V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
30. dub 2009

Jaj, a u nas ta Zara asi padla. ☹ ☹ ☹ Kriza je kriza.

ashley
30. dub 2009

lenki33... velmi ti dakujem za odpovede. Kamaratka mi akurat dnes pozicala babyvak, tak skusim ten. Satky sa fakt bojim, aj ked to veeeela zien chvali. Mozno raz.

ilci
1. kvě 2009

mě v ergu taky zaklání hlavičku, radši ještě nosím na břiše

lenki33
1. kvě 2009

vacsina deti zaklana v urcitom veku hlavicku, aj v satke, vacsinou preto ze chcu skratka vidiet dopredu
ale robia to len na bruchu, takze kludne si skuste doma dat ich na chrbat, uvidite ze tam sa zaklanat nebudu 😉

viviktorka
1. kvě 2009

ahojte, uz som sa to sice pytala, ale nemate niekto skusenosti s flisovou ochrannou kapsou Hoppediz? Neviete nahodou podla coho su tam udavane velkosti? (podla babatka alebo podla mamy?) Dakujem

zitaje
2. kvě 2009

Viviki, povedala by som, ze podla mamy 😉. Ale skusenost nemam, len si myslim, ze babo aj tak rastie, cize velkost babatka sa meni, mamy v lepsom pripade velmi nie.

aniska
2. kvě 2009

nazdar zeny, predavam nositko, kto by mal zaujem:
patapum toddler- nove, len vyskusane(kupila som ho ked som uz takmer nenosila, mam doma nositka vsetkeho druhu,tak toto uz fakt neslo unosit, inak je to fajn nositko,takze nie preto ze by nebolo;)) cena 1700 s postou

aniska
2. kvě 2009

kto ma yaujem, ip;)

viviktorka
2. kvě 2009

zitaje dakujem 🙂

eatygrenee
3. kvě 2009

ahoj, čekám za měsíc mimi a zvažuju, jaké nosítko koupit.
Zavrhla jsem klokanku a přemýšlela jsem nad babyvakem nebo šátkem, ale u něj se bojím úvazů :(
Slyšela jsem o ergonomických nosítkách- např. manduca. Jaká je Vaše zkušenost i u těch nejmenších miminek? a nevíte, kde by se daly koupit za rozumnou cenu? nové jsou drahé a ani na mimibazaru nemůžu objevit žádné levnější starší.Díkyza tip 🙂

bambusko
3. kvě 2009

eaty, kukni si toto

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

este stale si presvedcena, ze toto nedokazes? 😕 😀

bambusko
4. kvě 2009

zienky, konecne som zistila ako narabat s rukami, aby som uviazala krizom na chrbate 😅 vcera som prvykrat uviazala ksk na chrbte a je to supeeeer, hlavne tie nozky ako su fixovane oproti baohu. dnes sa mi podaril aj dh, sice na 5x a neviem este podotahovat poriadne, ale sa tesiiiim 😵

martina46
4. kvě 2009

bambu a podarilo sa ti ten ksk poriadne dotiahnut? robila si s uzlom na hrudi?

bambusko
4. kvě 2009

martina, bez uzlu, len som prekrizila cez prsia a dotiahnut mi to ide 😅 ale maleho nemam az tak vysoko ako v batohu

martina46
4. kvě 2009

tak to je super, mne sa to moc nedarilo. a vysiko sa to neda uviazat zial, je to kvoli tomu vedeniu "kapsy" popod pazuchy...

angelik
4. kvě 2009

musim sa pochvalit, vcera som malu nosila pokopcoch asi 3 hodiny v ergu na chrbte a asi s troma prestavkami, a vobec ma nebolel chrbat 😅

zuzi26
4. kvě 2009

ahojte, rozmyslam nad kupou manducy a velmi sa pacia tie nove z biobavlny - farby chocolate..nemate s nimi niekto skusenost? Su rovnako kvalitne ako tie klasicke? Bojim sa aby boli dost pevnej kvalitnej latky, aby nevyzerala po kratkej dobe ako stara..poradite?

