V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
21. lis 2008

bambu to je super 🙂
ja som baby vyriesila to nosenie na zimu velmi lacno - za 150 sk som si v jednom vypredaji kupila taku teplucku fleesovu vsetu az po krk cislo XXL 😀 tak tu dam na nas ked budu fakt kosy a este na to tu manzelovu bundu a este poriesim taky ciapko-sal so zateplenim chrbatika a sme porieseni 🙂 aj ked v kutiku srdiecka stale ticho zavidim tie krasne nosicske bundy 😉 nuz, ked clovek stavia musi sa fakt uskromnit.. 😉

baby pocujte ja sa tak tesiiiiiiiiiiim, dnes som uuuuuuuuuuplne perfektne uviazala klokana na bok - doma sa uz budeme len takto nosit - Ester to milujeeeeeeeeee 🙂 takze uz len na bok a na chrbat a vonku brucho kvoli vzajomnemu vyhrievaniu 🙂
ozaj nosite niektora na bok vonku?

Dnes sme boli na kontrole klbikov a som sa spytala ortopeda na jeho nazor na nosenie v babysatke a vraj sa nad tym nezamyslal 😀 som ho riadne prekvapila ale po par sekundach soku povedal ze zavisi od toho ako tam ma chrbatik a ja ze napevno a on ze tak je to v poriadku 😉

venonna
21. lis 2008

kocky ktore mate tie pletene kukly, chcem sa spytat, ci to detom neprekaza, ked sa otacaju (neviem, ci sa pytam zrozumitelne), ci sa ta kukla otaca s nimi, alebo sa otoci len hlava vnutri, proste, ci im to neprekaza vo vyhlade, ked sa obzeraju do stran... 😕

bambusko
21. lis 2008

venonna, nase kukly sa otacaju spolu s hlavou 😀 ale este mu davam na to teraz, ked fuka, kapucnu z koaly. posledne 2-3 dni zacal marek pri noseni vonku strasne zaklanat hlavu, vyzera to dost hrozne. dnes sa ma uz jedna kocikujuca spytala, ci ho neboli krk. ani mne sa to nepaci, ved na krcnu chrbticu to nemoze byt nic zdrave 😒 co s tym? skusala som, ci ho nieco neskrti na krku, ale nezda sa mi 😨

audreyd
21. lis 2008

bambu, aj naša to robí 😖 len vyskočiť a vyskočiť... ani za svet tú hlavu neoprie, trčí mi z brucha ako votrelec 😖

bambusko
21. lis 2008

audrey, ale ked prideme domov, vyzlecieme vrchne vrstvy, hned sa prituli. davas adelke ruky dnu? rozmyslam, ci by nepomohlo mu ich nechat volne 😕 on nechce vyskocit, len sa stale pozera na mna dohora 🙂

venonna
21. lis 2008

bambu, jedna kocka, co ma manducu a dvojrocaka, ma podobny problem, je nervozny, ked ho da do mdc v bunde, vraj mu vadia tie vrstvy... ale neviem, co s tym... 😒

bambusko
21. lis 2008

ven, mne ale vobec nepripada nervozny, je uplne kludny, tesi sa, ked mu obliekam koalu, lebo vie, ze ideme vonku a tam sa furt zaklana a pozera na mna

venonna
21. lis 2008

bambu, tak si proste jeho slnko, no... 😀

susik77
21. lis 2008

baby, co si myslite o tomto: malu sme odmalicka nosili, stale ked len trochu zaplakala, aj v babyvaku aj v ergu no a stale je na tom zavisla. uz ma 15 mesiacov, stale nechodi, od 7.mes. lezie ale skoro stale sa chce len nosit a byt na rukach. ked ju na chvilu pustime spusti hrozny rev 😝 co s tym? kamaratkina mala nebola moc nosena, je uplne kludna, ked som ju strazila a polozila na dlazku nech sa hra, tak bola v pohode a usmievala sa...teraz zacinam premyslat ci to bolo spravne to neustale nosenie...

susik77
21. lis 2008

este k tomu sa snazime otehotniet a bojim sa, ze ak by som ju nosila, mohla by som potratit-ona uz vazi cez 13 kg 😖

verulka
21. lis 2008

susik, podla mna to prejde same...a ak by si otehotnela, tak to deti zvyknu vycictit a zmenia sa 😉
ono tie vrstvy isto robia urcite nepohodlie..aj ron je v satke nekludnejsi nez byval..momentalne nechce byt na chrbte, zato ficime na boku 😉 ale len doma...inak jja ked mu spievam tak sa blazene zatvari a zakloni, zavrie oci a vychutnava sito 😵 a rptim spievam desne 😀

certica
21. lis 2008

verul, no mozno preto 😀 , resp. si si ista, ze to si tak vychutnava? 😀
susik, ja som vikiho nosila 19 kiloveho, aj ked jasne, ze len sem tam (dokonca v 9. mesiaci 😝 , ale to bolo par takych prihod, kedy to bolo nutne).

