V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

prsky
24. led 2011

@tamka84 a co tak inspirovat sa videjkami http://www.youtube.com/user/7mok

bihan
25. led 2011

Toto mi fakt nedá... natrafila som na jeden fr. post s múzom šatkovej hrôzy 😅 TAKTO OZAJ NIE!!! 😝

dadis
25. led 2011

@bihan otras.. 😝 ... a nechapem ako niekto vobec...nemam slov

tamka84
25. led 2011

@prsky jééj ďakujem 🙂 isto pomôže

lenja123
26. led 2011

Ahojte dievčatá, vidím, že ste tu samé skúsené "nosičky", tak dúfam, že poradíte aj mne. Mám dvojmesačné bábo, je síce dosť veľké - už má takmer 7 kíl, ale neudrží hlavičku. Mám elastickú šatku a neviem, s akým úväzom začať. Skúšala som zatiaľ kríž s kapsou - ale padala mu hlavička dozadu a nepáčilo sa mu - asi sa tam cítil dosť zapučený a natlačený na mňa, pritom šatku mám elastickú a zaviazala som ju dosť voľne. Ked bol v tomto úväze otočený tvárou odo mňa, tak sa mu celkom páčilo - no ale viem, že to nie je správna poloha pre také malé dieťa. Ale on sa aj na rukách nerád nosí tvárou ku mne - najradšej je, ked si oprie chrbát o moj hrudník a pozerá. Skúšala som aj kolísku, ale zdá sa mi na ňu už dosť veľký - nejako som ho tam nemohla "vpratať" tak, aby mu bolo pohodlne. Neviem, čo robím zle, alebo aký úväz mám vyskúšať. Poradte mi prosím.

emjee
26. led 2011

@lenja123 otoceny tvarou od matky nie je spravna poloha na nosenie ziadneho dietata ☹ uz len preto, ze chrbatom kopiruje tvoje telo a teda je neprirodzene vykriveny dozadu 😝
ak nechces kolisku, tak potom kriz s kapsou - ale musis to riadne dotiahnut, kedze mas elasticku satku iny uvaz moc neprichadza do uvahy (elasticka satka vyzaduje uvaz, kde je babatko podopierane troma vrstvami satky), hlavicku mu zafixuj jednym z tych popruhov

lenja123
26. led 2011

@emjee dakujem za odpoveď, som netušila, že elastická šatka vyžaduje úväz s podopretím troma vrstvami šatky - ale máš pravdu, pri jednej vrstve sa mi celá šatka natiahla a nevedela som tam malého uložiť. Skúšala som kríž s kapsou, ale zaklaňal hlavu , pretože mi chcel vidieť do tváre a "rozprávať". Zdalo sa mi to veľmi neprirodzené. Asi ho skúsim ešte niekolkokrát dať do tohto úväzu, či si nezvykne. Stále sa odo mňa odtláčal, nechcel si položiť hlavičku o mňa - ale to odmieta aj ked ho len nosím na rukách bez šatky.

monr
26. led 2011

@lenja123 s elastikom sa dá dobre naviazať aj kolíska v kríži s kapsou. Dobre sa prispôsobí, ale ako napísala @emjee , treba všetky 3 vrstvy šatky, inak sa ti prevesuje. A aspoň ti bude malý vidieť do tváre.
a nosenie čelom vpred v šatke isto nie.

limoni
27. led 2011

prosim vas poradte, ktory vybrat 😒 chcem ho hlavne na leto, ale aj na cele obdobie nosenia, maly ma v troch mesiacoch 7 kg, predpokladam, ze bude tazsie dietatko 🙂, dlzku 4,2 m a mozno aj nejaku silnejsiu, aby som tam mohla upevnit kruzky ako pri ringslingoch,
najprv som sa zblaznila do ellevill zara levander, ale odradza ma ze je asi na lahsie deticky a ma tie zkosene konce, tak ci to nezavadza pri noseni?
potom mam este zalusk na didymos indio s lanom alebo s konopim
a este storch prirodny
zatial mame len ergo nosic, a mozno kupim aj viac satiek ale az postupne, zatial riesim nosenie pocas jar - leto
dakujem 😉

martuska75
27. led 2011

Môžete mi niekto poradiť kde sa dajú na Slovensku kúpiť baby šatky??? Mašla som jlen jednu stránku a aj tam nemajú šatky Ellevill. prípadne ak budete mať chvíľku vedeli by ste mi niekto skúsený poradiť šatku vhodnú pre absolútne neskúsenú, ale odhodlanú budúcu šatkárku a mesačné babateko 😉 Veľká vďaka

zfidorka
27. led 2011

@martuska75 www.nosime.sk zoznam poradkyn http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/
www.latkoveplienky.sk maju kamennu predajnu v ba
www.latkovky.sk maju kamennu predajnu v ba, zoznam poradkyn http://www.latkovky.sk/prezentacie
ked chces nosit v satke aj neskor, dobra je pevna satka, overene znacky didymos, storchenwiege, hoppendiz...

ivanajelinek
27. led 2011

Ahojte kocky. Chcem sa spytat, ci mozem aj v tejto zime chodit s malym (4 mesiace) von v manduce...Ak ano, co je najlepsie mu obliect...Ja velku budnu ziadnu nemam, ze by som ho zapla so mnou, ale mam taku tu kapsu usitu na manducu, co dam na neho. Dakujem. 😉

suik
27. led 2011

@ivanajelinek ahoj, já mám stejně starou holčičku a venku v mrazech jsem byla a v pohodě, někdy mi přišla spíš grilovaná 😅 , mám teda šátek, tak ten možná drží teplo víc....já jsem jí dávala punčošky legínky, ponožky a merinobotky teď nevím jak se přesně jmenují....no a pak nahoře bodýčko, tričko, mikču nebo slabší bundičku a když bylo hodně zima, tak jsem měla takovou prošívanou vestičku, kterou jsem ale na bříšku nezapínala.... s tím jsem tak různě experimentovala. Na šátek ještě kapsu MaM. Před vánoci jsem kapsu neměla, tak jsem přes ní zapnula pletenou vestu.

