V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

majdula
5. led 2011

@tamka84 Ja ti s dovolenim odpovim - prirodni indio je v nabidce i bez primesi, bavlnene, kuk: http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d...
Ja mam prirodni vlnene - hodne silne, ale mekoucke, pak bavlnenou limitku Scilla - takovej stred rekla bych... a pak lnenou limitku Red-Ivory, to je tenka pavucinka, skoro pruhledna...
Kazde je jine a i kazdy len je jinak silny, kazda bavlna je jina... chce si to osahat 🙂

misha_
5. led 2011

@camillka Taky mam obcas pocit, ze jsme kocar nemuseli kupovat, ale nekdy to bez nej nejde. Uz od zacatku s nim jezdi hlavne babicky - nedovedu si je predstavit, jak se vazou do satku, i Manducu odmitly. Pak jsem s nim rada jezdila v lete na delsi prochazky, kocar jsem postavila do stinu a ja jsem si vedle nej cetla, kdyz mala spala. To mi bude letos v lete chybet. S autosedackou bych na kocarek moc nepocitata. Doporucuje se v ni mit mimco maximalne dve hodiny, u nejmensich hrozi, ze by se mohly udusit, kdyz se jim nejak nakloni hlavicka. Deti nemusi nutne lezet uplne vodorovne. My jsme kocar meli prakticky vzdycky trochu nakloneny, ale je nutne, aby ta podlozka byla v rovine. To plati i pro postylky. Nektere deti dokonce trapi caste ublinkavani a pak je naklonena rovina nejidealnejsi.
Koupili jsme tenhle kocar http://www.slune-cz.cz/kocarek-patron-bohemia-f..., jezdime s nim od pulky brezna, jeste jsem premyslela o tomhle http://www.slune-cz.cz/kocarek-roan-marita/, protoze ma hodne velkou korbicku.
A k vazani - zkousela jsem kolibky, ale nikdy mi poradne nedrzely, tak od 10. tydne jsem vazala kapsu s krizem.

emjee
5. led 2011

@tamka84 indio je prirodne aj cisto bavlnene, resp. v kombinacii s vlnou, plus sa daju najst aj limitovane edicie v prirodnych farbach
lan je vhodny na leto, reguluje teplotu
konope neviem aku ma vyhodu

ja som s mojim indiom - limitka bavlnena viola-natur velmi spokojna, aj ked uz mi lezi v skrini 😔 dieta uz sa nechce dat omotat 😔

emjee
5. led 2011

@tamka inak cenovo vyhodnejsie (najma teda bavlnene a lanove) su limitovane edicie, takze odporucam sledovat http://www.didymos.de/html/sondermodelle.php

camillka
5. led 2011

Holky děkuji moc za odpovědi 🙂
...my by jsme právě chtěli pořídit od Casualplay tu polohovatelnou autosedačku http://www.delfinek.mimishop.cz/detail.php?zboz... to klasické vajíčko...tak jsem myslela, že by to na ježdění pro babičky na pár hodinek stačilo...ale nejsem si tím tak jistá, že to bude o.k. pro miminko a na jeho zádíčka...manžel nechce ani kočárek pořizovat, taky chce šátkovat (dneska mi řekl, že já nosila miminko 9 měsíců, tak teď ho bude nosit 9 měsíců on 😀 )...jenže co když se opravdu bude v některých situacích kočárek hodit...před porodem jsem vážila 45kilo a nevím, jestli to pro mě nebude náročné, nosit miminko neustále...i když do půl roku bych ho nosila nejraději pořád, to nebude tak namáhavé, ale pak si myslím, by mi kočárek bodl...no je to dilema 🙂

tamka84
6. led 2011

@majdula @emjee ďakujem vám. A tie limitované sa dajú kúpiť aj na slovensku? lebo mne tá nemecká stránka nič nehovorí 😔 škoda že na slovenských eshopoch som našla len tie jednofarebné a tie natur, už druhý mesiac sa snažím niečo si medzi nimi vybrať, ale sa bojím že si nevyberiem dobre a nie je to lacná záležitosť.
páčia sa mi aj niektoré žakár vzory ale niekto mi povedal, že každý vzor je iná látka. je to pravda? a že tie majú úplne inú väzbu. vy podľa čoho ste si vyberali?

