V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

limoni
31. led 2011

@michaela80 krasna babika v krasnej satke 😉 aj ta tribrown je mnam

@bihan citala som na nosenideti.cz, ze ellevillka je z tych najtensich satiek, tak som si pomyslela, ze asi bude nna lahsie deticky, prevda je, ze som to dalej uz necitala 😀 zrejme, by som sa docitala, ze moze byt aj na tazsie

tak som nakoniec objednala storch leo cafe, lebo ju chem nosit hlavne po dome a aby som ju od nieco nezaspinila napr. jedlo, tak som vzala tmavsiu, ale na leto planujem bud indio lan alebo ellevillku
este mi napadlo, ze k satke dlzky 4,1, asi kruzky nevyuzijem, lebo mi ostanie velmi vela latky volnej, vsak?

@vavrenka mi mame nosic lilipiti a je fajn, zmensujuca vlozka na male babatko, super polstrovanie a krasne vzory

denisocka
31. led 2011

@limoni dobry vyber 😉 a kruhy asi nevyuzijes, to bude mat cafičko asi 4,6m . ja po byte ale nosim nie cafičko,ale pruhy,pridu mi lepšie aj pevnejšie a podla mna menej rezu

denisocka
31. led 2011

baby nechce niekto nepouživanu Vatanai Tiber 5m?

vavrenka
31. led 2011

@limoni a mas odskusanu manducu alebo ergo?
ja asi chcem manducu - lebo mala sa ma narodit koncom juna a pri ergo je ta novorodenecka vlozka dost masivna.. nositc bude vyuzivat mm, satkovat odmietol 🙂
inak, chcem hlavne satkovat, co je na leto lepsie storch (ktory typ) alebo didymos (ktory typ?)? vies mi poradit, resp. napisat svoj nazor?

vavrenka
31. led 2011

@limoni inak, tie vzory su uzasne.... a fakt sa tam da aj maly krpcek?
ja potrebujem nieco fakt, fakt pohodlne, lebo mm ocakva, ze vyberiem super nosic 😀 a aby aj mne bol pohodlny, lebo mam problemy s chrbticou.

limoni
31. led 2011

@denisocka cafco bude 4,1 m, ale uz som sa rozhodla ze kruzky nekupim, a tak aspon budem mat dovod kupit dalsiu satku aj ring sling 😀

@vavrenka neviem preco myslis, ze vlozka je masivna? na liliputy je to len taky kus latky pripaja sa suchym zipsom - velmi silnym a tiez patentkami, babatko sedi v zmensovacej vlozke ako zabka 😉, ale neviem ti porovnat s manducou, mm velmi rad nosi maleho v nosici, ked bol mensi a nechcel nam pocas dna spinkat, tak sme ho len supli do nosica a pospinkal aj dve hodky, ked su popruhy na nosici spravne utiahnute, tak chrbat neboli, prvy den ma troska bolel chrbat, ale to bola skor svalovka
na leto su fajn satky s primesou - lan, konope alebo hodvab, didymos maju velmi pekne primesove a storch je lacnejsi 😉 a urcite nie horsi, skus kuknut ich stranky urcite pozri aj ellevill stranky a tie krasne farby ta dostanu
a nechces pre male mimi elasticku?
odporucam ti kuknut http://www.nosenideti.cz/ a tam mas ku kazdej satke co maju na predaj v katalogu aj realne fotky tych satiek od dievcat co tam maju albumy

vavrenka
31. led 2011

@limoni o lilipity toho vela neviem, pri ergu som videla tu vlozku a zdala sa mi dost masivna...
ach, jaj, neviemraz, aky nosic vybrat, so satkou to bude asi jednoduchsie..
elasticku nechcem, v storchu a v didymose sa vraj daju nosit malicke uplne v pohode az do neviem kolkych kil. a elasticke nie su uz pre tazsie vhodne.. ale mam obavy, ze neostanem pri jednej satke 😀

limoni
31. led 2011

@vavrenka je pravda, ze elasticku satku vyuzijes len na zaciatku a pevna satka je na cele obdobie satkovania
ak nevies vybrat nosic skus pozriet stranku, co som ti vyssie hodila su tam aj porovnania nosicov
nemyslim, ze pri satke to bude lahsie rozhodovanie, tych je tolko krasnych, dievcata co satkuju dlhsie tvrdia ze je to zavislost 😀 takze jedna satku nestaci 😵

denisocka
31. led 2011

@limoni len v reale 4,1 ma cez 4,5

monr
1. únor 2011

baby hurááá, vrátilo sa k nám šatkovanie, malá si najnovšie po vyše mesiaci bojkotovania sama pýta, že sa chce ponosiť. Tak sa teším. 🙂

denisocka
1. únor 2011

@monr 😉

vavrenka
1. únor 2011

@emjee daaakkkkuuujeeem 😵
zajtraidem na poradenstvo k jeden panej ohladne satiek a nosicov, tak sa velmi tesimmmm

michaela80
1. únor 2011

@vavrenka ja som od zaciatku mala aj elasticku aj pevnu, no prve tri mesiace som viazala iba elasticku s pevnou som si nevedela dat rady....
na porovnanie - v jeden den uviazene...
jednoducho elasticka sa mi super viazala ....do pevnej sme museli "dozriet a dorast"

vavrenka
1. únor 2011

@michaela80 ach jaj, keby tie satky boli lacnejsie tak si nakupiiimm - mrte 😀

michaela80
1. únor 2011

@vavrenka elasticku som mala z bazaru... kupila za 25 a predala som za 23

dugyna
2. únor 2011

caute kocky tak sa hlasim po dlhsom case 😉 🙂 nas najoblubenejsi uvaz je dvojity kriz momentalne 😉 , kriz len na rychlo doma.

