V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

poletucha
14. srp 2009

holky diky moc...ja si satek koupila ale nejak si neumim predstavit vazat kolem sebe pet metru hadru,takze ho nabizim k prodeji. Jak pisete ze pro novorozence jedine poloha v kolibce...proc teda v satku vsichni nosi uz takhle maly miminka normalne ve svisly poloze s podsazenym zadeckem 😕 Navic musime pouzivat siroky baleni kvuli kyclim,takze by ani ta poloha v kolibce moc nesla. Poloha v manduce mi prijde uplne stejna jako v tom satku, zkusila jsem vcera poprvy jit na prochazku a malej tam byl moc spokojenej...utahla jsem opravdu hodne vsechny ty popruhy,takze byl dostatecne zafixovanej...no nevim, ale asi ji budu obcas pouzivat 😉

ivuseta
14. srp 2009

Poletucho, já taky nosila od začátku ve svislé poloze. Maja do koléby nechtěla. Myslim, že když máš Dannýska dobře utaženýho a zafixovanou hlavičku, tak je to v pořádku. Já, než jsem se zbláznila do šátků, nosila jsem v Becu. Kolem hlavičky vzadu jsem dávala ještě srolovanou plenu. Taky jsem měla obavy, jestli vertikál. poloha nemůže Maje uškodit a psala jsem Johance Kubaňové (dalo by se říct odbornice na nošení) a odepsala mi, že je to zcela v pořádku.Hezky si užívejte nošení 😉

meleri
14. srp 2009

ahoj holky,

prosím vás můžete někdo napsat jaké máte zkušenosti s babyvakem pro novorozence? a do jakého věku se v tom dá nosit a jestli z toho nebolí záda?

Mám šátku ale vůbec mi to s tím nešlo, ale pro druhé dítě bych přecejen chtěla zkusit nošení, ale jsem zastáncem vodorovné polohy u malého miminka...

tak si říkám ten babyvak je fajn?

zuzana.k
14. srp 2009

Meleri kolisku ala babyvak urobis aj zo satky, ale z babyvaku neurobis napr. kriz. Babyvak podla mna az tak cleveka neodbremeni, vzdy musis akoby pridrzat a nemas az tak volne ruky. A ani s babyvakom to nieje take jednoduche, teda kym som tam dala babo a pretiahla cez seba,a musela sa zvlnit ako had, tak mi to trvalo a teraz mi to pride zo satkou v tomto za jedno. Ja by som sa uz k babyvaku nevratila pri druhom.

Viete mi poradit kde najdem nejake dobre navody na uvazy, ktore sa daju vytlacit?

bambusko
14. srp 2009

meleri, babyvak som puzivala prve 4m, potom mi to uz bolo nepohodlne a tazke na jedno rameno, tiez by som sa uz k nemu nevratila, kupila som ho este v tehu kvoli jendouchej manipulacii a cene. najprv som dost maturovala ako tam maleho umiestnit 😝

sue, marek ma tiez ruky vzdy nad popruhmi a nemam pozcit, zeby mal vypadnut, jedine ak by som robila stojky, ale asi ani tak nie. ked je poriadne doyiahnuty, drzi jak kliest 😀 a z erga cez rameno nevidi, preto na chrbte radsej nosim v satke, aj je to pohodlnejsie pre mna

sirinka
14. srp 2009

jaj dnes som mala dobry zazitok...niesla som magdalenku v manduce, ked sa nam prihovorila suseda...ze aj ona ma takeho maleho vnucika a tak a ze ake je to nositko super, ze ona teraz tiez neveste kupila take v lidli a dokonca je aj o nieco lepsie a pevnejsie ako to moje... 😝 som sa nezmohla na ziadnu odpoved iba som sa prihluplo usmievala...

mavanka
14. srp 2009

Ahoj holky, my nosíme v manduce, poslední dobou nám vyhovuje čím dál tím víc 🙂 Chtěla jsem se zeptat, když v ní dítě usne, podaří se vám ho přendat třeba do kočárku nebo kamkoli jinam, aniž by se probudilo? Zatím jsem to nezkoušela, ale chtěla bych vědět, jak se daří vám... přijde mi to totiž skoro nemožné....

