V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

livia333
21. bře 2011

a toto sme uz vychystani do terenu von:D

zuzanockamt
21. bře 2011

@livia333 ja mam pocit, ze tam prilis visi, mal by mat kolienka vyssie ako zadocek a viac zaobleny chrbatik, ale @emjee nech na to kukne kritickym okom, ona je podla mna odbornik 🙂 😉

livia333
21. bře 2011

@zuzanockamt tak potrebujem poradit, co robim zle...ako to docielit? Ja som aj mala pocit, ze zadocek nie je tak nizko ako v manduce...no baby radte :D zajtra budem skusat znova :D uvaz som robila podla tohto navodu: http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/16/Aq4...

emjee
22. bře 2011

@livia333 v podstate dobre, len zboku sa zda, ze mu tam trosku nozicky visia - zasada je uz ked je usalaseny v satke alebo nositku - chytit za nozicky, babo akoby nadvihnut a posunut smerom dozadu, aby mu prevazilo ritku nadol - nozicky musi mat v tvare M, kde spodok M tvoria paty a zadocek a vrch M tvoria kolienka - ked si to budes kontrolovat pred zrkadlom vystri ruku pod zadockom a vystri ruku pri kolienku, ze ci je tam rozdiel vo vyske od zeme
druha vec - toto je ksk vonku, dobry uvaz ked potrebujes mat satku dopredu naviazanu, treba dbat na to, ako tam babo vlozis - zda sa mi, ze jeden pruh ma na chrbatiku trosku zalozeny - to je detail, ale mohlo by to tlacit - vzdy radsej na chrbatiku uplne rozprestrene, zvysky latky nazhrnat po okrajoch (pod kolienkami)

@zuzanockamt dik, ale od odbornika mam este daleko 😀

emjee
22. bře 2011

@livia333 no a tunel ci kapsa nema chybu 🙂

zdeniii
22. bře 2011

Ahojky mátě nějaký tip, jak nosit v šátku starší dítě i když je v bříšku další poklad? 😉

majdula
22. bře 2011

@zdeniii Nos dokud uneses 😉 a dokud je ti to prijemny a snesitelny...
Mne to vadilo zezacatku, mela jsem pocit, ze mi R1 tlaci na bricho a mela jsem taky strach o R2... tak se stehoval na zada 🙂 Jenze na brise to ma radeji a hlavne mi tam krasne pritulenej usina... takze kdyz to prestalo tlacit a vadit, nosila jsem zase na brise, navazanyho trosku vys... nekdy ve 33tt jsem prestala (to uz jsem ale nosila jen doma), ale ted mi bricho kleslo a bylo potreba prcka rychle uspat v cizim prostredi... tak jsem dnes zase navazala dopredu - a dobry 😵
Jo a otehotnela jsem taky v jeho 11 mesicich - ale zalezi taky, jak je mala tezka... Rada je docela lehouckej...

lillianx
23. bře 2011

Ahoj te vsetky zeny-nosnice 😀
Chcem sa opytat, ci ste tu nejake aj z Bratislavy a okolia a popripade sa dako stretavate. Na inom fore baby napadlo urobit zraz, ale kedze nie sme velmi v kontakte s inymi zenami, ktore by nosili u nas, zaujmalo by ma, ci by sa nasiel esten niekto kto by sa pridal, mal zaujem sa stretnut, vymenit si skusenosti, alebo len tak poklebetit. Najprv uvazujem len v okruhu Bratislavy, lebo to byvam a netreba nic moc organizovat. Mozno ale, keby bol zaujem by sa dalo nieco urobit aj vo vacsom meritku. Sme inspisrovane nasimi susedkami z Ciech. Tak co, bol by zaujem? Idealne piste SZ, dakujem.

zdeniii
23. bře 2011

@majdula Moc děkuju, já zatím na záda vázat nezkoušela, nějak se toho bojím... Ale vyzkouším a uvidím... mám ještě manducu, ale v té si to nedokážu mc představit, tak jsem přemýšlela o jiném nosítku, tak uvidíme :_))
Jinak Helík je lehoučká, zatím ale i tak se pronese 🙂)

emjee
23. bře 2011

@lillianx viem, ze aj tu sa uz robili nosicske stretka, ale ja som teda este na ziadnom nebola 😀 nie, ze by som nechcela, ale nevyslo mi to; momentalne uz nosim pomenej

lillianx
23. bře 2011

No ved pokial nejake funguju, tak super. Sem s nimi. Ja som sa len k nicomu takemu nedohladala a teraz vtipne na ceskom fore sa dohaduju slovenky na zraze. Tak ma napadlo, ze mozno tu o niecom viete, resp. mozno by tu tiez bol zaujem. Lebo zatial sa stretavam len s jednou mamickou v Ruzinove.

