V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

angelik
5. pro 2008

cakam, kym chlapci zaspia poriadne, aby som im k cizmam mohla nieco supnut
a vypocula som si ich rozhovor pri umyvani ciziem, ze chichichi, ja som si rok neumyl topanky, chichichi a ja pol roka... tusim ich musim troska spracovat...

a najlepsi darcek bude, ze konecne po mesiaci sa mi v noci vrati mm domov 😀

bambusko
5. pro 2008

angelik, pozor, aby si potom aj ty negrcala 😀

vzdy som ti zabudla napisat, ze sa neviem dockat, kedy mne maly donesie ergo, aby som ho ponosila 😅 rozpravala som tu prihodu dievcatam a maju z toho zazitok 🙂

angelik
5. pro 2008

hej, uz je doma, pred tyzdnom ho pustili, dnes mu dali dole leukoplast a pockame si, kedy stehy vypadnu... este tyzden bude doma, takze to mame troska hustejsie, ale som rada, ze to skoncilo ok, bez komplikacii (to boli nervy...)

angelik
5. pro 2008

jaaaj, len to nie 😀 😀 😀 uz nas je tu dost 😀

mala je fakt zlata, aj dnes doniesla ergo 🙂
pozeram, ze tvoj je troska mensi od nasej, takze mozno preto ti ho nedoniesol, alebo ho pekne nosis a jemu to staci 😉 (nie ako ja, ked som tu lietala hore-dole, a asi sa citila troska na vedlajsej kolaji 🙂 )

jabrunko
5. pro 2008

bambu a ako si platila? prevodom? kolko ta to vyslo? ja rozmyslam, ze supnem prachy do obalky 🙂
bambu a mas mozno prehlad, chcem Indio 3,7 ako sa pohybuje cena? aby som nepreplatila🙂 diky

lenki33
6. pro 2008

bambu no ako je??
mlieko znizuje hlavne salvia, mata mozno trochu ale rozhodne nie tak dramaticky a obidve vo forme caju!!!!
mata ako EO sa neodporuca v tehu a kojo kvoli tomu ze by sa mohla dostat k dietatu a na neho je moc silna, ale ked ju pouzivas kratkodobo a cca 2krat za den tak dietatu urcite nic nehrozi
a na tvorbu mlieka je super aj melta 😉

dnes sa pokusim znovu odfotit satku lebo ta vcerajsia fotka vobec nezachytila jej Krasu nevidanu 😕 😀

bambusko
6. pro 2008

zijem 🙂 aj mlieko sa uz vratilo 😅 a som o 2kg lahsia 😨

lenki, ja som si kupila len take eo, ktore su vhodne aj pre babo, kedze sme vlastne stale spolu a cmudi to po celom dome. obilnu kavu pijem stale, to je moja oblubena 😎

jabrunko, platila som cez paypal 😉 3,7m indio vyde 40-50 € + postovne, vecsinou na sk pytaju vela, ale ja som mala stastie na predavajucu, vypytala si 20€ postovne a potom mi vratila 12€, bolo to z nemecka

audreyd
6. pro 2008

bambu, bodaj by tie kg vydržali, čo?! ja sa vždy tak teším po takejto črevnej chrípke, že aké mám ploché brucho, ale ono sa to vždy vráti 🙄 😝

leni a danuškovi sa ako pozdáva?

bambusko
6. pro 2008

audrey, tak ja z toho veru radost nemam 😒 ja som v beznej prevadzke vychrtlina, tak dufam, ze sa zastavim na 59kg a dole to uz nepojde. vzdy som mala problemy s vahou, ale opacnym smerom, potrebovala som pribrat. ani otehotniet som kvoli tomu nemohla 😔 a tym, ze ma maly stale efektivne vyciciava, to zo mna ide.