mavanka
14. srp 2009

sirinka, no to se těžko hledá odpověď 🙂

emjee
15. srp 2009

mavanka ano - ja v mdc bezne uspavam krpca, ked uz ine nezabera 😀 ked zaspi, odopnem popruhy, pritom ho podopieram (resp. sa prehnem v pase dozadu a pridrziavam ho este aj bruchom), hodim pasy dolu, maleho zaklonim do vodorovnej polohy a presupnem do postielky

sirinka
15. srp 2009

mavanka jasne...ked uz spinka, jednou rukou odopnem manducu hore na chrbte, dam dole popruhy pritom malu druhou rukou podopieram a pomaly polozim do kocika...
a vacsinou sa do 15 minut zobudi 😀

mneme
16. srp 2009

ja zatial nenosim v manuduce, len v satke, ale moja mala sa zarucene zobudi okamzite ako ju z nej ozaj setrne vyberiem a polozim do postielky 😒 takze ak maju skusenejsie nosicky dobry tip ako dietko vybrat a nezobudit, rada sa poucim 🙂

lenki33
16. srp 2009

mneme tvoja dcerka je este malinka a potrebuje ta citit, moj syn bol rovnaky,nemohla som ho vobec odlozit, ale casom to islo v pohode, myslim ze od tych 3mesiacov to pojde, v postielke som mu urobila vzdy nejake "hniezdo" skratka aby bol z kazdej strany obkoleseny, a pomaha aj aby tie veci vonali tebou, takze ju prekladaj aj do vasej postele ak chces a poloz na nieco makke, a u nas satka aj nie uviazana, len ked nou bol omotany sluzila ako uspavadlo 🙂
najlepsie sa mi prekladal z kriza s kapsou vnutri 😉

emjee
16. srp 2009

narocny vikend 😝 uz ma nebavi vsetkym dookola vysvetlovat, ze:
- nosim svoje dieta rada a ono sa nosi rado
- ked moje dieta spokojne sedka alebo spinka v satke, je to znamenim toho, ze mu nic nechyba a je tak stastne a nie je mu tam ani teplo, ani zima, moze dychat aj sa hybat a moze tam ostat pokial sa mu tam paci
- ked sa moje dieta v satke / mdc mrvi, znamena to, ze je hladne alebo ma mokru plienku alebo momentalne proste nechce byt nosene a nie, ze sa nenosi rado a treba ho dat do kocika
- nebolia ma z nosenia krize
- nebudem ho nosit do dospelosti, lebo som si ho naucila "na ruky"
mate nejaku univerzalnu vetu ako vsetkych poslat s takymito kecami do ... ? 😀
sorry za vylevy, ale potrebovala som to dostat von 😀

sirinka
16. srp 2009

emjee 😀 ja im jednoducho poviem, aby sa nebali, ze viem, co robim...a ked vrtaju dalej, jednoducho neodpovedam a iba krcim pleciami....po druhej otazke ich to prestane bavit...alebo ich poslem nastudovat si stranky o noseni a ze potom sa mozeme pobavit...

kili
16. srp 2009

emjee, nemusíš mať žiadnu univerzálnu vetu, stačí odmeraný, odstrašujúci pohľad 😀 takže trénovať, tréhovať, trénovať 😀

emjee
16. srp 2009

najviac rype rodina 😝

mneme
16. srp 2009

emjee, dve usi su na toto: jednym dnu, druhym von 😀 inak sa ale divim, ze im na presvedcenie nestaci pohlad na spokojne dieta. ale mozes im pokojne aj povedat, ze nosenie v satke alebo mdc nie je nosenie na rukach 😉

lenki, dcerka ma v postielke urobene kvoli polohovaniu take hniezdo z vankusa na kojenie a v zasade s postielkou nejaky extra problem nema. obcas, najma rano a ked si ideme poobede lahnut aj my si ju bravam na nase letisko. podla mna je problem skor to, ze ju presunom alebo zmenou polohy zobudim a potom jasne ze je namrzena a nedokaze znovu pekne zaspat 😒

eriqe
16. srp 2009

emjee, my sme dnes boli na krstinach, kde bol malicky cely cas v satke a tiez si ta mamicka toho napocuvala. Ja som si to tiez prestala vsimat a odpovedam, ze dobre, tak budem nosit do dospelosti, to je moja vec a aj dojcit a spat s nami tiez bude do dospelosti 😀 😀 😀
Ale dnes nas pochvalila jedna kamoska, ze to vidno, ze sme Rut nosili a inak k nej pristupovali, ze je teraz taka samostatna a nieco na tom bude 😀

mneme
16. srp 2009

eriqe, no mdc ma oficialne nosnost tusim 25 kg, neviem ako je to so satkou 😀 😀 😀

eriqe
16. srp 2009

tak nosnost je tam uvedena tak, ale vravia, ze kym nosic unesie s mojou telesnou schrankou to urcite bude do dospelosti 😀 😀 😀

