V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
29. črc 2008

stefi manduca ma novorod. vlozku prisitu, ak ju neskor nebudes chciet pouzivat, len ju zrolujes 😉

verulka
29. črc 2008

stefi, ako pise venonna...ale ja ju nepouzivam, Ron je dost veliky 😉

lenki33
29. črc 2008

tuto je diskusia o tom sirokom baleni a koliskach. Asi si kazdy musi utvorit nazor sam, podla seba mam pocit ze az teraz ked mam D. len v malej plienke a slipoch je v koliske ok.
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

venonna
29. črc 2008

a ze lenka nie je studijny typ 😀

venonna
29. črc 2008

hmmmm, citam tu diskusiu, je to super!!! 😉

bambusko
29. črc 2008

tak my sme s latkovymi plienkami mali v babyvaku dost miesta, mali sme emitex, ten je dost siroky a cim je dieta vecsie, tym menej ma v plienke nozky nasiroko. moj maly ma rad polohu v koliske a nozky ma pritom dohora. v 3 mesiacoch na kontrole u ortopeda bolo vsetko ok, urcite sa budeme nosit v koliske aj v satke

agness02
29. črc 2008

ahojky, prosím o radu, uvažuji o koupi nějakého nosítka nebo klokanky, koukala jsem na ergo a manducu, ale přijde mi to fakt dost drahý ☹ obzvlášť když to chci používat jen občas na krátké nošení a nemělo by to stoprocentní využití, šátek mi přijde dost složitý, chtěla bych něco, co se dá rychle a jednoduše obléct. malej už má 7 kg a pěkně drží hlavičku. zrovna dnes jsem si půjčila na vyzkoušení klokanku, ale ani nevím, co je to za značku, spíš nějaká noname, malýmu se v tom líbilo, moje ruce si odpočinuly, ale ty záda 😒 , jo a když jsem ho tam dala čelem k sobě, tak ožužlával ty popruhy, co vedou na ramena, měl to přímo naproti pusince - dělají to i vaše děti??? doporučíte mi něco levnějšího? přiznám se, že celou diskuzi jsem nečetla 😖

bambusko
29. črc 2008

agness, klokanku nie 🙄
http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=14

rozoberame to tu kazdy druhy den 😉 je pravda, ze ergonomicke nositka alebo satky stoja viac, ale asi nechces setrit na ukor zdravia dietata. co sa tyka vyuzitia, uvidis, ked zacnes nosit, ale vecsina si mamiciek i deti si to po vyskusani bez nositka nevie predstavit. da sa aj pozicat na vyskusanie, pozri odkaz 1-2 strany dozadu som to davala

bambusko
29. črc 2008

ozuzlavanie je ok 🙂 robia to vsetci drobci

zienky, ktore nosite v satke, ako casto a v com ju periete? nasa je po 5 dnoch taka ozuta a oslintana ze az 😖

haluskacz
30. črc 2008

satek jsem prala, jen kdyz to bylo opravdu nutne - nemela jsem zadny na vymenu. Ergo mam uz tak zapraseny, ze to hezky neni, a furt se nemuzu k tomu vyprani dokopat, protoze ho potrebuju, no des...

denisocka
30. črc 2008

včera mi prišla kamoška z BA,a šli sme k nám na spišsky hrad-ešte že som taky maniak,jej som dala ergo,sebe indio a poviem vám,pre mnphých som bola väčšia atrakcia ja ako hrad 😀

katy1979
30. črc 2008

denis hlavne asi pre to že indianske babičky išli na hrad 😀

my sme aj v chorvátsku boli atrakcia s manducou, v kočíku si dieta tak nevšimnu ako v nositku. každý sa mu prihováral usmievali sa na neho. Ešte aj banán sme dostali zadarmo pre neho na trhu. a to sme ho ani neplanovali kupiť, len nam ho dali že pre malého. Asi že bol ako opička na chrbte.
Ale rozdiel bol ten že tam sa nikto nepozastavoval na tom že nosíme dieta, brali to pozitívne a v pohode. Ale tu v BA stretnem každý den niekoho kto sa musí prihovoriť či minimálne vela ludí pozerá že čo to je. A nedajbože ked spí a má na hlave kapucu 😀

bambusko
30. črc 2008

deni 😀 😀 😀

denisocka
30. črc 2008

katy hej,asi - a keby si videla ako sme išli do veži-po asi 80cm schodisku ,vyšmýkanom,kamennom -len som sa modlila aby nik nepadol,lebo katastrafa 😨

a jak na nas kukali angličania,decka sa usmievali jak zmyslov zbavené 😅

katy1979
30. črc 2008

poznám ten hrad, segra tak pred 11 rokmi niesli hore syna ale v takom tom klasickom turistickom nosiči čo vyzerá ako sedanka a pozerá sa dozadu. pre mna bola to sranda že my sme tam fučali ked sme slapali hore a on si veselo kopkal nožičkami a pozeral sa okolo.
...aspon si vás každý všimol, možno si vás pofotili a budú doma ukazovať že čo to videli na slovensku.

