V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

cirrusa
19. kvě 2009

Angeliku, dík, dle návodu bych to mohla zvládnout, i když při mé šikovnosti 🙄 😅

Valko, právě že nikoho zdatného nemám, tak koukám po tom co se dá koupit... ☹ POchopila jsem, že má tu bundu rozšířit, ale ta druhá co se dá dokoupit, už pro mimčo, ta funguje jak?

lenki33
19. kvě 2009

cirrusa no jedna vsadka je na brusko, dole rozsirena, cize tehotenska a druha je rozsirena hore na nosenie dietata. Su tam dve kvoli tomu ze kabatik je vypasovany, co bunda nie je takze staci jedna
tie vsadky sa daju kupit obe, alebo len jedna
mne osobne pride bunda praktickejsia, lebo tam mas tu vnutornu flisovu cast a vonkajsiu nepremokavu, takze mas vlastne 3 bundy
ja som napr nepremokavu vyuzivala aj v lete ked prsalo
ale ja mam tu staru verziu bundy, tu novu tak nepoznam, ale napr sa v novej da nosit aj na boku

hupcza
19. kvě 2009

ahoj ...jdu na radu 🙂
mám šátek vatanai
jsme celkem spokojeni, jen mám pocit, že manipulace s ním není úplně jednoduchá (třeba dotažení, nebo když si jej vezme nekdo méně zkušený, i já mám dny, kdy vážu na dvakrát 😅 ...)
takže jsem se chtěla zeptat, jestli máte zkušenost s těmi pružnějšími šátky a který byste případně doporučily
a nebo jít rovnou do manducy či erga?

sjuzocka
19. kvě 2009

neviete niekto - ten ruksak co sa predava ako doplnok k ERGU, je mozne nejakym sposobom napasovat aj na manducu????

angelik
19. kvě 2009

nie som si uplne ista rozmermi, ci uplne sadnu, ale skusali sme to s vikinkou a islo to

sjuzocka
19. kvě 2009

a ako sa to vlastne nasadzuje?

sonulah
19. kvě 2009

pic!

tak se nám zas nějaký poutko urvalo na manduce... 😝
prvně to bylo to, co drží jednu část tý přezky, co se zapíná mezi lopatkama, teď je to poutko, co zachytává přebytky z toho pásu, co je kolem pasu 😠 😠
nemůžu najít doklad, možná už bych to fakt reklamovala, bo mi to nějak štve....

asi moc nosíme 😉

zlatej šátek bez poutek!! 🙂

lakme
19. kvě 2009

sonu a to je nějaké konstrukční poutko ?

Jinak kdo máte manducu ? Kde to nosíte ? jsem ji měla dnes bederák tak nějak v pase a myslela jsem že zdechnu, teda jako dalo se ,ale hrozně nepohodlné, pak jsem ji ještě když jme šli do parku dala až na bedra, ale zas jsem měla pocit, že při chůzi stále nohy narážejí do bederního pásu ze spodu.
A nějak se mi nedaří vychytat ramení popruhy, místo aby ležely plochou, tak mi příjde, že se todýkají jen hranou. Navíc nevím jestli mám tedy více povolovat a nebo utahovat pásek mezi popruhy, když je na maximum, tak mi stejně příjde dost volný, teď už ho mám skoro až dole, ale i tak při nošení na lopatkách není.

sonulah
19. kvě 2009

lakme, ne, to je takový to, kam zastrčíš ten černej popruh, kterej jde od přezky.... ani by tam teoreticky nemusel bejt, ale mi to štve stejně 😖

já nosim spíš trochu na bedrech....

cessy
19. kvě 2009

ahojte, chcela by som od vas poradit....nas maly ma 9 mesiacov a 10kg. naucila som si ho na ruky, takze sa skoro stale nosime....maly sme aj neaky nosic co bol do 9 kg, ale maly mi tam vobec nechcel byt...pred nedavnom som si pozicala od kamosky nosic do 15 kg a bol tam spokojny. Takze uvazujeme nad kupou bud Manduci, alebo ERGO. co by ste mi poradili??moc sa v tom neviznam,aj som si o tom precitala, ale rada by som pocula aj vas nazor, mamiciek pouzivateliek tychto nosicov.
a este otazocka na zaver, oplati sa mi to teraz kupit??nieje neskoro??

