V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
14. dub 2009

zitaje, zas tak riskantné to nie je, keďže dieťa je pri tebe, resp. na tebe a nie niekde v ohrádke v druhej miestosti. čiže ak sa niečo deje, dieťa sa vyšmykáva, vyvlieka nohy, moc zakláňa... tak to cítiš

zitaje
14. dub 2009

Kili, ja nemyslim uz uviazane dieta, to je jasne. A inak predstava Sofusky v ohradke je fakt celkom humorna, ona chodi za mnou aj na zachod, klasika. 😉 Ale podla toho linku co sem davala Martina na predoslej strane ta cernoska dala najprv dieta na chrbat, a az potom zobrala satku, cize ak som dobre videla, obcas do deco tam len tak bez drzania lezalo na maminom chrbte. Ja mam take sice na prvy pohlad pokojne vyzerajuce, ale prudke a trdlovite dieta s nie prilis vyvinutym pudom sebazachovy 😖 , navyse s tazkou hlavou, tak neviem ci by sme to zvladli...

kili
14. dub 2009

zita, ale však ju nemusíš dávať na chrbát tak ako na tom videu, postup si zvolíš svoj.
a už sme sa tu zhodli, že tie deti vždy najprv nadopujú, takže to si nevšímaj, v skutočnosti je to nerreálne 😀

zitaje
14. dub 2009

😀 No hej, to sedi, s nadopovanym to asi ide.
A kolko latky na to treba? Ale to je asi tak na doma, nie na dlhsie nosenie, nie?

kili
14. dub 2009

zitaje, ja som to skúšala a tá látka mala 140x asi 70cm. ale asi závisí od tvojho objemu a dieťaťa. a neviem, myslím, že pre teba je to pohodlné, lebo to nemáš ani na pleciach a dieťa ti akoby sedí na zadku, takže fakt nič necítiš, ale už si to nepamätám, skúšala som minulý rok. no S. sa z toho vyšmykával, proste vystrel nohy, ale možno som to mala len zle stiahnuté, už neviem, fakt som to vtedy len skúšala.

aponchie
15. dub 2009

teda tech satku je tolik..ja nevim co vybrat a hlavne nevim jak moc budu nosit,mam zada po operaci takze moc zatez nesnesu,nerikam,ze to neni lepsi nez tahat na rukach,ale abych to treba za 2tacy uzila 😲 bab mi nabizela medley satek,ale psala mi holka ,ze prej neni dobrej 😝 pojedeme na dovolenou v srpnu tak nepotahnu na plaz preci kocar zejo..da se nekde koupit ten satek i jetej za dobrou cenu?

bambusko
15. dub 2009

aponchie, pozerala si tu? hoppediz je tiiez dobra satka 🙂

http://www.nosenideti.cz/bazar.php

jannca
15. dub 2009

Ahoj holky, právě dorazil Didymosek. Tak jsem se k němu postavila, zauzlovala a tet ho jdu mačkat 😀 😀 😀 . Je super, ale už vážně, jak k němu co nejlépe přistoupit , abych ho připravila na mrňouska? Oprat, nebo stačí jen uzlovat?

jannca
15. dub 2009

Holky, už se s ním skoro muchluju...nikde nikdo 😀 😀 . Tak k tomu přistupuji po svém 😀 😀 😀

ivuseta
15. dub 2009

Ahoj Jannca,
já Inda taky dostala před pár dny🙂)
Tak jsem mu udělala vanovou lázeň s přídavkem mýdlových ořechů, chvíli se opaloval na balkoně a za chvíli byl suchý. Hned jme ho vyzkoušeli a paráda! Po každém nošení je měkčí a měkčí... 😀
Je to moje další láska

sonulah
15. dub 2009

jannco,
na změknutí nejlíp funguje - válení na gauči, uzlování, mačkání, spaní na něm, vyfocení a vložení do alba na MK (!), praní, kroucení, vázání........ 😀

ivuseto, z tebe se moc raduju, beco ještě určitě přijde ke slovu, ale ta láska k indiu je supeeeer 🙂

jannca
15. dub 2009

Tak jo, a vyprat ho mám v čem. \Ořechy nevlastním. Mám jen Lovelu a Persil sensitive...???Zatím ho uzluju, válím se s ním...jo a jen jak přijde manžel tak ho blejsku, on si někde do porodnické tašky dal foták, tašku vozí v autě...holky, už přenáším, já chci rodit.Co když mi někdo Indio břebere?

jannca
15. dub 2009

Ivu: a jaky máš . My ten kašmírový a je táááák klááásnýýýý.

