V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mamusia
20. zář 2011

@zulok a mas MaM kapsu?Bo ja som myslela,ze co pod nu?

zulok
20. zář 2011

@mamusia mam, ale este som ju nevytiahla.. mne jedna dobra dusicka predala taku situ ,. podla mna, extra teplu.. ked sa teraz nahle ochladi, schovam drobcove ruky pod moju bundu a nohy do navlekov...pripadne mam este v ruksaku tenku deku, ktorou ho prikryjem..ale ak je to ta Mam kapsa nie zimna, tak asi by som to povazovala za tu vrstvu naviac, co sa oblieka dietatku...
aspon do kocika som tak obliekavala, tak ako mna a sup cez drobca deku...

zuzanockamt
20. zář 2011

@mamusia ja som pod kapsu davala body s dlhym rukavom, pancuchy, ponozky 2 ks, dlhe tricko, navleky na nohy alebo leginy a ked boli velke mrazy, tak aj flisovy tenky overal ... najnizsia teplota, ked som bola este vonku v satke bolo asi -12 stupnov a maly mal vtedy asi 4 mesiace (narodil sa vlani v septembri a nosila som ho celu jesen, zimu a jar)

zulok
20. zář 2011

*********************************************************************************************************
CESTOVANIE S KOČÍKOM, S DIEŤATOM V NOSÍTKU, ŠATKE

Bezplatná preprava: detský kočík s dieťaťom; deti do 6 rokov; držitelia preukazu ZŤP a ZŤP-S aj so sprievodcom; dôchodcovia nad 70 rokov na základe slovenského preukazu totožnosti.

aspon v BA je to tak...http://www.vlak-bus.sk/mhd-bratislava-tarifa.html

musela som to pohladat, lebo uz som sa zlakla, ze moje deturence codia na cierno..cize platim len za seba
*******************************************************************************************************************

zulok
20. zář 2011

zabudla som este...ak vsak prepravujete prazdny kocik, bez dietata.... tak zanho sa plati ako za batozinu...napr. ak si tehulka kupila kocik a treoe sa s nim autobusom....

mamusia
20. zář 2011

@zulok ano,mam zimnu a myslis si,ze ju este netreba vytahovat?
@zuzanockamt a od kolko stupnov si pouzivala ka[su?Teraz je 10 u nas.

zuzanockamt
20. zář 2011

@mamusia kapsu az ked bol mraz alebo velmi zle pocasie(vietor,dazd, sneh), väcsinou som nosila zapnuteho v mojej mikine

zulok
20. zář 2011

@mamusia ja ju mam novu, tak som ju este nemala.. fuha, ale ak je u vas takto cez den 10 , tak by som ju vytiahla, ved to tak byva aj dakedy v zime...ale sak oblec ju do tej kappsy a uvidis, ako jej bude... pripadne aj keby schytala potnicky,nic hrozne to nie je, nabuduce oblecies menej 😉 lepsie, akoby ti teraz prechorela

zulok
20. zář 2011

@zuzanockamt prepac za otazku, o kolko vacsiu mikinu mas, aby si tam napchala aj drobca? musim si ist daku zohnat, zpod ktorej mu nebudu nohy trcat..

zuzanockamt
20. zář 2011

@zulok nosim manzelovu, je to velkost XL, ale teraz, ked ma krpec uz rok, tak ho asi nezapnem uz do nej, lebo je velky, tak asi uz len kapsa mi ostava

zulok
20. zář 2011

@zuzanockamt jaj, skoda, lebo ten moj ma uz 10 m a tiez ho neviem nikam nacpat.. :(

mamusia
20. zář 2011

@zulok no ja jej obleciem iba body,pancusky a papucky na nohy a ciapku a dam kapsu,uvidim ako jej tam bude 😅 a v satke ma 3 vrstvy na sebe

zulok
20. zář 2011

@mamusia satka je v tomto lepsia... ked som citala forum na noseni deti, tak tam davali pod satku tiez len minimuma sup do kapsy, super, ze ziadne hrozne obliekanie 🙂

mamusia
20. zář 2011

@zulok hej to je,je mi aj prijemnejsie nosit v satke,ale kvoli kojeniu a davaniu von,dnu sme kupili aj Manducu,ze lepsie je mat nieco co sa da rychlo zalozit,nez si valat po zemi krasnu satku 😀 alebo 5 minut viazat 😝 ale ked pojdem von len na prechadzku,ze ju nebude treba davat z nej von,to satka jednoznacne 🙂

modellook
21. zář 2011

ahoj holky, nevíte o někom kdo by prodával levně manducu? Sháním pro manžu, já radši šátkuju 🙂 ale on se nejak nerad sneruje 😉 Budu ráda za každý tip, moc děkuji... PS: ještě poptávím body moira tak v 68...

ivanajelinek
23. zář 2011

Kocky ake su najlepsie uväzy na nosenie v satke rocne dieta?

kofinek
23. zář 2011

Ahojte dievcata, mam dotaz, neskusila ste, alebo nemate niekto ponco na nosenie? Ja rozmyslam, ci na zimu by to bolo fajn, ci mate niekto s tym skusenosti. Mozno by som si aj sama nieco ustrikovala 😀

zuzanockamt
24. zář 2011

@ivanajelinek ja rocneho stale osim len v KSK alebo v jednoduchom krizi

ivanajelinek
24. zář 2011

@zuzanockamt Dakujem. Ja to skusim. Doteraz sme sa ako tak nosili v manduce, ale uz mi je maly tazky(11kg). A nevies kde najdem nejake jednoduche navody na viazanie?

