V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

leishmania
28. zář 2011

@michaela80 dakujem. si inak spokojna? nasla si daku nevyhodu?

leishmania
28. zář 2011

@monr a preco by si nekupila, v com je problem pri vacsom dietati?

monr
28. zář 2011

@leishmania nosiť sa v ňom dá v pohode, ale mám pocit, že už má potom užšiu tú chrbátovú opierku dole pri nožičkách, čiže mu toľko nepodopierajú nôžky. inak ja som nosila v ňom do 2 rokov, potom som ho vymenila za ergo, keďže sa nenašiel nik, kto by mi ho vymenil za bobu. Ale zas ja mám drobátko dietko, takže aj beco bolo v pohode. ale ako som písala, na väčšie dieťa by som šla do boba. ideálne by bolo, keby si si mohla oba vyskúšať.

michaela80
28. zář 2011

@leishmania ja som spokojna s nim, ale moja je fakt drobcek..ma 8,6 kg a 4 cm... a pre mna kje velka vyhoda ze si ju mozeme s mm striedat bez toho by som ju vyberala z nosica

leishmania
28. zář 2011

@monr dakujem 🙂

leishmania
28. zář 2011

@michaela80 dik. no simi ma teraz 8,2kg. beco sa mi totiy z strasne paci. no uvidim, asi pojdem oskusat

duratlicka
29. zář 2011

Ahojte, chcem sa opytat, ci ten ergonomicky nosic naozaj vyuzivate aj pri detoch nad 3 roky. Pytam sa preto, ci mam investovat do Manducy alebo staci nejaky lacnejsi do 3 rokov? Podla toho, co som citala, na zaciatok je lepsia elasticka satka, ale hned ako sa bude dat, by som chcela ten nosic, lebo na viazanie sa moc necitim.

denisocka
29. zář 2011

@duratlicka to mas jedno,aj tak 3ročneho neosit nebudeš 😉 . a ked,tak kupit poriadny nosič ako manduca a spol,ako nejaku habaduru

mamkajanka
29. zář 2011

@duratlicka Zalezi od dietata my sme mali 3 roky v maji a este sa sem tam podnesieme v beznom zivote hlavne ked sa ponahlam .....no a na turach nosime intezivne ono ten 3 rocny drobec vela nezvladne a nedrzi tempo s rodicmi tak vtedy je nosic uzasna vec 😉 cize ak investovat tak do nosica ktory je "ergo " ma lepsie popruhy a system nosenia v takych obycajnych je to zataz aj pre rodica aj pre dieta a podla mna zbytocne vyhodene peniaze . A taky kvalitny nosic sa potom aj lahsie preda 😉

denisocka
29. zář 2011

@mamkajanka fááákt nosiš? tak ja zas nechodim na tury, a v beznom zivote nemam kedy nosit,skor ho nahanam .ale to asi zavisi aj od povahy dietata a zivotneho stylu danej rodiny, u nas len odrazadlo a ine dopravne prostriedky funguju - a moje nohy,ktore ho musia dobiehat

leishmania
29. zář 2011

@duratlicka aj ked budes nosit 1-2 roky ocenis kvalitny nosic

@monr objednala som dnes bobu 😉 organic pine. tesiiiim sa. chcela som z klingacila ale nemali pine, tak som objednala z amazonu a vyslo ma to 116eur aj s postovnym

monr
29. zář 2011

@leishmania super, dobrá voľba. 🙂 a aj cena.

@duratlicka iste nejaký kvalitný ergonomický nosič, a verím tomu, že ak veľa chodíte a dietko nebude mať nejako veľa cez 20 kg, isto plne využiješ.
@denisocka u nás síce ešte nie sú 3 roky, ale verím, že budeme nosiť aj potom, teraz tiež, keď máme času, tak ide sama, ale ak ďaleko, prípadne dlho, alebo unavená, šup do erga alebo hoppu a fičíme. 🙂

sova33
30. zář 2011

Ahoj holky, mám doma šátek a Manducu a uvažuju o koupi MaM kapsy. Jenom nevím, jaký je rozdíl mezi zimní a deluxe (kromě ceny) a toho, že deluxe je z více vrstev a voděodolná. To znamená, že je i teplejší než zimní? Nebo jaka tomu mám rozumět? A má vůbec smysl ji pořizovat?
A s oblékáním taky nevím, mám problém i v létě do kočáru, natož na zimu 😒 Vím, že se to tady asi řeší pořád dokola, ale nějak nemám čas ani sílu to celé pročítat.
Uvažovala jsem tedy, že bych pořídila: -ochrannou kapsu MaM a na nohy Manymonth botičky z merinovlny (pokud bude po mně, bude mít totiž pořádně studené nohy 🙂 ), možná nějaké dobré rukavičky, ale jinak vůbec nevím ☹

