V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

olinka6226
15. bře 2009

no to teda nie obe moje satky milujem a planujem coskoro druhe bejby. samko sa nosi aj tak len obcas... tak len dufam, ze ma to ocarenie prejde 😀

martina46
15. bře 2009

no neviem, ci prejde.... 😀

sonulah
17. bře 2009

tak od tý doby, co má sueanek novej nosítkovej arsenál, tak sem nějak nechodí 😖 asi nosí a nosí a nosí..... 😀 (a já pořád čekam na zážitky s lakme-tai a šátku)

já byla dneska s Jáchymkem v šátku v autoservisu - a pánové tam z toho byli řádně vykulení, ale v dobrym, žádný "chytrý řeči zkušených maminek", ale spíš tam padaly hlášky typu "Ten se má, to musí bejt pohoda, takhle se nosit...." 😵

jannca
18. bře 2009

SonulaH. já bych se taky nosila. Hlavně v této době, kdy mám pocit, že těhotenství je nekoněčné

laura033
18. bře 2009

aaaaaaaaaa ja som sa tak zacitala ze som si ani nevsimla ze maly mi na chrbte zaspal:D

milwa
18. bře 2009

Ja mam teda obecne spis pozitivni zkusenosti s reakcema lidi... Kdyz jsem nosila ty prvni 4 mesice v satku, tak vetsnou nikdo nic nerikal a mne jen polival pot, kdyz mala nahodou v tramvaji brecela. Ted co je mala vic videt, tak se na ni vsichni usmivaji a davaji se s ni "do hovoru" a taky spis maji hlasky: "ty se mas", a "u mamy je nejlip, co?" Vsude me pousti sednout a tak.

Jednou v obchode mi prodavacka rikala, ze mam dobry nositko, ze tam den pred tim byla maminka s ditetem zadusenym v satku a ze to pro ty deti nemuze byt dobry, ze tam nemaji zadnej vzduch... No tak jsem ji ujistila, ze dychat muzou, ze jsem tak taky nosivala. No nepresvedcila jsem ji, ale to jsem ani nepredpokladala...

lenkakt
18. bře 2009

hele, ženský, máte tady někdo zkušenost s touhle pláštěnkou?
http://www.branakdetem.cz/_2237.htm

zvažuju ji na léto jako svrchní oděv do deště a větru...

eriqe
18. bře 2009

neviem ci ju ma niekto tu, ale na nosenideti som uz o nej citala a boli spokojne

miri.b
18. bře 2009

ahoj, chcem sa spytat, ci nemoze nosenie deti ovplyvnit reprodukcne zdravie ?
je to asi hlupa otazka, nosim maleho od jeho 3 mesiacov aj to len kvoli tomu, ze sme nemali skor satku a vsetci si na to zvykli, len teraz, ked je vacsi tak my hovoria, ze by som ho uy nemala nosit, aby mi "neklesla maternica", dakujem

eriqe
18. bře 2009

Miri, tak o niecom takom som este nepocula, ze by nosenie malo nejaky zly vplyv na maternicu 😨

miri.b
18. bře 2009

ja si to nemyslim, len aby som vedela odpovedat, ked zase zacnu, ze nech uz nenosim 😉

bambusko
18. bře 2009

miri, kamoska to mala, ked nosila malu vecne na rukach, rozdiel medzi detmi ma 22 mesiacov a mladsia mavala koliky. dr. jej povedal, ze to bolo neprimeranou zatazou, nestihla zrehabilitovat po porode. kukni tu 😉

http://primar.sme.sk/c/4117100/pokles-maternice...

lenki33
18. bře 2009

miri nosenie v satke posiluje panvove dno, cize by mal byt efekt skor opacny 😉
len teraz fakt neviem kde som to citala 😕

sueanek
18. bře 2009

sonulah: Aaale prd. S Lakme-tai se szivam pomalu, Lakme mi dokonce v ramci trouble-shootingu natocila dve videa "jak na to".

Co se tyka Didy Elipsy 3,2 m, tak to byl taky zkrusujici zazitek, neb uvazat s tim kapsu nebo klokana proste poradne neslo (ostatne jsem sem o tom uz psala pred casem). Jak uzel koncil Sviste pod zadkem, mela jsem spatny pocit pokazde, kdyz se v satku zamlela, ze vypadne.

A jak jsem dneska povesila pradlo ven, tak foukal takovy vitr, ze se mi satek na snure nacochnil na jednu stranu. Mista, kde byly zapichnute kolicky, se vytahala a navic se jeden zahyb nabodnul na rezavy hak, na kterem je privazana snura. Takze mam v satku epesni diru 😠

valka
18. bře 2009

dievcata, neviem, ci ste to uz pozerali, ale co poviete na nove dydimos indio...http://didymos.de/shop-php/tuecher/sondermodell...

milwa
18. bře 2009

valka, uz se tu o nem psalo. Ja bych ho hlavne chtela videt jak vypada navazany na nejake modelce. Jinak pekna barva, ale clovek nevi jak to bude vypadat v realu, jestli te zelene neni uz moc. Nebo jestli to neni nejakej silenej odstin.

valka
18. bře 2009

milwa, ved prave...ale paci sa mi, ze to nie je znova take blede, ako ostatne mixovane india...

sonulah
18. bře 2009

sue ☹ ☹ to je pech...........

