V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

strociatka
16. dub 2012

dik moc babenky, takze ideme na BOBu 😉 tiez sa pridavam a zhanam najlacnejsie, ak mate tip, kludne hadzte linky, uz vybavujem paypas ci ako sa to vola 😉 😀

strociatka
19. dub 2012

@briketa paradoxne boba 3g ma nizsiu cenu ako boba 2 😀 nechapem, ale mam predsa len jednu otazocku este, nikde som sa nedocitala, ci je tento nosic vhodny aj pre vyssich a objemnejsich tatinkov (aby mi tam malu nezadusil). Nedavno som citala, ze jedna maminka predavala podobny nosic, lebo jej manzel nemohol nosit dieta prave z tohto dovodu. Neviete niekto ci je vhodny pre tatov-macov?

briketa
19. dub 2012

@strociatka ja mam 180 cm. a odmeriam ti ako sa to da najviac povolit

strociatka
19. dub 2012

@briketa poklad, ja som mensia, ale tato ma 2 metre

briketa
19. dub 2012

@strociatka ten spodny pas sa da povolit na cca140 cm, to ti vlastne sedi na bokoch.
urcite sa do toho vojde.

strociatka
19. dub 2012

@briketa to urcite, mna skor desia tie ramenne popruhy, ci si malu na seba moc nenatlaci, lebo malicku mame riadnu baculku - hotovy valibuk a tato je tiez velky

briketa
19. dub 2012

@strociatka cez prsia nie je vacsi ako ja ked kojim....!!! 😀 😀 😀 strasne sa rehocem....
lebo presne preto ja som zhanala ramena co sa dobre povoluju, lebo mne je vsetko male cez hrudnik a este s mojou vyskou...
odmeriam to nejako

strociatka
19. dub 2012

@briketa 😀 😀 😀 pravda, ja tiez kojim a obvod hrudnika mi moze zavidiet nejeden kulturista 😀

ginepra
25. dub 2012

prosim radu, ktora mate skusenost - je lepsi ergo carrier alebo liliputi alebo papatum toddler?... ktora mate - ako ste spokojna? dakujem

ginepra
25. dub 2012

este doplnim - malicky ma 7 mesiacikov, takze je uz vacsie babo

duplicka
30. dub 2012

prebehla som rozne diskusie a snorim a snorim beco gemini alebo ergo? viete mi niekto poradit realny rozdiel. do erga potrebujem vlozku pre mimi a beco pise,ze od narodenia,ale nenasla som foto s babenkom malickym, jedine vacsie a teda farby beco ma krajsie, ale inac sa mi zdaju fakt podobne az velmi

vavrenka
8. kvě 2012

@duplicka ak by som sa rozhodovala medzi tymito dvoma, urcite ergo. beco- v teste ergonomickych nosicov vyhodnotili ako najmenej ergonomicky. dalej, v becu mas babatko posadene dost nizko-co mnohym,napr. aj mne by vadilo.. ale coo sa becu neuprie je jeho KRASNY dizajn.. ja som mala ergo, manducu a bobu a musim povedat, ze vlozka do erga na leto pre male mimi je uplne o nicom, lebo je hrubaaaaa.. na zimu super!
ak chce nosic na leto aj s novorodeneckou vlozkou vyskusaj manducu, ale nie stary tym, ale ten new style- ten ma tu vlozku lepsiu, zuzenu, takze tam male mimi vpohode vlozis. nevyhoda manduci je v tom, ze ma vela praciek, takze si clovek musi najst system v nastavovani. inak ja by som uplne male mimi do vertiklanej polohy ani do manduci nedala. ja som cca do 2m satkovala a az ptom som dala do nosica 😉
inak aj manduca aj ergo vysli dobre v testoch..

monr
8. kvě 2012

@vavrenka osobne som beco milovala, je pravda, že je nižšie ako ostatné nosiče a ako som už viackrát písala, že pre malé deti je super. pre väčšie už nie ja tak pohodlný. manducu nemám odskúšanú, a z erga mám len sport. Tiež tá novoredenecká vložka v ergu mi vôbec neimponuje, isto by som ju na novorodeniatko nepoužila. A boba mi prišla úplne pohodlná na väčšie dieťa, do tej by som šla kedykoľvek zas.