vavrenka
3. říj 2011

@sova33 ja som tiez riesila rozdiel medzi zimnou a deluxe - vraj v nasich klimatickych podmienkach na zimu rozhodne deluxe. ja zvazujem, ci deluxe kapsu alebo rovno nosicsku bundu a nevieeeeemm... 😠

sova33
4. říj 2011

@vavrenka Ahoj, já rozhodně kapsu, aby kdyžtak mohl nosit i manžel. Bundu by rozhodně neoblékl 😀
A co jinak na oblečení pro mimčo?

vavrenka
4. říj 2011

@sova33 malu budem hriat ja, takze bodinko a bavlnene pancuchacky, ponozticky a chcela by som investovat do nejakych teplunkych papuciek, alebo nieco take, kedze nozky ma mala vonku. citala osm o merino papuckach a ponoztickach, tak to by som mozno kupila, len to teda stoji majlant.
ja teraz, ako nosim malu, stale riesim zateplovanie noziciek a havicky, ostatne ma malicka v teplucku.
mna na tej kapse odradza to, ze musim mat rozopnutu bundu, a asi mi bude tym padom pod nu fukat.
a ak kapsu, tak by som chcela nepremokavu, ale aj s nepremokavou kapuckou pre dieta, a to neviem, ci najdem.
a nevies, ktora kapsa s ponukanych na trhu je fakt dobra?

januska555
4. říj 2011

Ahojte baby potrebujem poradiť, chcem si kúpiť šatku ale neviem sa rozhodnúť či kúpiť elastickú, ktorá by bola pre prvé mesiace asi vhodnejšia alebo pevnú len neviem či by som si s ňou vedela rady...ktorá by bola taká niečo medzi aby sa dala použiť dlhšie ale zároveň aby to nebolo pevné ako "deka"?

zuzanockamt
4. říj 2011

@januska555 no neviem, ci nieco medzi existuje 😀 ... elastik je fakt na zaciatok velmi dobry a vydrzi ti v pohode do tych 9 kg

wzorcek
4. říj 2011

@januska555 ja som mala (vlastne este mam, len ju akurat predavam) Moby satku, ona je taka dost pevna elasticka. Ma nosnost 15 kg, takze ju vyuzijes dost dlho a nevytaha sa. Mne na nej vadilo akurat to, ze je prilis dlha (to su vsetky elastiky) a ze s nou uviazes len jeden uvaz - na to sa mi zda moc draha, novu by som uz urcite nekupila.

monr
5. říj 2011

@wzorcek s elastikom sa dá viazať viac úväzov, to len aby to niekoho neodradilo, ale ako si písala, moby je z pevnejších elastikov, dobrá voľba aj pre @januska555 .
@januska555 ale ak by si chcela niečo tenké, tak kľudne pevnú šatku napr. s hodvábom, tie sú tenunké a vhodné pre malinké bábätká.

wzorcek
5. říj 2011

@monr no hej, asi sa da, len tie co som skusala ja neboli asi vhodne 😀 ono je asi vzdy dobre mat po ruke niekoho kto tomu rozumie

monr
5. říj 2011

@wzorcek jasné, vždy je lepšie vidieť niekoho, ale zas keď človek nemá inú možnosť, tak na nete sa toho dá nájsť hodne.

romcovaklarka
8. říj 2011

Ahoj holky, máte prosím někdo ergo baby carrier a do kolika kilo (nebo věku) jste v něm nosily? Já mám šátek, ale hodilo by se mi i něco praktičtějšího na případy, kdy vím, že budu muset malýho často nandavat a vyndavat 🙂 Tak by mě zajímalo, jestli by nám chvíli vydrželo, jestli jsou pohodlné popruhy apod.

monr
10. říj 2011

@romcovaklarka mám ergo sport, je myslím do 18, alebo 20 kg, nosíme stále (skoro denne). pohodlnosť je individuálna, každému vyhovuje niečo iné, naj by ti bolo vyskúšať viacero typov nosičov.

