V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tlapicka
24. lis 2007

halusko a kdyz ti nekdo s tim batohem pomoh, tak ti to noseni bylo pohodlny?
mne to proste pripada, ze satek a zada je nouzovka.

s.arik
24. lis 2007

mihapiho, zase takovou obryni ze sebe nedělej, s 4 metrovou guatemalou si kříž s kapsou uvázala, s děckem + těhu břicho, trochu ti vzadu zbylo....
5,5m šátek budeš muset ještě převázat dopředu před břicho a možná ještě jednou dozadu, jako ten frajer na videu 🙂

haluskacz
24. lis 2007

tlapicko,
jo, bylo to fajn. Ale zase jsem tak nenosila moc casto, protoze se vetsinou nenaskytl nikdo, kdo by mi s tim pomohl. Takze to tezko muzu srovnavat, protoze od ty doby, co mam to ergo, tak nosim temer vyhradne na zadech, a je to fajn. Jak by se mi nosilo v tom satku, netusim...

mihapiha
24. lis 2007

S.ariku 😀 ,to máš pravdu,ale určitě mi nebude ten 5,5 m šátek překážet tak jako tobě a dalším huběnourům. No, prostě v něm nevidím až tak velký problé, je fakt, že kdybych byla štíhloun, tak by mi to zřejmě vadilo 😉

binki
24. lis 2007

Kdy můžu začít nosit malého v babyvaku?

katako
24. lis 2007

Lištičko, však uvidíš, jak vám to bude vyhovovat. Ze začátku budeš asi spíš vázat kolíbky, na ty jednoduché je ten 5,5 m šátek asi hodně dlouhý, tak spíš na kolíbku v kříži s kapsou. Batoh apod. budeš fakt vázat až později.

Mě se dnes podařilo Ondru uvázat na záda i do toho elastického šátku - v nouzi člověk udělá cokoli. Pořád brečí, asi by nejradši už lezl. Dost se obrací ze zad na břicho a naopak, ale asi je to pro něj namáhavé a tak ho musím furt utěšovat a kojit až mi to leze na mozek. 😖

S děckem na zádech šlo aspoň něco udělat. Akorát záda nejsou zvyklé, nosím normálně na břiše.

tlapicka
24. lis 2007

katako, my nenosili nikdy v kolibkach. od narozeni jen kriz s kapsou... je to asi hodne individualni.... tech kolibek se bojim, ze to je takovy navolno a mimi tam vlastne nijak nedrzi. s krizem jsem mohla delat cokoli bezestrachu.

katako
24. lis 2007

Já jsem nenosila úplně od narození, ale taky bych dala přednost kříži s kapsou, zvlášť v zimě a i kvůli pevnosti, jak říkáš. Jinak u nás šlo nosit v kolíbce v kříži s kapsou tak do 2 - 2,5 měsíce, pak byl Ondra už moc velký a taky dost blinkal. Nošení na svislo je ale podle mě pohodlnější až mezi 3.- 4. měsícem, kdy mimčo drží pevněji hlavu a má i pevnější zádíčka.

tlapicka
24. lis 2007

me nejvic bavilo to bezvlany novorozene 😵 😵 😵 😵 kdyz vidim ty stary fotky, tak jsem na mekko. 😎

katako
24. lis 2007

to já taky, takový drobeček to byl 🙂

listicka77
24. lis 2007

Tlapi, kočárek bude muset být... Jsou i členové rodiny, co chtějí vozit. Ale rozhodně do něj nehodlám investovat moc. Ráda bych nějaký pouze hluboký z bazaru. Ale tchánovci do mě furt hučej, že první mimi musí mít nový kočárek (oni nám na něj snad i daj peníze, jenže ty já bych stejně raději použila dle svých představ ☹).

Jinak kolíbka v kříži s kapsou mi přijde celkem bezpečná. Úplného novouše bych na svislo asi nedávala.

tlapicka
25. lis 2007

to je fakt. u nas pro pripad potreby vozeni jinymi lidmi byl 13 let starej po sestrenciny dceri. takze jsme kupovat nemuseli, ja s nim byla jednou a desne mu vrzalo kolecko, tak jsem dorazila domu pekelne psychicky labilni. zase na druhou stranu kdyz chteji tchanovci novy kocaek, aby se treba nestydeli vozit ve starym a jeste vam na nej daji penize, tak je asi lepsi jim vyhovet a kocarek koupit novej, protoze na sebemensi rozbroje v rodine je dost a dost casu 😅 vsak vy si poradite... zalezi jestli jsou rozumni nebo moderni lide 😝

haluskacz
26. lis 2007

ad kocarek: bez kocarku bych si netroufla, ted uz treba na nakupy radsi vozim, protoze nakup pak dam do kocaru a nemusim se tahnout s Vaskem a jeste nakupem. Uz tak mam zada docela v haji. No a zada taky nemusi porad zvladat. Hejbnes si s pateri a je po noseni. Aspon ja teda na bolesti zad docela trpim a od ty doby, co mam deti, je to z nejakyho duvodu horsi. Takze obcas bych bez kocaru ani nemohla vystrcit nos z baraku. Vasek se nastesti prizpusobil a v kocarku nerve, i v nem v pohode usne.

johanda
26. lis 2007

Já poslední dobou začínám kočárek využívat čím dál víc, mám dojem, že jsem se svými 50 kg na hranici možností v nošení téměř 12 kg těžkého děcka. na břichu je to fakt o hřbet, na zádech to ještě jde, ale jen po domě. Venku teď v zimě mi to nepřijde moc praktické.

