V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

listicka77
13. srp 2008

Hehe, u nás s kočárem totéž - kočár nesnáším já. Jednou za čas vyrazím s manželem na procházku po sídlišti, pak se stavíme na pivko na zahrádce hospody... ale to je tak 1x za 14 dní. Občas vozí sám. ALe koupili jsme druhý kočár k rodičům na chalupu (hehe za 500 z MMB a mám ho radši než náš nový za 7 tis.) a tam ho docela využívám. udělám malé kolečko, dítko usne, zaparkuju na zahradě a mám volno. Doma je to naprd, bydlíme v paneláku a kočár se parkuje v kočárkárně, takže spaním dítěte žádný čas neušetřím. A to samozřejmě nemluvím o tom, že by mě v životě nenapadlo brát kočár, když jdu do města (obchody, úřady atd.).

listicka77
13. srp 2008

Ale kočár teda nemiluje ani malá. Je jen na spaní. Když se vzbudí, nechce v něm být. Ještě tak v poslední době, to ji tam můžu dát na břicho a ona kouká ven, ale taky to nevydrží dlouho. Navíc hodně jezdím vlakem, no to bych se s kočárem pos...

weroni
13. srp 2008

verul tak to je super s tym dojcenim maleho 🙂 ja Ester tiez stale plne dojcim 🙂
Vo vaku som ju dojcila uz velakrat - je to super a mala si potom lubi pospat hned - vlastne - kedze mam zatial iba vak tak ju nosim iba v nom a to kolkokrat ked uz uvidi ze na seba uvazujem vak sa zacne usmievat 😵 a niekedy ju tam ani poriadne este nedam a uz spinka - ako si ty verulka pisala - ze este pocas viazania ti Ron zaspal 😀
Ja som inac za ten vak velmi vdacna - je squely ale satka bude este lepsia verim - kedze vak si stale jednou rukou pridrziavam - neviem - citim sa tak istejsie - hlavne kvoli malej hlavicke, neviem stale som si niekedy nen ista ci ju tam mam dobre - mna najviac trapia jej nozicky - sa bojim ci ich nema blbo a niekedy ked je horko a mala ma iba bodynko s kratkymi rukavmi tak ked ju z vaku vyberiem ma nozicku jednu odtlacenu od tej sietky 😖 pani Maliarikova mi poslala cislo na jednu pani v Trnave za ktorou chcem ist a ta mi poradi ci ju dobre davam do toho vaku a tak...

A na tej satke sa mi paci ze je totalne natelo a obe ruky volne 🙂 No proste super vecicka uplne som hotova z tych satiek.
Takze lenki vravis bu stoch alebo didy... no ja som tiez rozmyslala ze z druhej ruky kupit, vravis ze "zanosenejsia" satka je este lepsia ako nova?

rajka
13. srp 2008

Holky tak jsem koukala na bazar noseni deti.cz a štorch v barvě, kterou bych chtěla nikdo neprodává, ale koupit ho chtějí hned 3...jestli on nebude nejlepší 😉 😉

rajka
13. srp 2008

weroni - taky jsem z těch šátků hotová 🙂 holky mě tu navnadily 😉

rajka
13. srp 2008

Jdu spát. Dobrou noc všem a díky za rady 😉

lenki33
13. srp 2008

kazdy to ma inak, kazdemu vyhovuje nieco ine, ale ja som napr musela trepat vanicku s Danusom, ktory je asi taka vahova kategoria ako Ronusik v rukach peso zo 6.poschodia, koliecka som mala v aute. A prechadzat sa medzi panelakmi?? Takze ku kociaru mam vysloveny odpor, satka mi umoznuje chodit na vsetky miesta kde som chodila predtym. Keby som tieto veci vedela pred D.narodenim myslim ze by som sa kludne zaobisla bez kociara

eriqe
13. srp 2008

kojit sa da v satke aj zvislo. Ja som do kolisky na kojenie prekladala asi len dva krat. Inak si len povolim uvaz nakojim a zase dotiahnem. Je to super hlavne v meste ked nieco vybavujem, tak to zvladneme v pohode za jazdy a nikto si nic nevsimne.
Inak tiez ako Lenka odporucam Didy, Storch alebo Hopp aj v tomto poradi 😉 Zanosena satka je urcite lepsia, lebo je uz maksia, lepsie sa s nou viaze a dotahuje 😉

weroni
13. srp 2008

lenki - presne - v satke mozes ist kam len chces 🙂 ja mam vyhodu ze byvam na dedine v rodinnom dome takze mozem kocikovat ale inac presne ako pises - radsej som ked Esterku mozem nosit pri sebe ja to uplne milujem a tomam vak len asi tri tyzdne 🙂 a ta neobmedzenost - to je parada vazne a este aj to ze ju mozem kdekolvek a kedykolvek nadojcit, mam volne ruky, tiez ju mozem prebalit kdekolvek ak je treba, no parada proste 🙂

