V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

alicka1113
4. led 2009

ahojte maminky, mám na Vás takú prosbu. nerýchlo idem na predĺžený víkend s dvoma malými batoľatami a keďže sa už nosíme málo, všetko som už predala a nechala si len šatku. ale teraz by sa mi na ten víkend veľmi zišiel nosič, uľahčilo by mi to život. na nosíme.sk už si ho nestihnem požičať, aby mi dovtedy prišiel. nemohli by ste mi niekto z BA požičať manducu alebo patapum todler, čo k nim nemáte nejaký srdcový vzťah, že by Vám to nevadilo, alebo mi poradili, či by sa to niekde dalo? samozrejme by som za to zaplatila. za všetky rady ďakujem 😵

sonulah
5. led 2009

terres, já moc zkušená nejsem, ale mam leo od Storcha (z druhý ruky), má bejt 4,6 a je ve skutečnosti lehce přes 4,3... (mě to stačí, ještě mam trochu cancoury při KsK)

možná těch 4,2 stačí u šátku, kterej se tak nesepere, ale kterej to je, to nevim 😀 , možná kdybys kupovala z druhý ruky už sepranej a prodávající by ti ho změřil....

teda chci říct, že myslim, že i když jseš menší, tak při 40-42 bych se bála pořídit novej 4,2 😉

ale zkušenější nosičky možná poraděj jinak 🙂

bambusko
5. led 2009

sonulah, to tvoje leo nie je skor 4,2? lebo pokial viem, storch udava dlzku bez cipov a robia to ozaj presne. moja inka 4,6m mala 510cm a anna 3,6m 395cm. cize podla mna by ti terres storch 4,2m stacil, ddymos alebo hoppediz by som kupovala podla realnej dlzky. ja uviazem so 4m satkou aj kriz s kapsou vertikalne, mam 172cm a vel. 38. takze asi 4,5m realnej dlzky by si potrebovala

lenki33
5. led 2009

storch aj didy udavaju dlzku bez cipov. Storchy ale maju vzdy presnu dlzku, len teraz neviem aky dlhy je ten cip, myslim ze 30cm. Didymosy maju dlzku roznu takze dve rovnake dlzky mozu mat aj 20cm rozdiel, ale to uz je podla mna na reklamaciu. Storchy sa nezrazaju, didymosy ano, preto storch 4,1m a didy 4,2m maju cca rovnaku dlzku. Ale didymosy su podla mna co sa tyka dlzky nevyspytatelne.
Ja by som ti terres odporucila radsej tu 4,7m(4, 6m), ale mozno by si uviazala aj s 4,2m (4,1m), najlepsie je to vyskusat. Ja mam obidve dlzky a nejako s tym nemam problem, je mi to v podstate jedno, aj ked teda ked potrebujes prevazovat vonku, tak sa lahsie manipuluje s tou kratsou.

lenki33
5. led 2009

jo a konkretne indio s primesou lanu mam (je to moja najlepsia satka 🙂 ) velkost 6 cize by mala mat 4,7m plus cip a real dlzka je 505cm

sonulah
5. led 2009

fakt? 😕
no já ho koupila už "jetej" a v inzerátu bylo, že je to 4,6m, tak jsem počítala, že to ta paní takhle koupila.... a měřený je to (tušim, už přesně nevim) jakoby podél tý jedný strany, tzn. s jednim cípem 😉

se mi zdá, že ten obr-pruh v dílně fiknou, jak se jim to namane a pak to prostě prodaj jako dýlku, ke který se nejvíc trefí.... 😀

pokud se mi nevzbudí dítě, jdu ještě jednou měřit 😉

sonulah
5. led 2009

já jsem fakt popletená... tak má zhruba 4,3 bez cípů, každej cíp cca 30 cm, takže celkem cca 4,9....

haha, proto ty cancoury 😀 , žádnej hubeňour, jenom špatně zapamatovaná dýlka šátku 😉

bashka
5. led 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, ci niekto neviete, kde by som nasla ani neviem ako to nazvat, asi najskor take poruhy, ktore si dam ja na seba, vzadu zapnem a vpredu do toho vlozim malu celom odomna. Tie popruhy jej vedu od pliec dole k rozkroku, asi tak by som to opisala. Ja viem, ze tak sa nema nosit, ale ona naopak nechce byt v ziadnom nosici a v kociku tiez nie, takze ak chcem ist s nou von, nieco taketo potrebujem a neviem to nikde najst. Videla som jedneho chlapika s tym u nas v meste, ale od vtedy ho neviem stretnut a spytat sa ho, odkial to ma. Ze dakujem 🙂

vikinka27
5. led 2009

bashka, a co tak nosit vzadu??? alebo na konika (naboku)?
to len pre pripad, ze by si to nezohnala.... (obavam sa, ze tu Ti s tym nikto neporadi....)

venonna
5. led 2009

bashka, tiez sa priklanam k viki, naviazat do batohu na chrbat pekne vysoko a neverim, ze Ti mala bude nejako velmi protestovat. Skus si satku (alebo ergonomicky nosic) na nejaky cas pozicat a uvidis, ako sa Ti osvedci 🙂
Klokanky su pre deti fakt z viacerych dovodov nevhodne...

