V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zulok
24. kvě 2008

ahojte, rozmyslam o MAnduce... šatka nepripada v uvahu, lebo si myslim, že na to treba šikovnosť stonožky 😅 , no, ale chcela by som poprosiť, o nazory, ked ho tam dam v lete, ci sa mi moc neprehreje, kedze ho bude nieco ominat. a bv zime ci ho zas neprefuka, i ked bude mat kapucu.... predsa v kociku je taky ako v skleniku....a v zime ho lahko neprefuka, i ked budeme už v šporťaku..
a kolko ho možem v tom denne nosiť, či to nevadí na chrbtičku. Nas drobec sa vobec nechce nosiť naležato, takže manduca ako stvorena
.dakujeeeeeem. 🙂

johanda
24. kvě 2008

Zulok, uvázat šátek je opravdu jednoduché, nemusíš být stonožka a pro 2 m mimino je to nejlepěí nosítko.
V létě je horko v šátku i nosítku matce i děcku, v nosítku míň, protože človělk není omotaný 5 m látky. V zimě je miminu v nosítku typu ergo, manduka nesrovnatelně příjemněji než v kočárku. Hřejete se navzájem. Výhodou je taky to, že prcka nemusíš navlíkat do hromady vrstev a fusaku, stačí lehčí bunda, čepička a zateplit nožky. Existují speciální bundy na nošení, do které se schováš ty i dítě nebo teplé kapsy na nosítka.

denisocka
24. kvě 2008

zulok,ja som mala manducu - bola super,teraz mám šatku a ešte Ergo .každe ma svoje pre aj prosti,ale určite na uviazanie šatky ti nič netrba,žiadne nadludské schopnosti - a to ti vravím ako antišatkarka ,tkorou som bola počas tehu,ale ako som raz skusila šatku,už to bola mánia . no a nosítko je zas rýchkejšie zapnuté -ale teplo je teraz fakt vo všetkom

majenka
24. kvě 2008

Kili: já myslím, že ve třech měsících už může být v normální poloze "na stojato"-v šátku tak byla taky (v kříži s kapsou už od 5 týdnů)-jinou polohu nesnáší. Ale dneska jsme měly na zahradě druhý pokus a bylo to o dost lepší-líbilo se jí tam dost dlouho-hlavně si vyndala ven ruce a mohla mě škubat za vlasy, což byla děsná prča (pro ní 😅 )...

Zulok: jako čerstvá skoromajitelka manducy můžu říct, že je nesrovnatelně lehčí uvázat šátek než zapnout manducu křížem na zádech 😝 . Dneska mi to zapla mamina, ale včera jsem to zkoušela sama a byla jsem spocená jako blázen...malá začala ječet, protože mi to trvalo...málem jsem si vykloubila ruce 😅 ...prostě jsem si připadala jako hadí žena, než se mi to podařilo 😀 . A to mám naštěstí ještě malé dítko a nemůžu teda zkoušet nošení na zádech-to bude teprve něco 😀

tvarohacek
24. kvě 2008

Holky, kdo máte ergo, umíte si samy zapnout zadní sponu? nebo jsem jen já nešikovná?

Když jsem doma sama, chodím bez zapnuté spony, jinak mi ji někdo musí zapnout. 😔

majenka
24. kvě 2008

Tvaroháček: manduca má také zadní sponu-na fotkách ji má paní za krkem, ale já ji mám o dost níže-a včera jsem s ní taky měla velké problémy! Navíc mi to pak stejně nevyhovovalo a je lepší to nosit zapnuté křížem-ale to asi u erga nejde... 😉

kili
24. kvě 2008

majelenka, ale v manduce je novorodenecká vložka zvyslo 😉 , len spraví menšiu roznoš nožičiek

kili
24. kvě 2008

tvarohacek, majenka, (aj to predtým bolo tebe 😅 ), manduca má tu výhodu, že ten spojovací pás je posuvný, takže sa môže prispôsobiť nižšej osobe, u erga som s tým tiež mala problém a vlastne som si ho vôbec nevedela zapnúť sama (mám 162cm), u MDC si ju posuniem inak, keď mám dieťa v predu a inak, keď v zadu, to je na nej fakt neoceniteľné. Aj keď teda je to tiež trochu z obtiažami, ale s tým nič nenarobím, mám totiž o pár cm kratšie ruky.

zuzik03
25. kvě 2008

tvaroháček, já mám u erga zadní sponu hned za krkem, takže si ji zapnu bez problémů, ale zvažuju, že si ji posunu víc dolů a to pak bude asi větší fuška ji zapnout 😅

kili
25. kvě 2008

zuzik, aj u erga sa dá posúvať? som nevedela 😕 , za tú chvíľku, čo som ho mala som to moc neskúmala, možno tu píšem úplné blbosti 😅

denisocka
26. kvě 2008

kili-jasne že sa da aj u erga posuvať 😀

na manduce mi to vyhovovali nízko,teda som ju zapínala odslodu ,pod lopatzkami,na ergo mi to ale prišlo velmi nepohodlne a zle sedelo potom ergo,tak som skusila ako je v inštruktáži-že za krkom, a hned sedeloo ergo ako riť k šerbli !!!! a možno keby som tak zapla manducu ,že za krkom,tak by mi sedela lepšie a nepredala som ju ,ale to je o inim . Dnes už frčí do sveta aj moje čierne ergo 😀 a už objednávam iný nosič 😀 😀 😀 😀

eriqe
26. kvě 2008

Deni ja mam aj na manduce tu sponu za krkom a v pohode sa mi to zapina, len ked mi MM rozostavi manducu, tak robim potom kadejake akrobaticke kusky aby som si ju zapla.
A co ides kupovat teraz? Ty si teda riadny pripad ako menis satky a nosice 😉 Snad uz najdes to co ti bude vyhovovat 😀

denisocka
26. kvě 2008

idem ergo modre 😀

kili
26. kvě 2008

deni, a čo tak furt meníš??? 😕
ale teda sa nedivým, že vymieňaš čierne, to bola riadna blbosť 😀
a to vždy kupuješ nové?

