V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

fiona_morton
31. bře 2008

Ahoj, já bych se chtěla zeptat, možná hloupě, ale nedá mi to, teď jsem četla, že miminka se mají nosit až od měsíce. Já nosím Mirečka od 2 týdnů a tváří se spokojeně, dokonce když ho vyndám a nechám v posteli, tak se do 10 min. probudí, tak ho musím pořád tahat, i doma. Ale přítel se bojí, aby se mu v šátku nekřivila záda. Od jakého věku děti nosíte?

haluskacz
31. bře 2008

kde jsi to cetla? Ve vsech prirodnich narodech, kde se deti nosi, se nosi od narozeni 🙂

fiona_morton
31. bře 2008

to uz si bohuzel nepamatuju. ale prisaham ze jo, byla to tusim nejakej radoby odbornej clanek v nejakym casopise (tak doufam ze to pritel nenajde;))

denisocka
31. bře 2008

😀 no ako,máme nove mandukáčky? 😀 do klubu ?

majenka
31. bře 2008

Ahojky!

Fiona: já také nosím od 2 týdnů! Oni spíše píší, že do 4 tt se mají nosit v kolíbce a pak teprve v např. kříži s kapsou. Jenže já jsem malou do kolíbky narvala tak 2x a pak už šla do kříže-holt se musí pořádně fixovat hlavička 😉 . Ale bez šátku bychom nemohly žít-je tam pořád! Výjimka je 1x za den procházka v kočárku a pak noc od cca půlnoci, kdy spí v posteli...Všude jinde brečí a nechce nikde být. Jen v tom šátku je nejspokojenější...

Chci se zeptat. Mám elastický Moby-do kolika kg jste ho používali, má-li ho někdo z vás??? A začínám přemýšlet, zda-li pak pořídit pevný šátek, či nějaké nosítko...???

majenka
31. bře 2008

Co je to manduca 😲 ??? To slyším prvně...

rajka
31. bře 2008
vikinka27
31. bře 2008

fiona, kludne ho uz mozes nosit, my nosime nasho druheho od narodenia (vynimka 3 dni v porodnici, ked mi ho balili do perinky, stvrty uz som ju zrusila 🙂 )
ja som mala tiez zo zaciatku problemy s koliskou, osvedcila sa mi tato s jednoduchym krizom:
http://www.vbavlnce.cz/index.php?height=613&wid...
do kriza s kapsou som ho napr. nevedela narvat...

moja otazky do plena:
1. ako obliest dieta do kolisky??? schovavam ho pod moju bundu, ale kedze vrch mu trci von, tak ho obliekam na vrch este s jednou vrstvou. aj tak sa ale stale spoti a ma stale potnicky.

2. pre bezplienkarky - kedze aj ja aj dani sme stale spoteni - rozmyslam ako to zarriadit, ked ho chcem davat cikat. vam sa to nestava? ak ano, ako to riesite???

3. maly sa mi zacal v kapse s krizom vykrivovat dovonku - akoby hcel viac vidiet. mam s tym problem, musim mu vracat hlavicku naspat. co s tym? je to bezne? zatail to riesim koliskou, chcela by som to vsak kvoli klbikom striedat....

ps. majenka, co je zle na elastickom satku? ja mam obycajny, a uvazovala som nad elastickym...

majenka
31. bře 2008

Viki: nic na něm není špatné, jen se všude píše, že je vhodný spíše pro malé mimi,protože od určitých kg moc pruží a prověšuje se...asi neunese takovou váhu. Teď je skvělý, jsem nadšená...a hlavně se na něm dají dobře učit úvazy 😉 Tak se jen informuji, jak dlouho mi ještě vydrží (někdo někde psal, že do 7 kg, tak nevím...)