petka80
4. kvě 2009

ahoj holky, jdu pro radu, jestli má ještě význam kupovat nosítko typu Ergo nebo Manduca pro 16 m batole..... A jak se tyhle velké děti nosí? Na zádech?
Chtěla bych totiž nějaké nosítko na případné výlety do přírody, které je pohodlné a dobře se tam dítě dává.
Tak nevím, jestli takovéto ergonomické nosítko nebo nějaké jakoby turistické (takové ty krosničky, co se prodávají ve sport. obchodech....).
Díky za názor.

angelik
4. kvě 2009

petka, kludne, moja ma 19 mesiacov a vyuzivame, na vyletoch nosim najma vzadu, ale da sa aj vpredu

petka80
4. kvě 2009

ahoj angelik, no jsem debil, jsem si něco takového měla pořídit už dávno..... Když mně vždycky přišlo, že v ergu nebo manduce je dítě jakoby takové děsně napresované. Ale asi je to jen můj pocit, protože tady na MK, kdo něco takového má, nedá na to dopustit 😉 A prosím tě, jak moc má dítě rozhled a tak? A myslíš, že by se tam dceři mohlo líbit, když na nošení není zvyklá?

angelik
4. kvě 2009

ked nie je zvyknuta, mozno by bolo lepsie najprv nosic pozicat a vyskusat

a rozhlad, v nosici nie velmi velky, ale take velke dieta sa hybe, otaca, popr. ja sa s nou otacam, kdeco ukazujem
ale zas ma kontakt s rodicom a ten je podla mna na nezaplatenie 🙂

petka80
4. kvě 2009

no láká mě to, ještě uvidím, přeci jen už je dost velká a investice taky není nejmenší.... 😒

sonulah
4. kvě 2009

bambu, ty už máš v 10 hodin 5x uvázanej DH, KsK na záda a já nevim, co ještě... 😀 to je tempo, že pak do večera rozmotáváš ruce, ne? 😉

sonulah
4. kvě 2009

zuzi, myslim, že někdo z AP diskuze má chilli/choc. a je spokojenej....

martina46
4. kvě 2009

a ja ze co ma spolocne cili cokolada s nosenim 😕 😅 🤐 😀

dorotka
4. kvě 2009

Kocky zacina mi odchazat chrbat z nosenia tak som skusala batoh uz niekolkokrat uviazat ale nejde mi to. Stale mam pocit ze je tam pata moc navolno a ze mi spadne. Naviac sa pri tom viazani tak namaham ze ma chrbat nakoniec boli este viac ako pri krizi s kapsou.

kili
4. kvě 2009

dorotka, a neskúsiš manducu/ergo? či moc financií?
lebo pri učení úväzu na chrbát sa proste namáhať budeš.
ináč skús DH, ale to je ešte zložitejšie na obracanie ako batoh

shaula
4. kvě 2009

Slavkicek, nevím, jestli tě to ještě zajímá nebo už je pozdě, ale mrkni třeba sem: http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=141

bambusko
4. kvě 2009

sonu, ten dh bol konecne uviazany na piatykrat 😒 ale nic moc, maly v tom zaspal, tak som drzala. no co, ked vstava o 6,30 a furt sa mota popod nohy? radsej ho hodim na chrbat 🙂

johanda
5. kvě 2009

Ahoj holky. Chtěla jsem se ještě zeptat majitelek erga s odrostlejšími dětmi (cca 2 roky). Johanka poslední dobou brečí, že jí v ergu (tak po půl hodině) bolí nožička a fakt - když i vytáhnu, má ji ztrplou a nemůže tak minutu pořádně stát. Vážně uvažuju u ukončení fyziologického nošení, jelikož mám dojem, že ty široce rozkročené nohy už jsou spíš na škodu. Zkoušela jsem různě povolovat i ty posuvné pásky, ale holka si stěžuje furt. Setkal se s tím i někdo jiný?