V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

angelik
6. dub 2009

saty na nosenie deti (malych) 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=DnlYVe_dmkI
bambusko
6. dub 2009

angelik 😀 babenko namiesto push-up-ky 😝 😀 len tetusa, ked sa chcela ukazovat, mohla vyjst z toho tiena na slnko 🙄

sonulah
6. dub 2009

matilko, jojo, správně si to našla.... jestli se ti líbí, je to určitě dobrej šátek a v tý barvě asi nebude v létě ani takovej hic 😉

už jsem vám tu psala, že mam pořád tendenci psát "dobrá šátka"........ "kvalitní šátka"......."špatná šátka"...... kde já to jenom slyšela ?!?!? 😠 😀

matilko
6. dub 2009

angelik 😀
sonu a ty máš Leoška akého? pardon, že furt s tým otravujem, ale asi ma vieš pochopiť, keď si musím vybrať len jednu šatku na furt 😅

andulqa
6. dub 2009

Ahojte 🙂

ja vas uz dlhu dobu citam, zatial nemam deticky, ale velmi sa mi paci satkovanie, pacilo sa mi to skor ako som objavila konika a velmi rada to tu sledujem 🙂 aj ked si neviem predstavit ako mi to pojde ked budem mat deti, ale asi vsetci maju nejake obavy z toho 😀 o mesiac sa chceme zacat s priatelom snazit o babo, a tak trosku pokukujem po satkach, neviem ci sa mi to oplati dopredu kupovat, ale nasla som na ebayi moju vysnenu satku Indio mandarinkove, je asi o 20 eur lacnejsie ako u nas, potrebujem velkost 7 a indio v tej cene stoji dost vela :-/ tak neviem ci sa mi to oplati kupit takto dopredu ked ani neviem ci otehotniem hned alebo kedy az 🙂 😵

zitaje
6. dub 2009

Nejak tu toho pribudlo!
Andulqa, ak nie si xxxxl, tak velkost 7 urcite nepotrebujes. Ja nosim cca. 44, a velkost 6 mi bohato staci.
Bambusko, ta nova tema je fajn, ale teda tam svoje otazky ohladne uvazov nemam pisat?
A teraz neviem, ci som to aj sem pisala, predavam Annu Storchovie, 4,6, kuk inzeraty, ak by mal niekto zaujem. 😉

audreyd
6. dub 2009

andulaqa, ja mám indio mandarínkové 4,2m (neviem, aká veľkosť 😅 ) a v poho mi stačí na všetko 😉

mexx
6. dub 2009

No tak nech nespamujem tu temu o uvazoch... 😅

Baby, prosim vas, ktore satky sa vam konkretne najviac osvedcili (kludne znacku), je lepsia obycajna satka alebo elasticka...? Potrebujem v najblizsich dnoch zohnat nejaku satku, tak hladam. Pozerala som www.nosime.sk, ale vybrat si z toho mnozstva je velmi tazke... 😨

martina46
6. dub 2009

mexx, didymos indio 😉 🙂 😵

zitaje
6. dub 2009

Alebo napr. moja Storchenwiege Anna. Na predaj je. 😉 😀

dorotka
6. dub 2009

kocky v com budete nosit teraz v lete
ak satka aka? alebo uprednostnite nosic? dost sa bojim aby som patu neprehriala

olinka6226
7. dub 2009

dorotka v satke skor zistis ci je jej teplo ako v nosici.. tot moj skromny nazor.

olinka6226
7. dub 2009

ale v podstate si kazdy najde co mu vyhovuje viac.

