V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

eriqe
16. lis 2008

joj a konecne slubena fotka s nasim novym indiom 🙂
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/_MG_24...

bambusko
16. lis 2008

eriqe, ake ste zladene 🙂 velmi pekna fotka. zarad na november 😉

eriqe
16. lis 2008

joj kalendar je uz plny, uz sme sa nezmestili 😅

verulka
16. lis 2008

eri, krasne ste..inak minule som sa zhrozila, ako tie deticky rastu- vsak pred par mesiacami, ked som tu zacinala mali vase deticky 6-7mes...
takze viac sody? u nas ani netusim kolko tam deti dali 😀 proste nasiypali a miesali 😀
mati, to ma manzelik potom radost, ze? ja si tieto jeho ulaty nikdy nevsimnem vcas 😅

verulka
16. lis 2008

a kde ho najdeme?

weroni
17. lis 2008

hehe venon,
mat take kludne ditko ako na tych videach tak aj ja uviazem ten batoh vzorne 😀 potrebovala by som nejake video so zivlom podobnym mojej Esterke ktora skusa pocas viazania rozne akrobaticke kusky, vacsinou take ktore maju za nasledok "podsadeny zadocek minulostou" 😠 😅 😀
Inac este jedna technicka otazka k tomu batohu:
Neviete vysvetlit tento ukaz? To moje malicke zradielko mava na chrbte neskutocnuuuuuuuuuuuu potrebu ozuzlavat vsetko co jej pride do cesty (ust) - hlavne moje vlasy ktore su uplne zbytocne vypnute ako sa len da a este jej velmi chuti moje tricko alebo aj nasa satka, asi podla aktualnej chute 😀 Ked jej preventivne strcim dudlik, nezaujem, vypluje ho a vrhne sa na hocico ine 😅

mouse
17. lis 2008

Preto som sa pytala, ci periete v automatickej precke, lebo mydlove vlozky a jadrove mydlo - to asi pouzivate, je vhodne do klasickych, do automatickych nie - aspon tak uvadza vyrobca. Tiez to chcem vyskusat, Robko ma velmi citlivu pokozku. Na ochranu tvare, Oli, je mi jasne ze krem, ale aky? Jedine, cim mu osetrujem pokozku je kupel v cistej vode, v ktorej rozpustim cajovu lyzicku morskej soli s kamilkovou silicou. Vobec neviem, co mu mam dat na tvar v tomto pocasi, aby sa z toho nevyhadzal..

mouse
17. lis 2008

Ked ho dam do kocika tam je pod strieskou a neriesim to, ale ked je v satke, nema nijako chranenu tvaricku...

olinka6226
17. lis 2008

mouse ja pouzivam pre maleho od nivey cold weather creme a pripadne obycajnu modru niveu.

eriqe
17. lis 2008

Mouse, toto iste riesim aj ja. Minuly rok mala tvaricku zaborenu do mna, tak to nebolo treba riesit, ale teraz... Mne poradila kamaratka bambucke maslo (dufam, ze to dobre pisem) len neviem kde to zozeniem

eriqe
17. lis 2008

no a este pre Lenki, indio sa zrazilo teraz ma 4,11 m povodne malo 4,43 ale ja som ho prala uz dva krat najskor na 30 a teraz na 60 chcem aby rychlo zmaklo 😅 Inak je to riadny drziak. Hadam ani uzol by som nemusela zaviazat 😀

sonulah
17. lis 2008

bambucké máslo:
http://www.kosmetika-zdravi.cz/bambucke-maslo-b...

my mažeme winter krémem od AlterMed (z lékárny) 😉

verulka
17. lis 2008

ja davam modru niveu vsetkym 😀
venon diky, no ja by som tak dlho ale viazat nemohla- podobne ako weroni, to uz by bolo moje ditko uplne inde.
jo a mam "novinku" Ronuch sa mi postavil- z nosnika o hrazdicku. naslednu doslova zliezol z gauca- on vie iba cuvat a ostal stat...co by mi nevadilo alebo tak, no on nelozi vored, na 4 sa ani omylom nedava..sadne si svojskym sposobom...proste je to dost haluz..vsade na mna hucia, ze musi lozit, ale co ked nechce? ani ajka nelozila( no vtedy ma to ani nenapadlo riesit)..co myslite, nakolko je lozenie dolezite? nezaujimaju ma odboprne nazory, ale vase 😉