denisocka
26. kvě 2008

ta vymienam,ak aj kočiky som menila,aj šatky a teraz toto 😀

majenka
26. kvě 2008

Kili: už jsem to také zjistila, že se to dá posouvat 😀 . Musím napsat, že včera jsme byli s manducou na výletě a super...malá v ní i 2x usnula a mě se nosilo báječně. Vůbec mě nebolela záda. Ale zapínám ji teda na zádech křížem 😉 (takže vlastně to zapnutí za krkem nepotřebuji 😀 )

kili
26. kvě 2008

mne to krížom nešlo, nejde mi tak vykrútiť ruky, aby som si to na boku zapla. Ale už aj tak nosím skôr na chrte, teda keď je doma len jeden, takže mi je to jedno. Keď sú dvaja, tak len sem-tam nosím, keď napr. Adamko plače v kočíku al. tak.

valka
26. kvě 2008

kocky, dari sa vam nejaky uvaz satky na chrbat? ide mi o take male deturence (3-6 mesiacov)...aby som mohla v domacnosti fungovat, tak nieco take chcem vyskusat, ale nejak sa mi moc nedari...

a este...neviete, ktora satka ma v sebe hodvab ?

kili
26. kvě 2008

valka, skús batoh a hlavičku prichytíš zvlášť šálom okolo hrudníka 😕

valka
26. kvě 2008

kili, nasla som takyto uvaz...http://www.wearyourbaby.org/Default.aspx?tabid=182 len nie a nie tam lucku napasovat tak, aby neplakala...☹

kili
26. kvě 2008

no jo, to je dosť ťažké, tak ja by som si ruky nikdy nevykrútila. Ono je to ako kríž s kapsou, ibaže v predu sa to previaže, iba nožičky mu nikaj nevysia. Nejde ti to tak, že by tie nožičky vyseli? ale to je asi ťažké spraviť.

valka
26. kvě 2008

ja ju tam vacsinou uplne uzemnim...teda usatkujem tak, ze je uplne schovana...
este je na tej stranke aj toto...http://www.wearyourbaby.org/Default.aspx?tabid=186 ale to sa bojim....mozno raz vyskusam, hoci lucka je uz dost velka na to, tak neviem, ci vydrzi...

vikinka27
26. kvě 2008

valka, ja som to skusala 2x a neslo mi to vobec :(
hadam s manducou mi to pojde lepsie...

lenki33
27. kvě 2008

valka ja robim normalny batoh, zakonceny na tibetana a v pohode, dobre drzi, ked chce tak sa pozera a ked chce spat tak sa o mna oprie, este mu pripadne pretiahnem cez hlavu satku. Spokojnost na obidvoch stranach. Na chrbat ho davam tak ze si ho polozim na stred satky chytim pod pazuchy jednou rukou zvrchu,druhou zo spodu (aby som ho mohla vo vzduch pretocit) a dam na chrbat, tam upravim 😉

kili
27. kvě 2008

ja som dávala na chrbát tak, že som si položila na stred šatky, rozkročila nohy a sadla si pred neho, nohy dala okolo seba a akoby ho prilahla, cípy šatky dala cez ramená a pomaly zdvíhala.

eriqe
27. kvě 2008

ja som mala malu zatial na chrbte len v manduce, ale malej sa to nepacilo. Plakala tam. A ja som sa citila ako s rupsakom, takze este stale budeme nosit v predu 😅

bihan
27. kvě 2008

Erique, to sme na tom rovnako 😅 Sára má 9,5 kg, takže na bruchu je už dosť ťažká, ale na chrbte sa to nepáči ani mne ani jej.

No a skúšala som tibeťana a batoh... natrápili sme sa obidve a potom nám to aj tak nevyhovovalo.

monika6e
27. kvě 2008

Ahoj holky, musím se podělit o jednu bezva klokanku 😉 Mám problémy se zádama a v klokance, ve které jsem malou nosila, jsem jen tiše úpěla. Pak jsem u kamarádky objevila Chiccackou you and me. Hned jsem si ji pořídila a je fakt špičková! Záda nebolí, super bezpečnostní zapínání a prcek v ní může být jak obličejem k vám, tak i ven. Pořizovací cena je sice vyšší, ale stojí to za to. Jsem hrozně spokojená!

haluskacz
27. kvě 2008

ten tibetan ma podle me obrovskou vyhodu v lete - oproti ergu / maduce atd - ze totiz to dite nema kryty zada dalsi vrstvou, takze luftuje. Asi to budu v horkych dnech zkouset, tak mi drzte palce, protoze jsem totalni drevo na uvazy na zada

johanda
27. kvě 2008

monika- hoď sem link, ten název google nebere. Tady klokanky moc nejedou, ale třeba je to nějaké ergonomické nosítko o kterém nevím