V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

haluskacz
27. kvě 2008

jo to je fakt klokanka, ve ktery dite visi, to neeeee

johanda
27. kvě 2008

myslela jsem si to

bihan
27. kvě 2008

jj, to je klasická visiaca.. to ee
http://www.amazon.com/Chicco-Deluxe-Infant-Carr...

monika6e
27. kvě 2008

Prosimtě, je to třeba na http://www.darababy.cz/zbozi/chicco-nosic-you-me. Možná bys ji sehnala i na nějakým bazárku nebo v aukci (to se podařilo mě, úplně novou a o 1000kč levněji), ale chce to hledat, moc jich neni. Jinak stoji 2,5tis, na netu jsem koukala, ze je za 2. Já na ni nedám dopustit, je super. Klasický klokanky jsou šunty, brrrr

monika6e
27. kvě 2008

haluskacz: dítě sice "visí", ale je to první klokanka, ve které se jí líbí a je spokojená 🙂

haluskacz
27. kvě 2008

moni, tohle je taky sunt, i kdyz to tak treba nevypada. Ono neni dulezity jen to, jak se tobe nosi, ale co to dela s ditetem. Jednak v ni ma blbe nozicky a jednak to viseni straaasne zatezuje pater. Proto je lepsi nositko ergo nebo manduca enbo mei tai ci satek - dite si pritahnes tesne k telu, nevisi, nesedi, je spravne podepreno

haluskacz
27. kvě 2008

jo a ze je spokojena - to dite pochopitelne nevi, jak mu to nici pater

kili
27. kvě 2008

monika, asi si ešte nevidela nosítka tipu ergo a manduca, kukni sa na to, tam sa dieťa nosí ešte pohodlnejšie, lebo je bližšie u tela. A ako písala haluska, tak dieťa v nich nevisí ale sedí, predstav si, že teba by nosili za rozkrok

natama
27. kvě 2008

ahojte, poradte prosim co ve vedrech oblekate do satku? aby bylo mimi cele zakryte kvuli slunicku a u nas i kvuli komarum 🙂
a je rozdil, co se vedra tyka mezi nositkem a satkem uvazanym na jednoduchy nebo dvojity kriz?
diiiky

denisocka
27. kvě 2008

monika- to si tu ani nemala dávať ,to je obyčko klokanka len trošku viac premakana 😀 kukni aj do mojho albumu 😀

lenki33
27. kvě 2008

Ahojte tak u nas dnes 27 v tieni a teda tazko mi bolo v satke aj ked ja mam Storch Annu, cakam indio tak dufam ze to bude trosku lepsie. Ale teda co ma velmi prekvapilo v dobrom je mei tai, mam krasnenositko.wz.cz a nielen ze je krasne, ale je aj pohodlne. Jasne ze na nejake dlhe prechadzky to asi nie je a Danuso je este maly, takze by tam ta opierka hlavy chybala ale na nakupy a pod super. Dobra manipulacia, dobre vyzeraa dokonca sa v nom dobre nosi, maly vazi 8kg a cakala som ze to bude horsie. A nie je v nom teplo, aj ked ja som si vybrala cierne 😀 lebo som neodolala, ale zatial je to co sa tyka tepla ovela lepsie ako satka. Aj ked satka je satka na tu nedam dopustit. No a este mame patapum a v tom je teda tiez dost teplo. Takze pre mna je najmenej teple mei tai.
Uvazy na chrbat- no zo zaciatku to nebola ziadna slava, vtedy tam Danuso aj vrestal odkedy uz mam aku taku prax tak je to ok, netrva nahadzovanie tak dlho a davam ho dost vysoko aby dobre videl, aj ked nosenim sa mi vzdy trochu posuva dole, ale uz je to daleko lepsie. Ja mam taku skusenost ze na kazdy novy uvaz si musi dieta zvyknut, aj ja ziskam prax a netrva mi to tak a on si tiez na to proste zvykne. Ale uvaz ktory Danuso ozaj miluje a je to vzdy istota je kriz s kapsou vonku. Samozrejme v tomto teple nerealizovatelne 😝

mihapiha
27. kvě 2008

no, taky by mě zajímalo, jak řešíte nošení versus slunce.... čepice jen tak nepomáha. už jsem si říkala, že budu chodit s deštníkem jako na Kubě. 😉

vikinka27
27. kvě 2008

no ja pri kosickych vetroch dazdnik nosim - hanba-nehanba (ludia sa na mna stale dost divno divaju, lebo ked fuka, kryjem si brucho s malym a toho nevidia 🙂 )
asi to tak budem riesit aj na slnku...