audreyd
6. pro 2008

aha, tak sorry 🤐 mňa vždy poteší každé kilečko mínus 😀 nejaké ti pošlem 😉

bambusko
6. pro 2008

vies, tych 59kg je najblizsie pod moju plodnu vahu 😀 takze by to mohlo sluzit ako jeden antikoncepcny faktor. 3x som otehotnela pri 60kg, vzdy po liekoch a potom len priberala ako slon a rodit sla s 80a viac kg 😕 ked ma niekto stretol taky, co ma dlhsie nevidel, nechapal, co mi je 😉

a vooobec sa neospravedlnuj. mna najviac tesi, ze mi uz skoro 2 roky nikto nepovedal "boooze, aka si chuda!!!"

jabrunko
6. pro 2008

bambusko dakujem a drz sa ... 3 deti musi byt zaberak, clovek asi nema cas sa najest ... mne stacia dve🙂 skus pit ovocne stavy, tie zasitia a su dost kaloricke a hlavne dodaju aj energiu

sjuzocka
6. pro 2008

baby, ako mam v tomto (a pripadne este horsom) pocasi naobliekat dieta do manducy, ked mame MaM kapsu deluxe? 🙂 ja som si tak nejak predstavovala ze ta kapsa bude fungovat tak ze ked vojdeme niekam dovnutra kde bude horko tak dam dolu len tu kapsu a pohoda, ale neviem ci by to nebolo moc odvazne obliect ho pod kapsu trebars len do pancusiek s capackami a bodynko s dlhym rukavom... to je asi dost malo, ze? no ta kapsa deluxe na mna posobi ze neprefuka.

verulka
6. pro 2008

sjuzi, ja netusim ako moc je ta kasa tepla..ja ked idem v bunde, tak davam bodyno, pancusky, a taky overalik z jemne hrubsej latky- ale to kvoli tomu, ze mi chyba ta vsadka 🤐 no neviem aka tepla je ta kapsa
bambu, fuuuj, rychlo sa daj dokopy..teraz tu vraj vycina takato pliaga 😝
jabru, kuk ip, inak mne dala postovne 6eur 😀
lenki, no teeeda, konecne, kraaasna satka a j modely 😵
audrey, aj mne by siklo nejake to kg minus..ale ja som mala brutal virozu v july- slo to zo mna vrchom spodom..krpec odmietol flasu, tak vytahoval mlieko az z mozgu asi...

jabrunko
6. pro 2008

jupi, baby mam indio za 40Eur aj s postovnym, tak sa tesim, verulka diky 🙂 pani to tam nemala popisne, ale verim, ze je to Indio 🙂
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&it...

sjuzocka, oblec maleho tak, ako si ty pod bundou a mozno nejaka tenka vrstva na vrch ... ja som teda tu kapsu tiez nevidela, ale ak je tepla, tak by to malo stacit ... ked to nebude OK urcite to zistis a do tasky si pre istotu supni nejaky overal ... ked mu bude zima, urcite to zistis, ale teraz je vonku celkom v pohode pocasie ... na zimu doporucujem vlneny alebo flisovy overal, su lahke a pri tom teple ... vlna je prirodny material a dieta sa v nej nepoti, flis je umelina, ale ma zase ine vyhody

olinka6226
7. pro 2008

sjuzi skus napisat fibi ona ma tu kapsu 😉

anta
7. pro 2008

Ahoj holčiny, chtěla jsem se zeptati, jak často a kolik hodin za den nosíte své děti? Našemu Honýsovi je pět měsíců a přijde mi, že teď má zrovna období, kdy se chce jen nosit, mám doma šátek a chci ho tedy použít, jen nevím jak, děkuji za odpovědi. 😉

jabrunko
7. pro 2008

anta, ked sa chce nosit, tak nos ... dovtedy, kym to bude tebe a malemu prijemne ... ja som pri Dorotke ani kocik nepouzivala, takze som nosila naozaj aj niekolko hodin ndenne 🙂