emjee
16. srp 2009

zda sa mi, ze nosnost satky je este vyssia ak pri ergonomickych nosicoch, ale neviem presne

bihan
17. srp 2009

Jáááj.. to ja občas vytiahnem, aby sa opýtali svojich starých materí, ako boli nosené a nech sa ich opýtajú aj to, či sa pri tom nezadusili a pod 😝
Kamarát sa ma minule opýtal (ale žartom), že dokedy ju plánujem nosiť a pod, ale našťastie sa do mňa väčšina ľudí nestará.

Moja mamča bola ale minule úžasná, susedka by chcela niečo na nosenie a mamča zahlásila, že Sáru SME NOSILI od narodenia 😀 nikto okrem mňa ju nenosil 😝

verulka
17. srp 2009

emjee, ja odpovedam podla nalady, ale casto aj stylom, ze vsak ich mam vela(deti), takze straty povolene..krize mi odidum, vsak o to ide, aby smo uz mohla konecne nerusene odpocivat v polohe lezmo 😉 to zavisi od tonu hlasu a stylu otazok..ked to niekeoho zaujima, tak povysetlujem ako sme telo na twelo a pekne sa navzajom citime..ale ked si chce niekto rypnut, tak mu nedam moc prilezitosti...
sue, mne sa nezaklana, robil to ako malicky, vtedy sa chcel nosit na chrbte.
inak mne ked bol mensi a zalomil v stake, tak som ho neprekladala 😉 teraz uz neuspavam v mdc a ekd zaspi vonku, tak ho jednoducho musim ponosit 😀

sue
17. srp 2009

Emjee, odpovedám vražedným pohľadom 😝 😀 ale už je Macik vo veku, keď začína byť vidieť, že bol nosený, pretože iné deti sa teraz chcú nosiť na rukách a Maci je práve "vynosený" do sýtosti a nosený stále na túrach, takže inak chce väčšinou behať sám a objavovať veci zo zeme 🙂

Na zničenie chrbtice odpovedám, že skôr by som si ju ničila, keby som kočík nosila po schodoch a do autobusu a podobne...

sirinka
17. srp 2009

jaaj inac vcera sa moja mama odhodlala a zalozila si manducu, zobrala do nej klarku a pekne ju v nej uspala... 🙂

lenki33
17. srp 2009

mneme tak skus este vyzistit cas kedy ti spi mala najtvrdsie a vtedy ju prelozit, ale myslim ze to skratka musis brat tak ze z toho vyrastie 😉 uz to urcite nebude trvat dlho
skor mam taky nazor ze cim viac na dieta tlacis, aby to bolo inak ako chce ono, tak tym menej ti veri a just bude chciet spat iba u teba, ked tomu nechas volny priebeh, tak ze sa samo dietko rozhodne, tak uplne samo a v pohodicke 😉

majuska0
17. srp 2009

Ahojte maminky,
nasa Evicka (2,5 mesiaca) neznasa kociar. Kamoska mi pozicala nosicku chicco. Mala v nej bola asi trikrat, a krasne tam spinkala. Zistili sme, ze sa velmi rada nosi. Samozrejme, chceme kupit manducu alebo ergo, kvoli nozkam a chrbtici. No pri noseni v chiccu som prisla na problem, s ktorym si neviem poradit. Boli sme s malou vonku a ju chitilo na tvaricke trochu viac slniecko. Dnes sme kvoli slnku doma. Ako to riesite, aby deticky v nosickach nespalilo alebo neopalilo slnko?

sue
17. srp 2009

Majuska, v Manduce by tváričku opáliť nemalo,pretože zásadne sa nosí tvárou k telu a vtedy je "to čo trčí" chránené, a to čo nie je,tak istotne zachráni klobúčik alebo šiltovka...

lenki33
17. srp 2009

majuska, ked jej kupis klobucik alebo nieco podobne, tak ziadny problem a jasne ze treba zakryvat aj nozicky a vobec vsetky odokryte casti tela

majuska0
17. srp 2009

Zatial som pouzivala len ciapocku, a v tej nosicke chicco, ked mala zaspi, skloni hlavicku na stranu a potom jej priamo do tvaricky prazi slniecko. Osobne sa bojim dat malej klobucik, aby nedostala zapal uska alebo nieco podobne. Moznoze v manduce to bude lepsie.