V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
27. dub 2008

alebo s hodvabom od didymosu 😉

lenki33
27. dub 2008

Ake mate skusenosti s tymi indiami s lanom??? Nikdy som ich nedrzala v ruke, ale stale mam taky pocit, ze lan je taky tvrdy

eriqe
27. dub 2008

tak my mame Indio s lanom a je super. Boli sme s nim vcera na Donovaloch a dnes na ture a je velmi makke a prijemne. Dokonca sme sa ani nepotili a ked vsom ho prala, tak vyschol za hodinu. Odporucam 😉

s.arik
27. dub 2008

měl někdo možnost loni v létě porovnat míru pocení s Ergem a třeba mei-taiem?

Ergo je super, nosím s ním ráda, ale ač mám já i Mirka pouze tričko s krátkým rukávem (jako třeba včera), jsme obě dost spocené, a to je teprve 20 stupňů 😕 😝 😀
tak uvažuju i nad home made mei-tai...

lenki33
27. dub 2008

ja som si objednala mei tai ale este nedorazilo vdaka slovenskej alebo ceskej poste, a tiez som ho objednavala kvoli letu, aj ked nakoniec som neodolala a objednala som si cierne 😀 😀 😀 ved aj beduini na pusti chodia v ciernom 😉 tak dufam ze coskoro pride
eriqe ty mas indio eis?? aka je ta farba v skutocnosti mne pripada take snehobiele, alebo posobi skor bledomodro, skus to prosim popisat
vazne uvazujem nad indiom,ale neviem si vybrat farbu velmi sa mi pacilo to bukove, nema niekto na predaj??? 😉

s.arik
27. dub 2008

taky ám ergo bohužel černé, manželovi se líbilo jen to, i mě se teda líbí, ale ta představa rozpálené látky v srpnu.. 😒

martina46
27. dub 2008

v mei tai by ste ake stare babo nosili?

lubii
27. dub 2008

Eriqe, na tvojich fotkách vyzerá to indio super 😉 . Akú dĺžku si kúpila? A koľlo meria v skutočnosti? Ja stále chodím obzerať tie šatky na ich stránku a neviem sa rozhodnúť, ktorú farbu by som chcela 😅 .

eriqe
27. dub 2008

je take bledunko modre ale niekedy aj zelene, podla toho ako sa on oprie svetlo mam velkost 5 ale este som ho nepremeriavala kolko ma v skutocnosti 😅 ale naviaze s nim aj moj manzel. Ja by som nemenila, dokonca na nom nevidno grcky 😅 😀 co je u nas veeelke plus 😅

mucilienka
27. dub 2008

ahoj bambulky,
ja mam objednanu manducu - tiez ciernu, ked sa bavime uz o farbe... malicka ma 18 mesiacov... chcem sa spytat, neviete mi odporucit nejaku "letnu" verziu nosenia - nejaku satku pre cca 11,5kg dieta - pritom priberieme este?

mucilienka
27. dub 2008

a este ma napadla otazka, neviete mi poradit, ako dlha ma byt latka na ring sling? a ako siroka? a kde zozeniem tie kruzky? vopred dakujem za vsetky info

eriqe
28. dub 2008

ahoj Muci, na leto si chvalia baby vlny od didymosu lebo su velmi vzdusne ale zaroven pevne aj na tazsie babo, ja zase nedam dopustit na indio, lebo je tiez vzdusne a makkucke. Neviem ci si chces sama sit ring sling alebo kupit, ak si chces sit, tak myslim ze dlzka by mala byt 2 m a sirka 70 cm
http://sweb.cz/exam/Monika/Ponconamimco.htm
a kruzky sa daju kupit bud na www.nosime.sk lebo oni su take vacsie a lahke a ja som take 5cm kupila v zeleziarstve.

martina46
28. dub 2008

Mne sa tie 5cm zo železiarstva neosvedčili, ale ring sling som robila z plachty, takže nekĺzavý materiál a malé krúžky bola zlá voľba.

mucilienka
28. dub 2008

dakujem bambulky, pozriem sa aj ja v meste v galanterii a ked nie objednam...
a nemate skusenosti s nosicmi Manduca alebo Ergo? co je lepsie pre vacsie babo?