lenki33
27. kvě 2008

tak ja dazdnik nenosim ani v dazdi, to radsej zmoknem 😀 zatial som to vzdy riesila siltovkou, snazim sa kupovat take co maju vzadu tu zaclonku, takze ma zakryte vsetko aj usi aj krk. Priznam sa ze si satkovanie neviem moc predstavit v uplne horuco lete, za 2 tyzdne ideme do HR tak som zvedava 😉

vikinka27
27. kvě 2008

lenki, dazd mi nevadi... ale pri nasich severnych vetroch maleho az nadvihuje ako mu vyraza dych 🙄
tak to eliminujem...

lenki33
27. kvě 2008

no moj maly tiez vietor moc nemusi, ja ho vacsinou vtedy uplne zakuklim do satky, to je jedna z mala prilezitosti ked proti tomu neprotestuje 😀

bihan
27. kvě 2008

ja šatkujem od narodenia v 35C horúčavách 😅 Máme klobúčik, okuliare a dobrý krém 😉

johanda
27. kvě 2008

Já nosím deštník, na kočárech jsou přece taky slunečníky. Uvažovala jsem, že bych si někde obstarala slunečník do ruky, když už mám ten vějíř, kterým ovívám sebe i malou, ale zatím jsem se k tomu nedostala

natama
27. kvě 2008

destnik nebo slunecnik u nas bohuzel neprichazi v uvahu, protoze chodim i s nasim dost neposlusnym psem, takze potrebuju volne ruce 😀 no a taky ty komary u reky a potoka to moc neresi 🙂
bihan, a co na nozicky?
jak dlouho vlastne tak nosit male miminko, muzu jen s satkem vyrazit i na cely den kdyz budeme delat prestavky? 😕

vikinka27
27. kvě 2008

natama: ja mam skusenost, ze ked sme na dlhodobejsej vychadzke (vyse 1/2 dna v satke), tak sa mlady uz potom stvorcuje (a to som menila uvazy), a uz chce ist von. ako prideme domov a dala ho na rovne, tak tam 15 minut len tak lezal a vychutnaval 🙂 najnovsie ho potom nosim chvilu v koliske na rukach (pre zmenu), alebo dam do buddha pozicie, a to akceptuje 🙂
asi zalezi od dietata... ak mu to nebude vadit...

majenka
27. kvě 2008

Ahojky 🙂

Natama: Anuška by teda celý den v šátku nevydržela! Ani v manduce ne...jak jsme byli v neděli na výletě, tak jsem ji musela i občas vyndat z manducy ven a nosit jen tak na rukou (kočár taky nechtěla). I když jsem ji položila a nechala protahovat, tak pak už tam zpátky nechtěla...třeba až za hodinku 😉

natama
27. kvě 2008

nazdarek majenko 😉
no ja to cely den myslela tak, ze s delsima pauzama. chystam se jet treba na navstevu do prace, coz mame tak 1,5 hodiny cesty tam, tam posedet, takze tam by v satku nebyl, ale opet by byl vlastne "nosen" mela bych ho v naruci, neni tam kde polozit, ale na kline bych ho treba mohla dat na kolena na brisko aby se protahl a tak... pak si skocit na obed, kde bych ho taky mela spis na kline a pak zas tak 1,5 hodky zpatky 🙂 ale stejne se bojim vyrazit jen s satkem, aby mi v nem celou cestu zpatky nerval. no a kdyz vezmu kocarek, tak v nem taky cely den nevydrzi a nakonec ho stejne casto nosim na rukou, takze mi z toho vychazi, ze asi budem tahat oboje ci co 😀
no a jak resite to zakryvani nozicek ve vedru? premyslim nad plinou zastrcenou za satek 😕

