim porad i kdyz narazove, treba jednou za 14 dnu. Ale pak to stoji za to. A varim skoro kazdy den vecere a prikrmy. Nemam asi to spravne pribuzenstvo. Jsem rada, ze mi ji aspon obcas nekdo pohlida. Ted jsme navic s malou ctyri dny samy doma a to je teprv napor na nervy, uz skoro nespi. Jeste ze se rada nosi 🙂

monr
23. říj 2010

@ikarkulka ja by som ani do beca na chrbát nedala, žehlila som s malou v pohode vpredu naviazaná. a aj variť sa tak dá v pohode, dáš si väčší pozor, a nie je problém. 😉

bihan
23. říj 2010

@ikarkulka ja si Malinu vyhadzujem na chrbát do Beca, keď naozaj niečo potrebujem urobiť tak, aby mi nezavadzala, ale ona si drží hlavičku už bez problémov.

misha_
23. říj 2010

Holky,premyslim o tom, ze si poridim jeste jeden kratsi satek. Mam Amazon snad 4,5 metru dlouhy a na jednodussi uvazy ho musim motat nekolikrat kolem sebe. Mate taky nekdo vic satku? My mame teda jeste Manducu, ale ta je hlavne tatinkova a mne je lip v satku. Poradite jakou znacku a hlavne delku?
@ikarkulka Ja jsem jeste na zadech malou nenosila, ted jsem ji mela parkrat na boku a vzdycky jsem s ni vsechno zvladla. Neni lepsi mit mimco na boku pod dohledem nez na zadech, kde si muze brat, co chce? Je tak uvazuju, ale ve dvou mesicich to asi jeste nehrozi.

bambusko
23. říj 2010

@misha_ jasne, ze ked sa das na satkovanie, pri jednej satke nezostanes 😉 odporucam storchenwiege alebo didymos, na chrbat 3,1,-3,2m alebo 3,6m v podstate na vsetky bezne uvezy, ked nie si naobliekana - na postavu do vel. 38/40

majdula
23. říj 2010

@misha_ Urcite to chce jeste minimalne jeden kratsi. Mit kratkej i dlouhej, to je to nejzakladnejsi.
A pak jeste teplejsi do zimy a tenci na leto, pripadne vlnenej nebo hedvabnej, nemluve o barve... 😉

Zkratka, u jednoho se fakt zustat neda. Ja jich mam osm (jenom 😢 ) a to se musim dost krotit 😅

dugyna
23. říj 2010

@majdula vau tolko satkou 😉 a aky odporucas na zimu? ja mam hoppezid biely-bezovy pasik....a na leto?
na leto by som si vedele teda predstavit nejaky tensi...