V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

tlapicka
22. lis 2007

je, ja zadny prsa nemam 😕

kili
22. lis 2007

tlapi, no ale po pôrode si snáď mala, nie?

mihapiha
22. lis 2007

tak já mám dvě 😀 a mohly by být teda menší, kdo se má s tím tahat... 🙂

s.arik
22. lis 2007

já mám celkem malé, vůbec nepřekáží, akorát bolí, když se Mirka zapře a chce v šátku vertikálně pást koně 😖 auauuu 😝

listicka77
22. lis 2007

Tlapi a který Didy to je?

tlapicka
22. lis 2007

po porodu jsem mela uplne malicky 2ky a mlika jak pro kojeneckej ustav 🙂
listi: olaf

listicka77
22. lis 2007

Takže klasický pruhovaný s keprovou vazbou... (ptám se, protože mezi pruhy a žakáry je prý docela rozdíl). No každopádně jsem moc ráda, že se potvrdilo, že na kvalitě záleží... 😉

tlapicka
22. lis 2007

ktery je udajne lepsi? ten zakar nebo kepr?

listicka77
22. lis 2007

To se nedá říct, který je lepší. Jednak je to asi taky trochu o tom, co komu víc vyhovuje, jednak každé má své výhody. Žakáry jsou většinou tenčí (ale Dydimos má i u těch žakárů různé typy - třeba indio je silnější než některé jiné), vzdušnější, měkčí... vzhledem k té vzdušnosti třeba lepší na léto a tak. A pruhy jsou zas pevnější a hutnější, což je třeba lepší na nošení těžkého dítěte. No a na žakár si člověk musí dát víc majzla, ty pruhy vydrží drsnější zacházení. (Ale vše mám jen vyčtené!)

mihapiha
22. lis 2007

Taky jsem četla, že ty pruhy jsou pevnější,ale zase v léťě by to chtělo něco odlehčeného a vzdušnějšího, no, ale stejně mít doma dva "drahé" šátky... nevím nevím ☹

kili
22. lis 2007

ja som mala v lete hrubý hoppediz a bolo to v pohode. Teda mne to nevadilo, čo na to Samko 😕 😅

katako
22. lis 2007

Prý je v létě vedro v každém šátku. To jsem taky ještě jezdila s kočárem a vyhovovalo to. Ale většinu roku není takové teplo, aby se nedalo nosit v (jakémkoliv) šátku. Taky záleží na úvazu, některé jsou pevnější a jiné asi vzdušnější. Takže u některých jako oba kříže s kapsou, má na sově dítě 3 vrstvy látky, u jiných (klokan) jen jednu.

katako
22. lis 2007

dítě na sobě (nen na sově) 😉

katako
22. lis 2007

😒 už nic nepíšu, raději

kili
22. lis 2007

katako, pri kríži s kapsou môže mať len 1 vrstvu, keď sa kríž dá po stranách.

tlapicka
23. lis 2007

s tou tloustkou satku a letem bzch rekla, ze to zalezi na diteti, Eli se nechtela abssolutne nosit vubec a rekla bych, ze kdybych mela tensi satek, ze by to nebylo jiny...

tlapicka
23. lis 2007

kili, tak ti nevim, testovala jsem par uvazu na bok a vysledkem je, ze me boli rameno jak svina. jsem nejaka zdechla nebo je eli moc tezka, kazdopadne se obavam, ze tudy cesta nevedee

kili
23. lis 2007

tlapicka, no to vieš, tej môj má aj s oblečením 5kg 😀

tlapicka
23. lis 2007

myslis, ze tech 5 kilo dela takovej rozdil?

susik77
23. lis 2007

ahojte, mam probl. davat malu do babyvaku, vacsinou mi place...dnes sa mi to podarilo, ze mi v nom zaspala-ale ma nejak divne hlavicku-tak nalavo dohora-myslite, ze ked neplace, tak jej to vyhovuje?nemoze sa jej nic stat?

cecil
23. lis 2007

Ahoj děvčata...video jsem zkoukla, no jo, ten borec mít moje trojky, tak tam to děcko musí vmáčknout na stojáka, nebo ho bude mít na prsách = pod bradou, nebo pod prsama =děcko udušený 😀.

Malá v kolíbce stejně nikdy nechtěl být, takže jsem nemusela řešit, kam s prsama 🙂.

Jo a Tlapičko, to jsi mě teda nepřidala, já mám taky Gautemalu a mylslela jsem jakou nemám kvalitu, je fakt, že čím je malá těžší, tak se mi jakoby hůř a hůř váže 😒 .