majenka
27. kvě 2008

Naty: tak přesně ten strach "vezmu kočárek, aby/kdyby mi celou cestu neřvala v šátku" znám moc dobře! A téměř na 100% funguje, že když vezmu kočárek+šátek (nebo teď tu manducu, co zkoušíme), tak v kočárku vůbec nechce být a já celou cestu tlačím prázdný kočár a malou mám v šátku 😀 . Ale už se mi taky stalo, že jsem tlačila kočárek, ve kterém trůnil místo Anušky šátek a malá se vesele (promě nevesele 😝 ) nosila na rukou 😅 ... to je pak ale síla a celou cestu se jí snažím vysvětlit, že kočárek je dobrý a šátek, že je skvělý...ale ona za nejskvělejší považuje jen ty ruce a nadšeně se nechá nosit na tygříka 😠 😝

majenka
27. kvě 2008

Jo a zakrývání nožiček zatím neřeším-ještě jsme nešly na krátko-malá je zmrzlina a je hned studená (tedy studené nožičky). Ale na ruce a obličej používám ochranný krém a snažím se dávat klobouček-nebo když usne tak hodím přes hlavu plenku (a ta ji vlastně zakryje celou) 😉

natama
27. kvě 2008

jj, tygrik, ten to jisti 😀 bohuzel do hromadne dopravy nepouzitelne 😝
a co u vas s vedrem, taky to neni v manduce lepsi nez v satku? a proc vlastne nakup manducy, kvuli uvazum nebo to ma jeste nejake dalsi vyhody?

haluskacz
27. kvě 2008

na hlavu je dobrej satek nebo ksiltovka se "zavojem", na ruce dlouhej rukav a na nohy navleky. Destnik bych nedala s dalsima dvema detma.

majenka
27. kvě 2008

Natama: 1) mám elastický Mobi a malá na něj začíná být pomalu těžká (skoro 6,5 kg), takže jsem uvažovala, zda koupit pevný šátek nebo nosítko....takže máme manducu na 10 dní na zkoušku...
2) myslela jsem si (a stále myslím), že s nosítkem budu jistější, že je malá v něm dobře-teda hlavně v případě, že nevážu úvaz doma a tudíž si ho nemůžu zkontrolovat v zrcadle 😀 . V šátku se mi občas zdá, že je tam malá tak nějak zkroucená, a když ji více přitáhnu, tak zase řve a rve se ven. S tou manducou je to rychlovka-délku popruhou mám nastavenou, tak se tam malá jen dá a zacvaknou se přezky 😅 -no ale když nemám nikoho, kdo by mi pomohl a zapínám to sama, tak je to docela akrobacie, zapnout to křížem na zádech 😝 ..ale jde to...a méně mě bolí záda, protože většinu váhy podle mě drží bederní pás-tak mi malá najednou přijde nějaká lehounká 😅 . Ještě s ní párkrát v týdnu vyrazím, ale zatím si myslím, že si ji nechám...

natama
27. kvě 2008

no ja nad ni totiz taky premyslim, tak proto se ptam 😉 ale spis jsem si myslela, ze treba v ni nebude takovy horko. ja ted nosim ve dvojitym krizi ve storchu a vazu ho predem (dneska jsem zkusila dotahovani podle navodu od didymosu a to mi nejak neslo, ale jeste zkusim) a nosi se mi krasne a zada vubec neboli, taky mame nad 6 kg. ani mi neprijde, ze by byl zkoucenej. jen kdyz usne, tak je jakoby trosicku vic schoulenej, ale to je asi normalni ne? jo akorat mi teda prijde divny, ze v nem vzdycky dava hlavicku na jednu stranu, ale at to zkoumam sebevic krive mi tam neprijde.

majenka
27. kvě 2008

Já jsem měla nejraději kříž s kapsou venku,ale to by se malá teď upekla-takže jsem taky vázala dvojitý kříž. A zrovna v něm se mi zdá dost "navolno" a moc zkroucená, když spinká-ale to bude tím Mobym-jak je elastický, tak se prověsí a vytvaruje podle ní. To ty se Storchem nemůžeš znát, ten bude super i na těžší dítko 😉 😅 . Moby byl skvělý, když byla malinkatá! Teď je nejlepší čerstvě vypraný, to je pevnější 😉
Manducu jsme měly zatím 2x a myslím,že by v ní mohlo být vzdušněji... 😉

natama
27. kvě 2008

treba by vam vyhovovalo to utahovani u toho krize, ja to jeste zkusim. no a asi taky zkusim i tu manducu, ale budu to teda zatim jeste oddalovat, pac ji pak urcite budu chtit a to uz by manzu asi kleplo 😀