inak uvazy su vyborne popisane a nafotene na strankach www.vbavlnce.cz
ty uz mozes nosit maleho aj vo zvislej polohe ... takze uvazy ako kriz s kapsou /na von, aby vam bolo teplejsie/, jednoduchy alebo dvojity kriz/ na doma/, uvazy treba skusat a potom si jeden proste oblubis 🙂

anta
7. pro 2008

Jabrunko, děkuji moc. Já jsem se poněkud zdráhala svého Honýse nosit, abych ho tím nerozmazlila, aby to případně nevyžadoval pořád, jenže srdce mi napovídá, nos ho nos, dokud můžeš, protože pak už to nepůjde. 😉

audreyd
7. pro 2008

anta, máš múdre srdiečko 😵

anta
7. pro 2008

Audreyd - Napadlo mě, že jsem byla moc zásadová a že jsem se nošení malého moc bránila a kluk nejspíš díky mé tvrdosti asi dost strádal, jelikož ho ani nekojím - odstavil se mi sám. Tak nevím, jestli mám moudré srdíčko, ale rozhodla jsem se již řídit svými instinkty a nenechám se zastrašit, že si na to malý zvykne a tak, naopak si myslím, že pak bude mnohem pohodovější, tedy aspoň doufám 😉

certica
7. pro 2008

anta - ... nepujde a pak ani nebude chtit...

anta
7. pro 2008

certica - nepůjde co? 🙂
Šátek jsem používala prakticky od začátku, obzvlášť, když malý byl dost mrzutý, což byl dost často, občas jsem měla pocit, že se jen nosí, pak se ale zase zklidnil a nošení nebylo tak nutné, tak jsem na ten šátek svým způsobem zapomněla, jenže teď se mi Honýs zdá opět trochu dost mrzutý, tak jsem šátek oprášila a začínám zase s indiánskou babičkou. Zdá se mi, že malej je takovej zase klidnější, tak uvidím zítra, jak se na to nošení bude tvářit. 😀

certica
7. pro 2008

nosit 😉

anta
7. pro 2008

Jo taaaaaaaaaaaaaak 😀 😀 Holka, já mám 50 kilo i s postelí a malej váží 8,2 kilo, je to pěknej cvalda, ale naštěstí už tak nepřibírá. Nechtěla jsem ho už nosit v rukách, to by mi za chvíli asi upadly 😝 😝 😀 Zaplaťpánbůh za ten šátek, stál mě skoro 700,- Kč a měří 4,70, ale jsem za něj moc ráda 😉

anta
7. pro 2008

Měří 4 metry a 70 cm, abyste pochopily 😉 Jsem v něm jak arab zababušená, ale co, hlavně, když mě nebolí záda 😉

vikinka27
7. pro 2008

anta - svojim sposobom si zvykne.. na to, ze splnas jeho potreby ;)
takze hor do nosenia ;)))

anta
7. pro 2008

Tak to beru, Viki 😉 Ráda splním jeho potřeby, někdy si ale připadám jak otroubená a zabejčím se a ne a ne a nosit tě nebudu 🙂 Teď jel malej s manžou na procházku a manža psal, že má dojem, že se malej pos*al 😀 😀 😀 Tak uvidím s čím přijedou 🙂

vikinka27
7. pro 2008

anta - maly este nevie chodit, nevie nic dobre drzat... Ty si jeho nohami, Ty si jeho rukami... ak nieco chce, tak len sa musi nechat nosit 😉
ono to trochu pominie, ked sa bude vediet sam presuvat (nie uplne ale trochu sa to zminimalizuje)....

anta
7. pro 2008

Tak to máš pravdu, já jsem jeho nohama, to zní dobře, ale co na to moje záda? 😀 😀
Už se na to těším, až bude umět lézt a tak, až bude prostě pohyblivější, do té doby to snad nějak vydržím, ale je fakt, že jeho blízkost mi dělá strrrašně moc dobře 🙂