V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
5. črc 2008

koza jedna stepna,že chudatko 😠

ivetah
5. črc 2008

mam otazku, dnes sme absolvovali vylet s manducou, boli sme tu na trhu a kupili sme zeleninku. velmi sa to dcerke pacilo, ani necekla, co doma v nej protestuje po 15-20 minutach, tak teraz v poho 45 minut a bola by aj dlhsie, len uz sme prisli domov. takze urcite nejaky nosic kupim. akurat mna tam nad laktom z vnutornej strany tlaci ta spona, mate to aj na ergu?

skolara
5. črc 2008

ivetka pockaj idem pozriet 😀

skolara
5. črc 2008

myslela som si ze ziadnu sponu nad laktom nemam a ale nebola som si 100 pro ista tak som kukla a nemam 😉
Mne sa aj preto ergo paci viac lebo nema tolko spon 😎 ale je to individualne.
Pockaj na denisocku ona mala aj ergo aj manducu tak bude vediet lepsie porovnat. 😉

denisocka
5. črc 2008

zas ja :D

denisocka
5. črc 2008

ja tiež nemam sponu, a viem čo myslíš na manduce -je to spona ktora ide asi 10cm od predneho dielu a rebe siaha k laktu .no a nepicha ťa do oka ten gombík na kapucku 😀 ,lebo mne aj toto vadilo a tie GUMY vedla :-toho....a kopu ináých spon -jo a hlavne ta hlupa sona vzadu na bedraku,skoro som zabudla,ked maly plakal tak som ho nevedela rýchlo dostať von,lebo jednou rukou to nejde a dvoma bolo občas problem 😖

ja som za ergo 😀

ivetah
5. črc 2008

no dakujem skolara a denisocka, len teraz budem musiet zase najst niekoho s ergom, aby sme to vyskusali... alebo to risknme, objednam si ho a uvidim 😅
nepredava niekto khaki ergo? 😉

denisocka
5. črc 2008

neboj,ergo ti bude sedieť,ja som tiež riskla a vyšlo 😀

kaki nie,ale mechove za priplatok 😀 ,a o dosť velky ! je take zelene

ivetah
5. črc 2008

mas pravdum, na manduce je kopu kadejakych spon a snur, myslim, ze na ergu to tak nie je, aspon podla obrazkov.
a skoda, ale zelene sa mi moc nepaci... 😒 a preco je tam priplatok? 😉
asi to teda risknem a objednam si ho 😀

denisocka
5. črc 2008

na ergu nemáš určite tolko spon,su ich 4 - velka bedrova,vzadu spojovacia a 2x po stranach, a hlavne že doťahuješ lednym smerom a na madcuce trebalo v dvoxch smeroch a vždy to vyklzlo z "drážky" 😀

ivetah
5. črc 2008

tak myslim, ze je rozhnodnute 😀 dakujem, pomohla si mi 😉

lefika
5. črc 2008

na patapume je toho tiez viac: zvlast tie popruhy na zaistenie noh: nepochopila som funkciu, zavadzalo, tlacilo, tak som to zmotala, ako sa len dalo a nepouzivam 😉 manducu som este nazivo nevidela, tak neviem, ci myslis tie iste....

denisocka
5. črc 2008

jáj a ešte na margo,na manduce zavadia ta novor.vložka ked je zrolovanas pod zadkom,mala som chuť ju odstrihnuť

ivetah
5. črc 2008

presne, ta novorodenecka vlozka by sa mala dat odopnut, ved sa pouziva kratko a nosic je na dlho...
patapum nepoznam , ale podla toho, co pises lefika, ani nespoznam 😀

lefika
5. črc 2008

ivetah, patapum je super, ja som dala prec ergo a nechala si patapum 🙂 nejake dva pasy navyse ma nerozhadzu, nosic je to inak perfektny 😉 su to take tie tenke zaistovaky a zrolovane ani neviem, ze tam su: len ako si pisala o tej manduce, som si spomenula, ze mi to tam vadilo...

to.manka
7. črc 2008

Tak já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli ergo nebo manducu. A taky bych malou nosila nejradši už teď (6 týdnů, 4,5 kg) 😵 . Máte někdo zkušenost s těmito nosítky na tak malé mimčo, případně s jak velkým mimčem můžu v pohodě začít ? Ještě by mě zajímalo v jaké poloze je mimi v manduce s použitím novorozenecké vložky 😅 .

