V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
13. srp 2008

ajka uz nosi 😀 ale len na rukach- skusali sme manducu, ale ona je desna vychrtlinka 😀 uvidime neskor..ono jej by stacila metrova satka..takze nosit moc nebudu, ale musi sa im satka pacit, aby sa za mna nehanbili 😀

lenki33
13. srp 2008

ja som na chrbat zacala davat niekedy po 3m a od 4m uz som nosila dost na chrbte, ale hlavne ked som predpokladala ze nebude spat

verulka
13. srp 2008

lenki fuuha, tak my mae 4mes 23. no vsak potrenujem a potom skusim 😀

lenki33
13. srp 2008

verul, myslim ze to zavisi aj od dietata, ked sa na to este necitis, tak sa na to vykasli, aj tak vacsinou nosim na bruchu
tuto mal presne 4m, uvaz nic moc, tak prosim nekomentovat 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

verulka
13. srp 2008

lenki, no mne sa na chrbte zda velmi fajn...ale jasne, vsak ja sa musim pohrat najprv s tymi uvazmi, ktore asi budem najviac vyuzivat..ten chrbat skor pre draheho...teda dufam 😅

bihan
13. srp 2008

Verulka, Sára má 10m a na chrbte som to len testovala... nosím ju len vpredu alebo na boku

lenki33
13. srp 2008

ja mam strasne rada uvazy na chrbat ked napr sa D. uz nechce hrat a ja potrebujem varit alebo nieco robit, tak on sa moze pozerat alebo ked je zly teren a potrebujem vidiet pred seba 🙂

verulka
13. srp 2008

jasne, chapem, zavisi od babatka a od maminky- ako vo vsetkom 😀
no nic, letime von pekny den 😉

mysinka
13. srp 2008

Holky, prodávám šátek Šanami, nechcete některá? 😵 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?id=15095175

haluskacz
13. srp 2008

ja zase prodam satek Vatanai Tibet 5m, jestli mate zajem, napiste mi, dohodnem se na detailech

duskaf
13. srp 2008

Verulka ďakujem za info. Už dávno som chcela napísať, že mne tiež absolútne neprekáža ten bedrový pás na manduce. A kočky, náhodou som v jednom second hande objavila zvláštny nosič, zaujal ma, tak som si ho vzala, neviem, či je s ním všetko v poriadku, ale odfotím a ukážem Vám, je na zipsovanie.

duskaf
13. srp 2008

Verulka, nemohla by si sa kamošky opýtať ako sa dostala na tej stránke k ponchu, ja som si to tam dala aj do angličtiny, ale neviem ho nájsť. Ďakujem.
Prosím Ťa Verulka a koľko stálo ak môžeš prezradiť.

duskaf
13. srp 2008

Verulkine poncho ma zas dostalo do premýšľania nad zimou. Kočky, keď som si pozerala bundy na www. nosime.sk nevedela by som sa momentálne rozhodnúť, máte niekto skúsenosti s pončom, MaM bundou, alebo MaM kapsou, čo je podľa Vás najvhodnejšie. naša malá je veľká, už teraz je ako ročná, v decembri bude mať rok, poradíte, čo by bolo najlepšie. A je možné obliecť dieťa do overalu a dať do nosiča? Ďakujem Vám kočky.

mracik
13. srp 2008

Mam bunda je fajn, má len jednu nevýhodu - nie je pekná, cítim sa v nej ako bezdomovec, hoci tá nová hnedá je trošku estetickejšia 😉
Ale je dosť dlhá, takže aj veľké bábo sa do nej komplet zmestí a pomerne dlho vydrží nepremoknúť v daždi, no ale nie je to zrovna goretex. A pre mňa ešte jedna nevýhoda, ja sa obliekam dosť naľahko a pre mňa je dosť teplá, takže fakt len na zimu. Ale pre zimomravých v pohode aj na jeseň
Lepšie je dieťatko obliecť pod svoje oblečenie, ako jeho samého naobliekať, lepšie dokážeš regulovať jeho teplotu. Napríklad nie je problém si rozopnúť bundu, keď vojdeš zo zimy do nejakej miestnosti, ale rozopnúť/vyzliecť overal je o dosť namáhavejšie, hlavne, keď bábo spí

listicka77
13. srp 2008

Lenki, mám jeden Didy s keprovou vazbou a nějak mi nevyhovuje. Jinak v keprové vazbě bych si vybrala klidně i pruhy, to mi neva. Ale to hnusné ubrusovité indio 😀 mi připadá méně hnusné jednobarevné než v kontrastu. 😉

lenki33
13. srp 2008

Listi a v com ti nevyhovuje??Preco chces indio ked sa ti nepaci?? Co tak Storch Leo

haluskacz
13. srp 2008

mne se mam bunda libi, nevim, proc by nemela byt pekna. Jako bezdomovec jsem si v ni rozhodne nepripadala. Moc mi vyhovovala, ale na noseni vzadu uz tolik ne, protoze to byla veda, oblict se do toho bez pomoci druhyho. Ono se to da nacvicit, ale ja nebyla trpeliva. Dneska uz by mi to myslim slo.