lenki33
17. lis 2008

mouse, ja davam na tvar v zlom pocku Oleu od Nobilis Tilia, ale aj tak ho budes mat schovaneho pod bundou alebo niecim, podla mna je nosene dieta viac chranene ako v kociku

sliz robim tak ze nastruham na jemno mydlo, dam 400g sody krystalickej zalejem horucou vodou, miesam metlickou, potom necham tak a zase miesam cca po hodine, a ked nezabudnem tak zase po hodine premiesam
periem v automatickej, davam vela octu, potom mate istotu ze vam neostanu smuhy zo slizu na ciernom obleceni

eriqe indio je krrraaaasne, aj farba vyzera dobre, ani mi nehovor ze sa zrazilo tolko 😔 no nic ja uz sa len pomodlim aby mi ta trojka bola dobra

verulka
17. lis 2008

lenki, neboj tvoje indio bude presne akurat 😉

lenki33
17. lis 2008

verul, ja viem ze kazdy ti povie ze to az take dolezite nie je, ale moj nazor je ze to je dolezite. Pri lezeni po 4 sa vytvaraju chrbtove svaly ktore neskor drzia chrbticu tak ako ma byt, posiluju sa napr aj ruky, ktore uz potom nikdy tak nezatazuje. Vytvaraju sa stereotypy pohybov, ktore uz ma potom cely zivot a je to velmi tazke zmenit. Samozrejme ze aj ked nelozi tak bude chodit a neskor to uz nespozna nikto ci lozil alebo nie, ale moj nazor je ten ze aj problemy s bolestami chrbta, skoliozy a pod su casto dosledkom nespravnych pohybovych stereotypov, jasne ze aj to sa da riesit, ale vyzaduje to viac casu a namahy a je to rozhodne tazsie ako kojeneckom veku.
Presne kvoli tomuto som s Danum od zaciatku "cvicila" lebo ona napr vobec nechcel byt na bruchu, mal reflux, ale kazdy den par minut na brusku, dvihanie hlavy, natacanie na bok. Zacal liezt ked mal 4,5 mesiaca, stat ked mal cca 6, sediet ked mal asi 8 a teraz chodi a kazdy mi povie ze aky je sikovny, ale ja viem ze je to hlavne v tom ze som s nim fakt stale cvicila.
U deti je uzasne to ze im staci mierne postrcenie a ide to samo a rychlo. Okrem toho pri plazeni a lezeni sa vyvijaju recove centra a dovyvijaju sa mozgove hemisfery. Takze ak ti mozem poradit este to s nim skus, davaj ho na brusko, do priestoru nech sa nema moc kde postavit a motivuj ho nejako k tomu plazeniu.

audreyd
17. lis 2008

leni, teda ty si nejaký odborník 😕 pekne si to napísala a súhlasím 🙂 ja tiež adušku nechávam véééľa na zemi na brušku. vôbec sa jej tak nepáčilo, ale teraz je riadne mrštná a polozí všade. má silné aj rúčky aj nožky. to o tom prepojení s rečovým centrom a mozgových hemisférach som ešte nepočula! 😨 zaujímavé 🙂

lu.lu
17. lis 2008

Díky za rady, tak půjdu do India - ještě ale řeším ty příměsy, někde ženský psaly, že konopí a len jsou fajn, ale že se častěji zatrhávají, jakou s tím máte zkušenost?

lenki33
17. lis 2008

lulu ja mam indio tiez s lanom, ked som teraz skusala audreyino cisto bavlnene, tak to bavlnene sa mi zdalo omnoho tensie a aj napriek tomu ze je nove je uplne makke. Ale nemam to vyskusane na dlhe trate. Ak budes kupovat nove indio tak budes primesove dlho zanasat, co hlavne pri novoskovi asi nie je nic moc. Takze ak ides kupovat nove isla by som do cisto bavlneneho ak ides kupovat zanosene tak do miesaneho 😉
Myslim si ze na dlhsie nosenie je lepsie to s primesou ale nemam to vyskusane

eriqe
17. lis 2008

Lu.lu, ja by som ti na drobceka tiez odporucala bavlnene, lebo toto konopne co mame je ozaj doska, teda bolo po vybrati zo skatule. Teraz je to uz lepsie, ale v porovnani so zanosenym lanom je to stale tvrda doska 😅 No a co mam skusenosti s tym lanovym, tak sa mi teda nezatrhavalo. Mne sa podarilo zatrhnut len vlny a to teda dost chodime po lesoch a horach a satka je casto pouzivana ako deka.
Lenka neboj sa, tvoje indio sa nezrazi tolko, toto sa asi kvoli tej primesy, aspon teda myslim. Ale ja sa z toho zase tesim, lebo nebudem mat konce po kolena a manzel zaviaze na koncoch juch!