katy1979
7. črc 2008

my máme prvý výlet za sebou v manduce. malý to v pohode zvládol. V trolejbuse sa oprel a zaspal, ale cestou domov troška protestoval, tak som to uhrala keksíkmi.
Takže manduca je už aj špinavá. Samozrejme ožužlával ten popruh.
Ale zatial som spokojná.
na plávaní sa jedna babička musela samozrejme pripomenuť kedže malý spal a mal kapucnu na hlavičke. Že mamicka však ho zadusíte. načo som jej povedala že nech sa nebojí nezadusím a odkráčala som dalej.
A na ulici dedulo že či mu v tom nie je teplo. ale ten bol celkom milý.
Takže asi sa budem musieť pripraviť na takéto poznámky a otázky.

denisocka
7. črc 2008

to.manka -no neviem,do erga bez vložky asi ťažko s takým drobcom,do manduci hej 😉

katy1979
7. črc 2008

mne osobne sa páči viac tá novorodenecká vložka do erga aj ked som to nevidela naživo.

venonna
7. črc 2008

cafye kocky-nosnice! Ako sa mate po vikende? 🙂
K tomu ergu - kdesi som citala, ze vlozka do erga nie je nutna, vraj rovnaku sluzbu spravi obyc. zavinovacka... vraj sa to tomu podoba... a podla obrazov sa mi zda, ze je to asi pravda...

denisocka
7. črc 2008

si to čitala tu,písala to sarik 😀

ivetah
7. črc 2008

taik ja som dnes objednala ergo, som zvedava 🙂

kili
7. črc 2008

som vymyslela, respektíve sa mi podarilo dať Adamko do KsK tak, že bol to fakt super úväz. Totiž som ho vybrala a chcela som ho tam dať zas bez rozväzovania a sa mi podarilo, že pás, ktorý je ako kapsa mal pod zadkom, akoby na ňom sedel a kríž bol ako vlastne u dvojtého kríža. Bolo to tak celkom pohodlné a konečne mal Adamko pekne rozkročené nožičky, čo sa mi moc nedarí, keď tú kapsu má cez chrbátik a pod zadkom len časť látky.

majenka
8. črc 2008

Ahoj holky 🙂

Tak my stále uspěšně manducujeme 😵 . Malá vidí, že vyndavám manducu z pytlíku a už valí oči 😅 . Přestala už jsem používat novorozeneckou vložku a je pravda, že by se měla dát odepnout...teď tam bude strašit 😝

Jo, opět jsme byly v tom supermarketu, kde je na kase ta ježibaba, co říkala, že Anička není normální, když se jí nelíbí v kočárku...a zase měla řeči!!! Malá se v manduce teda trošku mračila, protože jsme čekaly asi 10 minut u kasy 😝 (pak venku zase vegáč a úsměvy)...a ta krá.va zase říká "No, chudák dítě!". Tak už jsem na ní měla vztek a řekla jsem jí, že není žádná chudinka, ale že je takhle u maminky nejspokojenější, ale že je rozladěná tím, jak jsou některé pokladní neschopné a musíme tam čekat 10 minut, a že bych jí byla vděčná, kdyby se přestala starat o mojí "nespokojenou" dceru a raději rychleji markovala... 😀 😅 Normálně se s každým bavím slušně a v klidu, ale tahle ženská už mě s.re... 😝

A mám jeden dotaz...takový teda trošku přiblblý, ale fakt nevím 😅 :
Jak se v zimě dítko obléká do manducy (erga...)? Když se totiž Anuška narodila, nosila jsem v šátku...a to samozřejmě pod mým svetrem a bundou, takže chodila jako doma+ponožky+čepice. A v kočárku zase byla v pytli, takže měla jen svetr...
Stačí punčocháče, svetr+kombinéza+botičky...nebo se dává více vrstev...punčocháče+kalhoty-to asi vůbec ne-to by jí asi byla zima, ne? Do kočárku bude mít zase fusak, ale chtěla bych vědět, co pořídit na nošení v manduce...nosit určitě budu i v zimě... 😉

kili
8. črc 2008

majenka, nejak predbíháš, ne? však len teraz začalo leto a ty už o zime 😕 😀 . Najlepšie je asi ušiť kapsu.

