V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
6. lis 2008

verulka to fakt s tym navodom? tak to je sila teda...

inac baby odkedy moze mat dieta ruky vonku? az ked vie same sediet?

bambusko
6. lis 2008

weroni, odkedy ich za ziadnu cenu nudrzis v satke 😀 ja nemozem chodit s malym do spajze, lebo hned roztiahne ruky ako orol a ramuje 😨

lenki33
6. lis 2008

weroni, len je tie ruky pekne viaz do vnutra, aspon sa ti nebude vyklanat, ja ich viazem doteraz, alebo aspon jednu, druhu sa mu vacsinou podari vyrvat 😀 ale odporuca sa odvtedy ked dieta samo sedi

bambusko
6. lis 2008

lenki, dik za radu ohladne prekrizenia pri viazani batohu. hned sme to vyskusali, lebo ked som mu to predtym krizila na nohach, vzdy to trosku zliezlo, teraz to bol super. ako sa ti podari zaviazat malemu ruky dovnutra? 😨 ja sa bojim viac to pritiahnut okolo krku, lebo uz som ho raz tak priskrtila a mal krk otlaceny. aj ked mas naviazane vysoko, tak sa ti to podari? si dobra 🙂

lenki33
6. lis 2008

bambu ja neviem, to sa mi nikdy nestalo s tym otlacenym krkom,mne sa skor stava ze mu ruku zaviazem do satky. Ako ju ma vylozenu na mojom pleci tak ked je v batohu a tadial vediem tu latku tak mu tu ruku priviazem 😅 a vacsinou si to ani nevsimnem

audreyd
6. lis 2008

mám šatku 😵 😵 😵 ale na pošte 😠 😠 😠 detváky sa vydrichmú a hajde do mesta 😀

venonna
6. lis 2008

leni, a nevadi to malemu, ze ma rucky prikvacene na Tvojich pleciach? Nasa si to pri viazani moc nevsima, ale potom sa jeduje, ze ich nemoze vytiahnut... 😖
audrey, gratulujem, vecer dufam pisnes prve dojmy 😉

audreyd
6. lis 2008

lenki, asi niekedy zbehnem na školenie 😅 tam pri vás je kdesi zlatokov, však?! uvidím, ako mi to (ne)pôjde, potom sa dohodneme 😉

bambusko
6. lis 2008

audrey, uz som sa bala, ze mandarinky budu az na mikulasa ako za cias mojho detstva 😀 pre tych mladsich, co nezazili, veru - za sociku to bolo tak 😖

lenki33
6. lis 2008

audrey mohla by si pre mna nieco spravit?? zmerat dlzku satku pred a po vyprani? diky
inak satku oper, nechaj uschnut a potom ju rozloz na gauc a pozvi celu rodinu nech si pridu posediet 😀 no celu rodinu nemusis, ale co najviac s nou viaz, uzluj a ja som na nej aj spavala 😉

venona nevadi, on si ju vie ked je najhorsie vytiahnut, ale ja ho stale viazem tak ze mu ruky nevyberam, tak mozno je to aj tym

inak prave ho mam na bruchu hadam po dvoch tyzdnoch 🙂 mi to bude normalne chybat, na chrbte to nie je take intimco

a este ano zlatokov je po ceste k nam a kludne zaskolim 😉

audreyd
6. lis 2008

lenki, zmeriam 🙂 no, s tou rodinou to bude ťažšie 😒 naši sú ďaleko a svokrovcov na šatke teda sedieť nezavolám 😀

ozaj, ešte čosi! hoďte niektorá naj recept na ten zázračný sliz! mám doma kilo sódy a obyč mydlo 🙂 nech tú moju lejdy mandarínku neoperiem v bársčom 😀

eriqe
6. lis 2008

tak nase indio je uz tiez na slovensku, tak hadam coskoro bude aj u nas 🙂
Audrey, tesim sa s tebou a na nejake fotockyyyy 😵

lenki33
6. lis 2008

eriqe, indio?? ake?? 😲

lenki33
6. lis 2008

ja do nasej paradne tvrdej vody davam na 5l vody, polovicu mydla a 200g sody, a do plachania ocot
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/sliz...)

bambusko
6. lis 2008

audreyy, moj poslendy pokus: postruhat mydlo, zaliat 2l horucej vody z vodovodu, rozmiesat, pridat 1/2kg sody a doliat este 10l vody za staleho miesania. malo by sa vsetko rozpustit a nechat prikryte do druheho dna. som zvysila davku sody a plienky su mekksie ako predtym. co budes cakat do zajtra s pranim? oper v hocicom a daj 2x plakanie 😉

lenki33
6. lis 2008

bambu nemusi cakat s pranim postruha mydlo a sodu a primerene nasype do bubna 😉

lenki33
6. lis 2008

ozaj bambu a to tvoje indio co?? este klze??

eriqe
6. lis 2008

oper v sampone 😉 ked nemam sliz, tak periem v sampone tom obycajskom za par korun
Lenka konopne indio 5 uz sa neviem dockat

lenki33
6. lis 2008

tak to som zvedava na referencie a preco si kupovala az 5ku ci z druhej ruky?? alebo uz rovno na druhe babo ?? 🙂 skoda ze ho vyrabaju nefarebne, inak ma konope laka

bambusko
6. lis 2008

lenki, este som neprala 😝 vsetky 3 deti su chore, marek tiez kasle a ma teploty, takze sa stale nosime. ale prisla som na to, ze to asi zavisi od toho, co mam oblecene

eriqe
6. lis 2008

Lebo Peto potrebuje az 5 ku 😖 a s farbou sa pokusim nieco urobit

audreyd
6. lis 2008

mám ju 😵 😵 😵 teda ako mandarínka zrovna nevyzerá 😕 skôr ako kubánsky pomaranč 😅 bambu, keď si pamätáš mandarínky na mikuláša, tak si musíš aj kubánske pomaranče 😀 😀 😀

lenki, kadiaľ ti ju mám premerať?

lenki33
6. lis 2008

po dlzke to znamena bude tam len jeden cip

audreyd
6. lis 2008

lenki, 441cm 🙂 idem ju oprať 😵 😵 😵 modelka spí...

audreyd
6. lis 2008

priebežná info - periem! hodila som s ňou jednu plienku ako "lakmusový papierik" a je total tmavoružová 😲 😲 😲 takže púšťa jak fras 😠 😖 ☹

bambusko
6. lis 2008

kubanske pomarance 😖 obcas boli aj do zelena. a ta farba, to este nebolo to najhorsie na nich 😲 sudruhovia asi mysleli, ze ich budu obcania odstavovat a davat do rumu, nie detom

lenki33
6. lis 2008

audrey daj do vody tak 2 polievkove lyzice soli a ocot a nechaj ju v tom lezat potom vyplachaj a daj susit

lenki33
6. lis 2008

podla mna sa to ustali, neboj na oblecenie nebude pustat
ja cakam na to cervene 😅

audreyd
6. lis 2008

lenki, hodím do pláchania do chlievika na aviváž a dám ešte jedno pláchanie 🙂 môže byť? ja som na "ručné práce" pohodlná 😖 😅

lenki33
6. lis 2008

ked das namiesto avivaze ocot tak uz nic nemusis, nebude to ani citit, ja tak periem stale