lillyzelvicka
6. led 2011

Ahojky, prosím o radu,
pořídila jsem si pevný šátek mám 7 týdeního klučíka má 4,8kg a chce se nosit ležet sám nechce neusne pokud není pozdě večer a to na pár minut.Chci li něco udělat nejde to.Prosím o radu jaký úvaz by jste mi doporučili, hlavičku zvedá ale samozřéjmě ji nemá pevnou.Předem moc děkuji Lenka

emjee
6. led 2011

@tamka84 daju 😉 ja som kupovala tak, ze som si vybrala na tej nemeckej stranke a potom objednala cez nosime.sk, ale myslim, ze sa da dohodnut s hocikym, kto tieto satky ponuka, aby ti objednali limitku
ano, zakar je inaksia vazba, ja som vyberala len podla referencii na koniku, nosime a nosenideti

@lillyzelvicka mozes skusit akukolvek kolisku (kolibku) alebo zvislo v krizi s kapsou vnutri

https://www.youtube.com/watch?v=KGasl2AU65s
luvie
6. led 2011

Ahoj holky,
mám tak trochu problém...
ZAčala jsem teď víc nosit na zádech.
Používám nejradši dvojitý hammock, i když K nemá schované ruce - nechce, ale přijde mi nejlepší co se stability týče. Bohužel, už když si ji na záda dávám, je nespokojená, nebaví ji to, takže se mi navíc často podaří šátek navázat tak, že cítím, jak to není v pořádku, takže převazuju...

No, ale co vlastně chci... malá mi na zádech často i usne, jenže když jsme samy, padá jí hlavička, v podstatě mi na stranu padá celé dítě, je skroucená a já mám pak bolavé aspoň jedno rameno. Nemáte nějaký fígl jak na to?
Dnes jsem jeden vymyslela, prostě jak usnula, převázala jsem si ji znovu, tentokráte jsem jí i ve spánku hezky schovala ruce, takže to bylo ideální, ale v centru města, navíc když mrzne, no není to právě ono.

Dík za tipy.

jonki
6. led 2011

@emjee zacala som viazat kriz s kapsou dnu. Chcem sa opytat, ten link co si poslala 16:05...myslis ze je na nom dostatocne fixovana hlavicka tym bocnym pruhom? Mne sa to tiez podarilo uviazat priblizne tak natesno a zdalo sa mi to pre nasu 6 tyzdnovu E trosku volne kedze hlavickueste uplne sama nedrzi. Robim to dobre ak to robim, tak ako na tom videu?

A este jedna otazka ku krizu s kapsou dnu....ako fixovat hlavu ak ma dieta tendenciu ju zaklanat a potrebujem obe ruky k prekrizeniu tych bocnych pruhov pod zadockom?
vdaka za rady 🙂

emjee
6. led 2011

@jonki ja si myslim, ze to uplne staci
co sa tyka fixovania hlavicky pocas manipulacie so satkou - skus jej povalit hlavicku na tvoj hrudnik a ty sa prehni trochu dozadu, aby aj ked zdvihne hlaciku jej nekvacla dozadu

jonki
6. led 2011

@emjee oki, takze zaklon 🙂 presne tak som mala tendenciu to robit. vdaka za radu 😉

ale este mi neda jedna vec...ako riesite nosenie vonku???...ak neberiete kociar...moja E ked je v satke a planuje kadit....zacne sa drat vonku a revat ako tur....a to musi okamzite vonku lebo inak by snad skolabovala 😕 ..takze zatial si akykolvek vyjazd neviem predstavit kedze si to nijako neviem naplanovat ☹

