V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lusinta
31. led 2008

ahojte🙂kdo ještě ergo nemá a chce ho,doporučuju oupit manducu..je ještě o něco lepší.
má vyšší záda,které se dají navíc zmenšit pro mrňata..
a pro větší zaenecháte delší zádovou opěrku,aby bylo vcí fixovanédyž tm začnou vyvádě,vykláně se apod.havně při nošení a zádech🙂

Dendi-a v ergu je mimčo stejně jakov šátku!
Záda nejsou tvrdé jako u kloanky,takže se tam může schoulit, nožičky taky správně,vše je ok🙂

cecil
1. únor 2008

Lus...musím Ti říct, že jsem ergo koupila v pravý moment...malá pak onemocněla a byla jsem vděčná, že ho mám! Byla děsně umrčená, přetažená s horečkama a nešlo jí usínat, tak jsem ji vždykcy prskla do erga a šla něco dělat a to ji ukolíbalo a uspinkalo. 🙂

jsem ráda, že ho mám.Je bezva.

tiki
1. únor 2008

Lus, nerikej mi, ze existuje jeste lepsi ergo, nez to, co mame. To si fakt uz nedovedu predstavit...

milwa
1. únor 2008

Lus, ja si chtela ergo poridit na leto, to uz bude Verunka dost velka. Uz to mam predbezne odsouhlaseny od MM. Tak pak u tebe v obchode otestujem, co nam bude vic vyhovovat.

susik77
1. únor 2008

ahojte, uz si na ergo zvykame.uz sme boli s nim aj vonku, len sa trochu obavam, ze teraz v zime mi v tom moze prechladnut-vyhrnaju sa nam v tom nohavice, ked ma tak dosiroka nozicky 😒
ale uz sme v tom aj spali aj vonku 😉

s.arik
1. únor 2008

já už pár dní nosím jenom v ergu, zatím jsem spokojená, komfort nosící jako šátek, komfort nasazování/sundávání/nošení na zádech je o dost lepší než šátek

jinak holky čistotné kočičky, nekupujte si ergo černé....my máme psa, kočku a krom chlupů i všelijaký jiný bordel v bytě a opravdu jde na tom všechno vidět!!! na béžové vnitřní straně nic, na černé vnější malé smetiště 😝 ještěže je mi to fuk 😉

dendisa
1. únor 2008

jo, je to fakt super, to ergo. Už Ti dělám, Lus, chodící reklamu! Pošli mi taky nějaké letáky, rozhodím to na bazéně i u doktora. Dívala jsem se na tu Manducu, ale ergo se mi zdá pěknější, ne takový sportovní look 😉. Já jsem na tu klasiku. Ale asi bych zrovna já, se svým obříkem, ocenila tu delší zádovou opěru, časem. Ale nelituju, zatím jsem spokojená.

lusinta
1. únor 2008

právě že ta manduca vypadá v reálu mnohem líp než na fotce...takový materiál jako lněné přírodní oblečení..
je teda trošku jiný systém zapínání,utahování apod.než ergo..ale tou zádovou opěrkou mi přijde prostě lepší..

Dendi-no vidíš, letáky jsme určitě dneska zapomněly do balíku přidat:-/ No ale balík už putuje🙂 tak letáčky příště..

Sarik-já jsem tit o říkala,že černé nebrat🙂🙂My nemáme zvířata a stejně je mám cleý chlupatý..na to černé se chytne vážně každé smetičko..

Susik-na nošení v šátku/ergu jsou právě lepší spešl hadříky..právě třeba kalhoty manymonths mají dole speciální prodloužení nohavic, které se dá použít buď v šátku, tím pádem už nikdy nebude mít mimčo holý nožičky,nebo když z kalhot už vyrůstá tak se prodlouží...Plus další vychytávky..hlavěn teda od té firmy manymonths (kombinéza koala, která má odepínací vrstvu na bříšku,takže při nošení zapneš místo dopředu dozadu a zbytečně se nepřehřívá..)

eriqe
1. únor 2008

uz dlhsie vas tu sledujem, pretoze mam mimi este malicke a v satke nam to zatial vyhovuje, ale na leto chceme asi nejake ine nosidlo. Uz som manzela spracovavala na ergo, ale po tom co tu lusinta pise, ho asi idem spracovavat na manducu. A ak je aj ten material ako pises, tak to je proste nieco pre mna, ja lanove latky proste zboznujem 😵

eriqe
1. únor 2008

a aku farbu odporucate, ked na ciernej vsetko vidno. My mame tiez psa, ale je pravda, ze ako s.arik flaky a zachytanie az tak neriesim 😀

lusinta
1. únor 2008

eriqe-ta manduca je jen v přírodní(parádní!!)nebo červená..