Len sa troska bojim ze s vakom ked niekam potrebujem ist a autom tak malu dam do autosedacky a na mieste ju vyberiem a supnem do vaku ale satku budem viazat ked vystupim z auta? To bude show 😅

eriqe
13. srp 2008

joj pre nas bol kocik uplne vyhodene peniaze a za tie prachy ho uz nepredam. Ja este vyslovene neznasam kocikovanie, lebo mam rada nejaky ciel a aspon v mojom okoli sa baby chodia prechadzat - kocikovat len tak. Ja radsej idem s malou a so psom niekde do lesa.

lenki33
13. srp 2008

ja tiez neznasam kocikovanie len tak, so satkou je to omnoho dobrodruznejsie da sa ist do lesa na huby (to teraz aplikujeme casto 🙂 ) so psom, do hor, na hrady a tak 😉 neviem si ani predstavit ze by som ju nemala
zajtra ma caka cesta a D. ani za svet zaspat 😠 neviem co mu dnes je
A Listi tak co obrus alebo zaves?? 😀

listicka77
13. srp 2008

Kojení na svislo mi (nebo teda spíš malé) vůbec nejde. Každé dítě je jiné. To ji raději vyndám, někde si sednu a nakojím. Teď už to taky netrvá půl hodiny jako kdysi. No ale je léto, tak nevím, až bude chladněji.
Holky taky se tak těšíte, až budete moct dítě postavit? nemám ráda, když vyndám ze šátku, dám vyčůrat, pak začnu něco hrabat v batohu (třeba čistou plenu, když je náhodou už počůraná) a přitom ji pořád musím nějak držet. Nojo, jenže pak zase bude zdrhat, že jo? To si člověk nevybere.

bihan
13. srp 2008

My sme vertikálne dojčenie nikdy nezvládali, lebo by som musela malú spustiť strašne nízko 😅
Kočíkovanie je fenomén, na ktorom sa nesmierne bavím 😀 Bezduché trajdanie s károu...

weroni
13. srp 2008

baby vidim ze taka nejaka rovnaka krvna skupina sme sa tu zisli 😉
no inac listi s tymto si to neviem predstavit - ze ked pojdeme niekam von - v satke a bude zima - teraz vyzliect sa z toho vsetkeho a este aj zo satky, sak sa mi aj pocika kym sa vyzleciem 😅 ale na druhej strane - sak este bude nosit plienky asi minimalne do jari nie? 😕

eriqe
13. srp 2008

Listi veru veru. Moja zdrha aj po stvornozky a teda uz stoji, ale len o nieco opreta, ale zvykne sa mne o nohu a ja sa mozem nachystat

eriqe
13. srp 2008

weroni my davame deticky uz teraz curat robime bkm 😉 a kojenie v zime - mala som kojo triko veeelmi dobra vec, nic si netreba vyzliekat

weroni
13. srp 2008

erique - to kojenie si este viem predstavit- ako pises - kojo triko 🙂 nejaky rozopinacy sveter a tak ale to curanie 😅 sak nejak to snad zvladneme 🙂

inac eriqe mas krasne fotecky s malou - ja som hrozne tuzila po takej fotke ako malej hlavu drzis medzi rukami ale sme to nestihli a za tieto dva mesiace jej neskutocne hlavicka narastla 😅

bambusko
13. srp 2008

weroni, ony funguju na bezplienkovej metode 🙂

pridavam sa, tiez neznasam kocikovanie a to som si ho uzila s oboma dievcatami, kedze sme byvali na sidlisku, v byte bez balkona, chodniky sama diera, vsade schody, v zime neodhrnali, naco. teraz sa kociku vyhybam, ale obcas ho beriem vyvencit, aby sa nezaprasil 😀 , malemu nevadi, akurat dava bacha, kto ho vozi 😕

