V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

anamor
17. čer 2008

no ja ak manducu, tak jedine červenú... to sa fakt nedá zohnať, na nete som pozerala že v júli... tak to by som ešte ja prežila 😉

vikinka27
17. čer 2008

fu, tak to som si vydychla - uvazovala som chvilu nad bordovou mdc, ale som sa rozhodla pre neutral 🙂
ozaj, pre 5 mes. babo (ale velkost cca 66 cm) rozopinat tu zvacsovaciu cast alebo nie? na ake velke deti sa rozopina?

kili
17. čer 2008

viki, nerozopínať, neviem sice, koľko má Adamko, ale asi okolo 65cm a ja ho dávam ešte no novovložky, aby bol vyžšie. Zapnem to len na jeden druk a to na spodnú patentku (teda vrchná na tej vložke a spodná na chrbtovej časti). Ale pravdepodobne dieťa normálnych rozmerov sa tak dať nedá a už vôbec nie v látkovke 😀

haluskacz
18. čer 2008

na bezovy manduce neni videt spina? Na bezovym ergu teda je....

kili
18. čer 2008

halus, to fakt neviem, či je vidieť, buď je ešte čistá, alebo vidieť nie je 😀

haluskacz
18. čer 2008

kili, treba to taky netahas furt a vsude, ze jo... na tom mym ergu uz je takovejch fleku, ze to hezky neni 😀

alex21
19. čer 2008

Ahojte kočky
Mám na vás otázku ako sa vám osvedčila manduca. Ste s nou spokojne. Ja som nad nou rozmyšlala ale neviem sa rozhodnut. Eliška bola do 3 mesiacov strašne uplakaná teraz je to lepšie ale nechce byt v kočíku len na rukách. Ona musí stále niečo pozorovat a vidieť. Trošku sa bojím toho že bude musieť byť tvárou ku mne. Myslíte že bude toho dosť vidieť a bude spokojná.
Chcela som si ju aj požičat ale je tam vela záujemcov a dlho sa čaká.
A ešte sa chcem spýtať tých čo majú červenú manducu. Je to červená farba alebo skôr taká tmavšia do bordova.

duskaf
19. čer 2008

alex, my sme využívali šatku, potom sme skúšali manducu, no malá uprednostňovala šatku, teraz sme viac v manduce, pozoruje sa jej z nej pekne, je spokojná, ale najlepšie by bolo, keby si si ju mohla vyskúšať.

majenka
20. čer 2008

Alex: my máme manducu pár týdnů a malá je v ní hrozně spokojená!!! Všechno okukuje a pozoruje-ani nepípne...a když chce spinkat, tak si položí hlavičku na mě a chrupe 😉 . Také jsem nad ní váhala, ale byl to super kauf 😅 ...ve vedrech je pro nás mnohem lepší než šátek 😉

Holky, poraďte, jestli máte nějaký fígl-pomalu zkouším malou dávat do šátku na záda (jenom doma-učím se to 😅 ) a největší problém mám s tím, že jí neumím podsadit zadeček, aby měla správný posed. Včera jsem ji dala do batohu-sice byla nadšená, ale visela tam skoro jako v klokance 😠 . Na břiše s tím problémy nemám, ale na těch zádech mi to nějak nejde 😝

duskaf
20. čer 2008

Veru aj my by sme už mohli cvičiť na chrbát.

venonna
20. čer 2008

Cafte kocky! Som tu davno nebola.

Alex, ako tu kocky pisu, manduca je fakt super! Pridavam sa k spokojnym pouzivatelkam 😵

majenka, asi to chce cvik u Teba aj u Anicky, ja mam pocit, ze babo samo casom pride na to, ako sa Ti ma na chrbate ulozit, kym Ty zaviazes... My s tym tiez este obcas bojujeme... len Ty mas vyhodu, ze satkujes od mala, ja som zacala az pred asi mesiacom... ale riesim to tak, ze zaviazem zaklad batohu, aby nevypadla, potom s malou pohopsam, nech sa usadi, prip. este jej chytim nozky pod kolienkami a nadvihnem, nech jej spadne zadocek a potom doutahujem... je to pracne, ale trenujeme casto a mam pocit, ze sa pomaly uci aj ona so mnou spolupracovat... 😉