anke
9. črc 2008

Ahoj holky,
chtela jsem se poradit u zkusenych nosicek ... malemu jsou dneska teprve 3 mesice, ale uz ma 67cm a 7,5kg. Nejradsi se nosi vertikalne - i kdyz se to nema, ale jakje velikej a silnej tak hlavicku drzi v pohode nahore uz od 2. mesice. Ja uz ho na rukach neunesu a satek neumim umotat, mam pujceny, ale ja ho tam do predni kapsy proste nedam, jsem malinka a nezvednu ruce tak vysoko, abych ho tam nozickama zapasovala .... proste jsem strevo 😀
Myslite, ze uz bychom mohli nositko? Asi trikrat jsem ho mela v klokance, tam se mu libilo, ale cetla jsem, ze se to fakt nema a ze nositka - ergo, manduca, bondolino apod. jsou vlastne jako satek.

A ted, videla jsem, ze kazdemu vyhovuje neco jineho, ale kdyz mam tak dlouhe miminko, tak je asi nejlepsi ta manduca ze? Predpokladam, ze bude cahoun po tatinkovi a jestli to dobre chapu, tak manduca ma nejvetsi moznost zvetseni zadicek. A jak se jim tam fixuje hlavicka, musim mu ji podpirat nebo je tam nejaka operka?
A jeste drzy dotaz, nejste kocky nektera z majitelek nositka (ergo nebo manduca) z Brna ci Vyskova? Ja bych to docela rada videla na vlastni oci, nez zakoupim 🙂
Diky predem, ocenim jakoukoliv radu.

kili
9. črc 2008

anke, nosítko v pohode môžeš, a kludne aj tú manducu. Hlavičku v pohode udrží, máš pri nej dve možnosti, buď mu dáš cez hlavu kapucňu, alebo pri malých bábätkách používajú, že rozopnú tú chrbtovú časť a tá potom prekryje aj hlavičku.
Ale kludne skús aj šatku, len ho daj vertikálne. Skús uviazať kríž s kapsou v nútri, čiže keď ho tam dávaš, kríž ešte nemáš uviazaný, len tú kapsu a tú si môžeš natiahnúť úplne dole a až potom ju zdvihnúť, keď už ho máš na sebe (neviem, či som to popísala zrozumiteľne 😕 )
a ináč, máš riadneho obra, ten už prerástol aj vo výške nášho Adamka 😀

anke
9. črc 2008

kili, kdyz me to prave vertikalne nejde ... asi jsem pochopila co myslis, proste si ten pas udelat uzci, dat tam mrne a pak mu to vytahnout pres zada ze? 🙂 chapu, ale stejne asi pujdu spis do toho nositka, jsme z toho vazani totiz jeleni s manzelem oba 😀 navic mame dost velky rozdil ve velikosti, takze pro me manipulace s dlouhym satkem je neprekonatelny problem (me se totiz rozvazujou i tkanicky u bot 😀)

mercy29
9. črc 2008

anke, prečo myslíš, že by sa nemali nosiť vertikálne? Nášmu malému diagnostikovali mierny reflux a inak ako vertikálne /doslova prehodený cez plece/ sa nechce nosiť. A doporučila nám to aj doktorka, je to pre neho výhodné, vtedy sa mu mlieko nedostáva späť. Má 5 týždňov a od narodenia inak byť nechcel. Nechce ani ležať v kočíku, jedine mu vyhovuje babyvak. A tak teraz všetky vychádzky a nákupy absolvujeme len tak. Tiež na mňa ľudia pozerajú ako na zjav. 🙂

venonna
9. črc 2008

anke, a nemas na okoli moznost zucastnit sa nejakej prezentacie o satkach? Napr. v nejakom materskom centre... Alebo sa stretnut s nejakou maminou, co satkuje... To aj mne pomohlo, aby som sa naucila lepsie viazat, tiez som si moc neverila... ale ked to zvladnej, je to nielen lahke, ale aj veeelmi prijemne 😵 alebo si skus pozriet na nete aspon nejake satkove videa, aj to pomoze... 😉