V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sisa.b
27. dub 2009

podobne skusenosti mam z dovolenky v tatrach, ked som mala malu v satke 🙂 tiez sa vsetci rozplyvali nad tym, ako jej je dobre pri mne.
ale napriklad tu v dubnici ma zvozili za satku, ze aka som nezodpovedna, ked ju v nej nosim v zime, lebo sa s nou urcite niekde vykydam 😠 to som bola v obchode skoro pod nasim bytom a sla som po suchom chodniku 🙄
vytaca ma to hlavne ked som dnes videla, ako si nejaka maminka viezla dieta v rukach na kolieskovych korculiach 😒

verulka
27. dub 2009

karenina, ja mam 169cm a krpec ma cca 80cm a hlavku mam podla toho ci spi alebo nie...ked je hore, tak je vyssie, lebo on to ma tak rad- to mam aj bedrovy pas vyssie..ked spi, tak to cele posuniem dole...ja sice vela nosim na chrbte, ale posledne dni s moj zlatusik rozhodol, ze ma chce vidiet odpredu 😀 ake ti halva zavadzia, tak posun nizsie ten pas, povol popruhy, aby sa mu nizsie podsadila prdelka 😉

karenina
27. dub 2009

díky, holky, musím tedy nějak jinak dotahnout všechny ty řemínky 😠
a ta kapucka vám nesjíždí?

jasminka
27. dub 2009

ahojte, dnes som si bola pozicat manducu, maly sa rad nosi..no mam take zmiesane pocity..drobec uplne v pohode, ale mna po par minutach domaceho nosenia bolel chrbat...
preto by som sa vas, skusenejsich, chcela spytat, ci moze byt nosenie uplne pohodlne? kde presne ma byt bedrovy pas? na pase, ci na bedrach? ja som mala na bruchu a dalsia vec, tie popruhy na chrbte mi nejak zvlastne odstavali, neviete kde robim chybu? lebo popritahovana som bola dost, len vpredu, co su take zmensovacie putka som mala volne, lebo v navode bolo napisane, ze pre mensie postavy..ja mam 175 cm...

ked nosite, nevadi babatku, ze nic nevidi, a tie malicke babtka netlaci horny okraj mdc na krku, ked vselijak otacaju hlavickou? je to aj pre ne pohodlne?

lu777
28. dub 2009

Jasminka: tak na to přesně jsem se chtěla zeptat taky, kde přesně má být ten pás???

zkoušela jsem několik pozic, když je to moc dole, tak to nedrží váhu, když to dám do pasu a fakt natěsno, tak je to pohodlné, ale po nošení mě víc nosí záda...
má ten pás být někde pod kyčelními kostmi?? 😕 zkoušela jsem zhruba na, ale to mě tlačí 😅
mám 169 cm, takže tak průměr, ve výšce to asi nebude

a u Erga, je ten pás jiný, sedí líp?? v čem je rozdíl??

DIKY!!

jinak u nás teda malýho mi nepřipadá že by něco tlačilo, vidí docela dobře... ale on je o dost starší než Jasmincin, takže už se i sám vytáhne nebo si "řekne"

lu777
28. dub 2009

"víc bolí záda" jsem chtěla napsat samozřejmě 😀

ale čtu stránku dozadu a vidím, že tu dotazy přesně takové jaké mě napadaly včera, když jsem měla malého v Manduce přes půl dne... šli jsme do centra a malého jsem nechala vždycky poběhat a zas jsem ho dala k sobě...
na to to bylo moc šikovný, že si poběhal, ale pak jsem třeba někam vešla, něco zařídila a zas jsme šli dál...
akorát teda je mazec, když ho potřebuju nakrmit nebo přebalit a vyndám ho ven, tak v kočárku jsem ho měla připásanýho a teď docela stresík jak si všecko nachystat, bo jak ho vyndám, tak pádí okamžitě pryč 😝 😀
včera by se mi teda bývalo hodilo nějaké vodítko s přicvaknutím na můj pásek od kalhot 😀

viviktorka
28. dub 2009

jasminka, tie ma bolel najprv chrbat a poradili mi tu, aby som si to viac dotiahla. Tak som pritiahla aj tie horne putka a je to ovela lepsie a tiez meriam asi 175cm. Maly sa netvari, ze by ho nieco tlacilo, kludne mi v manduce zaspi, dokonca lepsie ako kdekolvek inde. 😉