evicka7
5. led 2009

ahoj, jen se chci zeptat, jestli jste tu řešily nošení v zimě? Moc nešátkujeme, jen občas, tak se chci zeptat, do kolika stupňů je to tak únosné a co dám mimiskovi (6 měsíců) na nohy?

petusaaa
5. led 2009

evicka, tu su odpovede na tvoje otazky http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/nosenie...

uz mi prisla inka 🙂 🙂 🙂 ale maly mi stale spi, asi z tej nadchy, drobcek moj ☹ tak ho nechcem trapit. on sa ako vzdy na noc rozoberie 🙂

bashka
5. led 2009

satku mam, ale ani na chrbte mi nechce byt, ona totiz neznasa mat ruky skryte, ci dokonca tam dajboze byt cela zabalena. Ked som ju nosila vpredu tak len po pol chrbta a to sa bojim ju tak dat si na chrbat. Mozno tak napoly zabalena by aj vydrzala. Nosice su vsetky na nosenie tvarou k tvari a to ona predsa nic nevidiiiiiiiiiii 😨 No nic, mozno to niekto videl. ja ju v tom nepotrebujem nosit hodiny, ona mi uz pomalicky zacina chodit, tak ked sa vyberiem do mesta na chvilu aby som ju potom nemusela nosit na rukach naspat, lebo je tazka dost 😝 😝 😝

verulka
5. led 2009

bashi, ja nosim v manduce na chrbte, ruky samozrejme von 😉 aj v batohu ma ruky von..
terres, ja mam podobnu velkost a mala som 4,2 a aj 4,7m satku didymos- tu kratsiu som predala este v lete, lebo sa mi nenosila moc dobre..viazala som dost na cipoch a to som mala pod tym len triko..moju 4,7m si uviazem vsetko v max pohode, takze aj ja hlasujem za dlhsiu 😉
jo a dbnes sa mi po par dnovom absente podarilo nahodit rona na chrbat- chudacik bol taky happy, ze vyse 2 h ani necekol- pocikany, hladny, ale ani muk, lebo sa bal ze ho zlozim a zase nebudem nosit...

bambusko
5. led 2009

bashka, aj nas drobec ma v batohu vzdy ruky vonku 😉

evicka7
5. led 2009

ještě, prosím, jeden dotaz, máte někdo zkušenosti s touto kapsou?
http://www.ekopleny.cz/cs/detail51615.html

venonna
5. led 2009

evi, neviem, ci ju tu niektora ma, ale nevyzera zle, ja som si podobnu sila a som spokojna 😉

bambusko
5. led 2009

evi, vyzera ozaj dobre, taka nie velmi robustna 😕 ja mam dvojitu vrstvu flisu vsitu ako vsadku v kabate

venonna
5. led 2009

bambu a ako sa vsadka osvedcila v praxi? Si spokojna? lebo by si nieco vylepsila?

bambusko
5. led 2009

ven 🙂 asi budem musiet vsit este ten priecny zips, lebo ked maly zaspi a zapnem mu to cez hlavu, je tam taka skara. alebo ak by si mala navrh na nejaky iny uzatvaraci mechanizmus, lebo zips som tam nedala z obavy, ze bude skrabat, ked bude rozopnuty. inak som spokojna, som ja ale sikovnaaaaaaaa 😅

venonna
5. led 2009

bambu, zlepsovak nemam, ale sikovna si 😉 😀

bambusko
5. led 2009

mozno ta este na nieco prides 😉 na spodok som okukala taky zatahovaci mechanizmus z vrecuska na prezuvky. v oboch vrstavch flisu je tunel a su tam vtiahnute 2 snurky do ocka, zviazane na opacnych stranach. zatahuje sa to tak, ze potiahnes za oba konce od seba

petusaaa
5. led 2009

ahojte, tak hlasim ze inka je jednoducho uzasna. maly tam najskor iba pozeral, ze co to je a o chvilku zaspal. asi to ani 5 minut nebolo. v satke som ho polozila do postielky a prikryla. ale uz na mna pozera z postielky. asi chce este 😀 zajtra hodim fotky, ak sa mi podari 😉

petusaaa
5. led 2009

jaj a cele prsia mi oslintal. asi si myslel, ze bude jest 😀

bambusko
5. led 2009

petusa, no hotovy zazrak je to, vsakze? 😅 presne taku istu prvu skusenost so satkou mam aj ja s marekom. aky uvez si natrenovala?

dorotka
5. led 2009

kocky aka je ceska alternativa stranky nosime.sk? a ktore znacky satiek mi odporucate?

dorotka
5. led 2009

este sa chcem spytat aku dlzku odporucate normalne nosim 36 ale prsia mam teraz asi 38/40

dorotka
5. led 2009

a este ma jedna otazka napada aky uvez okrem kolisky mozem pouzivat do troch mesiacov?

bashka
6. led 2009

veruka, bambusko a mate k tomu nejake specialne bundy? K tomu noseniu na chrbat myslim. No dnes to skusime po byte, len si to neviem predstavit na von

lenki33
6. led 2009

dorotka
a/ www.nosenideti.cz, didymos, storchenwiege
b/4,1m resp 4,2m
c/ Kriz s kapsou bud vonku alebo vnutri

bashka ja mam bundu na nosenie suse´s, ale teoreticky by ti stacila aj napr MaM kapsa na nosenie, len ta sa nosi navrchu na obleceni a ked mas napr nejaku hrubu paperku, tak na tu sa satka zle viaze