V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
20. srp 2008

zienky, bez mucenia priznavam, ze som dnes spala s inkou 😲 😀 aj poctivo uzlujem

valka
20. srp 2008

ahojte, takze vcera mi prisla naaaaaaadheeeeeeeernaaaaaaaaa susesKinder bunda z usa...tolko vychytavok...fakt som z nej nadsena...uvidime, co bude po par mesiacoch nosenia...
certi, sorry, objednala som len jednu, lebo som myslela, ze to privezu lietadlom kamosi...napokon mi to poslali postou ako list 😀 (tak to bolo oznamene aj dorucene - ziaden balik 😀 )

lefika
20. srp 2008

valka, supeer 🙂 takze ziadne clo?

valka
20. srp 2008

ziadne - lebo je to nacierno 😉 (dufam, ze sem nechodi colna policia)
oni si to objednali domov (do usa) a potom to poslali k nam ako dar. bolo to tak natlacene v tej igelitovej obalke, ze by nikoho nenapadlo, ze je to zimna bunda 😀 😀 😀

janis8
20. srp 2008

Mozno to tu uz bolo spomenute, ale nechce sa mi hladat.. 🙂 Tie, co zvyknete chodit na tury, ci dlhsie prechadzky, co je lepsie krosna alebo nositko typu manduca, ergo? Zatial mam este male dieta, ale myslim uz dopredu..

kili
20. srp 2008

jani, na výlety môžeš chodiť aj z takto malým dieťatkom 😉 . Napr. manduca sa dá použiť už od narodenia. Alebo sú babyvaky a šatky, ale to nie každému vyhovuje.

valka
20. srp 2008

kocky, neviem, ci to tu uz bolo, ale videli ste? http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=76986

certica
20. srp 2008

valka, tak gratulujem k bunde 😎 . nevadi. hod potom foto. a kolko ta to nakoniec vyslo?

certica
20. srp 2008

inac, mne uz krpec v sport. verzii kocika zatial neprotestuje, takze ja to ergo skor len na kratke presuny a prilezitostne

valka, ten link, co si hodila... uz som to tu videla ponukat v bazare na MK

valka
20. srp 2008

certi, konecnu cenu este neviem...ale postovne vyslo na 25$. 🙂 a urcite nafotim, ale dnes mhd zobral fotak
k tomu linkuz- ze mi to pride ako riadna haluz .... 😀 😀 😀

lenki33
20. srp 2008

valka to mas super ked mas v US niekoho znameho, ja som tiez najskor hladala ci tam niekoho nemame, no ale nemame 😅 takze mna ta bunda vysla cca 4800 SKK.
A aku mas farbu?? Ja cervenu. Uvidis ze sa do nej zamilujes, lebo ja som sa uz sa, normalne sa tesim ked bude zima, ze ju budem moct nosit 😅

valka
20. srp 2008

lenki, aj ja mam cervenu 😅
je fakt krasna...tesim sa aj ja, ze budeme v nej obe krasne zababusene...objednala som si velkost M, ale zda sa mi trosicku velka...uvidime, ako sa zanosi 🙂

lenki33
20. srp 2008

no ja mam S a je mi akurat, tiez som povodne chcela M, ale na nosenideti.cz mi to rozmluvili, ale zase sa trochu bojim ze ked bude vacsi ze mu budu trcat nozicky

valka
20. srp 2008

tak potom vymenime 😀
ono ten rozdiel podla mier nebol az taky velky...aspon mozem priberat 😀

valka
21. srp 2008

kocky, mam taky problem...ked mam malu na chrbte, tak ako sa ja potim, vsetko ide aj na jej oblecenie, takze je taka mokra ako keby som ju obliala vodou...a staci aby zafukal vietor, a uz je kasel v hrdle 😒 mate na to nejaku vychytavku?

lenki33
21. srp 2008

valka napada ma len funkcne oblecenie ako vlna alebo moira - pre obidve, a ked ju mas na bruchu tak sa nepotite?? 😕 maly je najviac spoteny ked si tam zakukleny dycha, hlavne ked je to rovno na kozu, minule som mu tam chcela podlozit plienku aby tam nemal mokro, tak sa hovadsky rozculil a spokojne si tam odfukoval v mokrom 😅

lenki33
21. srp 2008

inak sa vam musim pochvalit kupila som D.cisto vlneny svetrik, fakt pekny, asi vobec nenoseny za 100SK v sekaci 🙂

bambusko
21. srp 2008

dievcata, ako viazete na bok s dlhou satkou? potrebujem, ked varim. alebo idem vysomrat od svokry na meniny nejaku kratsiu? vzdy sa vypytuje, co potrebujem 😕 aka dlzka by mi stacila na uvez na bok?