majenka
31. bře 2008

Rajka: díky! Vypadá to moc dobře...asi to bude konkurent pevného šátku...no netěším se na rozhodování 😝 😅

fiona_morton
1. dub 2008

majenka: tak to jsme na tom uplne stejne;)) nosim ho porad a jedine tak je spokojeny, vyjma kocarku, ktery ale musi jet!. a do kolibky ho sice nacpu, ale je tam strasne zkrouceny, takze do krize, kde usne a pada ke strane)

vikinka: diky za tip s jednoduchym krizem, vyzkousime))

btw, ted to resim po meilu s maminkou, ktera z toho ma tezkou hlavu, pry at si ho teda nosim, ale co az bude mit treba 6 kilo.. tak se ji snazim presvedcit, ze to je porad mensi zlo, nez rvouci dite v postylce;)

vikinka27
1. dub 2008

nas ma uz teraz vyse 6 kg (a to ma 2 mes.). zatial ho vladzem aj v koliske, a to chodime aj na dlhsie prechadzky. porovnaj s tym co si nosila v tehot., myslim, ze to bolo urcite viac, vsak 🙂
starsieho sme nosili do vyse 15 kg... v 8 mesiacoch sme zrusili kocik, lebo to sme pravidelne niesli dieta na rukach a kocik tlacil on 🙂 a presli na babyvak.
ja som ho potom zrusila, ked mi dosiel dych 🙂 manzel trochu neskor. ale vak bol na 1 plece, satka je lepsia.
ale to uz chodil sam, a odtvedy chodi sam. posilnilo mu to kondicku, v roku a pol odslapal bez problemov 1 km...

majenka
1. dub 2008

Fiona: tak to je přesné. Kočátek musí jedině jet a nejlépe na drncavém. Jakmile vjedeme na rovnou plochu, budí se. V šátku spí cca 3-4 hodiny (ale také musím být v pohybu-takže když chci sedět např. u PC, tak na míči a poposkakuju), ale v kočárku se budí každou chvilku a má ten spánek hrozně přerušovaný řevem. A také si myslím, že je lepší dítě v šátku než řvoucí mimi. Kamarádka mi pořád předhazuje, jak jsem si ji rozmazlila a nedokážu jí vysvětlit, že tuhle potřebu být se mnou má už od svého 2.dne, kdy v porodnici začala bojkotovat postýlku a spala mi na břiše. A neboj, Anuška mi také padala v kříži ke straně, ale jak je větší, tak už dokáže spinkat krásně rovně-takže tvého malého to také čeká 😉 . Já myslím, že až začnou lézt, tak už to nošení nebudou tolik vyžadovat. Ale na druhou stranu je nošení v šátku tak mazlivé 😵 -já se s malou pořád mazlínkuju, je celá opusinkovaná 😀 . Kdybych spinkala v postýlce, tak bych si ji zase tolik neužila 😉

Vikinka: babyvak je blbý, protože je jen na jednu stranu (váha není rozložená). Já pořád dumám, zda je pro starší mimi lepší šátek nebo nějaké nosítko (třeba jako ta manduca)...

katako
1. dub 2008

Majenko, spíš nosítko. Těžší dítě se hůř uvazuje. A pokud se navíc i hodně vrtí, tak ho nosítko líp udrží než šátek. A výborně se v něm nosí na zádech.

A Moby jsem používala až asi do 9 kilo, ale už to bylo jen proto, že jsem ještě neměla jiný šátek/nosítko. Tak do těch 8 to bylo jakž takž v pohodě, ale kolem 9 kil už se mi zdál šátek špatně uvázaný, nešly dobře podsadit kolínka.

tvarohacek
1. dub 2008

ahoj .. chtěla jsem se zeptat, jak jsou vaše dítka spokojená v nosítkách..pořídila sem ergo a malýmu se tam sice líbí, ale max hodinu..pak začne plakat nebo pokud usne tak vzdychá..pravděpodobně ho bolí nožičky, jak jsou hodně roztažený..jinak by tam byl spokojený..myslíte, že je šance, že si zvykne? chtěli bychom chodit na výlety a v kočáře hlavně spí..jinak tam nevydrží...díky..

katako
1. dub 2008

Tvaroháčku, Ondra pláče v Ergu jenom když se mu chce čurat a u vás bych to tipla na stejný důvod.

