V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
4. lis 2010

ako obliect maleho pod kapsu / kapsa je sustak a 2x flis ,vonku je do 10st

emjee
4. lis 2010

@denisocka tak ako seba 😉 max o jednu vrstvu (tenku) oblecenia naviac, ja by som dala:
body, pancusky, tricko s dlhym rukavom, teplaciky, (tenka mikina), capacky alebo teple ponozky, navrch kapsu

lalus
4. lis 2010

ináč dnes hlásia 18 - 20 st...práve som počula v rádiu 😨 tak možno aj bez tej kapsy by ste prežili 😀

lynks
4. lis 2010

@denisocka dík, skúsila som okolo domu s ním, tak mal hlavu vykrútenú tak dohora a doboku a kukal, ale nepípol 🙂
Zas som skúsila zaviazat elastickú šatku, ale tam sa mi po chvíli chodenia prevesil až pod pupok :-/
Chcem kúpiť pevnú šatku.

lynks
4. lis 2010

@denisocka kapsa dobrá, jak je velká?mne mama ušila podla návodu, čo bol na nete a je mi až po kolená, museli sme ustrihnut
...

denisocka
4. lis 2010

@lynks 103cm na výšku aj s kapucnou / 80cm od krku dole

jonki
4. lis 2010

ahojte chcem sa nieco spytat....mozno ste to tu uz aj riesili....ale velmi do temy nechodim.
Planujem nase mimi nosit...mam pevnu satku...v mame a ja bolo v minulom cisle aj o noseni v satke...a pri novorodencoch tam bolo napisane, ze sa mozu nosit cely den...ako to je? lebo ja som doteraz pocule len o tych 4 hodinach.... 😕
ako praktizujete nosenie novorodencov v pevnej satke....a kedy ste zacali??? vdaka a prepacte ak sa velmi opakujem 🙂

emjee
4. lis 2010

@jonki mozes nosit kolko vladzes a kolko sa babo nosit chce 😉 ja som zacala ked mal M. takmer 3 tyzdne, ale to len preto, ze sme boli dlho v porodnici a vzapati v nemocnici a kedze som nemala nacvicene nosenie, tam som sa nosit neodvazila, druhe babo uz by som nosila od prveho dna 🙂

jonki
4. lis 2010

@emjee takze to pravidlo o tych 4 hodinach neplati vobec...alebo neplati len u novorodenca...teda do tych cca 28 dni?
si ma potesila s tym ze od prveho dna....teda do porodky asi satku nepotiahnem...ale ked prideme domov a budeme oki planujem skusat 😵 som zvedava ako sa nam bude darit a pacit 😵

emjee
4. lis 2010

@jonki povedala by som - ver intuicii, nic nepokazis 😉 kedze nebudes spociatku zvyknuta (ani babo), kazdu chvilu budes dojcit, prebalovat ... 4 hodiny v kuse to aj tak nebude, rozkuskovane na cely den to nebudes spocitavat, ci uz si prekrocila 4 hodiny 😉

jonki
4. lis 2010

@emjee to mas pravdu 😉 s tym kuskovanim

dugyna
6. lis 2010

ahojte kocky opat idem po radu, myslite ze je nejaky uvaz na chrbat do ktoreho by som mohla dat 4mes.babatko?vdaka

dugyna
6. lis 2010

@denisocka ja davam body s dlhym rukavikom a mikinu a na nozky teplaciky, ponozky a capacky-take teplejsie a pre istotu nosim so sebou tie navleky na nozicky. ale vcera a dneska som mala malu baz kapsy...bolo velmi teplo.. 😉 propadne kapsu vezmem pre istotu do tasky envirosax ideme 😉
@lynks nevies dat link na ten navod na kapsu? dakujem

denisocka
7. lis 2010

@dugyna ani pančušky?tak ja ho potom obliekam jak vadna ,ani nepišem do čoho všetkeho 🤐