emjee
6. led 2011

@jonki neporadim, s tymto som problem nikdy nemala, bohuzial moj krpec cusi jak vos aj ked ma nalozene

misha_
7. led 2011

@jonki Meli jsme ten samy problem. Kdyz jsem nemohla B. vyndat, dokazala vyvadet dost dlouho. Nekdy to proste neslo a musela to pustit v satku, vetsinou vydrzela (rikala jsem vydrz, vydrz - proste dite na heslo). Idealni je vyrazet ven tesne po tom, co byla na zachode. Jestli to mate jako my - kadeni co dve hodiny a obcas i mezi, tak to proste naplanovat nejde. V satku to jste slo, horsi bylo, kdyz takhle spustila na dalnici praha- hradec kralove, kde neni skoro zadna pumpa.

divoska
8. led 2011

ja som zufala, moje dieta pokracuje ze nechce byt ani v satke ani v manduce. uz som ponastavovala popruhy na milimeter presne symetricky rovnako, posunula som si ju z volnejsich bokov na uzko vyssie na brucho, stale horsie. robim nieco zle? ☹ tak strasne som chcela nosit. a tak strasne nenosim ze mam z toho depresiu

denisocka
8. led 2011

@divoska ahoj,no vidiš a ja som chcela tak strašne nosit a moje dieťa si to vôbec nevyžaduje. zaspi jak babatko v kresielku,takže nosit nemusim. ale v lete budem,už sa tešim,len skoda tej kapsy ,že lezi v skrini. manducu som predala,ostali 2 šatky a ergo

divoska
9. led 2011

@denisocka no sak to ze nevyzaduje si ani moje, ja ale so zaspavanim problem nemam, ale strasne som chcela aby som ho mala na sebe a citil ma a proste z hladiska blizkosti a vztahu a tak. no ale nervaci jak one. neviem ci ma problem so stiesnenim priestorom alebo je zazracny, ale mam pocit ze vsetci nosit mozu len ja nie 😒

denisocka
9. led 2011

@divoska no šimona som nosila a teratz je taky drzy a protivny,že asi to nemalo vyznam 😀

paula_1
9. led 2011

Ahojte. Potrabovala by som vediet aka dlzka satky je dobra pre 85 kiloveho chlapa 180cm vysoky? Cakame dietatko a urcite si chceme kupit satku a aj on sa tesi na nosenie. Len neviem aku dlzku kupit aby sa aj jemu dobre viazalo... Dakujem

mneme
9. led 2011

@paula_1 neviem isto, lebo tabulky su podla konfekcnych velkosti. pozri napr. tu http://nosime.sk/kategoria52-babysatky-storchen...
myslim, ze 4,6 by vam mala stacit. inak vacsina nosiciek ma skusenost, ze kvoli chlapovi netreba kupovat dlhu satku, lebo tatovia aj tak daju casom prednost ergonomickym nosicom 😉

emjee
9. led 2011

@paula_1 uplny suhlas s @mneme - kup si satku podla seba (svojej velkosti), aby si sa ty ako hlavny nosic citila komfortne, tato tych par naviazani co bude mat zvladne aj s kratsou satkou (zvoli uvaz, ktory nespotrebuva vela latky)

melanche
9. led 2011

ahojte. prosim poradite? aky mate nazor na tieto nosice : http://nosime.sk/kategoria34-patapum. ten patapum je cenovo este dostupny pre mna, 100 eur uz neinvestujem, ale chcem ergo nosic. nie klokanku. planujem v nom nosit malu od jari do jesene, ked budem chodit so starsou von, na ihrisko, nech som mobilnejsia.

