V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
9. čer 2008

Kili ked tebe celkovo chrbtica asi trpi, lebo nosis dva krat tolko co my 😉

kili
9. čer 2008

eri, ja ich skoro vôbec nenosím, neni kam, sme v podstate len v jednej miestnosti

eriqe
9. čer 2008

ale dvihat ich urcite dvihas

eriqe
9. čer 2008

uz aby ste boli prestahovani co? Bude viac priestoru

kili
9. čer 2008

eri, ani mi nehovor, sa neviem dočkať 😵

eriqe
9. čer 2008

vam to prajem. Nech ste uz tam 😉

kili
9. čer 2008

dík

natama
9. čer 2008

hned bude kam je nosit 😀
mate nekdo ty boticky Manymonths, jsou dobry? zrovna chci objednavat ty vlneny bodycky (listi diky), tak chci koupit nejaky boticky, ma vecne ledovy nohy. tak nevim jestli Manymonths nebo staci engel...

lenki33
10. čer 2008

baby co davate na potnicky???? Danuso je chvilu v satke a hotovo, hlavne na krku a na zatylku ich ma teda dost 🙄

s.arik
10. čer 2008

lenki,
Mirka nemá potničky vůbec 😕 ani když jsme celý den venku v horku.

možná má D. agresivní pot, zkus s sebou nosit kapesník a malou lahev vody a průběžně ho otírej, to by mělo pot umýt a i hezky chladit 😉

moje kámoška si v horku nosí ve spreji minerálku, prý osvěžuje i vyživuje pleť 😕 no já na sebe kašlu a na mimčo bych magnezii asi též neplácala, ale zkusit to můžeš. možná zásaditá minerálka neutralizuje kyselý pot...

s.arik
10. čer 2008

lenki:
teďka mě přišlo na mysl, jestli se ti nechce na děcku experimentovat s minerálkou, zkus roztok jedlé sody - je zaručeně neškodný, doporučuje se na AE a vůbec....
nebyla si to ostatně ty, co sem házela odkaz na odkyselení organismu?

dvě čajové lžičky sody bicarbony rozpustit v půllitrové petlahvi a průběžně venku potírat kůži, hlavně v záhybech...

lenki33
10. čer 2008

hmm, sari diky za tip, ked nebudem leniva 😅 tak vyskusam. Vonku sa nam to praveze nerobi, spotime sa ale ok, ale vecer ked s nim sedim tak ako teraz a on je v tej satke zabaleny a dycha si tam tak hruza. Ale vzdy sa mu to robi len na tom krku, pritom spoteny je podla mna omnoho viac na bruchu. No nejako to neriesim, ja som len potrebovala nejaky tip ci vam nieco zazracne nepomohlo 🙂
Inak indio poctivo zanasam uzlujem a dnes som opat prala a ide to veeeelmi pomaly 😒

kili
10. čer 2008

baby, napadlo ma, že keď pôjdem s malími sa sama kúpať, že čo spravím, či by šlo dať jedného do manduci na chrbát a z druhým sa babrať vo vode. Čo poviete, zvládla by to? nebude to divné? 😕

lenki33
10. čer 2008

kili podla mna uplne v pohode, ved to aj tak nemas ako inak urobit 😉 a divna si aj tak ze svoje dieta nosis 😀 takze je jedno kde

lubii
10. čer 2008

Eriqe, Sue, nádherné fotky 🙂 😅 . My ideme v auguste do Slovenského raja, ale neviem, či naberiem takú odvahu ísť s malým na rebríky 😅

kili
10. čer 2008

ale napadlo ma, či im nebude v nej zima, keď budú v mokrej manduce 😕

by sa zišlo ušiť nejaké mei tai z plavkoviny 😀

kili
11. čer 2008

tak keďže by manduca vo vode strašne nacucla, a asi by to nebolo nič moc, tak asi skúsim toto: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
je to látka, čo som dostala od manželovej babky, je priečne pružná a akurát rozmery na tento "úväz"

https://www.youtube.com/watch?v=K6ICsaGzxAM


najprv som myslela, že s tej látky dám mame ušiť mai tei, ale to by asi trvalo väčnosť a obťažovať sa mi ju nechce, ale keď v tom uvidí Samka, tak asi to ušije velice rýchlo 😀

bambusko
11. čer 2008

kili, toto je fakt super na prilezitosne pouzitie 😉 na satku si ja netrufam, ale toto by slo, ake mas rozmery tej latky, aby sa ti to dalo uviazat? nazvala by som to indianska babicka 😀

s.arik
11. čer 2008
https://www.youtube.com/watch?v=fCetPP2GX_0

mrkejte, jak suveréně má ta černoška mimnko bez držení na zádech....týjo, vždyť vypadá, že má tak dva měsíce 😕

kili
11. čer 2008

bambusko, ono sa to nejak volá, idem to náisť, spomínali to v diskusii na nosime.sk
a rozmery musím premeriať.

s.arik
11. čer 2008
kili
11. čer 2008

rozmery 140x88cm

s.arik
11. čer 2008
https://www.youtube.com/watch?v=R-BaAUyq4hM


taky dobrý, ale když si představím tíhu Mirky jen na jednom rameni.... 😖 to bych prbla až s dalším (menším) dítětem..

s.arik
11. čer 2008

posuvný uzel jako pro blbečky (díky za to video, mě nikdy nešel a už ho umíííím 🙂 )

https://www.youtube.com/watch?v=bSw-kde19Q8
kili
11. čer 2008

fu, to bola fuška náisť, hádam som nenašla ten názov, čo sa jedna pomýlila, takže babky to volali "polka"

bambusko
11. čer 2008

kili, dik za rozmery, ked nieco vhodne najdem, vyskusam. aj moja babka nosila polku 🙂 moja mama si pameta ako v nej nosila babka mladsich surodencov, len nevedela ako to mala uviazane. ked uvidi mna, ak sa podari, to bude nostalgia 😀 a ciganky to vraj volali zajda

bambusko
11. čer 2008

s.arik, niektore zeny to maju asi v sebe - myslim to drzanie baba, ja neviem, kedy sa odvazim s marekom na chrbat, to uz ma skoro 5 mesiacov. a ten posuvny uzol, taky viaze aj na kravate, nie?

s.arik
11. čer 2008

bambusko,
kravatu vázat neumím (mhd taky ne 😀 )
a na záda si Mirku hážu cvičně od narození, nic na tom není. ale vždycky ji přitom držím, neměla bych odvahu ji tam mít položenou bez přidržování jednou rukou, je dost aktivní opice jedna....

a zrovna mám malou v tom úvazu viz video z příspěvku 10:33 a ona je spokojená....já na chvíli taky, na dlouhé túry to ale nenííí

bambusko
11. čer 2008

s.arik, mozno som jedina, ale mhd nechapem ☹ viem, ze nie mestska hromadna doprava 😀 zeby muj hodne drahy 😅

s.arik
11. čer 2008

bambusko,
mhd je městská hromadná, to taky 🙂
ale v diskuzi Attachnemt parenting ji používáme pro naše manžely, protože na Koníkovi běžná zkratka MM (můj manžel) se pletla s MM (mateřským mlékem)

mhd je hybrid mezi výrazy MM a DH (anglicky drahý manžel)