kili
21. srp 2008

ja si neviem predstaviť, že by som varila s dieťaťom na boku, potrebujem skoro vždy 2 ruky, napr. na krájanie atď. a to sa s dieťaťom nedá.

bambusko
21. srp 2008

kili, da 🙂 ale moj este nevytahuje ruky zo satky, len cumi a cusi 😀

lenki33
21. srp 2008

bambu to si radsej vysomri Ring Sling 🙂

martina46
21. srp 2008

Bambusko, najkratšia šatka od didymos alebo storcha a krúžky na ring sling. Urobíš si z nej nešitý a budeš mať aj šatku na batoh a klokana. Akú máš konfekcnú veľkosť?

lenki33
21. srp 2008

ale je teda pravda ze dieta by som pri vareni na bok moc nedavala, skus si ho radsej uviazat na chrbat do batohu, tak aby ste mali hlavy uplne pri sebe, skratka co najvyssie a on sa bude moct pozerat, bude to bezpecne a ty budes mat uplne volne ruky 😉

janis8
21. srp 2008

ja mam uz satku, ale pri dlhsom chodeni sa mi zacne ten uvaz uvolnovat aj ked ho zauzlim.. /preferujeme obaja KsK/ maly mi po tom postupne klesa stale nizssie a nizzsie, az neostava nic ine len zaviazat este raz, lebo takto uz nema ani nozicky v spravnej polohe.. viem, ze krosnicka je az pre sediace deti, ale ma svoje vyhody.. okrem toho uvazujem este bud o ergu alebo manduce.. v com sa nosi pohodlnejsie?

kili
21. srp 2008

baby, už ste skúšali RS na chrbát? mňa by to eventuálne zaújmalo, keby bolo druhé, teda tretie mimčo, aby som mala voľné ruky a mohla naháňať týchto dvoch 😀
ale teda asi myslím doooosť dopredu 😅 . Teraz som skôr zvedavá, že či niekto nosí takto africky.

kili
21. srp 2008

janis, ergo je až od 5-6m, manduca je od narodenia. Oboje je rovnako pohodlné, rozdiely sú len v detajloch. Akú máš šatku? či to nie je len tým, že máš proste nejakú nie moc kvalitnú.

weroni
21. srp 2008

baby ja si asi zakazem chodit vas citat kym mi ta satka nedojde lebo uz sa jej neviem dockat 😀 ale asi uz tento tyzden nestihne prist - asi az dnes im prisli peniazky na ucet kedze maju v inej banke 😒 a ak to nahodou aj dnes poslali tak si myslim ze aj tak to bude az v pondelok ☹ ja som hrozna vsak 😀
ale babenky opytam sa este - tie uväzy v zvislej polohe - to sa fakt moze uz od narodenia? Ked vsade pisu ze v zvislej polohe moze byt dietatko az ked uz vie same sediet - kvoli chrbatiku 😕

anezena
21. srp 2008

ahojte babenky,
tak dnes nam uz prisiel patapum - sa tesim ako blcha, hned se ho skusali, aj ja aj manzel. paradny je, zajtra berieme von, este raz vdaka za rady, ste zlate 😉

bambusko
21. srp 2008

martina, momentalne som vel. 40, najkratsia satka je asi 2,5m, cize by to mohlo stacit? neviem si ho sama dat na chrbat a nema mi kto pomoct, mne na boku vobec nevadi, mam ho az pod pazuchou 🙂 a varim len rychle jedla, neprskajuce, nebezpecne to nie je, len som na 3x omotana.

weroni, ak je spravne uviazane, vraj sa moze nosit vertikalne od narodenia na brucho klokan, ale zrejme nie dlho. my sme sa nosili len vo vaku v koliske a na odgrgnutie som ho trosku ponosila vertikalne. s pozicanou satkou ti pridu aj navody ako viazat a odkedy je co vhodne, este vydrz do pondelka 😉 ja na satke stale spim 😀

bambusko
21. srp 2008

anezena, uz len cakam, kedy zacnes snivat o satke 😀 to je tu taka nakazliva vec 😎