V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kocour1
12. bře 2014

My máme ergonomické nosítko od Ecco a jsem s ním velmi spokojená. Malé je rok a půl, stále ji nosím na břichu, má tam krásně roztažené nohy (nevisí jen v bocích, ale látka dosahuje až pod kolínka), je v tom nesmírně spokojená, pravidelně hned usne a váhu mám rovnoměrně rozloženou, takže s ní v pohodě ujdu i delší vzdálenosti. A výhoda je, že to sroluji do malého batůžku, hodím přes rameno (nebo se to dá nosit jako ledvinka) a kdykoli v pohodě vyndám. Např. krosny jsou podle mě hrozně velké a když tam dítě není, tak se člověk musí tahat s obrovskou krosnou na zádech🙂.

teriza1
15. bře 2014

Tak já si nejprve koupila šátek MaM, ale velmi brzo mě odradila ta nezkušenost vázání. Chodila jsem na kurz, ale stejně mě pak musel pomáhat manžel, byla jsem nejistá s malou v šátku. Takže několik shod náhod, ve které se objevila i Manduca, to nakonec na celé čáře vyhrálo ergo nosítko Boba http://www.hracky-vybavicky.cz/245-boba-nositka/. Přijde mi, že je vyrobeno z kvalitnějšího materiálu, než manduca, to je takový divný hadr a o designu ani nemluvě. Takže nosíme už dlouho a je to bez problémů, nepotřebuji asistenta, manžel to zvládá levou zadní, takže u nás spokojenost (y) 😉

susi77
17. bře 2014

My nosíme v šátku, ale u obou kluků jak jim byl rok a začali běhat, tak nosím v ruce nebo šlapou sami, na přidělávání do nosítka jsem lína 🙂. A máme ještě krosničku na delší cesty - nosí manžel.

plenkacek
24. bře 2014

Taky přidám trochu vody do mlýna 🙂 , snad poradím.
Zkusili jsme více nosítek, toto jsou podle mně jejich přednosti:
Manduca - je opravdu univerzální, pro malé i velké nosiče, pro dítě má nastavitelnou délku zádové opěrky - skvělé i pro větší děti, aby se na zádech zbytečně nezakláněly
Ergo - skvělá dlouhá kapucka i pro batole, které usne a praktická kapsička
Tula - také dlouhá kapucka pro větší, je polstrované (podobnější Ergo Carrier než Manduce)
KiBi (české) - v tom jsem nenosila, ale ze zkušenosti zákaznic mohu doporučit pro: flexibilitu - plynule nastavitelná délka zádové opěrky, upravitelná šíře sedáku

lienocka_sk
1. dub 2014

Ja som zacala nosit moju dcerku v satke. Pacila sa mi, ze je taka pekna farebna a moderna🙂 Ale ako dcerka rastla, uz to bolo pre mna neprakticke si ju stale viazat a ked chcela behat, praktickejsi sa mi zda nosic, ktory klik-klak odopnem a moze utekat. Nosic (mam Manduku) si necham zapnutu na pase a ked potrebujeme ist rychlejsie dalej, dam ju spat do nosica a ide sa. 😎

beruskanula
15. kvě 2014

Zdravím, neprodává někdo z vás pláštěnku na manducu/ergo nosítko- jen na dítě? 🙂

petszka
22. zář 2014

No ja bych doporucila pro starsi ditko treba skaldino je to taky ceske vyrody a da se domluvit na zpevneni nebo i na delsi pasa atd vse je o domluve. A i latku nebo vysivku si muzete vybrat

ales33
23. zář 2014

Moj výber: hybridná šatka jpmbb.
Je to šatka ktorá je elastická ale s pevnosťou pevnej. Pri tejto šatke sme ostali po skúšaní rôznych – elastických aj tkaných. Elastická mi vyhovovala pri novorodencovi a v prípade častého presunu autom, kedy som syna vyberala zo šatky do autosedačky a naopak. Nebola však vhodná pri väčšom pohybe pri práci okolo domu a záhrady, kedy v nej dieťa pri častom zohýbaní sa veľmi pružilo. Na to mi vyhovovala viac tkaná, ktorú bolo treba ale zakaždým preväzovať. Keď som našla šatku JPMBB, ostali sme už len pri nej.