zfidorka
24. zář 2011

@ivanajelinek napr. tu noseniedeti.sk/fotonavody

zuzanockamt
24. zář 2011

@ivanajelinek nas jurko ma tiez uz 11,5 kg, nosim v pohode aj v manduce na bruchu, aj na chrbte som uz skusala, ale mne skor vyhovuje, ked ho mam vpredu ... a v satke tiez skor vpredu, lebo dozadu ho este neviem uviazat, je moc divy na to

sissik
24. zář 2011

ahojte
neviem,ci sa na mna pamatate😉 konecne som vyskusala satku a neviem, neviem, ci je vsetko OK
poprosim o kritiku😉
viem, ze v tom uvaze v sede musi mat hlavu rovno, ale ona si ju stale vytaca nabok. nohy sa mi velmi nedarilo dat tak, ze kolena su vyssie ako bedro - je to poloha na nosenie aj pre novorodencov ci radsej nie?
aj v koliske je tak divne s vytocenou hlavou - je to zle uviazane alebo dieta sa tak proste ulozilo?
ona sa aj v kociku alebo na posteli neskutocne sama povytaca

monr
25. zář 2011

@ivanajelinek http://www.nosenideti.cz/video.php http://www.nosenideti.cz/navod.php popozeraj aj tu, je tu toho kvantum, a všeličo možné. Jednoročáka v pohode na chrbte, bude to fajne pohodlné 😉

@sissik na kolísku je podľa mňa toto úplne super video, nie je to síce kríž s kapsou, ale dvojitý, ale je to super ukázané, ako tam dietko dať tak, aby sa nevytočilo nikam do boku.
http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/14/LvS... a tu je kolíska v kríži s kapsou.
Keď máš malú zvislo, tak hlavičku má aj tak otočenú nabok, aby vedela dýchať, ako myslíš rovno? a keď ju budeš mať už na sebe, skús jemne potiahnuť za nožičky hore, aby jej spadla riťka nižšie. a keď dobre podložíš látku pod zadok, tak iste bude mať kolienka vyššie a bude to super. ináč tak môžeš nosiť v pohode od malinkata, ale fakt tie dve veci sú dôležité, podsadiť zadoček a zaguľatený chrbátik.

sissik
25. zář 2011

@monr dakujem😉 este neviem odhadnut, ako silno mam satku uviazat. aj tu vonkajsiu kapsu mam volnejsiu, ako je na videu. budem skusat.
a ja mam v navode k satke fotky, ze babo ide cele do toho vnutorneho kriza, na videu davaju babu zadocek do vnutorneho a chrbatik podopieraju tym vonkajsim krizom. tak z toho so uz trochu zmagorena
no a mam hrozne velke dudy-obludy - ked ju uviazem tak vysoko, tak to bude v pohode? nebude sa zase vytacat na tych kozach?
v zvislom myslim tu hlavicku vytocenu nabok tak, ze lezi na mne lickom - ale ako citam, tak to je ok. tam este skusim potiahnut tie nozicky, aby ich mala tak,ako maju byt. trochu sa bojim silnejsie ju potiahnut, ale budem musiet

monr
25. zář 2011

@sissik teraz pozerám, že som ti nedala link na ten dvojitý kríž http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz...

tá hlavička je tak dobre, keď ju má nabok, a keď máš väčšie prsia, tak aspoň bude mať pekne zaguľatený chrbátik, keď ju dáš vyššie, to bude super.
ešte k tomu úväzu kríž s kapsou, je dnu aj von, začínajú sa viazať podobne, ale každý končí inak, vyskúšaj si oba, keď je kapsa dnu, tak si vieš lepšie podoťahovať. KsK von sa používa hlavne vtedy, keď potrebuješ mať naviazané na sebe a dietko dávať podľa potreby dnu a von.
a s tým podsadením sa tiež treba pohrať, vycvičíš a budeš macher. 😉

sissik
25. zář 2011

@monr ten dvojity kriz som uz pozerala, ale este si na to netrufam. a ten je tusim z pevnej satky, ci sa da viazat aj z elastickej? radsej zacnem jednoduchsim a v tom sa vymakam a potom pojdem na zlozitejsie 😉

paula_1
25. zář 2011

@samila ja mojho davam tiez do ksk vnutri lebo uz chce pozerat a s hlavou mu to robim tak ze tu kapsu mu vytiahnem az po krk, tam ju aj´kus "navrstvim" a dam si zalezat aby ten lem pri krku bol poriadne zatiahnuty - a ten mu potom podopiera tu hlavu. ak sa teda da pochopit co pisem 😀

leishmania
27. zář 2011

ahoj pisete ze beco e skor pre mensie deti. oplati sa mi kupovat ked ma krpec 9 mes alebo mam uvazovat nad inym?

michaela80
28. zář 2011

@leishmania Ja som beco kupila ked mala 11 mesiacov a nosime sa stale v nom...

monr
28. zář 2011

@leishmania osobne by som v tomto veku beco nekúpila, mala som, viem posúdiť. To by som šala do Boba nosiča. Je podľa mňa úplne super a môžeš nosiť dlho predlho. Recenzie sú aj na jednej stránke s plienkami a nosičmi.