V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
22. lis 2008

audrey, no najprv som sa bala lebo na fotke sa mi ten odtien moc nepacil..ale je kraasna 😵 ja som z nej cela happy, a kedze uz krpec vyse 1,5dna neteplotuje, o chvilu ako sa zobudi ideme testovat von 😀

weroni
22. lis 2008

verulka kukla som foto, super 🙂 a inac ste ten najkrajsi dvojhlavy drak akeho som kedy videla 😵

inac viete mi sem hodit niekto link na tu slucku co bihan aj verulka pouzivate?

verulka
22. lis 2008

weroni kuk sem:http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy/smycka...
je to jednoduche, len poradim uviazat total napevno, lebo ked tam vlozis ester, tak pekne povoli a bude v spravnej polohe 😉

weroni
22. lis 2008

jej verulka dakujem a vies to porovnat s klokanom na bok? skusala si ten uväz? lebo my sa teraz doma nosime v tom klokanovi na bok alebo na chrbte a konecne som sa toho klokana naucila spravne a poriadne napevno viazat 🙂 malej sa hrozne paci, preto sa pytam na porovnanie s tou sluckou ci to vies porovnat 🙂

bambusko
22. lis 2008

dnes sme boli vonku v ergu a tam sa drobec nezaklanal, takze asi budeme ergovat. skoda, lebo v satke mi je fajne teplo na krize. zabudla som vam vcera napisat, kupila som si v lidli chranic ramien. je to nieco ako bolerko s kratkym rukavom, zakryje ramena a vrchnu cast chrbta, ma 41% angory a 37% striznej vlny. mali aj navleky na kolena a lakte, tricko s kr - ale to sa mi nepacilo, malo vpredu krajku 😒 aj ponozky a podkolienky, vsetko s vlnou a angorou za ceny 70-500

eriqe
22. lis 2008

Verulka ste uzasni. Ja si nemozem pomoct, ty vyzeras ako mladsia sestra a nie ako mamina 😅 som si v prvom momente myslela, ze je na fotke vasa Andrejka 😅
Tak my sme dnes boli doobeda vonku a manzel si uzival nosenie a pohlady vsetkych okoloiducich. Bola to taka sranda ako sa ludia az zastavovali. To sa nam este nestalo 🙂

bihan
22. lis 2008

Nejako som vás tou slučkou nakazila 😀 Verul, že dvojhlavý drak, som sa pobavila - bunda je supeer ( a tiež sa pridávam, že vyzeráš ako staršia sestra, nie mamina 😅)

Weroni, ja akosi klokana viazať neviem (ani v predu, ani na boku a na urobiť na chrbte batoh je u nás mission impossible 😅) takže asi neporovnám, ale mne vyhovuje, že si Sáru môžem poriadne popriťahovať aj na vrchu a potom sa mi nezakláňa, prípadne ak je unavená, tak si ju presuniem na brucho a vytiahnem jej látku cez plecia.

bihan
22. lis 2008

Len ja používam tú prvú variantu a viažem to rovno na Sáru.
http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

verulka
22. lis 2008

Teda baby, a ja si uz myslim, ze ako staro vyzeram 😀
weroni, mne sa klokan atazko dotahuje. Tato slucka je strasne rychla ajednoducha. Ja uz mam presny odhad a uviazem ju tak napevno, ze ron tak uz len vlozim..ak treba, tak pritiahnem, ale netreba 😀 a halvne- da sa pouzivat opakovane, cize ideal, ked ideme napr autom 😉
bihan, mne sa ta slucka fakt dobre nosi 😵
Bambusko, tomu nechapem ,ze v ergu to nerobi..ale ja nemam nosic, takze poficim na boku/chrbte a potom uvidime
Erika, aj na nas dnes vsetci cumeli 😀
lenki, valka, vy mamte suses a nosite na chrtbe? ako je to v zime? mne to pride take surove, ze sups na chrbat- v lete je to ine, ale takto mi pride brutal odrezany odo mna..tiez neviem, ci sa bude dat bunda pouzit na fakt vysoky batoh..ako ste na tom vy?

bambusko
22. lis 2008

verulka, ty si jedna prastara dracica 😀 bundu nekomentujem, lebo ticho zavidim 🙄 v ergu je dieta tak volnejsie ako v satke, ani ja tomu nerozumiem. no este sa moze zacat zaklanat aj tam. mne sa na boku nenosi dobre, ked bol mensi, tak to bolo ok, ale teraz sa stale natahuje a olizuje mi lice alebo krk 😖
dnes sme mali velku navstevu a maly bol z toho vyhukany, lebo bol nevyspaty - nase krasavice ho 2x zobudili, nemohla som sa ani najest ako sa nechcel odomna odlepit. tak som ho pred divakmi davala na chrbat a mali z toho adrenalinovy zazitok. esteze to neboli starsi ludia, lebo by sme asi kriesili 😀

angelik
22. lis 2008

bambusko 😀

verulka, velmi vam to pristane

moja mala ma teraz asi vrtulu v zadku... nevie chvilu v klude posediet, zistila, ze ak sa posnazi, tak moze takmer vsade vyliezt, alebo to aspon skusa 🙂

a aj ked niekedy sa rada ponosi, potom sa pyta von, co predtym nerobila; paci sa jej pohyb po vlastnych...

