V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dorotka
5. kvě 2009

kili uvazujem uz len kvoli muzovi. Len mi je trochu luto som myslela ze aj satku este znosim. Este skusim ine uvazy na chrbat ale teraz na leto by bol lepsi ten batoh.
Johanda ved uz by ste to mali zvladat aj na paso. Amelia uz odkedy je pata na svete tak pekne slape a uz dva mesiace pred tym sme trenovali popri kociku. Skoda to je len ak chodite po horach.

dorotka
5. kvě 2009

A este sa spytam niekto sem citala ze jedno z erga/manduca je vhodne pre 50kg a druhe pre 100
ktore je ktore?
aj ked u nas je to asi jedno kedze ja mam 55 a muz tych 100

olinka6226
5. kvě 2009

predpokladam dorotka ze myslis vahu nosica nie nosenca 😀 myslim ze ergo je vhodnejsie pre chudsich ale da sa dat aj predlzovaci pas (kupuje sa samostatne cca 6,5eura ak sa nemylim) a manduca by ten pas mala mat dlhsi, teraz ti to vsak neviem porovnat, lebo ani jedno z toho nemam momentalne doma. bude ale asi vecer. tak to kuknem. kedze som 65kg osobka tak som si to doteraz nejak nevsimla.

olinka6226
5. kvě 2009

teda mam doma oboje ale origos zabalene a nebudem do toho zbytocne rypat.

verulka
5. kvě 2009

dorot, uz si skusala nejaky nosic, dat tam patu? tusim by sme sa konecne mali stretnut, nech skusis, podla mna je to brutal ulava na chrbat..teda mne sa ovela lepsia na dlhsie nosenie na chrbat nosi v nositku.
johanda, viem ze mucilienka( chodi hl. do stare vrazdy) ma cca 2,5r kocku a nosi v mdc...ze bez problemov

johanda
5. kvě 2009

K tomu ergu a ztuhlým nožkám - my nosíme v podstatě jen na výletech, holka tisícovku pěšky nedá 🙂. Jinak pár holek z AP má podobný problém, asi na tom něco bude, že ergo není pro větší děcka. Asi koupíme nějakou krosnu a ergo prodám. Škoda, nějak jsem k němu přilnula 🙂

johanda
5. kvě 2009

Dorotka - manduca je obecně pro rozložitější nosiče, ergo pro ty drobnější. Já mám 55 kg a manduca mi trochu sjížděla z boků. Ovšem jen jsem jí zkoušela, možná, že kdybych si s ní pohrála a různě poutahovala, byla by mi dobrá. Ergo jsem utahovat nemusela, ale silnější a větší lidi (jako můj chlap, který váží 100 kg) mají trochu problémy s bederním pásem, protože je docela krátký a nedopnou ho Mohou si ale pořídit extendor..
Jinak, to, že ergo je pro hubenější, manduca pro korpulentnější mi potvrzujou i mé známé nosičky, ty silnější mají vesměs manducy.

johanda
5. kvě 2009

A ještě poslední část monologu 🙂- ségra si koupila didymos, tak jsem si v něm Johanku nahodila na záda (myslela jsem, že už jsem zapomněla vázat, ale ne 😵 a cca hodinu nosila, páč v něm usnula a musím říct, že to bylo skvělé, nikde nic netlačilo ani mě, ani ji. Jenže chlapa na šátek nepřemluvím, navíc on by potřeboval tak 10 m 😅 a tahat 13 kg děcko déle než hodinu je fyzicky náročné. Ne, že bych to nezvládla🙂, ale dám přednost batohu s proviantem než děcku na hřbetě 🙂

bambusko
5. kvě 2009

johanda, ja co poznam, tak maju manducy drobne stihle zienky 😕 ja som vysoka a mam ergo, nemam voci nemu jedinu vyhradu a nema s nim problem ani moj drahy 188/100 🙂

johanda
5. kvě 2009

bambu, to není jen má zkušenost, pár drobných holek s úzkými boky mělo s manducou problémy (já mám 55 kg, 171 cm, přes boky nevím, +- 90 cm) A k tomu ergu - můj chlap má slušné panděro a bez extendoru si devastuje vnitřnosti a nemůže se nadechnout 😅 . Nejlepší je nosítko si vyzkoušet, někomu sedne ergo, jinému beco, dalšímu manduca, naštěstí si už je lze půjčit a prubnout.

jana3
6. kvě 2009

Ahojte,
potrebovala by som poradit, kde zohnat co najlacnejsie nejaku slusnu satku, pre kamosku... Uz som ju skoro prehovorila, len ked zistila co to stoji...
Dakujem

jana3
6. kvě 2009

Inak ja mam Storchenwiege, som s nou velmi spokojna, ale ta je nad jej financne moznosti ☹

bambusko
6. kvě 2009

jana3, asi hoppediz, je lacnejsia a kvalitna 😉 alebo nosenu

jana3
6. kvě 2009

Dakujem
Vie niekto porovnat, ci je velky rozdiel medzi Storchenwiege 4,1m a Hoppediz 4m,
Moja Anna 4,1m je jej akurat, ale nechcela by som riskovat, ze sa do novej satky nenavlecie...
Dakujem

