V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

s.arik
11. čer 2008

teda pokud dear husband znamená drahý manžel 😖 jsem s angličtinou na kordy

bambusko
11. čer 2008

aha, tak tuto temu nestudujem, bez urazky, zda sa mi, ze americania odchovani au-pair-kami vymysleli uz vymyslene...
moj je teda MM, to su jeho inicialky 😀

gedren
11. čer 2008

bambusko, vsak my tam obcas neresime uplne AP, jako spis attch. sexualni otazky 🙂))

No nic, holky, do tohohle tematu uz moc nechodim, pac jsem si rikala, ze v Helcinym veku uz nemam moc co resit, ale proc sem lezu: kdybyste nekdo prodaval prijemne zajetej elastickej satek (moby, mam earth..), tak beru! Jeste to uplne to nespecha, staci do unora 🙂, takze se rada i predbezne domluvim s nekym, kdo v nem ted jeste nosi a pak uz nebude...

venonna
11. čer 2008

Cafte kocky!!!
Citam, ze sa tu rysuje asi nove mimino, ze? 🙂
Ale preco som tu - mam takmer rocnu dceru a satkujem len zopar tyzdnov 😅
Takze hlavne na dlhsie nosenie uvazujem skor na chrbat (bud batoh alebo kriz s kapsou). No a hlavne v batohu mam problem, ze sice uviazem vysoko, ale tlacia ma Helenkine nozky. Aj sa jej snazim nozky co najviac rozkrocit a podsadit si ju do kapsy, no vzdy, ked sa narovnam, je to akosi blbo 😠
Neviete poradit nejaky figel??? 😕

majenka
11. čer 2008

Holky (Natama), nedávno jsme tady řešily dvojitý kříž, že ten pruh látky vzadu divně "plandá" a "odstává". Naty, zkoušela jsem to jinak a super...musíš ho vázat rozložený, ne srolovaný, jak ukazují! Roložíš si ho na šířku a tak ho přiložíš na ty záda, ve předu překřížíš a zase rozložený přehodíš přes ramena a stále rozložený vracíš zpět, kde uvazuješ uzel (beru ten bez posuvného uzlu). Utáhneš a až pak si trošku shrneš ty pruhy na ramenou, abys tam mohla prcka vložit-je to naprostá paráda, super úvaz...jak je ten šátek rozložený na zádech, tak tě sice celou zakrývá, ale suprově rozloží váhu a rozhodně nikde nic neplandá 😉 😀 -takže při uvazování pořád držet šátek za okraj, aby byl rozložený na svoji šířku 😉 😅

katako
11. čer 2008

Vennono, v batohu když malé provlíkneš cípy pod kolínkama, narovnej se, trochu si ji setřes, jak potřebuješ a cípy rukama přitáhni. Kolínka se podsadí, pak zavaž uzel. Vážeš si u toho batohu uzel na klíčních kostech? Nic jiného mě nenapadá. Kříž s kapsou na zádech je snad nejtěžší úvaz a potřebuje víc prostoru kolem na přehazování cípů, mě moc nejde.

venonna
11. čer 2008

Katao dik za radu, skusim 🙂
A existuje este nejaky iny uvaz na chrbat? Kdesi som zahliadla nejaky Jordan alebo take cosi... 😕

eriqe
12. čer 2008

Kili este k tomu nazvu, cez vykend sme boli na jednej akcii a tam ma zastavila taka teta a pytala sa ma ci viem v com malu mam. Ja reku, ze hej ze v polke a ona nie v odzieci. Tak dalsi nazov je Odziec 😉

venonna
12. čer 2008

myslim, ze odziec je z polskeho jazyka... 🙂

kili
12. čer 2008

tak mama mi ušije to mai tei, sa teším, zajtra si príde pre látku 😵
dúfam, že to spíchne cez víkend, nech sa už na ďalaší týždeň môžeme ísť kúpať

majenka
12. čer 2008

S.arik: ty nosíš Mirku na zádech od malinka? 😲 ...a v jakém úvazu? Že už bych to také zkusila 😅 ...Na kříž s kapsou si na záda netroufám-opravdu to vypadá dost složitě 😝

s.arik
12. čer 2008

majenko,
ne, psala jsem, že jsem si Mirku na záda cvičně dávala od narození, ale NEnosila tak - z několika důvodů, hlavně proto, že jsem nosila především venku v zimě pod kabátem, to by na zádech nešlo. navíc nedržela hlavu a vůbec na břiše jsem mohla i v šátku kojit 😉
jen jsem si tak zkoušela všechny úvazy z vbavlnce.cz, nejvíce se mi líbil batoh, ale holt to pod kabát nešlo a teď už mám ergo, s tím je to úplně v klidu 🙂

nahodit děcko na záda je lehké, horčí je pak umotat šátek, hlavně kříž s kapsou, to mi moc nejde 😖 ale tak mám ergo a bude i mei tai 😎