ked sme vonku, tak striedam kocik- celkom rada sedi a pozoruje okolie- a nosenie, kombinujem s autom, alebo tam, kde sa neda dostat kocikom- ale pride chvila, ked aj vonku bude radsej behat po vlastnych, a ja si uvedomujem, ze nosim coraz menej a menej a trosku mi to je aj luto- zrejme aj preto, ze pri chlapcoch som o takom ani nechyrovala...

vikinka27
22. lis 2008

verul, nadhera. viem ze ste sa bavili o veku, myslim ze zhruba viem, kolko mas, ale tipovala by som Ti sladkych 18 (ako za starych cias 😵 )
ste krasni,,,

valka
22. lis 2008

verulka, na chrbte nosim teraz iba s mirkom a na dlhsie tury...nosila som ju, ale tazko sa sklada a ak potrebujem v meste dat curat alebo co,tak nemozne 😝 ale na tie vychadzky je to supeeeeeeeer 🙂

sue
22. lis 2008

Veruli, ty stále vyzeráš akoby si mala 15 rokov 😵 😵 😵 a Ron bol prvé bábo niekde na počiatku strednej školy 😵 😵 😵 nie ako zaslúžilá mamina 4 detí 😵 😵 😵

lenki33
22. lis 2008

verul ja nosim vacsinou na chrbte a nemam pocit ze sme odrezani, mam ho dost vysoko takze na neho "vidim" aj ked len bocnym pohladom. Stale ste menej odrezani ako v kociari,nie?!!
Aj ked Ron je este maly,neviem,mne to nosenie na chrbte von, nerobi problem az nejaky mesiac a to si do mesta este stale netrufam
Ale na noseni na chrbte je super ze vpredu som uplne zapnuta az po krk a ze dobre vidis na cestu pred sebou 🙂 aspon ja tieto 2 veci ocenujem a este ze sa mi dieta nezaklana az po moje kolena 😀
jo a k tomu tvojmu veku na tej fotke vyzeras fakt mlado, no ja by som tipla taka 15tka?? 😀

verulka
22. lis 2008

baby, to vazne, ze 15tka 😀 no teeeda 😀
lenki, ja uz nemam problem so zapnutim bundy az po krk 😀 no este uvidim ci si trufnem, a halvne uvidim ako sa bude nosit na bruchu ked dorazi ta vsadka..

audreyd
22. lis 2008

verul, ty máš teda všelijaké špeciality na nosenie! úplna nosička profesionálka 😀 😎 si predstav, aká by si bola vymakaná, keby si začala nosiť už pri prvom 😎 😎 😎
a ten vek?! hmmmm, pomlčím a ticho závidím 🙄 veď hovorím, že budeš nádherná babička 😵

lenki33
23. lis 2008

verulka videla som photozzz na nosenideti.cz no darmo si 15tka 😀 ale kockaaa
ale nie to som chcela, nemoze ta niekto odfotit zozadu?? zaujimalo ba ma ako to je riesene,nerobi ti spodna bunda a kapucka "hrb" na chrbte??
A da sa cez dieta pretiahnut pruh satky, cez hlavicku??? lebo som bola velmi prekvapena ze na butterfly ponci sa to neda 😲 a tu ked mas Ronusika na boku sa mi zda ze to tiez nejde

weroni
24. lis 2008

verul tak ako pisu baby - 15-tka, nanajvys 18-tka 🙂
Ináč, ty keď budeš predávať veci na nosenie tak môžeš ten inzerát nazvať ako audrey načrtla - Predám kompletnú profesionálnu nosičskú zostavu" 😀

bihan tá varianta 1 sa mi zdá lepšia keďže ja proste nemám rada úväzy ktoré najprv uviažem a potom vložím dieťa 😕 Neviem to vysvetliť, ale proste mi vadia. Najradšej uväzujem priamo na malú 🙂 Takže vďaka, určite to dnes vyskúsame 🙂

verulka
24. lis 2008

weroni, ani ja nemam rada uvazy, ked najoprv uviazem a potom vkladam, ale toto je velmi jednoduche a proste dotiahnem na fest...a potom mi vydrzi aj opatovne vkladanie a vyberanie 😉
no presne to mam o rok v plane- na jesen budem predavat bud uplne vsetko alebo si necham 1 satku, prip. nosic pre istotu..takze kocky, ak budete mat zaujem pre sdruhe, tretie babo 😉
lenki, praveze hrb na chrbte nemam 😉 ale s pretiahnutim popruhu to netusim 😅 ja som este na chrbte nskusala, len na boku 😉 ale ak sa podari, isto pofotim 😉

sonulah
24. lis 2008

verul a ty si to nenecháš na další dítě? 😕

😀

lenki33
24. lis 2008

sonu ved napisala, ze si pre istotu necha jeden nosic alebo satku 😀

weroni
24. lis 2008

No verul u nas sa na bud. jesen urcite este druhe babo rysovat nebude 😀 (nikdy nehovor nikdy vsakze 🙂 ) ale ja by som chcela druhe az ked pojde Esterka do skolky aby som sa dovtedy mohla plne venovat jej, potom zase cele doobedie kym bude v skolke druhemu drobcovi a poobede obom 🙂 😀