vavrenka
2. únor 2011

caute, koceny,
tak som sa vratila od poradkyne a rozhodnuta som pre nosic ergo - je ovela viac userfriendly, na manducu su potrebne pevne nervy, trpezlivost 😅 , ja som nebola schopna sa do nej uviazat!!!!
ale ergo bolo super! navliekla som si ho sup-sup, poutahovala som, co som potrebovala a bolo. a potesila ma aj ta kapcika, ktora je omnoho praktickejsia ako pri manudce.
no a zo satiek jedoznacne zvitazila - didymos - a idem sa rozhodnut medzi zakarom a idniom (ak by bola v akcii - v limit. serii s hodvabom, tak vyhrava) 🙂

hupcza
2. únor 2011

@vavrenka: no osobně znám dvě, co si koupily ergo (po iks zkoušeních) a přešly po nějaké době na manduku ..takže v okolí už nikdo ergo nepoužívá - jen manduky a nebo beco a nebo šátek ...ale jasně, že to je subjektivní 😉 ....

vavrenka
2. únor 2011

@hupcza asi je to fakt subjektivne. ja potrebujem nieco jednoducho ovladatelne, a to,pre mna je ergo a nie manduca.
asi by som potrebovala vediet, ze preco kocky pouzivali najprv ergo a potom presli na manducu. ci chceli len zmenu,a lebo, v com ich nakoniec manduca presvedcila... hm..nevies?

bambusko
2. únor 2011

@vavrenka ja som nosila v ergu od 4,5m asi do 2r a nikdy by som nevymenila za manducu 😉 zase pre nizsie postavy moze byt s ergom problem poriadne dotiahnut ramenne popruhy. mne sa ergo zdalo tiez viac user-friendly a aj vyssia trieda ako manduca, co sa tyka kvality 😎

hupcza
2. únor 2011

@vavrenka: kvůli pohodlí při nošení jedna ...druhá bohužel nevím
jinak manduka přece je jednoduše ovladatelná - zapnu v pase, jeden cvak, vsatím dítě, nahodím na ramena a na druhé cvaknutí zapnu "za krkem"
osobně si nic snazšího představit neumím .... ergo jsme měla na sobě před dvěmi lety, ale žádný propastný rozdíl jsme v tom neviděla .....krom toho, že ondráš v ergu ječel jak prokopnutý

vavrenka
2. únor 2011

@hupcza ja som nevedela pri manduce odistit poistku, popruhy na pleciach sa utahuju naopak a kapsicku nema velmi vyuzitelnu.
tvoj maly v ergu pakal a v manduce nie? cim to bolo? aky bol stary?

vavrenka
2. únor 2011

@bambusko asi je to fakt indivindi vec.. vsak zacneme ergom - hlavne moj mm (je velmi prakticky, ak by mu nieco nevyhovovalo, tak urcite povie) a ak by mse po case, ze ergo nie, tak ho posunieme dalej a hladame nieco nove, zaujimave.
ja aj tak budem satkovat - uz mam vybranu didymos zakar - jonas 😉

apollo11
3. únor 2011

@vavrenka Určitě ergo 😉 ze stejných důvodů, jako jsi tu psala. Mně ta manduca přišla nějaká překombinovaná a zdaleka ne tak pohodlná jako ergo, i když propastný rozdíl v tom asi není. Malá ergo miluje a měnit to nebudem 🙂

vavrenka
3. únor 2011

@apollo11 a od kolkych mesiacov si pouzivala ergo? my by sme radi od narodenia - ja budem mat satek a mm ergo.
pozeram na tie vkladacie vlozky a neviem sa rozhodnut,ktora by sa hodila k borodvemu ergu.. nemas s tym skusenosti?

apollo11
3. únor 2011

@vavrenka my jsme přešli na ergo až nějak po 4. měsíci, vložku jsme do té doby nezkoušeli, nosila jsem elastický šátek - myslím, že je to nejlepší kombinace, pro začátek šátek a potom nosítko (ale každému to vyhovuje jinak, ono to starší dítko je i živější, takže to chce zručnost ve vázání, a i kvalitní šátek, protože už je těžší). My už jsme jen na ergu 😉
s tou vložkou zkušenost nemám, ale popravdě úplné novorozeňátko bych tam asi nedala.. možná tu někdo poradí..

vavrenka
3. únor 2011

kocky, nekupi niekto uplne nove nenosene ergo bordove? vcera sme si ho priniesli domov a dnes sme zistili, ze budeme mat dalsie 😀 😀 , kupili sme ho za 99,99€, predala by som ho za 90€ a k tomu som este dostla zadarmo navleky na nozicky dietata, tak tie by som pridala k tomu.
nechcem to davat do inzeratu, najprv chcem pozistovat, ci niekto znamy by nemal zaujem...

vavrenka
3. únor 2011

@limoni nevies mi poradit velkost?
v bokoch mam vzdy 36, este aj v tehonstve, a hore mam 36/38 - kvoli pleciam, mam ich take sirsie. staci mi c.5 alebo mam ist do 6?

limoni
4. únor 2011

@vavrenka ja si myslim, ze 5 ti urcite staci, ale ako pisala bihan par stran dozadu, tak ak chces ellevillku tak o cislo vacsiu kvoli koncom satky