V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

anamor
4. bře 2011

@denisocka to ti neviem povedat, mne prisiel tento mejl a uz som ju mala dva dni doma 😅 podla mna v pondelok ju mas doma aj ty

michaela80
4. bře 2011

@zrzuska a keby si si poriesila na tie prve 3 mes iba elastik satku....financne nie je taka narocna a da sa potom predat v pohode....

zrzuska
5. bře 2011

@michaela80 uvidime co poriesime. tak som to aj planovala ze na ten zaciatok elasticku satku dokym by vydrzala a potom uz manducu. 🙂

zrzuska
5. bře 2011

@beruska113 dakujem. to som nevedela. skusim to pozriet. to by bolo fajn. este sa skusim potom kamosky opytat. ona ma tu liliputi a mala jej bude mat rok nejako v septembri asi tusim. tak mozno uz bude mat inu satku alebo nosic. mozno by mi pozicala vyskusat a uvidela by som.

livia333
5. bře 2011

baby mam dilemu...uz som si aj vybrala satku, ale pozerala som teraz aj tie ellevillky a tiez sa mi pacia... 😅 co by ste mi odporucili skor didymos(indio natur, zeder) al. ellevill (JADE Spring, Zara leaf, zara caffe)? A hlavne neviem aku velkost, ak by som napr. chcela satku pouzivat ja a aj mm??? mm ma 196cm a zhruba 105kg...ja som konfekcna velkost 36-38 teraz viac 38-40 😀 Bude nam static 5ka? ci odporucili by ste skor 6ku?
Ak ellevill, odporucate kupovat priamo cez ellevill.com?
Maly sa celkom rad nosi, v manduce zaspi hned, ako ho vlozim a vyberieme sa na potulky ulicami aj so psami 😀 takze vyuzivame naplno, nakolko nie je kocikove dieta 😅

emjee
5. bře 2011

@livia333 takze postupne:
ak kupis didymosa tak tebe by mala stacit 5 na vsetky uvazy, ak kupis zaru musis kupit o cislo vacsiu, lebo zara ma viac skosene konce a pocita obidva do celkovej dlzky (didy pocita len jeden koniec do celkovej dlzky)
co sa tyka chlapa - kup si satku na seba, ty budes hlavny nosic, ak by tebe bola moc velka, nebudes s nosenim spokojna, chlap tych parkrat co ho omotas vydrzi aj uvazy, ktore nespotrebuju tak vela latky, resp. chlap moze nosit v manduci 😉

livia333
6. bře 2011

@emjee dakujem za odpoved. To som nevedela 🙂
tak asi pojdem do ellevill..uz sa len rozhodnut ci jade al. zara...najradse by som obe :D
a myslite ze zara caffe je vhodna aj na leto? Nie je to moc tmava farba? Velmi sa mi paci...no aj tie dalsie dve su krasne...
Asi objednam co najskor z tej stranky, ked ich maju teraz v akcii...cize platit sa plati paypallom? Objednavali ste odtial baby niektora v poslednej dobe? Ci nejde niekto tiez objednavat?

michaela80
6. bře 2011

@livia333 z ellevill .com je vyhodnejsie objednat sama pre seba, maju premyslene postovne 😝 😝 😝 😝

denisocka
6. bře 2011

@livia333 ja som odjednala pred týždnom,platila som paypalom - 1šatka = 95 NOK , 2 šatky dvojnasobne poštovne atd

livia333
6. bře 2011

baby tak som si objednala...jade Spring vo velkosti 6 uz bola vypredana...kurnik, rano ju este mali, no az teraz som objednavala...vediet to...tak to urobim uz rano :( ale nevadi, objednala som si zara leaf 😉
baby aj nejake clo sa plati?
Nieco ste tu spominali, ze dan sa neplati? Tie satky su tam bez dane? ci ako??? Sa mi zda, ze som tu nieco take citala..mozno sa mylim 😅

@denisocka a uz ti aj prisla satka? Ktoru si si objednala 😉

denisocka
7. bře 2011

@livia333 dnes ešte neprišla, už som volala na poštu,sa mi vysmiali že mam baliček z honkongu,stupavi a či mi ešte norsko chýba 😀

dahlia23
7. bře 2011

baby, je tu niekto, kto má skúsenosti s nosením dvojičiek. aj keď len s nosením na striedačku? mám kamarátku s mesačnými dvojičkami, sú dosť noseniachivé, a nevie, čo s nimi. malý vraj trpí kolikou, ja teda toto slovo vo svojom slovníku nemám, lebo ak by som mala podozrenie na "koliku", naložím decko do šatky a podľa mňa je po kolike. 🙂 prečo sa stále toľko ľudí bojí, že nosenie je niečo zlé??? 😒

randarka
7. bře 2011

Ahojte vsetky mamicky, ktorym nie je lahostajne, ako svoje dieta vychovavate. Momentalne pracujem na bakalarke, v ktorej sa zaoberam tym, ci vychova a starostlivost v prvom roku (okrem ineho aj nosenie) ma vplyv na neskorsie spravanie dietata. Ak by ste mali cas a chut pomoct, tak mi mozete vypnit dotaznik (pre mamicky deti 18-36mesiacov), staci kliknut na tento link (pripadne skopirujte do vyhliadavaca) :
http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?su...
Je to ananymne. DAKUJEM

zuzanockamt
7. bře 2011

dievcata mam otazku ... nas jurko je dost bojazlivy v pritomnosti cudzich ludi a v novom prostredi, uz mi bolo parkrat naznacene, ze to ma "z toho tvojho nosenia" a vraj bude rozmaznany a neustale nalepeny na mne kvoli tomu, ze ho nosim, ze spi na rukach a v noci v mojej posteli ... podla mna je to kravina a ma to jednoducho v povahe ... uz ste tu aj take, co mate starsie deti a boli nosene ... ake teda su oproti nenosencom?