eriqe
28. dub 2008

ja som robila zo zavesu, takeho pevneho ale trochu klzaveho, da sa ale satka to nie je. Aj manzel uznal a mam povolenie na kratku satku, len neviem aku dlzku, aby sa dala aj ako RS aj viazat 😅

majenka
28. dub 2008

Holky, nemáte nějaký fígl, jak chránit mimi v šátku před sluníčkem? Včera bylo tak krásně-byla jsem s malou venku a celou dobu jsem měla přes její hlavičku plenu-když spala bylo to OK, ale neš usne, chce koukat a já se bojím, aby si na sluníčku nespálila obličej ☹

lenki33
28. dub 2008

my kvoli slnku nosime siltovku 😉

kadea
28. dub 2008

Satka na RS by mala mat dva metre. Ja mam kupeny hotovy a nedam nan dopustit. Je to super pomocnik popri satke.
Boze o tych vlnach budete tolko rozpravat, az si ich fakt objednam. 😅
Ale naozaj indio je na leto dobra volba, vobec je to asi to najlepsie v com som zatial nosila. 🙂

vikinka27
29. dub 2008

takze 2 poznatky ku noseniu:
1. maly nam slabo drzi hlavu, mame cvicit vojtovku - body na posilnenie "plazenia". maly ma tym dvihat nohy a ruky. rozmyslala som, ci nemoze byt, ze ma to svalstvo oslabene kvoli (velmi) castemu noseniu v satke (koliska) - to si nemal moznost ako precvicovat tie reflexne zdvihy.
viem, ze listicka vravela ze tiez nieco podobne cvicia, mate este niektora podobnu skusenost?? alebo je to iba nahoda???
(nie ze by ma to odradilo od nosenia, len by bolo dobre vediet zakonitosti, ked uz u nas to kontunuum nosenia neexistuje...)

2. vraj ked sa deticky vo vertikalnej polohe (KsK) zaklanaju, skracuju si svaly na chrbate. to mam od kamaratiek co nosili, neodporucali v takom pripade nosit v tej polohe...

ps. ja mam miesto RS pechov babyvak a tiez to povazujem za dobru vec - narychlo (bud nakojit, alebo uspat a pod.)
inak, za posledne 2 dni nam maleho spieklo na tvari, uz som ho dnes musela mazat...
a ja som vcera toolko rozmyslala, preco je taky cerveny, co pojedol 🙂) a to od slniecka 🙂

kili
29. dub 2008

majenka, pre dievčakto je to úplne jednoduché, daj jej taký látkový klobúčik. Pri chlapcoch je to horšie, dá sa len šiltovka ale tá netieni tak dobre. Aj keď sú aj také klobúčiky pre chlapcov, ale na to sú moji ešte malí.

s.arik
29. dub 2008

viki,
o tom nic nevím, ale nosím několik hodin denně od narození a malá se vyvíjí normálně a rychle, pásla nevím kdy v 6t určitě, lezla v 5t, od půlroku se staví a leze jak das...rozhodně žádný problém, naopak 🙂 a já to přičítám i tomu nošení 😉

s.arik
29. dub 2008

oprava, lela v 5m 😀

s.arik
29. dub 2008

oprava, lezla...v 5m 🙄 😝 😀 abych už šla spát co!

kili
29. dub 2008

sarik, kam sa ponáhľaš 😀

s.arik
29. dub 2008

sama nevím, hlavně že spěchám 😀

lubii
29. dub 2008

Viki, myslím, že to nie je nosením. My sme malého nenosili od narodenia, iba občas v babyvaku a tiež sme cvičili "reflexné plazenie", lebo vraj mal oslabený chrbátik a tiež zakláňal hlavičku. Ale vydržali sme asi len týždeň. 😀 Kde si bola na vyšetrení?

niega
30. dub 2008

Ahojte, prosím, máte nějaký tip na dobrý úvaz dítka na záda? Takový, který je zvládnutelný a kde dítko ze šátku nebude vystupovat? Zatím nosím jen na břiše v kříži s kapsou (v šátku), ale prcek už je dost velikej, tudíž cesta ze schodů je málem vražedná, o ohýbání se ani nemluvím. No znáte to... Díky! 🙂

s.arik
30. dub 2008

niego, nejlepší úvaz dozadu je ergo 😀

denisocka
30. dub 2008

sarik -až mi oči vyleteli čo všetko tvoja dokazala v pár týždnoch,ešte že si sa opravila 😀

ja som bola v nedelu s manducou-červenou v obch.centre,sotva 30min a celu som ju prepotila na tom bedrovom páse ,takže už neviem čo to bude v lete,a to som teda chcela čiernu!

no a dnes konečne odskušam moju vytuženú ANNU 😀 😀 😀 😀

kadea -takže zas vlny 😀 ? my sme už teda poväčšine na hlavu mám dojem z tých šatiek 😀 😀 😀 😀 ,ešte že nie sme čeršky,to by sme mali doma iné "komínky"

s.arik
30. dub 2008

denisocka,
mám černé ergo 🙄 a potíme se jak chlív i celou zimu, to máme obě jen jednu vrstvu, malá body, já triko, přes nás kabát a byl nám hic i v lednu 🙄 netěším se na těch 35st. 😝 😀

pořád uvažuju, jestli nebude rozumnější koupit sobě i jí triko z moiry.....osvědčilo se to někomu? opravdu v tom není takový hic? že to odvádí pot, to věřím 🙂 nechce se mi kupovat nové hadry, když jich máme plnou skříň (ale všechno bavlna)