martina46
28. dub 2009

dnes som si dala do spojitosti nieco, co som si pretym takto nedavala dokopy.
mala vecer zaspava na brusku, nozicky skrcene pod seba a rucicky zasunute pod bruskom.
no a dnes som si vsimla, ze tak isto zspava poobede v podaegi na chrbte 😀
proste ta poloha noziciek ako v lehu a rucicky zasunute dnu a medzi brusko a moj chrbat 😀
neviem ale, co vzniklo z coho 😀

sonulah
28. dub 2009

jasminko, jestli jseš zvyklá nosit a záda tě jinak nebolí, tak (jak píšou holky) to opravdu zkus všechno poutahovat, abyste byli pěkně bříško na bříško
já mam manducu "posazenou" na kyčelních kostech, nevim, jestli je to tak správně, ale:a, mi to vyhovuje...b, to jinak nejde, páč jsem zhubla a trochu z ní vypadávam (nějak jsem při koupi netušila, že na hubeňoury je lepší asi ergo...hm, ale to se mi stejně tak nelíbilo 😅 😀 )
a máme tu manducu pořád jakoby roztaženou (rozepnutej ten zip na zádech dítěte)... myslim, že ho nic nedře.... s rozhledem to neni valný, ale J je zvyklej na nošení na břiše a pokud se jde, tak je na břiše spokojenej, pokud jsme víc statický, je radši v šátku na zádech

ivuseta
28. dub 2009

Jak jsem ještě nedávno obhajovala Beco před šátkem, tak teď je tomu naopak 🙂 Nosím skoro stále šáteček, vůbec mě z něj nebolí záda, spíš naopak. Ale když mám Beco třeba půl hodiny, už cítím záda v kříži.
Takže holky - díky, díky 😀 .
Šátek je fakt super. Komfort nošení mnohonásobně vyšší. Maja už má skoro 6 kg, takže dříve jsem ji v Becu tak necítila. Ale manžel by vám asi moc nepoděkoval...Pořád slyší, jak plánuju koupi dalšího šátku, bundy, atd..

Ještě otázečka: Máte někdo bundu Suse´s (nebo jak se to píše), vyhovuje? A jak je to s velikostí? Mám 162 cm a 66 kg (něco ještě snad spadne dolů), podle těch rozměrů bych asi koupila S.

Díky 🙂

angelik
28. dub 2009

martinka, chlapci, aj ked som ich nenosila, tiez tak zaspavali, vzdy nam bolo smiesno, ze tak hore zadkom 😀

zitaje
28. dub 2009

Mata, aj Sofuska tak spava. 🙂 Ale teda tiez neviem, ci to suvisi s nosenim.

martina46
28. dub 2009

Tak to je sranda, asi je to pre tie deťúrence najpríjemnejšie 😀

zitaje
28. dub 2009

baby, pouzivate niekto satku ako hojdacku? My mame jeden dverny otvor (medzi detskou a obyvackou), kam sa casom chystame dat dvere (zatial tam nie je nic) a tak uvazujem, treba nejaku speci zarubnu? A do zarubne sa naskrutkuje nejake nosne cosi? Co, hak, alebo koliesko? A ako sa tam satka upevnuje? Neviete ma niekam nasmerovat, kde by som to zistila? Vdaka!
z

jasminka
29. dub 2009

dik baby, tak som vsetko podotahovala, ako ste radili, fakt mam vsetko dotiahnute na max a pritom nie som moc chuda, okrem tych prednych hornych putok, aj tie som dotahovala, ale nemozem na doraz, lebo maly si potom udiera hlavku o moje krcne kosti..stale mi odstavju tak divne tie popruhy na chrbate....este vyskusam ergo, mozno mi sadne lepsie, ale je to nenormalna vecicka, som si stihla poriadit domacnost, aj sa v klude najest..no len skoda toho chrbatu....
co myslite, je lepsia satka, vacsinou len tak na nosenie doma, ci ergo al.mdc?