verulka
17. lis 2008

lenki ,no ja mam doma bruchaca, on tu polohu miluje, krasne zvlada dvihat hlavku, celkovo je pevny. Na zemi je vela, a pekne sa prevracia z chrbatika na brusko. Chodim s nim cvicit na jedno velmi oblubene cvicenie tu v bA, motivujeme ho ako sa da, ale on sa plazit a ani lozit nechce..este ma cas, ja viem ,ani nic silit nebudem, len ked sa mi uz postavi sam, tak neviem co snim- neplanujem s nim chodit za ruky, teda este nie teraz a ani ho stavat laebo tak...proste neviem ,ci to nema suvis s tym ,ze ma odhadom 9kg alebo preco..
mna zaujima vas nazor, takze lenki ,audrey diky 😉

certica
17. lis 2008

verul, mne viki najprv stal popri nabytku a pod., az potom zacal lozit (v 8.mes.) a v 10 a pol uz sam chodil a tiez sme sa vobec nevodili za ruky ani inak. odrazu sa pustil sam

verulka
17. lis 2008

certi, ty ma vzdy ukludnis 😀 a ako martin, ten sa plazi alebo tak nejako?

lenki33
17. lis 2008

verul, tak ked je dost na brusku aj sa pretaca, tak uz aj tak viac nespravis a mozno este zacne lozit 😉 je to proste pohodak

audreyd
17. lis 2008

verul, si ma pobavila 😅 my jedno a dvojmatky máme ukľudňovať takú profesionálku 😎 😀

verulka
17. lis 2008

ani ne ze ukludnit 😀 mna len zaujimaju vase nazory, kedze ste tu specificka skupina matiek..proste nosciky 😀

certica
17. lis 2008

jasne, ze nelozi 😀 , sak taky naklad presunut... ale dava sa na ruky a kolena a cuvne dozadu alebo takym zvlastnym plazenim a tocenim sa presuva. okrem pretacania samozrejme.

martina46
17. lis 2008

Moja Táňka sa začala vôbec neskoro pretáčať, polohu na brušku neznášala, tak som ju moc nedávala. To bola chyba, neskôr som začala a zvykla si, potom túto polohu naopak milovala 😉
potom dlho nič, nakoniec sa začala plaziť a štvornožkovať začala tuším až v 10mes. Takže všetko pekne robí, iba s opozdením 🙂
Tak ja verím, že aj Roník začne, možno má len trošku opačné poradie 🙂

bambusko
17. lis 2008

verulka, aj nas marek sa dnes postavil 🙂 on sa stale skriabe po mne, ked som s nim na zemi a dnes sa vyskriabal az do stoja. ja som sa tak vytesovala, az som zabudla istit a hodil to dozadu na hlavu 😔 a lezec je to riadny, vie sa aj posadit, ale to vydrzi tak 5s, vobec neposedi, len lezie a stvera sa cez prekazky, ale je to lahka vaha 😀 a hovori uz baba, mama, pa-pa a nieco podobne ako havo a ahoj. nase vsetky 3 deti lozili, ine nepoznam, pride mi to take normalne. citala som cosi o cviceni bobathovcov a to bolo cosi v tom zmysle ako pisala lenki

vyprala som konecne indio, na 40 v palmexe s tmavym oblecenim, uz sa nesmyka, ale je dost tvrde 😨 takze to asi predsa len bola avivaz

inak, dievcata, ja vidim nosenie v mrazoch cierne 😖 dnes vecer sme hodili kratku skusobnu prechadzku, bolo -1 a bolo to hrozne. maly v koale neforemny a nepritulny, mne fukalo na krk hrozne a necitilia som sa vobec dobre takto. ako velryba skrizena s ladovym medvedom. ale ked si pomyslim, ze mam zacat hladat fusak a terigat sa niekde s kocikom, uz teraz mam z toho nervy 🙄 neviem ako prezijem zimu, neznasam to hrozne obliekanie a uz som zacala byt aj zimomrava ako pred tehu. moje vykurovacie obdobie skoncilo s poklesom vahy a telesneho tuku ☹