V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

nika.r
15. lis 2010

Ahojte.
Netŕpli Vám niektorej z nosenia ruky? Mne posledný mesiac tŕpne pravá ruka a zhoršuje sa to, neviem sa odhodlať ísť k lekárovi, lebo neviem, či to nemôže byť z nosenia. Je pravda, že malú nosím hlavne na pravej strane v babyvaku, ale používam aj šatku a občas ja vak na ľavej strane. Nemali ste niektorá podobný problém? Ďakujem.

monr
15. lis 2010

@nika.r z nosenia by to nemalo byť, jedine, ak by si si pricvikla nejaký nerv. Mne takto tŕpli ruky, keď bola prvá asi v tvojom veku, porobili vyšetrenia, nič nezistili. Po mesiaci - dvoch to prešlo samé. Ale pre istotu skoč k doktorovi.

radka.m.
16. lis 2010

Nika-měla by jsi zajít co nejdříve k lékaři,ono to nic nemusí být,ale taky to může být skříplý nerv od krční páteře a to se fakt nevyplatí zanedbat,protože to by pak mohlo dojít až k operaci,a jinak určo omezit nošení,protože nošení dětí tyto problémy fakt způsobuje,píšu z vlastní zkušenosti-mám po operaci bederní páteře,nošení dětí sice prospívá dětem,ale škodí maminám,je to prý velká zátěž na páteř,mně dokonce na neurochirurgii lékaři říkali,že tato generace mamin bude za pár let plnit ordinace ortopedů a jiných lékařů,podle své zkušenosti bych dítě už nenosila,pokud by to nebylo nutné,ale k tomu lékaři si fakt zajdi zavčasu. 😉 🙂

denisocka
16. lis 2010

mame alberta,kus zla fotka-teda model,ale satka hezká .. som rada že ju mam, zda sa mi zas lepšia ako leo 😀 ..hlavne teraz v zime aj po byte je lepšia

nika.r
16. lis 2010

@monr
@radka.m. ďakujem za reakcie. Asi fakt skočím k Dr., keďže to má zhoršujúce tendencie. Dcérku teraz nosím celý deň, mimo vaku mi nechce spať, v noci pritom krásne spí 10 hodín s dvoma zobudeniami v postieľke. Pri mojich 153 cm je to riadny zaberak. Ešte raz vďaka, pevne verím, že to skončí ako u monr. 🙂

monr
16. lis 2010

@nika.r držím palce, nech zistia čo to je, a čoskoro si fit.

@denisocka supeeeer

suik
18. lis 2010

@emjee tu co mám v jednom albíčku, je z ameriky, pružnej.... včera mi ségra dovezla objednanou Zaru ellevil co jsem měla k Vánocům, no neodolala jsem a musela ji vyzkoušet 😀 vázání je teda úplně o něčem jiným.

zkouším stále kapsu, ale furt je docela nahoře, teda ne už tolik, ale že bych mohla kojit, to teda ne, to by musela mít brčko 😅
bradou dosáhnu na vršek její hlavinky

emjee
18. lis 2010

@suik prave v tej elastickej by ti to mohlo ist v pohode uviazat aj nizsie si myslim 😉 na nosenie staci teda ked mas bradu nad jej hlavou, na dojcenie to chce ten uvaz trosku povolit a spustit este nizsie, preto sa mi na dojcenie viac osvedcila manduca, kde to ide lahsie povolit a zase dotiahnut 😀 s elstickou to moze byt trosku problem
no a zaru ti zavidim 😀 mas tu sivu ako v albume? ja by som chcela bambuosvu, ale to je skor v stadiu snivania, lebo v satke uz nosim minimalne 😔

ikarkulka
18. lis 2010

@emjee ty bambusové jsou nádherné 😵
chtěla bych i vlněnou, ale zatím ji tady nemají. na zimu by byla dobrá 🙂
http://www.ellevill.com/ds_product_info.php?cPa...

ikarkulka
18. lis 2010

@suik o něčem jiným - lepší nebo náročnější?

suik
18. lis 2010

@ikarkulka no ta zara je širší a dítě si mi tam dává líp - je to rozhodně víc látky, úplně jsem to neměřila, možná to je jen pocitový....zatím mi to nejde úplně dotáhnout, jako ten elastickej, ale stejně drží.....když jsem dneska dávala kapsu s křížem - ale jako kolébku, tak mi tam krásně symetricky zapadla, to mi s tím elastickým někdy nešlo....na druhou stranu ale obyčejná kolíbka mi u Zary moc nešla, tu jsem nemohla dotáhnout.

suma sumárum bych řekla, že lepší...až vypiluju dotahování.

zítra zkusím kříž s kapsou vevnitř, ale zase na kolébku, líp spí.