kili
20. čer 2008

alex, stalo sa aj, že niekdo manducu predal, lebo v nej dieťa nechcelo byť. To je proste riziko, ak si do teraz nenosila, tak sa jej to páčiť možno nebude. Ale pokiaľ viem, tak drvivej väčšine detí sa to páči. A to, či jej nebude vadiť, že je tvárou ku tebe, tak Adamka keď zoberiem na ruky, tak sa automaticky otáča chrbtom ku mne, mám kôli tomu problém ho aj zapnúť do novo vložky na MDC, ale keď ho už pozapínam a nahodím, tak už je spokojný, či na chrbte či na bruchu.
majenka, keď máš mdc, tak prečo chceš viazať na chrbát šatku? je to o dosť nepraktickejšie na nosenie, asi preto, že šatka vlastne nie je uviazaná tak, teda keď uviažeš batoh, že nemá bedrový pás. A aj nahadzovanie na chrbát je o dosť jednoduchšie.
Dnes som po dlhej dobe dala A. na brucho a bol to už nezvyk, je mi tak už ťažký, keď si ho dám na chrbát, tak o ňom ani neviem. A ešte k tomu chcel spať a nejak mu to nešlo, asi mu vadili klúčne kosti, na chrbte som predsalen mäkšia 🙂
a tiež som uvažovala, že prečo, keď je to nosenie na chrbte táááák pohodlné, tak prečo mávame tehotenské brucho a nie tohotenský hrb 😕 , na toto nejak tá matka príroda ešte neprišla 😀

vikinka27
20. čer 2008

kili 😅 😅 😅
nosenie v manduci na chrbate, bezva, len synovi sa to menej paci... protestuje skor ako v predu. ale mozno je to len zvyk... vonku sme tak este neboli...
dnes sme skusali aj nosenia na boku - no, nesadlo nam to... babyvak je na to pohodlnejsi.

natama
20. čer 2008

kili, kolik ted A. vazi?
no ja ty zada snad taky zacnu trenovat 🙂 akorat si porad nedokazu predstavit, ze na nej neuvidim...
ted se mi nekolikrat stalo, ze se Lexi snazil ze satku jakoby divat na zem, takze se sveze k jedny strane, ze ma jedno rameno skoro u kolinka. Muzu to mit utazeny jak chci a je jedno, co je to za uvaz, proste kdyz se rozhodne, tak se takhle sveze. stava se vam to taky? 😕 nakonec, kdyz ho nekolikrat srovnam, tak uz tak zustane a kouka normalne stran, ale po tom, co ho do satku dam, tak nejakou dobu chce proste koukat dolu

eriqe
20. čer 2008

natama mne robi Ruty to iste, ze sa tak nakruti a nezalezi ako silno uvaz pritiahnem 😒 ale ked ju normalne rukami narovnam a uz ju to pozeranie omrzi, tak sa da normalne

denisocka
21. čer 2008

wowo som nevedela že červena mnd je taky hit -škoda že som už predala do dobrých rúk

ja som asi urobila blbosť,objednala som dalšiu šatku 😀 a pritom som zistila že teraz v lete bude dobrý aj kočík na dlhšie prechádzky po meste,kedže som bola minule v Egru,a chcela som isť na kafe na terasu.maly my spal a bolo problem sadnuť si s ergom a malým na bruchu 😖 ,potom sa zobudil ,tak som ho vybrala z erga,ja celá oslinená na jednej cicine kde spal a mal líčko,na bruchu velký spotený pás -som sa tak strapne ítila .vonku bol hic a malý sa začal triasť od zimi,tak som ho hned do deky dala 😎 no ale o to nejde,nedalo sa v klude ani posedieť,on chcel skakať,výskať - a kamoškyna mala tiež,ibaže ona to robila v kočíku a may sme si maleho prehadzovali s manželom.