dugyna
7. lis 2010

@denisocka len ked bola dost chladnejsie tak som davala tie navledy...sak to je ako pancusky.len to nema mala na ritke mozem jej to na nozicky navliect aj ked je v satke vonku,ked sa ochladi. mam jedny bambusove ,druhe normalne a troje mi vyrobila mamina- z detskych podkolienok 😉 . ked bolo tak tyzden dva velmi chladno,tak sme mali to iste ako teraz len na vrchu kapsu a navleky som nosila len pre istotu...pouzili sme ich raz ked bol hnusny vietor...
dnes bola okolo obeda mala bez kapsy a navlekov ale ked sme boli o 16h vonku tak uz mala aj navledy. ja ju cca ta ako seba obliekam...sak ma aj 3 vrstvy satky na chrbatiku

emjee
7. lis 2010

@denisocka treba kukat na teplomer nie do kalendara 😀

denisocka
7. lis 2010

@emjee 😀 ja som v obliekani vadna..prave ho mam v koliske a ma len body apannčušky take stare preslabene 😀 čo sa nerata ani za vrstvu ,ale von v kočiku mal dnes pri 10st a vetre to čo teraz + 2x flis ovral a bo,v fusaku 😅

denisocka
7. lis 2010

@dugyna ja obliekam vela ... ale už mam na polceste storcha pruhy,v om bude teplejšie ako v leu 😀

dugyna
7. lis 2010

@denisocka no ja tiez kukam po dalsej satke 😉

denisocka
7. lis 2010

@dugyna ja chcem hrozne skusit hopediz,bola v bazare costarika,len som ju posunula kamoske. Tak bude zatial storch,a mozno casom vymenim za hopa

dugyna
7. lis 2010

@denisocka jedna kocka predava v bazare stockoholm..ale od nej som aj ja chcela a potom mi uz neodpisala tak sme kupili cairo

denisocka
7. lis 2010

@dugyna ja by brala nieco hnede.. Ty mas 4,6?neni dlha?a ma skosene cipy? A mas aj ine satky?

dugyna
7. lis 2010

@denisocka mam hoppe 4,6 ja mam velkost.36-38 a je mi tak ze ju mam po kolena ked uviazem kriz s vonkajsou kapsou a moze nosit aj mm.cipy ma sikme ked ratm aj tie tak ma cca5m alebo 5,1. nie zatila nemam ine satky.ale malu nosim vela , vkuse ju mam aj 2-3h uviazanu a satka sa nezarezava je pohodlna. jedine ked mam pretocene-ze zle uviazem tak vtedy ma boli rameno.

denisocka
7. lis 2010

@dugyna jejda tak to je dlha.tak to si kupim krat ku hopku na batoh,toto je vela. Ona bude asi ako storch pruhy ,podlamna materialovo. Ja sa bojim ist s malym von nadlhsie,sakra ze neni leto

dugyna
7. lis 2010

@denisocka preco sa bojim na dlhsei s malym?ked sa zadari tak ideme aj dvakrat denne. a vzdy sme minimanlen 2hodky. no na satke pisu ze 4,6m ale hovorim s cipmy ked som ju merala tak 5,1 😉
no my viazeme kriz s vonkajsou kapsou..tak na to je suoer.,...musim skusit aj ten batoh 😉

denisocka
7. lis 2010

@dugyna ksk von vobec nepouzivam, ib s kapsu dnu,to sa da dobre utahovat kedykolvek. Ja sa chcem v buducnu naucit ten hamlok,ci hammlock?

dugyna
7. lis 2010

@denisocka ten je vraj najtazsi. no mne te kapsa dnu mi nejak nevyhovuje.mne sa prave paci to ze ked je kapsa von viem s nou pken malu schovat resp.prikryt jej tam pekne hlavicku dnu...ked zaspinka. uz som sa ho naucila viazat poriadne..takze nam velmi vyhovuje.ale chcem zacat skusat aj ine viazania..nejake ne chrbat napr...

emjee
8. lis 2010

@dugyna na chrbat sa mi zda este skoro

@denisocka double hammock 😉 v principe ziadny uvaz nie je tazky ked vies ako ho viazat a ked sa ti dieta nemeta ako dive (ako moj 😀 )

denisocka
8. lis 2010

my sme tiež batoh začali až v tom 5/6.mes , to si pamatam ,a ako piše emjee, ja na uvazoch nevidim nič zložite ked dieťa spolupracuje

denisocka
8. lis 2010