majenka
12. čer 2008

Tak jsem dneska vyzkoušela batoh na záda 🙂 . No nandavala jsem jí nad postelí (ale neházela jsem ji přes rameno, ale položila jsem ji na šátek a zvedla z lehu, když jsem se zaklonila), aby kdyžtak spadla do měkého 😀 . Ale super, ve finále se jí to líbilo. Akorát jsem málo utáhla horní hranu, takže to měla kolem krku dost volné. A mám na to moc dlouhý šátek a taky by to asi chtělo spíše pevný-mám elastický moby. No, jako první pokus to ušlo-pořád jsme se pozorovaly v zrcadle 😅 😀 a malá kroutila hlavou ze strany na stranu a nemohla se z té výšky vynadívat 😅

vikinka27
12. čer 2008

majenko, u nas podobne: tiez mi ostalo vela volneho pri krku. ale nas to vyuzil, zlostil sa, a vykrucal sa, takze som to musela zrusit.... ja mam pevny, takze asi to bude cvikom 🙂

kili
12. čer 2008

aj ja keď som viazala na chrbát, tak tiež tam bol tak volno, ale celkom mu to vyhovovalo, mohol sa tam hrať, keď je na chrbte v mdc, tak môže len kukať. Ale za to pre mňa je to tak pohodlnejšie.

martina46
12. čer 2008

prosim vas, kedy sa vas deti pri viazani na chrbat zacali drzat? mala nic, urobi lodocku a rucickami sa ma vobec nedrzi, tak sa neda viazat, klze sa dole a ja ju neudrzim. uz by som chcela na chrbat, mala ma uz skoro 8kil.

kili
12. čer 2008

martina, Samko, keď si ho dám na chrbát tak sa posadí ako na koni 😀
skús viazať tak, že ju dáš na šatku na postel, prilahneš a zdvihneš.

natama
12. čer 2008

Majenko diky, ono mi to plandalo jen kdyz jsem to vazala s tema podivnejmy posuvnejma uzlama na bocich. nejak mi to vazat s tim rozlozenym satkem moc nejde, zustane mi to pak vsude mozne povoleny, vic nez kdyz ho vazu shrnutej. Vsude dvojity kriz ale nejdriv uvazou a pak davaj ditko, ja to delam tak, ze ho sice taky uvazu, ale neudelam uzel uplne, vlozim ditko, uzel rozvazu a pak satek dotahuju, podobne, jako u uvazu, kde se nejdriv vklada ditko a pak vaze. Funguje to dobre, tak se divim, ze jsem to nikde nenasla.
Teda na ty uvazy na zada nejak zatim nemam odvahu 😕 nastesti mi to zatim na bricho vyhovuje.

martina46
13. čer 2008

Kili,
ona mi ale tak či tak nožičky neroztiahne ☹
som šťastná, že konečne aspoň spolupracuje pri úväzoch na brucho a to jej pekne dlho trvalo, že si zvykla a už pri viazaní neplakala.

denisocka
13. čer 2008

my sme boli včera prvý krát v obchode s batohom 😀 a super,len som zabudla zrkadlo a nevydela som na neho 😅

nissanek
13. čer 2008

možná se to tu už probíralo...mám manduco, je super, ale vázání na bok podle toho návodu mi vůbec nejde. Respektive ten popruh co táhnu za zády mi po zádech zklouzne a je tam vlatně na prd. Vám se daří připnout manduco na bok?

kili
13. čer 2008

niss, neskúšala som

martinka, ja som im nohy vždy rozkročila a tak prilahla

venonna
13. čer 2008

Martinka, drzim palce s uvazom na chrbat, mala si podla mna po case zvykne a nauci sa na chrbte pockat, kym doviazes. A ved Tanicka ma len polrok, este si to uzi, ze ju mozes mat na bruchu... 🙂 moja H. mi je uz na bruchu dost tazka (uz sa tesim na druhe mimi...) 😀
Hlavne si nepripustaj, ze mas strach, ze spadne, lebo deti to citia... 😉

martina46
13. čer 2008

kili, taketo nasilnosti 😀
skusim to potom, len sa mi tak zda, ze to bude zaber na moje brusne svaly 😀

s.arik
13. čer 2008

mááááám mei tai 🙂
je super, krááásné a dobře se v něm nosí, uvázané je sejně rychle jako ergo

martina46
13. čer 2008

sarik, mas site?

s.arik
13. čer 2008

mám z druhé ruky, původem origoš z www.krasnenositko.wz.cz

martina46
13. čer 2008

aha.
ale vy ste uz velki, tak asi nevies odhadnut, ako by sa nosilo nam , 6 mesacnej babine. ci by ju dostatocne pevne podopieral?
neviem si to takto predstavit.
chystam sa usit si ho.

s.arik
13. čer 2008

myslím že tak od 5 měsíců by mohlo být v pohodě....z pohledu dítěte je to jako šátek

slunicko27
13. čer 2008

Co si myslíte nebo máte zkušenost s ergem pro novorozence?