audreyd
24. lis 2008

weroni, aj ja som si to tak plánovala, ale nie je to najlepšie riešenie prvé dieťa "odložiť" do škôlky práve v čase, keď príde druhé... my sme stihli byť ešte cca pol roka spolu a aj tak má adam dojem, že je tam odložený, kým ja som doma s adelkou ☹ keby som mohla ešte raz rozhodnúť, tak by som mala medzi deťmi asi menší rozdiel vekový... alebo potom ešte väčší 🙂

verulka
24. lis 2008

weroni, mne sa paci 2r rozdiel 😉
sonu, nooo, ja uz vazne koncim- snad 😀
kocky, mne Ron posledne dni nechce spat v satke, ale zato doobedy spi krasne v kociku vonku 😅 doma ho obleciem, zaspi, supnem ho do kocika a spi aj 2h..ale poobede z nemoze kocik ani vidiet, len co ho tam dam, tak jehore..ja sa tomu trochu tesim ( lebo som vcera s nim dost spadla 😔 ron ok, ja dost dorantana noha) ale zase ked ho tak veziem, tak mi je az do placu, ze ho nemam pri sebe 😅 no jasna schyza

audreyd
24. lis 2008

werul, ja som pred dvomi týždňami spadla s adeli a noha ma ešte teraz bolí 😖 mne adelka v šatke spí úplné minimum, najšťastnejšia je natiahnutá v postieľke... 🙂

bambusko
24. lis 2008

tiez som za to, ze 2-rocny rozdiel je super, a ked je to o drzku, kym starsi surodenec zacne chodit do skolky. a teraz, ked mame mareka po dlhsej dobe, je to akoby sme mali prve dieta 🙂 a dievcata ho uz aj chvilku zabavia. weroni, co bojis, ved so satkou je to malina 😉 a to druhe dieta uz aj tak nikdy nedostane to, co prve, 100% pozornost a vsetko okolo toho. ale vobec ti to nemusi byt luto, podla mna je druhe dieta ovela tolerantnejsie a prisposobivejsie, navyse sa aj rychlo uci od starsieho

verulka
24. lis 2008

audrey, mne postielka nehrozi, po je pol hodka...no vsak ak by bol ochotny 1x pospat v kociku, tak neva, aspon by konecne moja svokruska mohla kocikovat 😀 ja sa uz ku kociku nevratim, ja som sa nasla v noseni...
presne ako pise bambusko, no a ja som mala potom 3. s rozdielom 21mes od druheho a 4r od prveho ditka..totalny zaberak( kedze mam take trosku zivsie tie deticky 😅 ) ale po roku to uz bolo vymakane..doteraz su skvela partia...no a spomocou satky by to bolo ovela jednoduchsie 😉

bambusko
24. lis 2008

veru bolo ☹ nesuhlasim s nazorom, ze do 3 rokov by sa mali rodicia plne venovat dietatu a nemali by mat dalsie, aby ho o nieco neukratili. co ti, co maju dvojicky??? medzi dalsimi detmi v poradi asi nie je uz ten rozdiel az taky dolezity ako medzi prvym a druhym. urcite to dava zivotu novy rozmer, aj dietatko sa uci ine veci. niekedy, ked mali zeny vela deti, aj kazdy rok jedno, ak bol rok dlhsi aj 2 sa pritrafili 😀 matky sice mali narocny zivot, ale surodenci boli ovela viac na seba naviazani, pomahali sa a neboli taki sebecki a agresivni ako su deti dnes 😒 myslim, ze propagovana vztahova vychova v tomto pokulhava, vztahy sa predsa nerozvijaju len medzi rodicmi a detmi, ale aj medzi surodencami a tie su nemenej dolezite, kedze surodenci tu su s nami dlhsie ako rodicia. vidim to u nas, dievcata su strasne naviazane, robia si sice zle doma, ale pred ostatnym svetom su stale spolu 🙂

olinka6226
24. lis 2008

ahojte este som sa nedostala k tomu aby som vsetko precitala, ale musim sa pochvalit. ked sme v piatok leteli za brachom, maly akoby citil, doma absolutne nespal, ani v aute nespal... na letisku behal ako z divych vajec a ked uz bol ako 100 certov, tak som ho uviazala na chrbat. no vsetci cumeli ze co sa to deje, okukovali satku. tam maly do 10 minut spal. tak sme presli aj cez kontroly, no super. ibaze maly stale spal aj ked sme sli do lietadla, tak mam pocit ze ho trosku ofuklo. inak colnicka tak poznamenala ze chudacik aky je tam skruteny 🙄 tak som jej vysvetlila ze z ortopedickeho hladiska je uplne v poriadku a ze takto ma citi a je ovela kludnejsi akoby bol v kociku. nemyslela si ze na kocik nemame, pretoze sme ho vliekli so sebou - podotykam uplne zbytocne. len tolko k mojmu letiskovemu promo satky 😀