tvarohacek
1. dub 2008

Katako..no já nevím, když ho z erga vyndám, fakt si hlasitě oddechne..navíc, proč by se nemohl vyčůrat do pleny v ergu?

duskaf
1. dub 2008

katako, tak to sa už asi my veľmi neponosíme, naša veronka má 3 mesiace a 7,5 kíl a to je len čisto kojená. Ale máme aj manducku, tak verím, že po našej milovanej šatke potom prevezme štafetu.

haluskacz
2. dub 2008

viki, ja jsem v chladnejsim pocasi venku curat nedavala, dokud byl Vasik maly. Kdyz uz byl vetsi, jsem se tolik nebala. Ale zase nebyli jsme nejak moc zpoceni.

majenka
2. dub 2008

Duskaf: no tak to si Moby už také moc dlouho neužijeme. Malá je také jen kojená a přibírá jak o život 😅 . Zítra jdeme do poradny, tak myslím, že už bude mít 5 kg. Taky už mi v šátku začínají občas překážet nožičky, když skáčeme na míči-musím ji pořádně utahovat, aby mi neklesla dolů

Mám dotaz k té manduce. Dá se používat opravdu jako šátek? Že by tam malá spala během dne?

mumumu
2. dub 2008

Majenko, já šátek používala cca do 4 měsíců (kolem 7kg), teď mám Ergo, spát v něm může krásně, zakapucuju hlavičku a pohoda, manducu nemá, ale je to podobné. Jo a zrovna mi přišlo Mei Tai a jsem velmi mile potěšená, jak se nosí, ale zatím jen doma, venku jsme nebyli. V Ergu zvládnu v pohodě několik hodin v kuse v terénu, aniž bych to nějak cítila. Kuba bude mít k 10kg.

mumumu
2. dub 2008

Jo, šátek jsem používala pružný Mum.Viz ikona.

denisocka
2. dub 2008

mumumu - čo to máte za vedierko v albume? to modré ??to je nočník???aj u KILI som to videla...jej,no take u nás neni 😀

mumumu
2. dub 2008

Denisočka, jo nočníček 🙂, provozujeme bezplenkovou metodu, Kili také, viz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Nočníček se dá koupit zde: http://www.mokoshop.eu/index.php?cPath=21_26&os...

eriqe
2. dub 2008

Majenka, mne mala aj prave teraz spi v manduce 😉

denisocka
2. dub 2008

mumumu -že čínsky nočníček,xexe- no ale nechce sa mi tolko o tom čítať...to anio plienky nedávate?je to celkom roztomilé,skoro vám ty krpci vpadnu do toho nočníčka 😀

mumumu
2. dub 2008

Denisočka, plínky můžeš a nemusíš dávat, název bezplenková je v tomto ohledu trochu nepřesný. Já (a většina holek, co tu znám) používám látkové pleny. Jinak na www.mokosha.info je celkem stručný letáček ke stažení,kde se dozvíš všechno, na co se tak lidi běžně ptají, když se s bezplenkovkou poprvé setkají. Můj prcek už má skoro 10kg a mám spíš problém, aby mi nočníček nepřečůrával, ale na normálním mi zatím sedět nechce, utíká.

fiona_morton
2. dub 2008

majenka: tak nastesti my kdyz ho ukolebame, tak je v klidu a spi, sice jen tak 2 hodiny, pak se vzbudi a kojit a prebalovat, ale jak usne tak uz s nim drncat moc nemusime, teda na stojici kocarek musi byt uz hodne uspany, vcera jsme 20 min. sedeli na lavicce a pohodicka... ale sedet s nim v satku u pocitace jeste nastesti muzu;) napred ale musim uspat, tzn. umyt nadobi, nebo sebrat pradlo, zadny velky flakani mamo;))

kili
2. dub 2008

deni, do toho nočníka vpadne možno tak náš Adamko, ináč je maličký 😉

vikinka27
2. dub 2008

fiona, ja ked nemam riady alebo pradlo, ale idem rovno za pc-ko, kolisem sa tam 🙂 funguje aj tak 🙂