venonna
30. črc 2008

deni 😀 taku atrakciu sme vyrobili nedavno aj u nas, boli sme 4 nosicky, z toho 3 nositka moje - satka, manduca a hand-made RS. Babky len kukali! Ale nas nikto nevyfotil ☹ 😀

alex21
30. črc 2008

kočky mali sme manducu na odskušanie a odkedy sme ju mali tak sme ani v kočíku nezaplakali. 😀 Teraz sme ju poslali na spať a čakáme kým nám príde už naša a hned aj v kočíku reveme 😝

duskaf
30. črc 2008

deni aj my sa chystáme na Spišský, veľmi sa nám tam páči, je krásny.

katy1979
30. črc 2008

alex super takže v senci budeme aspon dve čo majú manducu 😉 síce my až od zimy alebo budeme aj my senčané

alex21
30. črc 2008

katy tak to sa teším potom môžme vyraziť do ulíc s manducami 😀

skolara
30. črc 2008

aj mna tak ludia obkukuju hlavne ked mala spi a ma kapucnu 😖 😖 No uznavam vyzera to divne ale tie pohlady 🙄 🙄 a komentare 😝
Mala zuzlala ten popruch a pribehla ku mne starucka babca a tahala jej to z ust ze ju to dusi a tlaci 😅

adikasb
30. črc 2008

Tak Sofi si uz pekne zvykla na Beco 😵 Dnes v nom bola doobedu asi hodinku, boli sme von na dvore, potom trosku upratovali, umyli riad, rychlo navarili a ani von z neho nechcela ist 😅 Kebyze je tam este dlhsie asi by aj zaspala, a to tak skoro doobedu nikdy nespava, no uz si ukladala hlavicku. Ale mali sme ine plany, tak som ju vybrala hoci protestovala, obliekla a bezali sme na kupko 😎 Sofi ma cca 10,5 kg a teda chrbat ma ani po hodine vobec nebolel, nic netlacilo 😵

valka
30. črc 2008

kocky, moze sa v manduce nosit uz take 5 mesacne mimco, co nesedi na chrbte? v navode je ze od 8kg...mala ma sice iba 6 ale vcelku sa mi to paci...ale aby som jej neublizila... 😕

denisocka
30. črc 2008

duskaf-aj by som tam išla stebou ešte raz,ale to vstupne je nekkresťanske 😠

bambusko
30. črc 2008

dievcata, ako je to teda s tym pranim satiek? ste sa na mna vykaslali 😢

verulka
30. črc 2008

kocky, nekupili ste niektora satku cez e-bay? tam vyjdu fakt super...no ja idem zajtra na skolenie a uvidim, ale uz som rozhodnuta pre sdatku a manducu nechame tak...nemozem kupit obe 🤐
No na mna cumia tiez, ked beham s krpcami a ronom v manduce 😀 ale ja som na divne pohlady fakt zvyknuta 😅

denisocka
30. črc 2008

bambuska,nečitala som dozadu čo presne chceš,ale ja periem v LOVELE a šatku mám v obliečke na vankuš staršej,aby sa nepotrhala niekde v pračke! obvzlašt idnio 😉

lienockaa
30. črc 2008

ahojte..🙂ani sem teraz nechodim, ste ma zmagorili na satku, vyberam si vzory po internete, ze aka by nam najviac pasovala..ale sak ked si kupim este satku, bude ticha domacnost.. 😅 😝 ze najprv vymyslala, chcela manducu, potom vymyslala, chcela satku...-D

stale sa nosime v manduce, ludia si uz na nas zvykli, mam pocit..😀 Ondrej nosenie miluje, dokonca mam pocit, ze ked su dni, ze ho v manduce neponosim dostatocne dlho, ze potom je dako nervoznejsi, ci co..

valka,ja este nenosim na chrbte, a to uz mame cca 7kg a tiez drzime pekne hlavicku..este mi to pripada skoro, dam ho tam az ked bude predsa len trocha pevnejsi..zatial vpredu lepsie na neho vidim, ako je v manduce poskladany, viem si ho napravit, ked treba..

bambusko
30. črc 2008

deni, dik 🙂

valka, ja nosim tiez len na bruchu, drobec ma necelych 8kg. chcela som to raz skusit, ale po 10 sekundach akrobacie som to vzdala