lenki33
7. dub 2009

dorotka, mne pride najvzdusnejsie a najtensie vykrojene mei tai, ale je pre vacsie dieta
ja som pouzivala hlavne indio s lanom, ale teplo v nom bolo, na rozdiel od nosica som ale cele dietko zabalila a schovala pred slnkom 😉 teplo mi bolo najma tam kde sme sa dotykali my 2 s Danuskom cize na bruchu, resp tam sme boli spoteni
okrem toho si myslim ze tym ze je dietko na tebe tak mu trochu termoregulaciu korigujes aj ty svojou telesnou teplotou 😉
takze ja som za satku, svetlu, a tkanu tak nejako vzdusne napr indio, vlny.... a uvazy napr klokan, batoh, skratk jednovrstve, ale ja som cele leto nosila hlavne v KsK lebo bol este maly, a bolo to v pohode

audreyd
7. dub 2009

adelka sa tiež potila dosť na mne v lete, vyriešila som to poskladanou štvorcovou plienkou, dala som ju medzi nás dve a trochu to obmedzilo potenie 🙂 neboli sme na sebe úplne nalepené 🙂

andulqa
7. dub 2009

zitaje, no ja som prave velkost 46-48 a este po porode bohvieco bude 😅 tak sa bojim kupit mensiu satku :-/ asi by bolo dobre to vyskusat najprv co?

bambusko
7. dub 2009

andulqa, ak ta pokusa, kludne satku kup, zatial ju super zanosis, mozes ju pouzivat ako potah alebo deku 😉 a doporucujem vel. 7

zienky, v tej teme o uvezoch predsa sa neda zakazovat, co ma kto kde pisat, len som chcela, aby bolo nieco viac prehladne ako toto tu. cize ak su nejake doplnujuce otazky k videu, malo by to tam byt, lebo asi nejake nejasnosti vzniknu a ked sa vysvetlia, je to super pomoc 🙂

katja78
7. dub 2009

Ahojte maminky,

vedela by mi niektorá poradiť?

Máme druhé mimi, teraz má 5 týždňov, 5 kg a 60 cm. Zadovážili sme jej manducu, zatiaľ sme mali 2 testovacie jazdy a výsledok bol len strašný, nespokojný rev. Neviem, kde robím chybu?
- dávala som ju do nej napapanú a spokojnú
- prvý-krát som ju zapla do novorodeneckej vložky, ale zdalo sa mi, že si tam nevie uložiť nôžky, tak druhý-krát som ju ani nezapla
- chrbtovú opierku som mala prvý-krát so zapnutým zispom, ale hlavička jej vykukovala von, tak druhý-krát bol zips už rozopnutý, ale ani tak sa jej tam nepáčilo
- nosila som ju asi 5 minút, chodila s ňou, prihovárala sa jej, a nič ☹

Celkovo mám pocit, že je dosť veľká a chrbátik nemá dosť pevný, aby sa tam cítila pohodlne, hlavne tie nožiny si nevieme dať do polohy M. Keďže má mierny reflux, uvítala som tento nosič s nádejou, že sa mi uvoľnia ruky a budem môcť cez deň robiť aj iné, ako dojčiť, nosiť a uspávať. 😒 Čo už, asi až keď troška podrastie. Snáď.

lenki33
7. dub 2009

katja uz sme to tu velakrat riesili ze akekolvek nosice aj ked su urcene od narodenia, nie su pre novorodencov nic moc a najlepsia je satka, ktora sa dietatku presne prisposobi a zaroven ho podpori vsade ked zaspi a celkovo mi pride malinke babo taka jemnejsia a makksia ako nosic
takze ak uz mas manducu, tu urcite vyuzijes neskor od cca 5mesiacov
zadovaz si elasticku satku,bude sa ti s nou najlahsie viazat, a mozes ju vyuzivat do cca 8mesiacov 😉
napr MOBY, nie su ani moc drahe

inak co sa tyka placu, tak fakt je najuucinnejsia chodza, ale zaidne mierne pohupovanie a prechadzanie, pekne razne a rezko 😀 inak Danu niekedy plakal ked proste chcel robit nieco ine, ale musel sa prisposobit a vcsinou to rychlo pochopil a preslo ho to, resp mozno ho zaujalo nieco ine,ale bol uz spokojny

katja78
7. dub 2009

Ďakujem za odpoveď, Lenki 🙂

A je to teda pravidlo, že novorodenci a menšie bábätká takto reagujú na nosič? Nemôže nosenie novorodenca v manduce nejako poškodiť jeho chrbticu?