no jo,to je taka psychoza -2 šatky,ergo a ja zas o kočiku uvažujem 😀

ale chcem tu alex či kto písal - určite prevažna večšina deti ti bude v mnd spokoná ,ak nie hned nezufaj,ani my sme tam nesedeli hned s nadšením. takže ja si myslím že ked kupiš tak neolutuješ,prinajhoršom novu predáš ked len o pár stovák menej .Mám s tým bohate skusenosti 😀

halkac
21. čer 2008

Ahojky, my manducu máme a používáme ji už čtyři měsíce. Děti jsou naprosto spokojené 🙂 🙂 🙂 Barva je spíše tmavě červená, zatím se nijak zvlášť nešpiní, ale máme ještě mimina🙂

certica
21. čer 2008

halkac, a dokedy si ich mala v novorod. vlozke? lebo moj krpec ma uz teraz cez 7 kil

denisocka
21. čer 2008

certica,my sme dávali asi tak do 4 mesiaca poreč,určite ked mal okolo 6kg už bol v normálnej mnd

kili
21. čer 2008

natama, Adamko má 5,8kg 😅
ja viem, som srákota lenivá 😀

valka
21. čer 2008

kocky, je tu niekto, kto ma zle skusenosti s manducou? vsetci ju chvalia a nechce sa mi verit, ze je dokonala..😀 (tiez rozmyslam, ze ked lucka podrastie a uz nebudem vladat nosit v krizi, tak ju dam do nosica, lebo batoh neviem uviazat tak, aby bola spokojna...a je to asi dost neprakticke do mesta...
ako chranite dieta pred slnkom, ked je na vasom chrbte?

alex21
21. čer 2008

dakujem vám pekne za odpovede. Objednáme si ju a uvidíme ak nebudeme spokojný tak predáme pozerám že ide na dračku tak s predajom potom nebude problém. 😉
ceritca to más fakt valibuka. Eliška bude mat 5 mesiacov a má 6 kg. Aspon nebude tažká na nosenie 😀

denisocka
21. čer 2008

valka-no ja som s nou nebola spokojná,ale zas s čím ja som 😀 ?

ale nie,mne osobne vadilo -
1.vela detailov,ktore trčali kade tade -same šnrky,gumky,pásy
2.zložite uťahovanie,teda ak som v nej chcela kojiť a povolila som si ju,už ju nešlo s5 stiahnuť,musela som maleho vybrať,naštelovať a vložiť
3.mna osobne tlačil ten výkroj na bedernom páse,a vôbec nechapem aky má zmysel,ešte k tomu sa mi to vôbec nepáčilo.ked som šla po schodoch tak ma to rezalo do šušurky
4.akonáhle som prestala využívať novor.vložku tak mi pod zadkom zrolovana proste zavadzala
5.a beder.pás ten čierny je neskutočne dlhý,teda na mna! a keby sa dalo tak ho 2x okolo seba omotám,takže ončas my vybehol z putka a vysel jak konský chvost

nehnevajte sa na mna,už mám ergo -novu lásku a nelutujem 😀

ivetah
21. čer 2008

ahjte, mam taku otazku. objednala som si manducu, uz ju mam doma na skusanie, ale moja Terezka hned ako ju do nej vlozim sa otoci na bok a zacne zuzlat ten popruh! neviem, ci ju mam nizko ci vysoko... viete mi prosim poradit ako ju do toho spravne dat tak, aby aj videla? dakujem 😉

denisocka
21. čer 2008

to bežne deti žužlu

ivetah
21. čer 2008

takze ju mam asi spravne 😀

kili
21. čer 2008

ožužláva aj Samko 😉
ivetah, a dávaš malú ešte do novovložky? lebo ak nie, skús ju dať do nej, potom bude vyššie a bude lepšie vidieť.

ivetah
21. čer 2008

no nedavala som ju do tej vlozky, ona uz ma skoro 6,5kg a 64cm 😀 myslis, ze to mam aj tak skusit?

kili
21. čer 2008

ivet, Adamko je tiež tak nejak vysoký (alebo skôr ešte dlhý) a dávam ho do tej vložky len tak, že na vložke zapnem vrchný cvok o spodný na chrbtovej časti a tak je vyššie a nevadia mu tie popruhy. Skúsiť to môžeš tak, ale možno aj zývisí od toho, ako už drží hlavičku. Adamko je taký malý veľký 😀

vikinka27
21. čer 2008

Iivet, rodanino ma cca 66 cm a skoro 8 kg, do novorod. vlozky ho nedavam. ozuzlava tiez, na nasej novej bezovej manduce uz mame zazltnute fleky 😀

dievcata si pochvalovali ine farby, ze na nich nevidno spinu, ja som povedala, ze je dobre ze je svetla, aspon budem vediet ze ju musim vyprat 😀 😀