venonna
18. bře 2009

kocky, ktore ste nosili ako tehule, mam otazku - da sa nosit v satke na boku aj s bruskom? 😕

ladymarionne
19. bře 2009

Ahojky, děvčata, obracím s ena vás s prosbou o radu - mám měsíčního syna, včera nám přišel dlouho očekávaný šátek. Máme tento - http://www.mimishop.cz/medley/detail.php?zbozi=.... Zkoušeli jsme některé úvazy, např.kapsa s křížem na břiše nebo kolébka v kříži s kapsou. Problémem je, že nevím který úvaz je nejvhodnější pro tak malé mimi, malý ještě neudrží hlavičku. V kapse s emu líbí, ale já neumím šátek dotáhnout tak, aby mu hlavu podpíral - musím mu ji přidržovat rukou, přičemž šátek skoro sztrácí funkci 🙂 V kolébce se zase rozčiluje, protože mám obří prsa a nevím jak přesně ho tam mám nacpat a stočit, aby se tam s nimi nemačkal 😀 Můžete mi prosím poradit?? Hrozně ráda bych ho nosila, ale nechci mu ublížit 😉

monisek
19. bře 2009

Ahoj maminky, mám prosbičku ... mám skoro 8 měsíčního prcka a rozhoduju se mezi nosítkem Ergo nebo Manduca? Jaké by jste doporučily dle vašich osobních zkušeností? Myslíte, že jsou obě na stejné úrovni kvality a je jedno pro jaké se rozhodnu? Díky moc 😉

bambusko
19. bře 2009

monisek, mam ergo, uplne vyhovuje. sme obaja vysoki a v pohode nosi aj manzel, system dotahovania je jednoduchy. ak mas moznost vykusat, urob to alebo sa rozhodni na zaklade sympatii 😉 mne osobne sa zdalo ergo jednoduchsie a nie az tak sportovo vyzerajuce, preto som sa rozhodla pren - vsetkym sadlo a sme spokojni. maducu som videla len na fotkach

monisek
19. bře 2009

bambusko, díky ... my jsme právě s manželem taky čahouni 🙂

eriqe
19. bře 2009

Lady, kludne drobca viaz na zvislo do kriza s kapsou vo vnutri. Len ty budes mat problem aj so satkou. Snaz sa ju co najviac zanosit, natiahni ju na gauc a sedte na nej alebo do postele ako plachtu 😉 lebo problem s dotahovanim moze byt aj kvoli tomu.

https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs


kriz s kapsou aj ked uz s vacsim babom a neboj vela detickam sa nepaci v koliske, preto sa netreba vzdavat, len najst uvaz, ktory bude vyhovovat vam obom 😉

sueanek
19. bře 2009

ladymarionne: Vedle nedokonaleho dotazeni uvazu muze byt problem take v satky - jestli je novy, nezanoseny, tak je mozna nedostatecne mekky. Navic, ruku na srdce, na satky Medley jsem slysela vsechno jine, jenom ne ody. Odkud jsi? Mozna by se ve tvem okoli nasel nekdo, kdo ti s vazanim poradi (paac jak jsem kolibku v krizi s kapsou dala poprve poradne taky az pote, co mi to bylo nazorne ukazano, okomentovano, a ja se mohla ptat na nejasnosti).

verulka
19. bře 2009

moni, ja som prave naopak spokojna s mdc...mam skusene obe a men ergo nesedi..ale kvalitou su na rovnakej urovni, takze bud skusit alebo si jednoducho vybrat 😀

sonulah
19. bře 2009

monisek, měla jsem tu onehdá stejnej dotaz.... a dostalo se mi takových odpovědí (tj. je to vlastně jedno a že každýmu sedí něco jinýho, ale propastnej rozdíl neni), že jsem se rozhodla podle lásky na první pohled.... 😵 😀
(máme přírodní manducu)

sueanek
19. bře 2009

No vida, co se vylihlo ve vedlejsi diskusi dve hodiny po mem prispevku na tema Medley 😀

josefa • 1d • Dnes ve 14:38

listi, elastik medley jsem mela ja, a je to sunt, tenhle je fakt tak na tri mesice, ja ho koupila kdyz byly malymu 3m a ve 4m jsem uz akutne kupovala storcha

angelik
20. bře 2009

monisek, tiez si myslim, ze kvalitou budu podobne
my mame ergo, nosi manzel aj ja a vybrala som ho aj kvoli doplnkom - ruksak, ktory sa da nan pripnut, kapsicka, a aj samotne ergo ma vrecko na doklady vacsie, vtrepem tam nahradnu plienku, utierky, kluce, doklady... a da sa zazipsovat
manduca ma mensie

a este sa mi zda, ze okolo pasa su trocha rozdielne riesene... ale to by vedel povedat niekto, kto mal oba nosice

najlepsie je vyskusat, ak sa da

ladymarionne
20. bře 2009

Jé, tak to jste mě s tím šátkem moc nepotěšily... Sháněla jsem nějakej levnej na vyzkoušení, tenhle už je od jedný holčiny, co nakonec mimčo nenosila, tak mi ho dala za 700,-. No uvidíme. Asi se tady objednám na kurz vázání, ať mám jistotu, že malému nekřivím záda, a eventuleně pak zainvestuju do lepšího... Původně jsem si chtěla koupit ten elastickej od Medley, no ještě že jsem si to rozmyslela 😕 😅 Ale dík za rady.