Juj, a pred šatkou mám zasa rešpekt, bojím sa, že by mi dlho trvalo, kým by som sa naučila rýchlo ju viazať. Na nosiči sa mi páčilo, že sa dá pomerne rýchlo zapnúť a ide sa. A cena šatky tiež nie je najnižšia, keď by som ju mala používať len pár mesiacov.

lenki33
7. dub 2009

no moby stoji nejakych 58EUR myslim a potom ho mozes predat
pravidlo to asi nie je, niektore deti neplacu ani ked su v klokanke, preto by som sa moc tym neriadila
na otazku ci moze alebo nemoze manduca novorodencovi poskodit chrbticu ti asi nikto neodpovie
ja som svoj nazor napisala, zvazit si to musis sama 😉

kili
7. dub 2009

katja, a mala si ju fakt pevne utiahnutú? proste fakt fest, že sa ledva môžeš nadýchnuť a to je všetko. a tiež odporúčam dať dieťa do mdc a ísť von a nie len pochodovať po byte, to ju neukludní. tak ešte môžeš skúsiť toto 😉

sksko
7. dub 2009

ahojte.. neviete mi prosim niekto poradit..mam doma babyvak a vzdy ked chcem dat maleho ( 3 mesiace a 7 kg) do neho do polohy koliska, tak sa mi ogrcka... mam ten vak dany natesno? mam tu latku mximalne povolit??? alebo ho mam nakratko?
pokial Vam siaha babyvak ked ho mate na sebe?
mne sa zda ze ked mam maleho v nom tak je akosi nakrivo a jeduje sa ze nevie kopat nozkami....

angelik
8. dub 2009

sesternica ma cca. 2 mesacne babo a pevnu hoppku-cervenu, ak sa nemylim, a kvalitne sa poti
rozmysla kupit elasticku, ale nie je si ista, ci v nej bude lepsie, teda menej teplo
ja jej neviem poradit, lebo elasticku som ani nikdy nevidela
viete porovnat, pls.?

lenki33
8. dub 2009

angelik, MAM eco natural je elasticka a myslim ze na leto idealna, je tam 55% konope a nie je az tak elasticka ako moby takze ju aj dlhsie ponosi si myslim 😉

martina46
8. dub 2009

ja som mala mam earth a ta mi pripadala dost tepla, mali sme ju ale v zime, takze to bolo len o pocite. takze mam earth asi radsej nie.

angelik
8. dub 2009

dik, odkazem jej 🙂

kunak
8. dub 2009

kocky, co ted davate malym na ven do satky a do manducy?

Bodycko s kratkym rukavem, tricko s dlouhym a mikina je asi dost co? do ulic je to teeribl, ale jak vejdem do lesa, tak mi to prijde ok...Nosim hlavne v KsK a v manduce...

emmka3
8. dub 2009

ja mam elasticku Moby a tiez mi je v nej teplo a to este prave teplo na Orave ani nebolo ...

sonulah
8. dub 2009

sksko, asi s tim nic neuděláš, jestli má M reflux, tak jedině koupit šátek a začít nosit svisle.... jinak upravením polohy, povolením atd. bych to asi neřešila, je přece jen třeba, aby ta páteř byla podepřená celá....spíš vymyslet nějakou opatrnější manipulaci 😅

kunaku, my dneska v mdc - ve 2 jsme razili ven, měl J jen tričko s dlouhym, punčocháče (pod nima tenký fusky), zpátky jsme šli po pátý hod a to už jsem přitlačila na pilu a dala mu pod tričko i body s krátkym rukávem
ale upřímně, zima mu asi nebyla, ale měla jsem pocit, že horko mu teda neni (já měla jen tuniku s krátkym rukávem z merino vlny a lněný gatě, ale já jsem horkokrevná, mě bylo akorát)
ale na mikinu přes to (jsem jí měla v batohu) mi to taky nepřišlo, přece jen ta mdc taky dělá 1 vrstvu, navíc jsem ho hřála já, že....

jo a k tomu klóbrc 😎