mouse
13. srp 2008

Ahojte, Lenki, moc sa mi paci ta Tvoja fotka, kde vencite. Aj mna to caka, preto uvazujem nad satkou, neskor asi manduca... Ale stale mam obavu, ze satku nebudem vediet viazat.

listicka77
13. srp 2008

Lenki, přijde mi, že Didy s keprovou vazbou je moc tenký nebo nevím čím to je, prostě tu váhu tak dobře neroznese. Indio chci proto, že je nejpohodlnější. Leo taky není špatné, ale jestli je indio ubrus, tak leo je závěs... 😀

Bundu MaM jsem viděla na kamarádce a taky mi přišla, že design nic moc...

bambusko
13. srp 2008

verulka, nasa ema ked videla tuto fotku

http://webzoom.freewebs.com/storchenwiege/inka4...

hned sa potesila, ze aj on abude nosit. podla popisu vraj ma to dievcatko 4 roky a babo 3m. vyskusame, ked zrehabilituje ruku.

dnes sme boli s drobcom v satke u zubara, opravoval alici zub a my dvaja sme boli ako psychicka podpora, no doktor bol z maleho a satky cely uneseny, vraj, ked zil vo svedsku, tam take videl 🙂 a na ulici sme stretli taky par s kocikom a chlap strkol do zeny - pozri, pozri, ake je to jednoduche 😅 dokonca sme boli aj v restike na obed, marek spal v satke, dala som ho do kolisky v krizi s kapsou a obsluha kvoli nam aj stisila hudbu.

este k tomu poncu, asi sa kvoli nemu naucim nakupovat na ebay, to sa zas niekomu nebude pacit 😀 🙄

lenki33
13. srp 2008

mouse, satku urcite zvladnes uviazat, z toho vobec nemaj strach. Odkial si ?pozri na nosime.sk poradkyne nosenia a najblizsej sa ozvi,mozes si tie satky pozriet a "vyskusat", poradit sa.
Uz som to tu spominala ja ma bundu Suse s kinder a zatial som spokojna, a vyzera fakt dobre, aj ked v nej nemam maleho tak vyzera ako normalna bunda, ktoru by som si kludne kupila. Okrem toho sa da rozlozit takze bud mate zimnu bundu, alebo len fleesovu alebo len "sustakovu" a pre dieta je tam zvlast kapucka. Aj pri uviazani na chrbte, obleciem bez pomoci 😉 A to ja nie som nejako extra sikovna ani trpezliva
No listi tak to ti nazavidim rozhodovat sa medzi zavesom alebo obrusom, mne sa vzdy pacil obrus, inak by som teda za neho 3litre nedala 😀
A este byvala Katja s vlnou ta bola tiez taka "hrubsia" a peknaaa 🙂

verulka
13. srp 2008

duska, co sa ponca tyka- bolo to takot( donutila som ich, aby mi to prezradili 😀 ) do nemeckeho ebay si zadali didymos..tam vybehli vsetky aukcie, ale to je trochu zlozitejsie tam nieco vydrazit, ale nasli tam, ze 22 veci sa dali kupt hned( sofort kaufen) bola to ta satka...a potom s atam objavili vsetky ponuky predavajucej a tam nasli aj toto ponco, zapacilo sa a objedanali ho 😉 vyslo na 65eur aj s postovnym( ale vramci nemecka) ako vyrobc aje Mama Butterfly
mne sa mam bunda veeelmi nepaci 🤐 suse s je zase priserne draha...takze ak bude nutne nosit v zime, jedine co mi ostava je mam kapsa 😉
bambusko, no uvidim...len Ron je dost tazky a Ajka vlemi lahka 😀 i ked na rukach ho nosi 😉

lenki33
13. srp 2008

inak ta mam kapsa sa da aj usit
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
aj ked ten link tu uz urcite bol 😅

bambusko
13. srp 2008

som to ponco vygooglila

http://www.mamabutterfly.de/product_info.php?pr...

je za 69,90 € + postovne v eu 7,50. maju aj flisku na nosenie, celkom peknu. verul, aku mas velkost toho ponca a aku nosis konfekcnu velkost?

verulka
13. srp 2008

mam velkost l a konfekcnu 38-40 😉

bambusko
13. srp 2008

dik, tak to by aj mne bolo take treba, lebo podla ich tabulky som v tych mierach akurat medzi 😕 pisu tam len dvojvelkost s/m a l/xl ale do m-ka by som sa urcite nenasukala... do prcic, ja na ten manzelov narodeninovy darcek - let balonom - asi fakt nenasetrim 😢

bihan
13. srp 2008

Jéého, pončo je fakt nádherné 😵

haluskacz
13. srp 2008

nadherny ponco, kdybych nemela vyhlidku, ze se uz moc nenanosim, tak ho urcite poridim, takhle muzu jen tise zavidet...

mouse
13. srp 2008

Lenki, vdaka za info, uz som napisala poradkyni. Bambusko, to ponco je nadherne, ale je asi vhodne skor na jar/jesen, vsak? Na zimu sa mi zda byt dost tenke.

verulka
13. srp 2008

mouse, je supeer, velmi prijemne a aj pekne...nas jesen ideal, v zime posluzi max ako spodny sveter 😉