majdula
7. bře 2011

@zuzanockamt Tak jednak u tak malickeho prcka je predcasne mluvit o bojacnosti a rozmazlenosti 😉 a za druhe, i kdyby opravdu bazlivy byl a zustal, tak jak pises, ma to v povaze a tu nosenim neovlivnis, maximalne pozitivne... bez noseni by dost mozna byl jeste bazlivejsi. Ale jak rikam, je malickej, vzdyt je normalni, ze miminka v tomto veku chteji byt u maminky a cizi lidi "nemusi"!
A zkusenosti maminek se starsimi nosenci jsou takove, ze deti jsou naopak vic sebevedome, driv se od mamy "odpoutaji"...

zuzanockamt
7. bře 2011

@majdula vdaka, som rada, ze si mi potvrdila moj nazor a pocit ... len niektore maminky maju take divne nazory, ze ho mam ucit na cudzich ludi, obcas ho nechat s niekym inym na hodinku - dve ... aby sa vraj na mna prilis nenaucil ... ja az zasnem niekedy nad tym 😅

dahlia23
7. bře 2011

@zuzanockamt je to kravina 🙂 ja mám ročného syna, je nosený, ešte pred 2-3 mesiacmi sa cudzích ľudí hanbil, ale teraz je to neriadená strela 😀 tých "divných" názorov som si v živote už vypočula strašne veľa :-/ naozaj človek ostane užasnutý, keď mu na rodinnej oslave známy pediater povie: Nemala by si toho malého toľko nosiť, lebo si ho na to naučíš a potom sa bude chcieť nosiť stále. Ha ha ha 😎

werunka21
7. bře 2011

@zuzanockamt To znám, tchýně už ve třech měsících vykládala, jak je blbé kojit, protože prý je na mě malý závislý a já prý se od něho nemohu hnout...akorát že to nikomu nevadilo jenom ji 😝 Ona by si ho chtěla nechávat na víkendy nejradši od narození... 😝 ... miluju takové řeči... 😝 😠

dahlia23
7. bře 2011

@prsky ďakujem 🙂

dahlia23
7. bře 2011

@werunka21 ja malého tiež ešte kojím a počúvam rovnaké reči, ako si ty počúvala v 3. mesiacoch. ale ony za to nemôžu, je to proste taká generácia. im bolo vtĺkané do hlavy, že UM je lepšie ako MM a z pôrodnice odchádzali s falšou a sunarom. hold, taká bola doba ☹ smutné je, že niektorý sa ju snažia praktizovať stále :-/

majdula
7. bře 2011

Uf, na to mam alergii... "nedelej to a to, jinak SI HO NAUCIS" 🙄 No a? Do prcic, vzdyt jsou to miminka, proc by je mama nemela mazlit, kojit, nosit? 😕

son1cka
7. bře 2011

ahojte, sorry, ze sa pletiem do diskusie, ale mam otazocku - zalozila som aj otazku do fora, ale zatial bez odozvy. Mojej trojmesacnej dcerke dnes nalozil ortoped Pavlikove remence. Cely den plackala, tak sme ju nosili narukach. Myslite, ze by som ju mohla dat v tych remecoch do manduky a nosit ju tak? Nosic sice doma nemame, len teraz vecer ma to tak napadlo a kukam na nete Manducu a Ergo...ci by sa to oplatilo kupit... 😒

shira_
7. bře 2011

@son1cka mne sa zdá že je to celkom dobrý nápad...ked som objednávala manducu dala som si do vyhladávača, našla som aj stránku kde sa dá požičať, len už neviem presne kde to bolo... vygoogliš niekde.

beruska113
7. bře 2011

@son1cka neviem ti poradit, ale my máme nosič liliputi, vraj podobný ako manduca a ten sa dá požičat. http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Baby nemáte niektorá elasticku šatku liliputi béžovu? Len som ju chela vidiet tu farbu na nejakej realnej fotke, nie iba na stránke.

denisocka
8. bře 2011

baby,prišla šatka !!!! ma ju sice poštarka,ale do 12.00 je tu 😀 ...poštarka je už zo mna potentovana ,že odkial to ja kupujem 😀

takže kupena bola tušim minuly pondelok,došla do 8.dní

denisocka
8. bře 2011

@son1cka určite, ergo ma širšie rozpäzie medzi nožičkami,to yb si ale teraz nemohla využívat. možno sice hej,zaleži aka je velka

son1cka
8. bře 2011

@denisocka dakujem. Mam doma babyvak - ale ten je teraz nepouzitelny. Pri noseni malej na rukach mi odchadza chrbat a manzelovi tiez - ten chodi na 12tky, takze cez den je mala aj tak len na mne a ten nosic by mi velmi ulahcil zivot 😒 Len jej zas nechcem uskodit... ☹

denisocka
8. bře 2011

@son1cka neuškodiš, popozeraj si čo sa ti pači viac.ja som za ergo,ale tam je pohodlne od toho 5mes,nam sa tam dopbre sedelo až od 6,5-7kg,dovtedy nam to bolo nepoužitelne,lebo to bolo velke

son1cka
8. bře 2011

@denisocka mala ma 5,5kg a tymi remencami sa mi "scvrkla" z 58cm na...ani sa neodvazujem merat - cca48-50cm...takze asi skor ta manduca.