@emjee jj, tu šedivou, jen je trochu tmavší než na obrázku

ikarkulka
18. lis 2010

@suik jo vidíš, tos mi psala do ip, že ve skutečnosti je ta zara tmavší než na obrázku.
mám tuhle http://www.ellevill.com/ds_product_info.php?cPa..., tady vypadá skoro bílá, přitom ve skutečnosti je spíš taková přírodní.
ale budu kupovat ještě tuhle http://www.ellevill.com/ds_product_info.php?cPa... a ta je ve skutečnosti stejná. tak asi jak u čeho.
ale taky jsem byla krapet zklamaná, když přišla ta první.

ivika18
18. lis 2010

@ suik kříž s kapsou uvnitř se jako kolébka pokud vím neváže, zkus kolébku ve dvojitém kříži 😉

suik
18. lis 2010

@ikarkulka ten je zajímavej.... 😉
no za ty peníze by to mohli mít přesně, vybírala jsem jak podle funkčnosti a referencí, ale i podle barvy, tak trochu odflákli šití cedulky na prostředku, teda jestli ta cedulka cca 10 cm od prostředku má značit prostředek

@ivika18 ne? mám na mysli toto: http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/25/Nsj...

ikarkulka
18. lis 2010

@suik ha ha, ta cedulka je fakt líbezná 😀 nikdy přesně neodhadnu prostředek, pořád si to po sobě posouvám. už jsem měla v ruce nůžky, že ji šmiknu a přešiju, ale zrovna někdo zvonil. a pak už jsem se k tomu nedostala.

ivika18
18. lis 2010

@suik no fakt to jde, aha, tak to se omlouvám, a vypadá to dobře 😉

suik
19. lis 2010

@ivika18 dneska jsem to zkoušela navázat a totální katastrofa, řvala jak tur, tak to nešlo. 😖 ach jo....
omlouvat se nemusíš 😉

@ikarkulka já ji tam zatím nechala a udělala si značku jinde, ale taky to přešiju....sem myslela, že jen já mám nějakej vadnej kousek 😲 , proč to tam teda šijou 😀

ivika18
19. lis 2010

@suik a ten dvojitý kříž jsi nezkoušela? Podle mě je na kolíbku super 😉

ta "středová" značka na Zaře je podle mě uprostřed strany vč. jednoho cípu, proto je to posunuté, nechápu, proč to tak šijou 😒

ikarkulka
19. lis 2010

@ivika18 @suik
když si tu zaru přeložím na půl, tak je ta značka tak o 15-20 cm dál. takže si dávám na břicho "svůj střed". ale často mám stejně ty cípy trochu šmrnclý, takže si to na sobě posouvám. protože ten střed občas neodhadnu, ne pokaždý to přeložím, prostě to tak jen od oka dám na sebe.
tak schválně zkusím vázat se značkou na středu břicha, jestli to třeba pak nevyjde. třeba to má nějaký opodstatnění. možná neznají seveřani ksk, kterej jedinej teď vážu a se kterým mi to podle jejich značky nevychází 😀

suik
19. lis 2010

@ivika18 se musím juknout co je dvojitej kříž ...

suik
19. lis 2010

@ivika18 už vidim, zkusim.... se mi zdá, že už musím mít ten úvaz víceméně připravenej, aby tam zaklouzla a já současně se mohla trochu pohupovat a utěšovat a dovázat, takže kříž navenek je moc dlouhý vázání....šátek má celkem ráda, někdy ani jinak neusne, ale někdy prostě řve, když jí tam dávám....tak nevím, jestli něco dělám špatně, ale po chvilce je ticho, buď usne, nebo klidně kouká.

ivika18
19. lis 2010

@suik my jsme to měli taky tak, když byl malinký, řval při vázání a pak okamžitě klid 😉 , asi se jim nelíbí ta manipulace nebo to, že je najednou "spoutáme" 😅 , hlavně že pak je to dobrý. A jestli tě to uklidní, tak se to tak kolem 3-4 měsíců zlomilo a naopak když řval a začala jsem ho vázat, tak už byl klid, i když viděl šátek, tak už se těšil 😉
DK je dobrý, že jde předvázat, třeba do auta, dá se v něm nosit i na vertikál, ale na ten ho moc ráda nemám, KsK uvnitř mi přijde pevnější

@ikarkula to nevím jestli ho tam znají 🙂 , ale na reklamních fotkách Ellevillu mají navazaný KsK, tak asi jo. Napadá mě jedině dvojitý hammock, na ten asi jedině by se hodila značka bokem 😉

suik
19. lis 2010

@ivika18 tak to jsem ráda....svázání ji tolik nevadí, balím do merinozavinovačky skoro furt, ale možná ta manipulace, nebo prostě pokračuje ve řvaní, který začala dřív 😒

ale když nespolupracuje, jde to blbě, napruží se, takže není v klubíčku, trčí jí nohy a vůbec...

dada2007
19. lis 2010

ahojte dievčatá...idem po radu 😉 snáď mi budete vedieť poradiť, hodiť komentár 😉 čakám bábo a plánujeme s MM šatkovať a dnes som našla na nete túto šatku....

... poznáte ju niektorá? viete mi o nej niečo povedať?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9557948&tab=3

díííííík 😎 😎 😎

skorn
19. lis 2010

@suik já mám Zaru tuhle a barva odpovida 😉
..jinak pokud mohu porovnat pevny satek versus elasticky, tak pevny se mi vaze o 100% lepe nez elasticky.
Luisa se mi do nej tak nejak lip posklada 😀

skorn
19. lis 2010

jo a teda je divny, ze ja zadnou znacku na Zare nemám 😕 😅 😀

skorn
19. lis 2010

hmmm tady je odkaz na ten satek 😀
@suik
http://www.ellevill.com/ds_product_info.php?cPa...

suik
19. lis 2010

@skorn tu šedivou? Já mám teda asi světlější monitor 😀 ...

suik
19. lis 2010

aha 😅

skorn
19. lis 2010

@suik 😀