V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
12. pro 2008

verul mas nadherne vianocne deti 😉

audreyd
12. pro 2008

verulka, krásni anjelikovia 😵 😵 😵

venonna
12. pro 2008

verulka, nadherne 😵 dakujeme 🙂

weroni
12. pro 2008

lenki ano mas pravdu neponahla to ale ked vy ste asi na tom ebay vybrakovali vsetky india 😀 😅 ze verulka a audrey 😀 😉 🙂

verulka krasny pozdrav vazne 🙂

audreyd
12. pro 2008

weroni, ja nemám z ebay, ja mám normálka "z obchodu" 🙂 to skôr bambu 😎

bambusko
12. pro 2008

hmm, naposledy kupovala jabrunko 🙂 takze sme spolu este s verulkou vybrakovali vsetky 3 india z ebay 😀

weroni, co bojis, po vianociach bude toho plno, nevhodne dary a tak

sonulah
12. pro 2008

holky, na mě dneska (měla jsem Jášu v KsK) nějakej pán: paní, kouká vám šos! 😀 asi se bál, aby se to najednou nerozuzlilo a dítě nevypadlo zespod bundy..... 😉
tak jsem mu vysvětlila, že se nic neděje, že je ten šátek delší a poděkovala mu (že má starost - bylo to milý) .... 🙂

verulka
12. pro 2008

bambu, ja ma odtial 2..teda jedno som uz predala 😀

ssissi
12. pro 2008

Ahojte,
viete mi poradiť? Dcérka bude mať rok a nosím ju v manduce, používame aj kočík, tak 50 na 50. Po dlhšej "túre" s manducou (cca 2 hodiny pešo) mám ale totál odídené kríže a na druhý deň brutál svalovicu ešte aj v nohách 😅 . Je to normálne? Neviem, či je to mojou nejakou fyziologiou, či čím, alebo niečo uťahujem zle na manduce???

Doma dcérku nosím hore dole po byte- nočník - izba - kuchyňa - okná a tak- tam zaťažujem teraz hlavne ľavú ruku, kríže vtedy nebolia. Ale v manduce ach joj,, posledné obdobie. Na kríže beriem homeopatika.

Manducu sme kúpili až keď mala nejakých 8-9 mesiacov, ale nosím ju stále od narodenia, takže nejde o nejakú jednorazovú záťaž, na prírastok hmotnosti si moja náruč, chrbát... zvykali postupne. Nikdy nepatrila medzi miminká, ktoré vedia byť pod hrazdičkou atď. chcela byť pri mne, tak som sa tomu prispôsobila.

Dosť ma to štve, lebo nosí sa strašne rada. Nemáte nejaký tip na manducu? Utiahnutie tých pásov a tak. Nosím ju vpredu. Ide o dlhšie trate, po nich som úplne k.o.. Alebo - je to normál?

verulka
12. pro 2008

ssissi, no svalovicu na nohach mavam aj ja, ale to nie je asi z nosenia..krize ma neboleli, ale ja nosim v satke...i ked ovela dlhsie ako 2h vkuse..fakt netusim, preco ta to boli 😕

bambusko
12. pro 2008

ssissi a mas to dotiahnute natesno? mna bolel straasne chrbat, kym som nezacala nosit v ergu a satke. z erga obcas citim chrbat po dlhom noseni, ale ziadna svalovica. satka je v tomto lepsia, aj ked sa mi stalo, ze mi uvez povolil a maly bol nizko - boli sme vonku a neslo mi to napravit. to som potom cely vecer skucala 😢

audreyd
12. pro 2008

ssissi a neskúšala si nosiť na chrbáte?

ssissi
12. pro 2008

mám to dosť natesno, ale to vzadu čo sa spája, tak voľnejšie. Žeby to bolo v tom?
svalovicu mávam od bedrových kĺbov až po kolená ☹ , o krížoch ani nehovorím, ale tie sú do šrotu aj tak 😅 .
na chrbáte nosím doma, vonku som ešte neskúšala. Nie je ešte skoro?
Ešte ma napadla blbosť - aké nosíte topánky? že či to nejde odtiaľ. Nosím tenisky, také na beh a chôdzu.

ssissi
12. pro 2008

aj keď, bambusko, keď tiež cítiš ten chrbát... asi je to proste normálka u niekoho 😒 .
Nemáš kríže potom také strnulé, neviem ako to nazvať, že ani otočiť sa, len celým telom?
Asi je to normál a asi daň za tie krásne chvíle. Už nebudú trvať dlho ☹ .

bambusko
12. pro 2008

ssissi, nie, pohoda 🙂 mna len boli medzi lopatkami, tam som bola parkrat seknuta, ale to je vynimocne, ked sa ergujeme 4-5 hodin len s nutnymi pauzami. predtym som rano nevladala vstat z postele a ergo a satky ma zachranili 🙂

verulka
12. pro 2008

ssissi, na chrbat isto nie je skoro 😉

mouse
13. pro 2008

Ahojte,
Ssissi, mna pred nedavnom priserne bobel chrbat, ale len v noci, nemohla som vstat z postele, esteze maly spava s nami, tak som sa pri kojeni len akosi s manzelovou pomocou natocila na bok k malemu... Tiez som si myslela, ze z nosenia, ale pricina bola inde - odvapnovanie. Tak teraz pred spanim pijem pol litra mlieka, na veceru makove slize /mak obsahuje velmi vela vapnika/ a aby sa ten vapnik dostal tam kam treba, raz do tyzdna zjem konzervu trescej pecene - vit.D. Vcera som nosila 6 hodin a chrbat v noci nebolel.
Bambusko - mam rezervovave Indio 😵

bambusko
13. pro 2008

mouse 🙂 🙂 🙂 😝

suziad
13. pro 2008

potrebujem poradit, mozem 2 mesacne babo nosit vspriamene na rukach? Hlavicku uz udrzi. Pretoze lezat mi nechce.