Ergo -tam s ebarvy střídají,ale většinou vínová,modrá, béžová...A pak právě černá plus nějaká barva(černo vínová,černo béžová..)

eriqe
1. únor 2008

tak potom urcite prirodne 😉

s.arik
1. únor 2008

lus, vím, ale nelituju, černé/béžové ergo se mi líbí 🙂
smetí na něm sice je, ale lidi já chodím v takových hadrech špinavých děravých, že u mě se to ztratí 😀
děravé ponožky nosím dál dokud na mě drží, tenisky mám trochu malé tak jsem je zbavila tkaniček aby byly pohodlnější, trička točím tři pořád dokola, ač jich mám ve skříni dalších třicet... atd atd no je na mě pohled 😀 snad mi dítě nesebere sociálka 😀 ani tu pemprsku a kočárek chudince nedopřeji 😝

milwa
1. únor 2008

sari, tak ty uz nosis v ergu... a ja myslela ze az tak od pul roku.
No tak uvidime jak dlouho nam bude vyhovovat satek. Zatim mi pripada hlavne neprakticky tahat ty pruhy latky po zemi pri vazani.
Taky se pri noseni v satku nejak porad zaklanim a mam sveseny ramena dopredu. Proste jsem cela zkrivena, bojim se ze si odrovnam zada. Ale to zaklaneni delam, aby male pekne lezela hlavicka na mym hrudniku... Asi mam ten satek jeste porad malo dotazenej. Mam Moby, mozna by neelastickej satek byl lepsi...

kikousek
1. únor 2008

ahojte holky, chci pridat trosku do mlyna... od minuleho tydne mam nove nositko MANDUCU a je to ta nejlepsi vec, kterou jsem mohla kdy poridit!!!!
Strasne dlouho jsem se rozhodovala mezi Ergem a Patapum, pak jsem si nakonec Ergo na tyden pujcila, ale s Manducou se to neda srovnat.... Je proste daleko lepsi!!! Vsem moc vrele doporucuji, je to prijemnejsi a jemnejsi material a hlavne ji oceni i maminky s vetsimi detmi- ma delsi zadovou operku. Poridila jsem cervenou a je opravdu nadherna...
Jo, a co je pro me nej.... dlouhe polstrovani na bedernim pase, ktere je prijemne a vubec netlaci narozdil od Erga, kdy jsem mela po pul hodine panevni kosti na maderu...U Erga bohuzel konci polstrovani zrovna na tech kostech a to pak pekne bolelo...
Drive jsem mela satek Vatanai, taky dobry, ale s nositkem absolutne nesrovnatelny...
Tak pekny vecer vsem!!! Klidne zodpovim pripadne dotazy ohledne nositka!!!

eriqe
1. únor 2008

ja mam so satkou presne taky problem ako ty milwa, som nejako prehnuta aj si to uvedomujem a snazim sa narovnat, ale dako mi to nejde a to mam neelasticku satku vatanai. Neviem ci ju mam slabo utiahnutu alebo v com je problem a tu u nas som sa este nestretla s inou satkarkou, alebo nejakym kurzom viazania. Teda jeden tu bol ale ten chlapik to ucil asi tak, ze mal vytlacene papiere s uvazmi a asi to tiez skusal prvy krat 😀 No nic len budem skusat dalej

izy
2. únor 2008

ahoj,
jak je to u manducy s utahovanim popruhu? kdz jsme to u lus v obchode zkouseli, neslo mi to dotahovat - ma to opacne nez ergo. asi je to o cviku, le mne to fakt vubec neslo. a taky se mi spatne rozepinal ten bererni pas - jak tam ma tu pojistu.

no ale vzhledove je manduca fakt krasna. ale ja uz jsem citove srostla se svym ergem, ktere fakt zboznuju a neudelam bez nej krok🙂
bederni pas u erga mi vubec nevadi. podle me hodne zalezi na sttavbe tela nosice. podle sirky boku kazdemu sedi neco jineho. ja bych radila to fakt odzkouset oboji. treba zrovna na ten bederni pas jsem slysela uplne opacne reakce - nekomu vadi ten a nekomu ten druhy. havne je skvele, ze uz je z ceho vybirat!!!!

