V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

blumka
6. čer 2008

ahojte baby, podla coho si mam vybrat satku? chcem si nejaku kupit ale neviem aku vybrat. Teraz mam take volaco co sa na satku podoba ale to je len taka napodobenina a je to dost hrube a elasticke, tak mam pocit ze sa mi to zachvilu vytaha. Doteraz som viazala len kriz s kapsou a dvojity kriz. a nosime sa len tak na hodinku denne, mozno dve. poradite mi?

lenki33
6. čer 2008

to zavisi co ches so satkou dalej viazat, ja napr stale kupujem dlhe satky,lebo s nimi uviazem vsetko.
odporucam tie najdrahsie 😀 storchenwiege a didymos 😉

blumka
6. čer 2008

lenki a co sa tyka materialu? je rozdiel medzi satkami napr. v hrubke? vies aby sme sa v nej v lete neuvarili 😅

lenki33
6. čer 2008

ked sa nechces v lete uvarit tak ja mam indio s lanom,toto moje som teda este nenosila, ale ine s lanom som mala a parada a vraj aj vlny su dobre na leto, obidvoje didymos. Storchy su dost hrube. A treba viazat tak aby bolo dieta zakryte len jednou vrstvou latky. Aj ked osobne si myslim ze ked bude tych 30st tak nam nic nepomoze 😀 kvoli tym teplam mam mei tai,ale to je u nas zatial len na take prenasanie, nemoze tam napr.spat, takze tak 😉

denisocka
6. čer 2008

lenky tak dobra si,a kolko denne nosíš

lenki33
6. čer 2008

deni ako kedy, ked bolo zle po ocko tak hadam aj cely den 😀 inak niekedy napr len ked ideme von a doma mozno hodinu, to zavisi aku ma maly naladu. Doma ho vacsinou nechavam sa hrat a ked uz nevie co so sebou tak ho uviazem a robim s nim, nachvilu si zdriemne a potom zas kuka. Aj teraz ho mam v satke a sedim na fitlopte 😀

denisocka
6. čer 2008

ak bude mať niekto na predaj INDIO LADOVE nech sa mi ozve ☹

natama
6. čer 2008

na leto je taky dobry mit satek svetly, mam storcha inku a leo prirodni a je to fakt velky rozdil, na slunicku je inka uplne rozehrata a ten prirodni ne, taky je ten prirodni teda tensi.
nejake indio bych taky brala 😀

blumka
6. čer 2008

lenki diky za odpoved... 😉

kili
6. čer 2008

keby ste boli fandy do kočíkov, tak tie by sa vám doma zle zbierali, by vás aspoň niečo zastavilo 😀

natama
6. čer 2008

tak jsem dneska konecne potkala zenskou, co svy ditko nesla v nositku, viselo v klokance celem dopredu 😝

kili
6. čer 2008

ja už som tiež niekoľkokrát videla niesť také malé bábätko v klokanke, ako tam tak chúďa visí. Vždy na nich tak škaredo pozriem, chúďa matka, ani nevie, že prečo 😅 😀

helka1
6. čer 2008

Tak som si dnes objednala patapum, uz sa tesim ked to dojde 🙂 , dufam, ze ma drobci neprekvapia a odmietnu mi v tom byt 😅

natama
6. čer 2008

😀 ale prekvapuje me, ze jim to neprijde samotnym divny, prijde mi to divna poloha uz na prvni pohled. jeste kdyz si predstavim, ze je to chlapecek, jak si tam musi mit chudak zmasakrovany kulky.

kili
6. čer 2008

natama, to vždy hovorím ja na klokanku, že tam dieťa visí za genitálie 😝

natama
6. čer 2008

tak ted koukam, na nejake to pradylko pro broucka do satku a uz zas nevim, co ze je lepsi na leto... vlna/hedvabi nebo bavlna/hedvabi? listi, jeste jednou pro ty se slabsi pameti prosim, co ze ty to mas?