audreyd
21. lis 2008

bambu, ona ako kedy má ruky... snažím sa ich zakasať dnu, ale ona si ich povyťahuje. niekedy ma škrabká pod pazuchami, niekedy vytiahne jednu ruku pri krku a má ju proste vonku a druhou sa zaprie do mňa a odtláča ma... ona kuká kade tade, hlavne, keď je už prítmie a porozsvecujú sa svetlá.. čo bude čučať na mňa, mňa už pozná ☹

susik77
21. lis 2008

baby, myslite, ze teraz po roku uz nie je tak drasticke ked ju proste polozim dole, ked nevladzem al. by som mala probl.? Lebo ona fakt hrozne ziape-na ohluchnutie, tak mi jej je luto ☹

bambusko
21. lis 2008

susik, myslim, ze nemusis mat vycitky svedomia, ak si aj ty presadis svoje. nie si pre to horsia matka. deti skusaju kolko si mozu dovolit a su radi panom situacie. vysvetli veronike, ze je uz velka a ty uz nevladzes, ze ma nozicky na chodenie ap. to okecaj. ona uz dobre chape o co ide, ale pokusat bude. medzi nasimi dievcatami je 19 mesiacov rozdiel, ema bola sice pokojne zlate dieta, ale s istymi obmedzeniami pocas mojmho tehu sa musela zmierit 😉

angelik
21. lis 2008

susik, v tomto veku, ako spominala bambu, deti fakt skusaju, kolko sa da, a myslim, ze im treba pomalicky stavat 'mantinely' (znie to blbo, ale je to dobre aj pre tie deti, aby sa vedeli zorientovat v zivote)

ked nevladzes, tak jej skus dohovorit, popr. si s nou sadnut na zem a zahrat sa (u nas to zabera)
ona si postupne zvykne, a bude pokojna

ak ma moja mala nejaky problem, alebo je ospala, alebo sa len tak chce mojkat, tak ju s radostou vezmem hore, ale ak nemozem, ja mam nejaky problem, tak jej poviem, ze teraz sa neda, pohladim po hlavicke, popr. si k nej cupnem a objimem ju, a ona, pokial to nie je nic vazne, sa sama po chvilke z toho objatia vykruti a ide si nieco robit

susik77
21. lis 2008

diky baby, vyskusam...uz sa parkrat tak skludnila, len ja mam vycitky, ako nam stale na predporod. kurze hovorili o noseni deti a ze ich nemame nechavat vyplakat, ale myslim ze uz je dost velka a bude si musiet zvykat ze uz nemoze mat vsetko hned 😎

fibi
21. lis 2008

susik ja lujzu nosím stále. Do minulého týždňa aj na bruchu, ale teraz ju šupnem na chrbát aj do mhd a nevadí mi to. Sú aj také úväzy, ktoré sa neviažu na bruchu ale nad prsiami, také som zatiaľ neskúšala ale možno aj na ne príde...

angelik
21. lis 2008

netreba nechat deti vyplakat, len im jemne vysvetlit a dohovorit, popr. odviest pozornost, ale byt dosledny, trvat na tom, co som povedala, a na druhej strane im dat veeela veeela lasky a oni to prijmu

moji chlapci chapu, ze nie vsetko sa da a ked poviem nie, tak to znamena nie, a nevyjednavaju, ale zas vedia, ze ich mam rada, a ked sa da, tak im ich priania plnim

dufam, ze aj z malej mi vyrastie rozumne dievcatko, s ktorym sa budeme vediet vzdy dohodnut

neboj susik, tolki to uz zvladli, urcite aj vy tym prejdete v pohode 😉

lenki33
21. lis 2008

baby ked sa deti zaklanaju tak to znaci len jedno, ze chcu vidiet takze na bok alebo na chrbat pekne hore 🙂
ja viem ze je to problem hlavne teraz v zime 😒

eriqe
21. lis 2008

cavte baby, tak dnes sme mali premieru s bundou a obstala 🙂 uz sa zimy nebojime. Mala som pod nou tenky rolak a Ruty body, stulpne a teplaky a boli sme teda spotene, takze koala nam az tak neponahla 😀
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/_MG_24...

eriqe
21. lis 2008

jedine minus, ze nema kapucne, tak tie idem dorobit z nejakych starych bund

eriqe
21. lis 2008

jeeej u nas tak krasne snezi

certica
21. lis 2008

eriqe, perfisni ste a super fotecky. a ty jaka kocica, kokoos 😀 😎

certica
21. lis 2008

verul, som hrozne zvedava aj na tu tvoju bundu. snad bude nositelna aj bez tych "prisad" 😅
zajtra ten snech dorazi asi aj k nam

angelik
21. lis 2008

eriqe, vyzerate nadherne

verulka
21. lis 2008

baby, aj ja mam doma bundu 😵 😵 je prekraaasna 😵 pofotim az zajtra, lebo model mi uz spi 😀 no a jasne, ze babulka zabudla pribalit tu vsadku na nosenie vpredu 🙄 takze nasledujuce 3tyzdne sa v predu mozeme nosit len prilis improvizovane...ale krasne sa tam da nosit na boku a aj na chrbte. Mam ja aj Ronko teplu kapucku. Ten flis je strasne hruby, takze ani taka zmrzlina ako ja nezmrzne..inak koalu do neho pri beznej zima v BA nebudem potrebovat 😀 no a o 3tyzdne, ked bude bunda kompltena, tak na 95% budem predavat ponco..kedze cierna fliska postaci...a modra je velmi zvlastny odtien, ovela krajsi ako na fotkach na ich stranke..je super dlha, proste uzasna parada...fakt jedine, co mi kazi radost je to nosenie vpredu, kedze hlavne tak nosim, ale mozno je to znamenie, ze sa musim naucit vonku nosit aj inak...joooj, ale so happy
Erika, kraasne fotka 😉

certica
21. lis 2008

verul, ja chcem vidiet tu farbuuu 😀 . tak sme dobre rozhodli nie? 😀

verulka
21. lis 2008

certi, to uz teraz neodfotim aby si ju videla, je to velmi zvlastna modra..veeelmi dobre sme vybrali 😀

certica
21. lis 2008

ok, mozno sa mi bude v noci snivat 😀