bambusko
19. kvě 2009

cessy, oplati 😉 ak mas moznost vyskusat oba nosice, vyskusaj, alebo si pozicaj na skusku, su tam male rozdiely, precitaj daco dozadu, bavime sa tu o tom casto 😎

sywys
20. kvě 2009

Ahojte, nosím a taky vozím, ale musím vrátit kočárek. Je tady někdo kdo jen nosí a kočár vůbec nevede? Nevím zda investovat do kočáru nebo do více nosítek. I když třeba na nákupy je kočár super - mimčo i tašky - taková váha se mi nechce jen nosit. A v obchodě se s nošením vždycky děsně zpotíme, když sundám bundu tak zase mám plné ruce...

sywys
20. kvě 2009

Nezkoušeli jste někdo ušít něco podbného?
http://www.isatky.cz/obleceni-cepice-rukavice-o...

cecil
20. kvě 2009

sywys...my kočárek vůbec neměli, po mnoha marných pokusech jsem ho strčila do sklepa. Malá se chtěla jen nosit. Napřed v šátku a pak když měla 8 měsíců, jsme koupili ergo. Mně teda přišlo hodně pohodlné....
ale jak píšeš nákupy se odehrávaly v tom duchu, že na břiše jsem měla děcko a každé ruce takšu s nákupem.... 😕 ... a přišla jsem domů vždycky pěkně strhlá. No ale zase na druhou stranu jsem si udržovala váhu 😅 , teď mám tři kila navrch.
Jen mě mrzí, že co se naučila chodit, nosit nechce ☹ , Ergo mi zatím leží doma a bereme ho jen na procházku do lesa...a i tam řve "hají neeeee" a na záda (kde je to nejpohodlnější) ji nedám vůbec, jen na břicho nebo na bok.

sywys
20. kvě 2009

cecil buď ráda že je samostatná a podporuj to! Jestli budeš mít ještě další oceníš to. Naše starší by se nosila eště teď, včera mi zas říkala že chce být mimino, že Rozinku máme raději a ona pořád něco musí dělat (rozuměj - sama se rozčesat, vyčistit zuby, utříd si prdku po záchosě, napsat si úkoly... 😎 )

sywys
20. kvě 2009

S váhou problém nemám, ta šla dolů nějak sama, ale bolí mně zápěstí, a klouby jaksi člověk nenaposiluje . Taky se mi blokujou záda 😒 . Tak jsem ráda že malá i zvládne poleh pod hrazdičkou.stejně se nosí většinu dne.

viviktorka
20. kvě 2009

lakme, ja nosim manducu tak nejak medzi pasom a bedrami 🙂 . Najprv ma bolieval chrbat, ale uz si nejako zvykol 😀 . Tie ramenne popruhy mam aj ja tak, ze ked nosim na bruchu, su akoby hranou, ale neprekaza mi to. Lepsie je to, ked sa da manduca na chrbat, vtedy sadnu super plochou.

sywys
20. kvě 2009

Prosím o radu zasloužilé nosiče:
mám babyvak a neumím v něm dobře nosit. Jedině když jednou rukou mimino nadnáším aby nemělo ulomený krk. Je to strašný. Doma ho používám, ale to má zásadně hlavu přes okraj a leží mi na ruce, jak jí tam strčím celou, zkroutí se tak že mám strach aby si tu hlavičku neulomila. Založila jsem v albu "noseni" a davam tam ilustrační foto.
Jinak ten bordel v pozadí ignorujte, v ložnici mám všechno po zemi, moc to neřeším a navíc jsem tam teď třídila špin.prádlo...

briketa
20. kvě 2009

sywys, to je ciste tvoj subjektivny pocit 😉 hlavicka sa urcite neulomi a poloha aku babatko ma je jemu uplne prirodzena. premietni si ako bolo babatko v tvojom brusku... tak isto a uplne v pohodli 🙂

martina46
20. kvě 2009

sywys,
tu je v diskusii strih na tu ciapku:
http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=696
ja mam original, bavlnenu aj vlnenu, neskusala som sit.