vikinka27
13. pro 2008

suzi, myslim ze mozes.... ale mozes pouzit aj kolisku: opries si babo chrbatikom o svoje brucho a drzis ho na rukach (medzi laktami a zapastim) - neviem ako to nazvat... tato poloha je dobra na vyprdenie ;)
alebo tygrika: hlavu malej polozis do svojho ohybu lakta a bruskom ju polozis na ruku. nozky sa davaju nejako specialne, ale to neviem ako. ja som jednoducho nosila s nozkami dole. tato poloha je zase dobra na cvicenie hlavicky a chrbtoveho svalstva.

prip. si skus pozicat babyvak alebo satku 😵
tak budes mat ruky volne a zaroven ju budes nosit... 😵 😵

weroni
13. pro 2008

Baby ja uz druhy den znova po par tyzdnoch uspavam v satke 😵
Dost dlho sme sa uz uspavali tak ze vedla seba na posteli pritulene lenze teraz sa mi uz druhy vecer po sebe zobudila hned ako som od nej vstala takze som si ju supla do satky a takto si aspon mozem podorabat co potrebujem.

suziad aj ja odporucam satku 😉

bambusko
13. pro 2008

weroni, objavila som storch ulli 3,6m, postovne na sk je 14€

http://global.ebay.com/charpe_de_portage_storch...

weroni
13. pro 2008

jej bambu si zlata 🙂 ale ja by som rada aj inu satku ako storcha teraz 😉 na to indio ma namotavate 😀

bambusko
13. pro 2008

predam ti moje, ked budem mat novu satku 😀

weroni
13. pro 2008

bambu to by som inac aj brala ale nepaci sa mi moc ta modra 😒 neviem preco, nechapem to lebo modru mam velmi rada ale na tomto indiu mi akosi nesedi neviem preco. Ale tusim aj ty si pisala ze jej akosi nevies prist na chut vsak?

bambusko
14. pro 2008

weroni, mne nejde o farbu, zistila som, ze mi viac vyhovuje pevnejsia satka 😉

terrestriss
15. pro 2008

ahoj devčata, úrpsím poděůte se se mnou o zkušenosti:
malou nosím v šátku hodně, vždycky nakojím, pohrajeme se, dám ji na bříško, popovídáme si a tak, a když začne zívat tak ji dám do šátku a přes den v něm vlastně spí - vždycky tak 1,5 - 2 hodky, pak se cyklus opakuje. v noci spí s námi v posteli. nosím ji v kolíbce - mám v albu. problém ale je, že takhle vlastně nemám vůbec žádný čas na domácí práve - jasně umeju nádobí, něco i uvařím, ale veškeré shýbačky- tzn lux, mytí podlahy, praní atd se prostě nedaří a mám pocit, že takhle domácnost vlastně nezvládám.
poraďte prosím, jak to děláte vy? 😲 ☹ 😅

weroni
15. pro 2008

terrestriss:
ja som nosila dcerku podobne dost dlho, zvisle uväzy sme zacali az niekedy po troch mesiacoch. Kukni mi do albumu na tuto foto:
ww.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=1820684&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
Ja som aj s malou v koliske prala, teda prala - no nadzala veci do pracky, dala prat, potom vyvesala pradlo, tiez kuk album: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Pouzivala som kolisku v jednoduchom krizi - tam bola mala dost zaistena a mohla som sa aj zohybat 😉
Samoska ze napr. pri nakladani pradla do pracky som jej hlavicku jednou rukou podopierala aby som jej ju nebuchla o pracku 😉
Ty nosis v koliske v krizi s kapsou?

lenki33
15. pro 2008

terres, ja som nosila od narodenia zvislo, takze v kolibkach sa moc nevyznam, ale viem ze zaberu viac miesta pred bruchom,ako KsK. Na chrbat by som si este netrufla a to som v tom dost extremista 😀 , takze ja ti poradim skus KsK, myslim ze mas elastik, takze radsej s kapsou vonku a tak sa da robit prakticky vsetko. Ja som tak aj vysavala aj umyvala dlazku (mopom) ako nepovysavam tak super ako ked som bez neho ale je to ok, chce to len cvik. Ked som sa moc sklanala tak som si ho na tu chvilu este pridrzala rukou, aspon hlavicku, ale myslim ze to bolo skor pre moj pocit ako ze by to naozaj bolo treba. A priprav sa ze ked upraces cely byt, budes mat svalovicu na stehnach 😀

terrestriss
15. pro 2008

weroni dík, asi používám s kapsou venku a křížem vevnitř 🙂
ale mam pocit že ji u toho ohýbání moc stlačuju a nebo je tak natažená že mi vlstně blokuje (většinou nohama) trochu jednu ruku.
no asi bych měla nějak líp vychytat ty úvazy - možná i tu jinou kolíbku