tlapicka
26. lis 2007

ja chodim s kocarem jen nakupovat... jiank beru krosnu. chodime ven tim stylem, ze eli capka a kdyz je unavena, tk ji nalozim. kdyz potrebuju jeste neco po ceste, tak to nalozim o krosny taky 🙂 satek uz jen z nostalgie... I kdyz ten didy me nadchnul tak, ze mam tak trochu satkovaci obrozeni 🙂

jabrunko
26. lis 2007

tak nasa Dorka v kociku este nebola...kriz s kapsou zboznuje ... aj ked niektory clenovia rodiny by si ju radi povozili, ale zatial odolavam ... a mozem sa vyhovarat, ze kocik ma Bru 🙂
svokra je schopna kupit kludne Dorotke druhy, nasrastie sa ma boji a ked poviem nie, tak si nedovoli ... este sa na to niekolkokrat spyta, ale potom je klud

Listicko, je treba bojovat aj ked kocik sa fakt obcas hodi 😉nechces moj 😀

kili
26. lis 2007

jabru, a čo nechce rodina šátkovať? však keď s ňou chcú ísť von, tak môže, nie? 😀

katako
26. lis 2007

Kili, v šátku by by nebyla vidět! 😀 😠 Jak by se jinak mohla tchýně pochlubit sousedkám?

No u nás už nosil i dědeček! 😎

Babička chce vozit v kočáru.

A druhá je jak párátko, to by byli jak jednohubka 😅

kili
26. lis 2007

u nás svokra tiež rada kočíkuje našu limuzínu 😀

ale keď som išla so šatkou a ešte aj s kočíkom, to som bola iná rarita, všetci kukali, čo to mám v šatke, keď prešli okolo, zas kukali, či je aj v kočíku 😀

povedz tchýni, že v šatke si ju všimnú aj ľudia, čo sa s ňou normálne nebavia a pochváliť sa bude môcť omnoho viac ľuďom. Aspoň niekedy vymení kvantitu za kvalitu 😀

katako
26. lis 2007

No tchýně by ho i nosila, ale mám fakt strach, že na ni už je Ondra moc těžký - ale to je asi skoro na každého. Zvlášť když není zvyklý nosit - i MM to dost cítil.

mihapiha
26. lis 2007

Tak jsem si objednala už šátek Moby, čokoládový, jen mi chybí zatím do něj to miminko 😀

aniska
27. lis 2007

Dobry den damy, ja sm sa chcela spytat, ako dlho pockate po kojeni kym date miminko do satku alebo babyvaku? Za odpoved vopred vdaka

mracik
27. lis 2007

aniska, ja kojím priamo v nich 😕 prečo si myslíš, že by sa malo čakať?

kili
27. lis 2007

aniska, myslím, že je to individuálne, záleží na bábätku, ako dlho odgrgáva, záleží, či grcká, v akej polohe ho nosíš, akú máš postavu, aké máš zručnosť pri dávaní do šatky, aby si ho moc nenaťahovala. No proste na to fakt budeš musieť prísť sama.

izy
27. lis 2007

v babyvaku se myslim muze nosit hned, ne? kdyz se tam dobre posklada🙂

aniska - asi podle toho, jak je nachylny na blinkani. nejlepsi je to otestovat🙂 ja to teda nemam nejak vypozorovane. ale myslim, ze se mi v satku nikdy nepoblinkala. ale myslim, ze u noralniho normalne obas ublinkavajiciho ditete, jako je to moje, staco 15 minut?

miha - ja mam cokoladovy moby a je nadherny🙂

jabrunko
27. lis 2007

no, svokre v tomto smere az tak nedoverujem, takze ma smolu 😠

mihapiha mne sa satky tak pacili, ze som si ju kupila asi 2 roky pred tym ako som otehotnela 🙂
Aniska ja pockam chvilinku, moc to neriesim...Dorka nejak negrckava a vacsinou pri kojeni zaspi, takze ju supnem do satky a ide sa
😠

mihapiha
27. lis 2007

Ezi, tak to je supr, pořád si říkám, jak bude vypadat ve skutečnosti. Mi se líbíl i ten nefrit, ale pak jsem ho viděla někde na fotce jak ho má paní a teda nevypadal tak dobře jako na obrázku. Tak mě to odradilo ☹ ,Čokoládová se snad až tak lišit nebude 🙂

aniska
27. lis 2007

jabrunko izy kili mracik dakujem veclice... 😵 matynko mi neblinka, je to v poho, len tete mojej sa to nepaci ze vraj tam ma stlacene brusko. ale zaujimave je, ze mne moj matko negrcka vobec aj ked ho davam do satku a tete jej matko grckal furt a to ho v satku vobec nenosila hmmm

johanda
27. lis 2007

Aniska, moje Johanka byla blicí mimino, blila (ne ublinkávala)i 10x denně, zpravilo se to až s příkrmy. Pozvracela se v kočárku, v postýlce, na přebalováku, v lehátku, jediné místo, kde nezvracela byl šátek. Nosila jsem ji v něm pořád, bála jsem se, aby se mi nezalkla v postýlce nebo v lehátku.

katako
29. lis 2007

Tak nám došel nový šátek. Všem vám děkuju za podporu při výběru. Nakonec to vyhrál Hopp Osaca. Dneska jsme ho zkoušeli a je super! Asi Ondru ještě nejakou dobu zvládnu nosit, i když už má pěknou váhu (v půl roce 9,4 kg), kterou se už snažím před příbuzenstvem tajit. Hodláme si nošení ještě užít, než bude běhat sám. Doufám, že s příkrmama nezačne moc rychle přibírat. 🙂