bambusko
15. dub 2009

jannca, vyprat mozes aj bez prasku, ved satka nie je spinava 🙂 takze ten tvoj drobec si pockal, aky ohladuplny hned takto od zaciatku 😵

jannca
15. dub 2009

Holky , našla jsem inzerát na šátek Medley za 250, Kč délka 4.6m. Netušíte co to je zač???elastický, dobrý (vzhledem kceně???)

sonulah
15. dub 2009

jani, elastický a špatný, kašli na něj, máš indio 🙂 😉

a držim palce, ať už rodíš, to čekání je pitomý 😝

bambusko
15. dub 2009

sonu 😀

jannca, fotkuuuuuu 😉

jannca
15. dub 2009

bambusko: jak jsem psala manžel je v pohotovosti, svoji tašku do porodky si vozí v autě a má tam i foták. Tak jak dorazí, tak budu fotit a dám to do albíčka.

bambusko
15. dub 2009

vozi tasku? a co ked to nestihne 😕

neboj, stihne 😉

jannca
15. dub 2009

Holky, hele zaměstnavatel mi dal na mateřskou 6000,-Kč , hezký. Takže já přiznám domácnosti (manželovi) míň a koupím ještě jeden tzv. pracovní šátek. Takže jdu brouzdat po netu...to horko mi nedělá dobře na nohy, mám je jak konve. Nemáte nějaké triky jak prcka přemluvit 😉

venonna
15. dub 2009

kocky, ktore mate RS, aka je na to potrebna dlzka?
a ako je lepsie upevnenie na kruzky http://gruntlings.com/wp-content/uploads/2007/0...
svetla alebo tmava varianta? 😕

bambusko
15. dub 2009

jannca, vyskusaj akupresuru. citaj moje mudrosti 😝 😀 od 22:40

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

je to z knihy partner u porodu

jannca
15. dub 2009

Bambusko: on má SVOJI tašku, tam má dvě přeesnídávky, pitíčko (energy drin) papučky, foťák a baterky. No co dodat, není kouzelně cáklý. Je.

Svoji tašku mám tady.

bambusko
15. dub 2009

jannca 😀 2 presnidavky 😵 zlaty

angelik
15. dub 2009

venon, nas RS ma 1,7m bez cipu a v pohode staci, a upevnenie nemame ani jedno z uvedenych, mame take obycajne, bez skladov

s tymi upevneniami ma vacsie skusenosti Martinka, ja poznam len toto, ale vraj je pohodlnejsie

jannca
15. dub 2009

Holky, takže šátek vykoupaný a právě se nahřívá na sluníčku. Už jsem zkoušela ho vázat, je tuhý, ale on se poddá... 😵

ivuseta
15. dub 2009

Dnes jsem měla malou v Becu (šly jsme k doktorce, tak jsem nechtěla machrovat s šátkem) a nevím, jestli je to zdání, ale bolely mne záda víc než v šátku. V šátku jsem ji už měla taky něco kolem 3 hodin a kromě děsnýho horka, super.
Jannca já mám ten Primula, takže ten je asi jemnější od zač. - je z bavlny, na ten kašmír jsem také slintala, ale ta cena!!! Kdybych neměla Beco a 2 šátky, tak bych do něj asi taky dokázala investovat. Mimču se u tebe asi moooc líbí, tak držíme pěsti, ať už je na světě.
Včera se mě mamina z legrace ptala, jestli jsem dala na ten náš kočár už inzerát 😀 No je fakt, že s ním vyjedu tak dvakrát za týden.

jannca
15. dub 2009

Holky, jaký druhý pracovní šátek si mám pořídit. Jsem hrozná brynda a našla jsem za doboru cenu Hoppediz (5, 4 m - za 900), pak pěkný Stro...cosi - furt to neumím napsat - jeden krátký(3,6 za 1300 a pak moji délku - 4,6m za 1500) tak jsem na váškách. Poradte, prosím. Jo ten Hopp je elastiký a jen do 9 KG.

sonulah
15. dub 2009

jannco, jestli chceš druhej šátek, tak si kup krátkej!! třeba necelejch 4 metry neelastik, to pak budeš mít na batoh, kolíbku na bok atd....
ten Storchenwiege 3,6 za 1300 - co je to za typ? to by mi přišlo asi ok....

lenki33
15. dub 2009

jannco ja by som na male mimi odporucila 2 dlhe satky, ja som to tak mala a absolutne mi to vyhovovalo, na dalsie asi kupim dalsiu dlhu, to uz budem mat 3ks
ja som dlhe satky vyuzivala naplno asi do 9m, aj ked som nosila v batohu uz od 3m, ale skratka dlha je dlha, uviazes s nou vsetko, a hlavne na dlhe nosenia je super
potom mozes jednu dlhu predat a kupit kratku
aj ked sa priznam ze ja by som najskor kupila len jednu satku a potom druhu,. ked uvidis ako sa ti to bude cele pozdavat 😉