zitaje
6. kvě 2009

Baby, viete poradit aka latka je dobra na RS? Ja som mala zo Storch Inky, ale predala som, a teraz ked mala zacala viac chodit, by sa mi mozno hodil. Lenze hladam nieco lacne...
Myslite, ze by stacilo kupit si kruzky a nejaku latku? Aj tak to chcem len na take kratke poponasanie, na ihrisko a tak, max. 15 minut. Aby som sa nemusela neustale motat do satky, lebo mne DK nejde (vsade mi odstava a neviem dotiahnut), tak chodime s KsK, a to musim dat dole na ihrisku, lebo po dvoch pohyboch mam uzol pri kolenach. 😖 A kratku satku na JK nemam a zda sa ze tak skoro ani mat nebudem. 😢

majenka
6. kvě 2009

Tak já teda mám manducu a při svých cca 57 kg v pohodě. Ale pokaždé, když tam malou dám, bederní pás na těle přitáhnu-vlastně všechno utahuju až na těle.

Dotaz pro nosičky šátkařky: v manduce nedocílím toho, aby malá viděla dopředu přes moje rameno-v šátku to opravdu jde? Dá se uvázat tak vysoko na záda? A je rozdíl (v bolestech zad) v nošení v šátku na zádech a nosítku na zádech zanedbatelný? Se šátkem má zkušenosti jen do cca 4 měsíců na břiše-to bylo super, ale měla jsem elastický šátek....

kili
6. kvě 2009

zitaje, možno skús starú obliečku/plachtu. ale niečo kvalitnejšie, nie tie lacné, čo teraz predávajú

martina46
6. kvě 2009

zitaje, ja som na RS skusala obycajnu flanelovu latku, bola v pohode, aj v kruzkoch celkom fajn, ale iba pre nosica, mam pocit, ze malu ta latka otlacala a to bola makka a pomerne pruzna.
satka je satka.... a este k tomu inka!!! 😀 🤐
a skusila som aj z lanovej plachty, ale to nebolo dobre. kazdopadne nie nic velmi hrube, mohlo by to drhnut.

angelik
7. kvě 2009

zitaje, ja som sila s doma tkanej plachty, ale bol prilis tuhy na dotahovanie- veeelmi tazko, ale zas dobre drzal
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

ale mozno, neviem, budem predavat svoj RS didy vlnky, je krasny, ale mala rapidne otazela a mna minule strasne bolel chrbat, citila som nerovnomernu zataz, plece bolo v pohode, na chvilu je super, ale behom za chlapcami do skoly sa snim neda ☹

bambusko
7. kvě 2009

jana3, storch 4,1 ma v reale cez 4,5m, takze hoppediz bude predpokaldam kratsi, spytaj sa priamo predajcu na realnu dlzku

majenka, v satke sa da uviazat paradne vysoko, s malym v batohu robim vselico zaujimave, hlavne varim 🙂 mna ovela viac boli chrbat, ak je v ergu, lebo vtedy je dost nizko - ja som vysoka. pohodlnejsi uvez na chrbat je ksk alebo dh, ale tie sa nedaju uviazat az tak vysoko ako batoh

angelik
7. kvě 2009

tiez tak casto varime, lebo mala je zvedava, co sa deje a pri vareni obvykle potrebujem obe ruky, aj ergo na chrbte bolo ok, ale z batohu mala vcera lepsi rozhlad, a bola pokojnejsia 🙂

bambusko
7. kvě 2009

angelik, tiez si vychovavas kucharku? 😀 lebo nas velmi rad vari a hra sa s riadikmi

angelik
7. kvě 2009

ano 😀 varechy, lyzicky, ma aj svoj maly hrniec, a najma, potom krmi havkov, babiky, je to perfektne 😀
deti fakt vsetko kopiruju 🙂

zoeno.1
7. kvě 2009

ahojte,vcera mi prisla manduca,je kraaaasna (lemongrass),hned som s malou chodila po byte,zatial som spokojna,prijemne sa mi nosi a aj malej je ocividne v nej dobre....ale....neslo mi samej si ju dat na chrbat,musel mi ju muz pridrzat.
ako to robite vy?ide vam to?
navod mam kuknuty,len tam ta pani si dava na chrbat dost malu babiku oproti 8.mes. mimi 😅

zoeno.1
7. kvě 2009

uz som na to prislaaaaa 😵 😀

bambusko
7. kvě 2009

zoeno, super 😵 chce to hlavne prax 😉

zoeno.1
7. kvě 2009

teda baby vy viete riadne ludi nakazit! 😠 😀 ...ja uz som na 90% rozhodnuta,ze druhe mimi budem len satkovat a manducovat 😀 😀 😀 ...tak noseniu zdar! 😀 😵

martina46
7. kvě 2009

dievcata, ja sa tiez tak strasne tesim na satkovanie dalsieho babenka. este ho treba ale vyrobit 🙂 😵 🤐

angelik
7. kvě 2009

ja uz len lutujem, ze som pri chlapcoch o tom nechyrovala... este chvilu posatkujeme, ponosime a finito... ale som rada, ze som sa na to dala aspon pri malej, pomohlo nam to prezit 😉 🙂

jamik
7. kvě 2009

no ja neviem, co robim zle, ale ten batoh sa mi nie a nie podarit dobre. Dcerka stale vystiera nohy a nie a nie to poriadne poutahovat. Bud mi to zacne lietat hore, alebo nema dobre kolienka. Ja uz som z toho zufala. 😢 😢
Inac aj my tak varime.