Je elastická, ale dostatočne pevná ako tkaná, ani ťažšie dieťa v nej nepruží. Vhodná od narodenia po celú fázu nosenia do cca 14 kg (my v nej stále nosíme takmer 10 kg 1,5 ročného syna) a pre všetky polohy nosenia. Je dlhá až 5 m, čo sa na prvý pohľad môže zdať veľa, ale uzol pri klasickom kríži s kapsou končí vpredu, nie vzadu ako pri ostatných šatkách. Toto je výhoda hlavne pri sedení (hlavne v aute), kedy uzol netlačí. Konce šatky sú zúžené, takže uzol nie je zbytočne hrubý.

Šírka v strede je 70 cm ako pri tkanej, elastické majú väčšinou šírku 50 cm. Toto tiež považujem za veľkú výhodu hlavne v zime, kedy sa dá dieťa šatkou lepšie prikryť.

Je fantastická rovnako v zime ako aj v lete, kedy sa v nej dieťa zbytočne neprehrieva.

Šatka má okraje obšité overlokovým stehom, ktorý si aj po XX praniach stále drží svoj tvar, nerozťahuje sa. Stred je riadne viditeľný vďaka inofarebnému vrecku, ktoré nie je len na estetiku, ale praktické na nosenie mäkkých vecí ako čiapka, hračka a pod.

Hoci je šatka elastická, vďaka kombinácii 95% bavlny s 5% spandexom si stále drží svoj tvar a nevyťahá sa ako to elastické šatky bežne robia. Tým, že je elastická, nie je potrebné ju preväzovať, dieťa sa z nej ľahko vyberá a znovu vkladá.

Ja šatku nosím ako tričko – ráno ju uviažem, syna počas dňa často vkladám a vyberám a večer ju dám dole. Z toho dôvodu ju doporučujem ako ideálnu pri praktizovaní bezplienkovej komunikačnej metóde. Bez problémov sa mi dá zmeniť aj pozíciu napríklad z brucha na chrbát tiež bez nutnosti preväzovania – pruhy ktoré sú na ramenách dám dole, šatku v páse celú pretočím z brucha na chrbát (alebo opačne), ramenné pruhy dám znovu na ramená. Celé toto sa dá spraviť aj s dieťaťom v šatke (samozrejme väčším, ktoré sa samo drží. Náš syn sa pri tom drží pevne ako opička a má z toho veľkú srandu).

Šatka sa perie pri teplote 40 stupňov, suší voľne. Bez problémov prežila niekoľko experimentov v sušičke, čo ale nedoporučujem, nakoľko mám skúsenosť s rovnakým zložením tkaniny, ktorá sa v sušičke nepekne roztiahla.

prajem stastnu ruku pri vybere satky a uzite si nosenie!
al

ales33
24. zář 2014

info: novinka v nosicoch PhysioCarrier - fotka z vystavy K&J Cologne 2014 (DE):
http://blog.jeportemonbebe.com/wp-content/uploa...
ked vyskusame - dame vediet 😉

veronikka88
16. říj 2014

Hledám lidi, kteří odeslali peníze na číslo účtu 670100–2211876036/6210 a neobdrželi zboží!!! Inzerce probíhala na sbazar.cz a bazos.cz! Je možné, že i zde. Je nás více. Jednalo se o zboží od 1000,– výš, je podáno trestní oznámení. Paní se zaměřuje na dětské zboží.. krosny, nosítka, odsavacky mléka. Stejné zboží prodá klidně i více lidem! Prosím, kontaktujte mě na v.brozkova @email.cz. Děkuji.

elisska2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verueu
9. dub 2015

Neprodavate někdo novorozeneckou vložku do nositka Tula? Děkuju