listicka77
7. čer 2008

Já mám vlnu a vlnu/hedvábí. Do bavlny/hedvábí bych na nošení asi nešla. Na léto to asi musí být moc příjemné, ale tak na ležení v kočárku. V šátku mi jde o něco jiného - tam se prostě to dítko zpotí za všech okolností a já chci, aby když ho vyndám ven, nebylo to oblečení na omak moc mokré. Což si myslím, že u bavlna/hedvábí je jen o chlup lepší než u čisté bavlny.

lenki33
7. čer 2008

ahojte, tak uz mam len 2 satky,ellaroo predana 🙂 , indio ani nejdem asi strihat v nasom tradicnom vecnom KsK je to vcelku v pohode som sa bala ze to bude horsie.
Eriqe ty mas myslim indio ako dlho si ho prosim ta zanasala, ved to je strasne, mi to pripada ako zaves 😀 a pritom to co som mala pozicane zanosene bolo uplne jemnunke. V stvrtok ideme do HR tak asi budem dovtedy len uzlovat 😠

eriqe
7. čer 2008

fu to ti neviem povedat Leni, asi dva tyzdne, lebo som ho hned oprala potom uzlovala lebo som prave vtedy testovala Hoppa, tak v porovnani s nim mi prislo indio hned po oprani a trochu uzlovani jemnejsie a ked som si ho uviazala po tom hoppovi, tak som bola unesena, lebo to bolo ako keby som mala na pleciach vankuse 😀 Potom som ho este opat oprala lebo bola grcacia nehoda a nie len jedna a od vtedy uz neuzlujem ani nic, a je fajne jemne aj ked nie az tak ako napr. bavlnene, ale to asi ani nikdy nebude kedze je s lanom. Ale nestazujem si a ja vlastne nosim veeela, takze sa uz asi zanasa tak prirodzene nosenim

lenki33
7. čer 2008

hmm, ja som mala na testovanie s lanom a aj toto mojeje lanove. Viaze sa celkom dobre,ale nedaju sa mi dobre utahovat lemy a mam vela latky v rukach. Ale je take krasne ze mu vsetko odpustim 😵 napr Storch sa mi zdal jemny skoro hned,ani som ho neuzlovala, ale niekto zas hovori inak, ved uvidime, do stredy budem nosit iba v nom a kazdy vecer uzlovat a v noci na nom budeme spavat 😀

vikinka27
7. čer 2008

dievcata, co je to to uzlovanie??? ze by mi moju sanami trebalo iba zanosit??? s romim sme ju nenosili, kupili sme ju,ked mal 1.5 roka a to uz bol na to velky, to nam odmietol a uprednostnil babyvak...
no a teraz mi pride hruba na novorodenca... viem ze to moze byt aj materialom, ale na kolko sa to zvykne zmenit?? moja sanami je lanova.

lubii
7. čer 2008

Viki, uzlovanie je ako keď háčkuješ retiazku ale nie háčikom, ale rukou 😀

majenka
7. čer 2008

Denisocka: koukala jsem k tobě do alba...jak jsi si hodila malého na ty záda??? Přes rameno? A od kolikátého měsíce ho nosíš na zádech?

lenki33
7. čer 2008
kili
7. čer 2008

denisocka, kukala som, že to modré ergo je zo zelenou kapucňou, ja som si také tiež objednala, je to proste najkrajšia kombinácia 😵 , ale potom som ho vrátila a vymenila za manducu.

s.arik
8. čer 2008

jé, o tom uzlování jsem ještě neslyšela 😕 a to teda slouží k zjemnění látky?
sice už nosím jen v ergu (a brzo v mei tai) ale šátkování mě pořád zajímá 😉

ma_se
8. čer 2008

Pekny den prajem,to uzlovanie je podobne ako hackovanie,len namiesto hackovky sa pouziva ruka.... 🙂

kili
8. čer 2008

díky, tak už viem, ako sa háčkuje, žeby som to skúsila? 😀

ma_se
8. čer 2008

hackovanie nie je nic zloziteho...

kili
8. čer 2008

možno nie, ale keď mi ho nikto neukáže, tak sama si ho nevymyslím