livia333
24. bře 2011

@emjee dakujem za rady 🙂
kapsa sa nosi super....ale budem potrebovat nejaku nepremokavu este...tak asi aj tak poriesim mam...na ceste je aj hoppedizka vesta, takze by nemalo prefukovat...
Ale musim sa priznat, ze zo satky som viac unesena ako z manducy :D uvazy mi sice nejdu tak od ruky, zatial som skusala len ksk ci uz von al. dnu...ale mne sa vzdy na ramene uvolni trosku latka, co sa tam Alex vrti, ked dotahujem pripadnem zavazujem uz na fest...a dalsi moj taky mini problem je, ze dost vela latky mi vystane po uviazani...mozem pripadne previazat dopredu? Ci ako to riesite?
A este ohladom oblecenia, do manducy som zvykla Alexa viac naobliekat..ale tu ked sa zavinieme do troch vrstiev latky sa mi to zda zbytocne...takze ma na sebe body (bud dlho al. kratkorukavove), ponozky a dupacky...staci to? potom uz len do satky a este prehodim cez neho aj kapsku...no a samozrejme capica ;) uz cakam , kedy mi dorazia moje nosicke veci...
rada by som kupila aj nieco take ako design socks...ale Alex ma tak statne stehienka, ze sa bojim, ze by mu to nozicky otlacilo...viete nieco ine poradit pripadne hodit rovno aj s linkom 😅

emjee
24. bře 2011

@livia333 zaklad je zateplit hlavu a nohy, na nohy mam MaM boticky vlnene, ak chces navleky, tak potom ine ako designsocks, tie otlacaju najviac (aj nie velke stehienka)
ked ti po uviazani este ostane latka, tak skus este jeden uzol navyse, pripadne ak dociahne tak este raz okolo seba omotat
na mensie deti je lepsia satka, manducu ocenis az ti dieta zacne behat a bude chciet raz hore raz dole 😀

jonki
24. bře 2011

ahojte chcem sa opytat na porovnanie satiek didymos indio a ellevillka napr cafe....idem i o to ze ide leto a indio sa mi zda hrube...hutam ci ellevillka nie je na leto pohodlnejsia...mne je celkovo viac horuco ako zima...(ale musela by som indio strelit...lebo dve "pruhy latky" doma mm asi nerozchodi 😀 ...a v podstate uz aj tak dost manducujeme 😵 )

leishmania
24. bře 2011

@jonki ja mam ellevill jade, ta je dost hruba, aspon mne dojde....zara je vraj tensia.... v teple ale budem nosit v mei-tai je prijemny a vzdusnejsi ako ked som obalena v satke

lillianx
24. bře 2011

@jonki este je otazka ake mas indio, lebo je ich neurekom a lisia sa od seba hrubkou. Niketore su ako pavucinka a ine su skoro deky. a potom by som sa zamyslela aj nad tym, ze mozno ti v lete bude menej teplo v tensej satke, ale zas ta moze tlacit, zavisi aka si na to citliva. ja mam radsej hrubsie kvoli pohodlnosti a nosnosti a radsej budem mat v lete dracika v jednovrstvovom uvaze s hrubsou satkou.

jonki
24. bře 2011

@lillianx mam indio natur brown bavlnene

lillianx
24. bře 2011

@jonki to je z tych hrubsich. inak ak by si chcela ellevill, tak maju teraz na niektore satky akciu priamo od vyrobcu na ich stranke a aj s postovnym z norska vychadzaju velmi dobre. to len pre zaujimavost.

jonki
24. bře 2011

@lillianx vdaka, viem....prave preto rozmyslam...ci nepredat indio a nekupit ellvillku....ale zase viac sa mi pacia vzory Jade a @leishmania pisala ze tie su hrubsie ako zara....takze by to bolo asi zajedno

bihan
24. bře 2011

Mne príde Jade a Zara hrúbkou narovnako, mala som v rukách obe. Zara je taká menej plastická, plochšia, Jade je tkaná iným spôsobom (nelíšia sa len vzorom, ale aj spôsobom tkania) a trošíčku viac pruží.
Každopádne obe mi prídu dosť hrubé v porovnaní napr. s mojím Indiom orgován-natur - je to limitka a je krásne tenké, lenže na väčšie dieťa je trochu menej nosné, takže ho predávam a kúpila som si ku krátkej Zare dlhú Jade.
Leto sa dá prežiť zmenou úväzu, možno vo voľnejšom nosiči, ale šatku budem používať aj zvyšných 10m v roku. 😀