venonna
13. srp 2008

🙂 hm, kocikovanie... to si spomeniem na moje babyvakove zaciatky a na to, ako na mna babky tu na dedine (sme tu pristahovalci) kukali, najprv zdesene (ze ako to chuda dieta nosim), potom lutostivo (ze na ten kocik asi nemame) 😀
ale na satku reaguju lepsie... 🙂

bihan
13. srp 2008

Lišti, to si fakt nevyberieš.. ak Sáru vyberiem zo šatky, tak chce hneď niekam liezť, nemôžem ju položiť, lebo by mi ušla a sama stáť ešte nevie, ale keď sa naučí chodiť, nič ju nezadrží... no prča 😀

natama
13. srp 2008

taky kocarkovani nesnasim, desne mi prudi tlacit ten kram pred sebou, mame ho uplne zbytecne, jen vyjimecne ho pouziju na zahradu a to by bejval stacil nakej za par stovek. jediny, co je blby se satkem, je chtit se nekde v restauraci najist, kdyz je ditko vzhuru, to pak totiz v satku nechce byt kdyz sedim a s nim na kline se priborem moc nenajim 🙂
jinac se mi libi "zaves", jeste aby ne, kdyz ho mam doma, ze jo 😀 zrovna ho ma broucek uvazany v postylce a krasne si tam chrupka, jedine tak se kvuli zubum nebudi 🙂

weroni
13. srp 2008

baby pocujte ved vy si musite mysliet o takych mamickach co vygrcaju 20 000 za kocik ze nie su normalne 😀
no my sme za ten nas dali 4800 sk ale vidim to tak ze do nosenia pojde podstatne viac 😀

venona: 😀

inac baby ja som teda prekvapena z niektorych reakcii ludi na to babyvakovanie - niektore stare zeny o ktorych by som si myslela ze budu reagovat ako venona pise - tak tym sa to velmi paci 🙂

bambusko - bezplienkova metoda?
baby to akoze deturence vobec nemaju plienku? Ruty a Danielko?

kili
13. srp 2008

weroni, plienku majú, ale ako poistku, nie je to ako to hlavné, kam deti vylučujú. Je tu o tom téma, Bezplenková metoda, si prečítaj. V podstate môžeš aj začať 😀

weroni
13. srp 2008

kili uz sa stalo - uz som mrka k vam do temy 🙂

verulka
14. srp 2008

cafte,
kocky ja mam za sebou len pozitivne reakcie 😉 takto chapavo na mna pozeraju, ze jasne potrebujem mat obe ruky volne, ked mam este 3 sarkanov 😀 a u nas v lidli je jedna pokladnicka, ktora uz len caka v akom nositku zase prideme 😀 ..ale je pravda, ze pri mne ludia riesia skor pocet deti, nez satku...vcera ma zastavila mamina s 2detmi- miminko2,5m a 2r dcerka. asi 15min sa ma na vsetko pytala, lebo z estarsia sa chce vozit v kociku, tak nevie co ma robit- ale ze satku ma doma, len sa ju boji pouzit. tak som jej vysvetlila, ze ja mam satku 2dni a v podstate som strasne klava, ale toto sa da...tak som zvedavav, kedy ju stretnem so satkou 😉

weroni
14. srp 2008

veru to sa nedivim ze pri tebe riesia pocet deti 😀 si musia mysliet ludia ze si ucitelka zo skolky na vychadzke s celou triedou 😀 😉
no mne sa to hrozne paci ze ma s 4 deti a este ani 30 rokov 🙂 musite byt velmi happy family 🙂

bihan
14. srp 2008

Ja som sa zatiaľ tiež stretla len s pozitívnymi ohlasmi 😉

eriqe
14. srp 2008

weroni, fotky praveze nic moc. Som sa neskutocne tesila ako budem mat nafotene babo spinkajuce a tak. A nasa mala vobec nespavala. Toto som fotila ja a mala je v manzelovych rukach. No nic, snad sa budeme moct realizovat pri druhom, tretom 😀

eriqe
14. srp 2008

mne zase skor ako za nosenie dohovaraju na to, ze malu nosim velmi na lahko a nechcu pochopit, ze ked ju mam na sebe, tak ju hrejem 😒

duskaf
14. srp 2008

Kočky ďakujem Vám všetkým za rady ohľadom ponča- ďakujem verulka, ďakujem mrácik za postrehy. To pončo je aj na také bacuľky ako naša Veronka? neviete do koľko kíl je to?