no asi si rychle poridim dalsi dite a k nemu manducu🙂

s.arik
2. únor 2008

to je bezva. že se vyrojí skvělé doporučení na jiné nosítko dva týdny poté, co vypláznu dva a půl tisíc za ergo 🙄
ale je fakt skvělé, a jestli je něco lepšího, tak to naštěstí nemohu a ani nechci posoudit, zas tolik peněz nemám. 🙂

jo, nosím svisle v ergu od Mirčiných 3,5m, protože je tam ve stejné poloze jako v kříži s kapsou (tak ji vertikálně nosím od narození), dotáhnout to jde dobře a hlavičku už dávno drží....i kdyby nedržela, jsem za toho čtvrt roku zvyklá jí hlavu při nošení nostop držet jednou rukou.

lusinta
2. únor 2008

šárik.nezoufej:-)oparvdu oboje je fajn..každé je v něčem jiném lepší..
mě u manducy vadí stejně jako Kristýnce to zapínání bederního pásu,že to jde fakt těžko-respektive rozepnout🙂
A kdo je zvyklý na ergo,těžko se přejde na M,protože má fakt jiný systém toho utahování..

ale kdo váhá a má už větší mimi,je M.o trošku lepší.
Jen mi psala LIštička jendou do IP,že prý ergo má v obchodních podmínkách,že rpodejce nemsí už žádné jiné nosítko prodávat..
Tak snad z toho nebudeme mít tady v ČR průšvih🙂protože paní borunská nám sem zatáhla obojí🙂🙂

katako
2. únor 2008

Milwo, to určitě potřebuješ jen víc dotáhnout úvaz. Jaký používáš? U Moby je na návodu jen kříž s kapsou venku, ale ten mi taky nikdy nešel dobře uvázat. Tak jsem vázala kříž s kapsou uvnitř a šlo to v pohodě, akorát je to spíš až na větší dítko na svislo, dítě je v šátku a váže se kolem něj. Přijde mi, že ty elastické šátky jsou pro ty, kdo chtějí vázat jen kříž s kapsou, což je sice nejpevnější úvaz, ale není to zrovna jednoduché. Omotej šátek kolem sebe tak, aby neplandal ani nebyl úplně na těsno, mimčo tam vmáčkneš snad vždycky 🙂

Erique, neboj se utáhnout.

s.arik
2. únor 2008

dík lus, jsem s ergem spokojená a už teda nebudu bulit, že semka na trh lezou pořád s nějakýma novinkama 😀

lyzenka
2. únor 2008

poradte,

chcem si kupit jedno z tychto spominanych nosicov ergo alebo manducu....neviem sa fakt rozhodnut... 😉

lusinta
2. únor 2008

jak je andrejko velký? pokud patří mezi ty větší děti,manducu..pokud je prďolka,ergo

lusinta
2. únor 2008

a ještě -pokud chceš ušetřit,manducu🙂 Mám na ni na únor akci za 2190,- platí sice jen rpo kamennou prodejnu,ale holkám z koně taky můžu dát se slevou

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lyzenka
2. únor 2008

Lusi,

tak nas Andrejko sa narodil 2800g a 47cm.....teraz ma 6760g a teraz som ho zmerala nejakych 61-62cm.....tak neviem ci patri medzi prdolata alebo väcsie deti.

milwa
2. únor 2008

Ja vazu jen kriz s kapsou uvnitr, nic jinyho se nezadarilo. Uz mi pripada, ze je tam mala uvazana dobre - diky tipum na noseni det. Ale porad se prohybam... Takze zkusim jeste vic dotahovat. Jen doufam, ze tim neuskrtim Verunce nozicky nebo tak...
Jinak Moby ma ty navody uplne divny, vazu podle navodu na netu.
Lus, takze v unoru je na manducu akce? Tak to abych zapremyslela, jestli nekoupit nositko uz ted... No ale asi to neni dobrej napad, do leta se vyskytne neco dalsiho a ja pak budu litovat 🙂

lusinta
2. únor 2008

právě na diskuzi nošení dětí s tím holky přišly..že se to nemá...nevím přesně jejich sortiment..

Lyzenka-tak to je tak střední🙂🙂 Tak být tebou udělám to formou půjčení..spíš nejdřív manudcu a pokud vám bdue vyhovovat,nechat si ji a kdyby ne, tak zkusit ergo.

milwa
2. únor 2008

Jo a lus, kdo povede ten kurz vazani u tebe v obchudku?

lusinta
2. únor 2008

vede ho jedna dlouhodobá zákaznice🙂 Už ho měla a bylo to fakt super...strašně moc zajímavých info..