lalus
9. led 2011

@melanche my sme po šatke nabehli v 18 mesiacoch malého na patapum toddler....a som spokojná...intenzita nosenia zdaleka nebola taká ako predtým (už slúžil len ako praktický prepravný prostriedok, ked som sa niekam potrebovala dostať, resp. v lete na túry) a svoju úlohu na 100 % splnil 😉
Patapum sa vyrába v dvoch veľkostiach, no aj "baby" verziu odporúčajú až od 5 mesiacov - skutočne vyžaduje, aby dieťa už aké-také svalstvo malo a s oporou trošku sedelo, lebo tam nie je až tak celé dobre podopreté ako možno v iných ergo nosičoch, ktoré sú od narodenia. Ja osobne by som tam dieťa vo veku Tvojej menšej ešte nedala. 😒

divoska
9. led 2011

@mneme moj tato nedal prednost nicomu, ofrflal oboje a tvrdi ze nas krpec v tom proste nechce byt no tak co 😠 😀

melanche
9. led 2011

@lalus ja to planujem praveze od toho aprila, ked bude teplejsie. to by uz hadam aj mohlo byt nie? no tie drahe ergo nosice su aj od narodenia, ale to uz je ozaj moc penazi, ani neviem ci sa v tom malej bude pacit.

lalus
9. led 2011

@melanche no od tých 5 mesiacov je to podľa mňa OK, ale ak kúpiš baby verziu, musíš počítať, že okolo 1 - 1,5 roka Ti už bude malá odtiaľ vykúkať a nezmestí sa - v závislosti od toho aká bude veľká.
nad šatkou si nerozmýšľala? z bazára kúpiš aj lacnejšie a a je to podľa mňa najpohodlnejší a najrôznorodejší nosič......viazania sa netreba báť, po 2-3 pokusoch to už budeš mať "v ruke" 😉

lalus
9. led 2011

@melanche ale aby to nevyzeralo, že ˇˇta odhováram 😀 to rozhodne nie, len si treba byť vedomá aj tohto. Ak plánuješ nosiť len občas viac z praktických dôvodov, max. kým začne malá chodiť, tak Ti baby patapum určite poslúži k spokojnosti 😉
Mne však malý napr. v šatke aj spával a bol tam celé hodiny niekedy....a na to sa mi nosič nezdá byť až taký pohodlný. I ked samozrejme, ako bol väčší tak spal aj v patapume, ale to už bolo skôr výnimočné.

melanche
9. led 2011

@lalus viem, ze satka je najlepsia. lenze ja som chcela nieco "sportovejsie". aby ju aj manzel mohol nosit, satku na seba neda to je jasne. v podste to aj vychadza takze v aprili bude mat 5 mes.a v novembri rok. no dlhsie ako do oktobra ju nosit nebudem. mne ide hlavne o to, aby som bola mobilna ked idem so starsou na ihrisko, pripadne von pred dom. diky za rady, dost mi to pomohlo. hlavne som potrebovala vediet, ci tento nosic nie je blbost ako babyvak-s tym som pochodila este pri starsej, az teraz som zistila ze nie je najvhodnejsi na nosenie.

paula_1
10. led 2011

@emjee
@mneme Dakujem za radu.

a este by som sa chcela opytat. je tu aj taka "nosicka" co nema vobec kocik? lebo ja ho neplanujem kupit. len ked to niekomu poviem tak si tuka na celo ze ako si to predstavujem....

prsky
10. led 2011

@paula_1 ja som kocik nekupovala, ale pozicala nam svagrina (ale iniciativa nesla od nas)...ale kocik je fajn vec, hlavne, ak si dietatko pospi na prechadzke a odparkujes ho este na balkone/terase 🙂 ale viac som nosila ako vozila. teraz mame golfky, ktore obcas vyuzivame, hlavne pri nakupoch 🙂
a pre maleho budeme mat zasa hlboky kocik pozicany (zasa sme len dostali ponuku, nejak som to neriesila, planovala som zakupit az sportak z druhej ruky)