vavrenka
8. kvě 2012

@monr bobu mam 😉 , sme s malou veelmi spokojneeeee 😉 , mam tu3G a hoci tam dorobili aj pre novorodencov, priznam sa, k tomu ich systemu nemam vobec doveru 😝 , ale pre vacsie dietka mnam 😉, aj ked nie je az tak ergonomicky usita, ale to nevaaa, na mensie nesediace dietko by som ju zas preto urcite nebrala

monr
8. kvě 2012

@vavrenka mne tiež tá boba príde tiež tak na väčšie dieťa, mala som na testovanie keď malá mala rok a pol, a fakt bola fantastická,

duplicka
8. kvě 2012

@vavrenka
@monr

baby dakuuujeeemmm, uz mam objednanu satku moby wrap a ergo uz mame doma, tak sa vytesujem 😀 😀 😀 http://store.ergobaby.com/Baby_Carriers/Designe..., ale bez tej vlozky, zacneme ho pouzivat az ked bude mala vacsia, ta vlozka sa mi nepaci 😒

euka210
13. kvě 2012

baby, od akeho veku mozem babo nosit vzadu v nosici? MAme Manducu, v navode pise ze od cca 8,5kg, no nas je velky, ma 8m a 10kg, niektore rocne maju taku vahu. dakujem.

vavrenka
13. kvě 2012

@euka210 myslim si, ze ked je dietatko schopne sa samo udrzat sediet, resp. samo posadit. ja som moju malu zacala davat dozadu, ked sa udrzala bezproblemov sediet.

euka210
14. kvě 2012

@vavrenka vdaka 🙂

zuzu_elen_richard
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
domkaa
14. čer 2012

Ahoj maminky chcela by som sa opýtať v čom nosiť, ale skôr mám namysli nieaké výletíky, "túry" náš drobec má tak 11 kg. ďakujem krásne

monr
15. čer 2012

@domkaa praktické su ergonomické nosiče, ergo, manduca, boba, liliputi, je ich dost. Najidealnejsia možnost je skusit niektory. Pripadne ak niekto chodí často na turistiku, tak kupuju turistický nosic, ale pre mna je stále najpohodlnejsi ergonomický, alebo satka.

romcovaklarka
15. čer 2012

@domkaa Můj má taky 11kg a nosím ho v Ergu na zádech, přijde mi to v pohodě, ale jiné vyzkoušené nemám. V kamenné prodejně se většinou dají nosítka vyzkoušet, ale lepší je, jestli nemáš kamarádku, která některý má, tak si ho zkusit na dýl (třeba na hodinu), jak je ti to pohodlné. Nebo se taky nabízí půjčovna nosítek, ale to už nevím, kolik stojí.

vavrenka
15. čer 2012

@domkaa pridavam sa: ergo je sikovne a boba nosic. mnohi miluju aj manducu. kym som si ja kupila nosic, najprv som ho skusala a potom vybrala. vacsinou nosice poziciavaju na skusku, tusim minimalne na 3 dni (aj kamenne aj internetove obchody)

anulicek
22. črc 2012

Dievčatá... chcem si kúpiť nosič pre moju 8 mesačnú dcérku.. doteraz sme šatkovali... no a našla som toto.. cena je neuveriteľná 😀 ale, je v ňom naozaj poloha nožičiek správne? Nepoznáte túto značku niektorá? https://www.modrykonik.sk/shopy/satky-nosice-kl...
A ešte.. prosím, niektorá ste spomínali test nosičov..mohli by ste mi prosím zavesiť link.. ďakujeeeeeem

helulicek
22. črc 2012

Tak i já přidám zkušenost.... mám liliputi, jedinou nevýhodou je, že tam není novorozenecká vložka a design nic moc (ale to mi vůbec nevadilo). Já jsem s ním moc spokojená, ikdyž jsou na trhu určitě lepší ergo nosítka. Mladšího v tom nosím teď , starší v tom byl tak do toho roku, než začal chodit, pak už se nosit nechtěl. Ale nedávno jsem ho byla nucena vzít, dala jsem si ho na záda a v pohodě 😀
Hlavně nekupovat klokany 😝

vavrenka
22. črc 2012

@anulicek toto vyzera ako celkom vydarena napodobenina ergo baby carrier, ale aky je v skutocnosti, ci fakt ergonomicky - to by som musela vidiet 😉 , ale cena je fakt uchvatnaaa

xxx.klarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marossusak
27. črc 2012

my s manželkou používame babyvak: výborná vec...a často ukladáme na spánok príp. uspávame v hojdacej sieti (dá sa použiť aj závesné kreslo) - to bola super kúpa...kúpili sme to tu: http://www.origosky.eu/sk/5-hojdacie-siete

briketa
27. črc 2012

este stale je u mna naj Boba