vavrenka
14. říj 2011

@romcovaklarka ja mam klasicke ergo a nedam anho dopustit. popruhy su makucke ad obre polstrovane. pre mna ma vsak dve nevyhody - bedrovy pas je na mna vpredu prisiroky, siaha mi az po lonovu kost a nemozem si s nim sadnut a ak by som si ho dala vyssie - zozadu by som ho mala uplne v pase a to moja chrbtica nezvlada a boli. no a druha nevyhoda - je prihruby na leto. ianak je uzasne makkucky a vaha malej sa nadherne rozlozi a je s nim velmi jednoducha manipulacia. ten pouzivam denne namiesto kocika a aj v nom malu niekedy uspavam doma.
mala som aj novu manducu- new style - bola uplne super (pre moje potreby), krasne sa nosilo a ma predlzovanie chrbtovej opierky, co je super. a mohla som si s nou aj sadnut. tensia nez ergo - vyuzila som ju na leto (mala som ju pozicanu na tyzden), prijemne polstrovane popruhy a bedrovy pas - ten je ozaj bedrovy, nie ako u erga a popruhy sa dali nosit prekrizene na chrbte. nevyhoda pre mna velka - prvotne nastavenie vsetkych popruhov je zdlhave a narocne na nervy a ak chces nosic zdielat este s niekym, tak to zelam vela trpezlivosti 😀 😉
mala som v ruke aj liliputi - ale neprijemne ma prekvapila drsnost latky a suchotavy material vo vystelke chrbtovej opierky, takze ten som nechcela. ale kopec bab je s nim nadmieru spokojnych. len ja som na prijemne matrose, vela latok ma "hryzie"

matja
14. říj 2011

dievčatá, @vavrenka - naozaj je potrebné mať pri ochrannej kapse rozopnutú bundu? Myslela som si, že môže byť v pohode zapnutá, však keď môže byť dieťatko aj na chrbte, tam je tiež bunda "v celku".
Dá sa taká ochranná kapsa ľahko navliecť na dieťa?

@zuzanockamt - ty si z Martina, vedela by si mi v prípade potreby pomôcť s úväzmi? Prípadne nevieš, či je tu v okolí nejaká poradkyňa? Napríklad v MRC? Syna som nosila iba v Manduce, pri druhom bábätku chcem používať aj šatku, preto ešte nemám skúsenosti...

vavrenka
14. říj 2011

@matja ak sa ti da bunda zapnut, tak v pohode, zapni ju. 😉 vacsinou sa ochranna kapsa kupuje prave pre to, lebo sa uz babo v nosici/satek nezmesti do bundy. tak sa to poriesi rozopnutou bundou a ohcrannou kapsou.
tak kapsa sa da lahko navliect na nosic. sice som si musela precitat dvakrat navod 😀 , skoda, ze tam nedali nakres, bolo by to jednoduchsie. a deluxe je naozaj sice tenucka ale TEPLUCKA.

matja
14. říj 2011

@vavrenka - tak ty si si ju už kúpila? A už ju aj používaš na von v takomto počasí?
Ja som to s tou bundou myslela tak, že si oblečiem normálne svoju bundu (zapnutú) a na to si dám bábo v šatke a ochrannú kapsu.

romcovaklarka
14. říj 2011

@vavrenka Díky za podrobný názor 🙂 Objednala jsem si ergo tedy nakonec. Nemůžu se ho dočkat.

A teď když vás vidím. Ta kapsa je na zimu potřeba? Nebo stačí, když se mi povede zapnout sebe i mimi do bundy tak, že to není zaplé až nahoru, ale řekněme někam mně po prsa? Nahoře má mimi samozřejmě čepici. Nebo nastydne? Já beru tak, že ten šátek nebo nosítko je pro něj jako další vrstva oblečení. Nebo to tak není? Díky moc... Ty kapsy nebo speciální bundy jsou hrozně drahé 😒

vavrenka
14. říj 2011

@matja jaj, tak to som nepochopila 😵 , ja by som babo na oblecenu bundu radsej nedavala, lebo ked je na tele, tak ho zohrievas teplotou svojho tela a ochrannou kapsou mu zahrievas chrbatik. hm, neviem ako by som to riesila, keby som chcela nosit tak ako ty.. asi by som babo naobliekala....ale neviem