olinka6226
29. dub 2009

jasminka, u mna si bola po manducu 😉 chcem sa spytat a na chrbte ten pas dotiahnuty mas? ved sa stav po ergo, mozno ti ozaj sande lepsie. mala by sa mi buduci tyzden vratit aj satka, tak mozes skusit aj tu.

sonulah
29. dub 2009

já doma nosim spíš v šátku... manducu beru, když se nechce vázat v nepříznivejch podmínkách a když nechci bejt moc za exota 😀

zitaje
29. dub 2009

Ked tie satky su take pekne... Ja som svojho casu tiez uvazovala nad nositkom, je to urcite prakticke napr. v zime, ked vyberas dietko z auta, ale uz ma to akosi preslo, my sa nosime len v satke aj dnu aj von.

olinka6226
29. dub 2009

ja nosim podla nalady a podla toho co mam aktualne ciste a doma 😀 cize ak poziciam dlhu satku, kratka je spinava (rozumejte v pracke, alebo mokra) tak nosim aj v nosici. par krat som mala manducu na ihrisku lebo samko tym ze nebol noseny odmalinka je strasny a odmieta mi chodit. a s kocikom sa mi trepat nechce, hoci aj to sa mu uz paci.

aerin
29. dub 2009

ahoj holky, tak jsem k vam po dlouho dobe zas nakoukla..🙂
ivuseto, koukam, ze mas primulku, nemas jeste vic fotek? mne se tahle limitka na strankach didi strasne zalibila, ale kloudny fotky aby na netu pohledal 😵 myslite, ze by se v primulce mohl nosit i kloucek? 😅 jestli jo, asi neodolam a budu se ridit heslem "stesti preje pripravenym" a koupim si ji 😀

martina46
29. dub 2009

zitaje, my mame drevenu hojdacku, v zarubni (klasicka stara drevena zarubna v panelaku) mame navrtane diery, robil nam to sused, vravel, ze tam je volny priestor medzi tym drevom a panelom, cize tie sroby drzia iba v kuse dreva, co je par cm, ale rdzi to perfektne. dostat take haky presne na tento ucel, pytaj si v zeleziarstve. no a tam sa opytaj, ci nie su aj nejake kruzky na to. to su take haky zatocene spiralovito - alebo ako to napisat. neviem, ci by si do toho priamo narvala tu satku, ale to uvidis, preto mozno bude treba aj kruzky.

sirinka
29. dub 2009

ahojte, chcem sa opytat na vase skusensti s mei tai...mam doma babyvak a skusam hladat aj nieco, v com sa da dietatko nosit pohodlne a bezpecne na chrbte...

olinka6226
29. dub 2009

mne by mala mei tai sit lakme, ale nejak sa neozyva tak dufam, ze sa ozve lebo sa moc tesiiiim.

sirinka
29. dub 2009

olinka takze podla teba je to vhodne a dobre?

olinka6226
29. dub 2009

ano dieta tam sedi spravne ale teda uz pre dieta tak od 4 mesiacov co si drzi chrbatik a hlavicku. tak akoby v satke bolo vertikalne. no a na chrbte neskor, pre tvoju malu v pohode.

sirinka
29. dub 2009

oli no super...len aby to mohol aj ocko nosit 😀 nech mu to obide pas...

ivuseta
29. dub 2009

Aerin :Primulka je vážně úžasná, rychle se zanášela. Jiné fotky zatím nemám, ale ona ta barva stejně nikdy nejde přesně vyfotit, na fotkách je víc do oranžova, než ve skutečnosti.

aerin
29. dub 2009

a dovedes si predstavit nosit v ni i kluka? asi ne, co? 😅 protoze ja zatim nemam mimi ani na ceste☹ ale taaaak se mi libi...

martina46
29. dub 2009

sirinka, ja by som moju malu nosila od 8 mesiacov v mei tai. az vtedy som ho totiz usila 😀
inac by som malu don dala tak od polroka, ona je ale hypotonicka, celkovo mala pevny chrbatik neskor.
tam ide totiz o to, ze ta nosna cast nie je schopna strazit usadene dieta pred klatenim sa na strany, aj ked ho utiahnes, ten priestor po stranach tam je.

bambusko
29. dub 2009

aerin, preco nie, pozri si ake farby ma storchenwiege anna 🙂 cervena, oranzova a nosime v nej chlapcov 😅