Ale chtěla jsem se zeptat, jaké máte vyzkoušené úvazy na záda? Já ještě na záda nevázala. Vážeme pořád naši milovanou kapsu s křížem uvnitř a jak je čím dál těžší, zakláním záda a pak mě v nich pobolívá.Nevím proč, ale mám z toho vázání na zádech obavy.

Zkusím ten oblíbený úvaz Kili, vypadá dobře.

listicka77
23. lis 2007

Na tom videu mě nejvíc baví ten závěr, jak tam tak ledabyle zastrčí tu ručičku... 😵

tlapicka
23. lis 2007

cecil, to mi povidej... ale nic nenadelame... ona se ta guatemala nosi dobre, ale s odrustajicim ditetem se vaze hur, coz jsem si myslela, ze za to muze mrskaci aktivnejsi dite, ted vim, ze to neni pravda... :(

s vazanim na zada... jako prvni jsme zkouseli batoh. to me drelo do ramen a porad se to eli vyhrnovalo zpod zadecku na zada a od tech popruhu pod nohama mela otlceny nohy jako blazen, nicmene se ji tam libilo... asi jsme to museli mit uvazany nejak blbe nebo nevim, zkusim to opet s didym. zda se mi fajn uvaz jordan, coz je vpodstate kriz s kapsou, ale na zada... jenze eli je sidlo a porad se odklani a vyklani a ta guatemala se mi desne shrnuje a sama si to blbe upravuju, takze to je tak na prochazku ve dvou,... stejne nosim v krizi s kapsou na brise a bojujeme spolu o bryle. nicmene zada me z nej neboli, ale zalezi o jak dlouhem nosicim obdobi mluvis...eli hodne beha a na sup sup prochazku bez kocaru bereme krosnu a satek doma place.

jo a ten dydy je velikost 5,2 metru a je mi to pekelne dlouhy.(nakonec jsem rada, ze ho nemam a to jsem tu srsela hromy blesky na tu pani, co me ukecala na mensi)ta dylka mi pekne leze na nervy, takze jestli jak rikate maji ty elasticky satky vsechny tudle velikost, tak bych to urcite ustrihla nebo se na nej uplne vykaslala. 😕

listicka77
23. lis 2007

Tlapi, ono to s tou délkou není tak jednoduché... Když chceš, aby nosil i chlap, tak to prostě delší být musí... (ale 5,5 to už je fakt extrém 😝, taky jsem přemýšlela, jestli ho pak nezkrátím...)

tlapicka
23. lis 2007

tyjo listi, mne uz snad prijde lepsi, jestli to ta rodina s nosenim mysli vazne, aby mel kazdej svuj satek...
pripadne koupit rovnou ten elasticky i normalni... normalni muze byt kratsi, jelikoz na ty zada staci stejne kratsi i pro tatinka. jojo, neni to jednoduchy. 😨

cecil
23. lis 2007

No já mám tu Guatemalu 4,7 m. Na ty kříže je to fakt potřeba, navíc já nemám padesát kilo, takže mi to vyjde akorát a je i manželovi. Mmch na něm ty úvazy vypadají fakt líp, protože mu tam nezavazí ty prsa 😠 😀 .

No Tlapi, já mám taky brýle a taky si jich Emilka už všimla. No já právě když už vylezu ven se šátkem, tak aby to stálo za to, nosím hodinu, dnes hodinu a půl. Ramena mě nebolí, to ne, jen se tak zakláním, nevim asi i aby přes ty prsa nebyla malá zakloněná. Začnu asi fakt víc nosit na ten bok....je to i rychleji uvázané.

listicka77
23. lis 2007

Jo Tlapi, v tom by člověk utopil peněz... Taky už jsem přemýšlela i nad tím, že když si člověk pořídí šátek na nejnáročnější úvazy (kříž s kapsou), tak pak třeba na batoh je to zbytečně dlouhé... No uvidíme, třeba nás to chytne tak, že si pořídíme celou šátkovou výbavičku... 😀

mihapiha
23. lis 2007

Tak já kratší než 5m šátek na sebe neuvážu, pokud se jedná o kříž s kapsou ,je mě kusek, tak mi ten elastický bude akorát. 🙂

tlapicka
24. lis 2007

listi, to zalezi, jestli mas jeste kocarek. pokud nemas kocarek, tak dva satky nejou zadna rozezranost. stoji to porad min nez nejlevnejsi novej kocarek....jinak s tebou souhlasim, ze ty deti jsou absolutne nechutnej business, az je z toho clovek nekdy otravenej

haluskacz
24. lis 2007

tlapicko,
ja jsem nosila na zadech v batohu, ale vzdycky mi s tim musel nekdo pomoct sama jsem to nebyla schopna uvazat. Tak jsem si koupila ergo. Ale treba jste tady vsechny sikovne, a ne jako ja...