jonki
24. bře 2011

@bihan takze ty by si na mojom mieste indio nemenila? (budem ho kombinovat s manducou v ktorej sa E konecne zapacilo)

bihan
24. bře 2011

@jonki neviem, čo by som robila na tvojom mieste, ale ja už mám Jade na ceste a Indio pôjde z domu. 😅

zrzuska
24. bře 2011

ahojte.
tak som si nakoniec kupila satku liliputi. skusala som uz aj viazat i ked trosku to bude asi ine ked nebudem mat brusko 😅 ale super to je. zatial som to testovala iba na babe 😀 a velmi sa mi to lubi.

baby ja by som chcela maleho nosit v tom uväze: koliska v krizi s kapsou vonku. ale ako inak sa da este nosit novorodenec v satke? ak by nahodou nechcel byt takto v koliske. zase ta poloha co je ako v manduce mi pride este skoro pre novorodenca. mate este nejake videa?

zrzuska
24. bře 2011

@livia333 kukala som ten link co si hodila. ten je uplne super. viacero viazani.

len by ma zaujimalo ako sa viaze novorodencek ked by som ho chcela tam v polohe ako ked davate odgrgnut. ze je na pleci alebo teda tak dosikma. ale nie v uplne zvislej polohe ako v manduce?

livia333
24. bře 2011

@emjee mas na mysli tieto boticky?: http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/120/ManyMo...
ak ano, tieto su uz na ceste..aj kuklu som objednala :D uz len nejake navleky na nozicky resp. rucicky by som brala....len neviem, kt. by neboli moc uzke...bo Alex na svojich 4,5 mes. vazi cez 8,5 kg...a to tu niektore maminy popisovali, ze prestali pri tej vahe nosit :D
@jonki , @bihan mne sa zda zara dost hruba...na leto...uz teraz sa v tom potim...ale neviem porovnat s inymi satkami, nakolko toto je moja prva...a myslim, ze asi nie posledna 😅 😀

Mam este jednu mozno pre niekoho hlupu otazku, ako casto periete satky a aj ich zehlite? Ta moja je po par uvazoch riadne dokrcena, riesite to nejako? ci len poskladat a neriesit?
A este jedna vec by ma zaujimala...Alex mi zuzle satku, kym je hore...riesite to nejako? Ci len castejsie potom periete? AKo mne to nevadi...vsak ked mu chuti, nech ozuzlava...robi to ja na manduce, takze som zvyknuta.
A tiez by som uvitala vase rady na satku v lete...nejaku vzdusnu a tensiu trosku...ci nemam riesit pri nasej vahe? Mne sa didymos indio velmi pacia...vsak som sa rozhodovala medzi didymos a ellevill..ale ellevill sa mi zapacili viac.
A baby co je toto za uvaz? http://cgi.ebay.de/HOPPEDIZ-Tragetuch-5-40-m-Ba...

shira_
24. bře 2011

@livia333 jej, objednala som podobné vecičky ako ty, už by mi pomaly mali prísť. inak moj má 3 mes. a už cez 7kg... rozmýšlam či by nebolo lepšie mať manducu v svetlej farbe. teraz mám čiernu a používam tú kapucku, rozmýšľam že na leto to nebude dobré, ked mu bude na hlávku pražiť pri spaní 😕 neviem či nebudem chceieť ešte jednu bledú 😕 veľmi dobre sa mi v tom nosí. no a oslintaná je neskutočne, kam len malý dočiahne.

zuzanockamt
24. bře 2011

@livia333 nas Jurko ma 6 mesiacov a vazi 9,3 kg a stale nosim a nosit este budem urcite az do roka, mozno aj neskor ... nejako mi ta vaha zatial nevadi ... satku nezehlim, vzdy ju poskladam, maly na nej lezi v postielke alebo na nasej posteli sa na nej hra a tiez ju pri noseni obslintava, ale nevadi mi to tiez

lubinka26
24. bře 2011

ahojte. poradite mi? zajtra si idem kamoske pre satku. potrebovala by som nejaky navod pre zaciatocnika 😀 mala ma 4 tyzdne 🙂

lubinka26
24. bře 2011

@janette4 dakujem a co odporucas?