zitaje
20. kvě 2009

sywys, ja som mala tiez babyvak a mala som s nim presne ten isty problem ako ty, len som ho inak pomenovala - mne sa zdalo, ze tam je mala vykrivena, prehnuta do strany (uuuuplne nevhodne). Ja som potom vak ani nepouzivala, a posunula som ho dalej. Nosili sme KsK od zaciatku.
Inak my mame kocik aj sme mali, ale ja som ho pouzivala len na spanie na balkone alebo maximalne tu u nas po sidlisku (do skolky po starsiu). Teraz nedavno som kupila golface, lebo trochu uz robim a mama mi strazi deti, a ona nevladze nosit, tak vlastne pre nu. Lenze ako sme zistili kocik sa do jej Matiza nezmesti, takze sa ho snazim predat. Moja inak v kociku ani nevie poriadne sediet, stale sa zosuva, nepohodlne jej to je.
Ja by som brala kocik len nejaky z druhej ruky alebo nieco lacne pre istotu, a na tie pripadne nakupy. Moja inak medzitym uz chodi, takze ak predam ten golfac, mozno si este kupim nejaku satku, ak nebude nieco dolezitejsie.

bambusko
20. kvě 2009

sywys, nam 2 kociky stoja v garazi, vobec ich nepouzivam.e zo zaciatku tiez drobec spaval v kociku na terase, aj na dovolenke sme ho vyuzili, pekne tam pospal. inak babky boli kocikovat asi 4x. tie kociky sme mali uz pred narodenim maleho. s tymito skusenostami, co mam, by som kupila nejaky lahky skladaci z druhej ruky, pre pripad, ze by sa hodil a aby mi nebolo luto, ze som zan dala toooolko penazi a zbytocne 😉

sywys
20. kvě 2009

Martino dík za tip, briketo zitaje a bambusko dík za vyjádření.
Baby vak je pohodlný na vyndávání a zastam dávání. V kolébce ze šátku jak jí jednou vyndám, už jí tam nedám. A vykřivená je taky, dávno není na šířku mého hrudníku, a odmítá mít nohy skrčené, natahuje a vykopává je kam se dá :/ , v albu noseni viz, jak se mi¨dneska vykopala z druhého pokusu o kolébku. První nám ráno prošel, ale to asi chtěla moc spát.
Jenže vyndat jí znamená celé to rozmotat, jak je v tom utažená aby se to nerozpadalo, absolutně nezvládám dávat dovnitř a ven. Možná že je na to potřeba pružný šátek???

zitaje
20. kvě 2009

sywys, ja som kolebku nikdy neviazala, od zaciatku KsK. Ale je pravda, ze tak ozaj sme sa rozsatkovali tak cca. v 4 mesiacoch, ked uz dobre drzala hlavku.
A potrebujes ju davat dnu a von? Ked bola taka malinka, moja bola v satke velmi spokojna, vydrzala (by) aj dlhsie ako ja mozno, ale teda moc som sa o taketo sutaze nesnazila. 🙂 Aj si tam pospala, jedine kojit som sa nikdy nenaucila v satke.

sonulah
21. kvě 2009

sywys, můj oblíbenec...
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

dobře se do něj dítě dává i vyndavá, je to docela pohodlný (já to používala i na 8kg dítě, ufuf), dlouhej šátek na konci ještě otočíš kolem pasu, abys netahala cancoury po zemi.... 😉

mexx
21. kvě 2009

Baby, mate niektora vyskusane toto?

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

Teda by ma zaujimalo, ci su take dobre, ako Mei Tai z www.nosime.sk - kaslat na tych usetrenych par €, ak by to nemalo byt take kvalitne, ale ked tu vidim tie rozne farebne vzory... 😅 By som chcela vediet, ci je to take iste. 😕

martina46
21. kvě 2009

mex, nemam, ale tiez som ich obdivovala. vyzeraju krasne a tie popruhy sa javia dost vypolstrovane, co je len dobre!

bambusko
21. kvě 2009

mexx, aj mna to zaujima, kup a zreferuj 😀

aerin
21. kvě 2009

ahoj holky, pred nejakou dobou jsem se vas tu ptala na indio primula, jestli bych ho mohla mit i pro kluka a taky na delku.......tak se vam musim pochlubit, od vcerejska mam doma primulku 4,2m a je naaadherna 😵 😵

sonulah
21. kvě 2009

aerin, tak snad ho brzo užiješ v plný parádě 🙂