Já měla budnu nebo kabát a zima nám nikdy nebyla....když byl fakt sníh, tak jsem chodila ven jenom takto. Malá si to tam krásně zadejchala a třeba vůbec jsem nedávala rukavičky.

suik
27. led 2011

@bihan to je hrůza, nejhorší je asi to visící dítko....

já žiju v německu, v berlíně a tady děti docela nosej, šátků moc nevídám, ale zato hafo nosítek, žel málo z nich je ergonomickejch, tak tam ty děti pořádně visej, ...jednou jsem ale viděla paní - měla šátek, ale dítě pěkně viselo a totálně nakřivo, no děs běs. ☹

ikika
28. led 2011

@bihan Jejda, mne je z toho velmi zle... ☹
To co je za stranku? A co su to za zenske, jezkove oci - to nepochopim!!! 😲 😢
To nafotili, aby ukazali, ako sa to nema robit??? Ani v takom pripade to nepochopim, lebo robit takto zle detickam, to moze len sadista... 😢
Kebyze je to mozne, tak ich udam za tyranie... 😢

martuska75
28. led 2011

@zfidorka ďakujem za ochotu. Stránku nosime.sk som našla, ale prezentácie robia najbližšie (od NR) asi v BA aj tie obchody sú tam a ja sa tam teraz s touto mojou slečnou asi nedostanem ☹
Presne tieto značky som pozerala a ešte ten ellevill, len sa budem musieť rozhodnúť pre konkrétnu šatku 🙂 a to nie je jednoduché. Hlavne ten didymos má dosť veľký rozdiel medzi jednotlivými šatkami aspoň čo som čítala, naživo to nemám kde vidieť :( Aj potrebnú dĺžku len tak odhadujem lebo som konf. veľkosť 38/40 a to mám pocit že je niekde medzi 4 až 4,5 metra 🙂 NIekde píšu tak a inde inak.

zfidorka
28. led 2011

@martuska75 ja nie som velmi satkovy odbornik, kedze vyuzivam skor manducu... ja mam didymos indio, som s nou spokojna, kupovala som ju cez bazar... no najlepsie by bolo fakt vidiet nazivo, skus napisat do tych e-shopov, mozno ma nejaka poradkyna cestu do nitry 😉 alebo sa ti ozve nejaka nosicka z nitry...

martuska75
28. led 2011

@zfidorka jej super, ja som nam prave tiez kupila manducu, len som citala, ze je to az na vacsie deticky. Tak sa obzeram po satke. Kedy ste sa zacali nosit v manduce?

zfidorka
28. led 2011

@martuska75 asi ked mala 3 mesiace, mne na manduce vyhovuje to rychle nainstalovanie 🙂 v manduce mozu byt aj male babetka, ale v satke je babo lepsie podoprete (preto je podla mna nazaciatok satka vhodnejsia) a moze tam byt aj v koliske... aj ked sa ja som viazala v satke nazvislo...

monr
29. led 2011

@martuska75 ja chodím raz za čas cez Nitru, ale prevažne v noci a s celou rodinkou, škoda. Ale skús ešte popýtať, možno sa niekto nájde aj bližšie. 😉

martuska75
29. led 2011

@monr
@zfidorka
ste strašne zlaté baby, díky. už sa obzarám po šatke len podľa referencíí a uvidíme 🙂 Asi to risknem. Práve sa mi pozdáva Didymos indio - rumelka s vlnou - myslíte že by to bola dobrá šatka pre malé babateno a na prvé pokusy????

denisocka
29. led 2011

@bihan už davno som sa tak nezasmiala 😀

michaela80
29. led 2011

@limoni mala som ellevilku zara levander a bola super ..mala som velkost 6 a ja som 172 a 56 kil
a bola super, len som ju vymenila za tri brown 😉 😉 😉

bihan
29. led 2011

@denisocka mne je z toho skôr do plaču 😅
@limoni mám indio orgovánovú limitku aj zaru od ellevilu.. tá limitka je mäkkšia ako "normálne" indiá a teda je to jedna z najmäkších šatiek, aké som držala v ruke (jemnejšie už bol asi len hodvábne indio 🙂)
Zara je oproti tomu pevnejšia ale nádherne nosná. Neviem, kto ti povedal, že je na ľahšie deti, moja malá má pomaly 9kg a testovala som ju aj na 16kg staršej. U Ellevilky odporúčam kúpiť o jednu veľkosť väčšiu šatku ako u iných výrobcov, ale tie skosené konce sa mi práve veľmi páčia. MM dokonca so 4kou naviazal dvojitý kríž.... síce úplne na cípoch, ale radšej si vybral krátku Zaru ako dlhšie indio.

denisocka
29. led 2011

@bihan ale 🙂 kus humoru nezaskodi

vavrenka
30. led 2011

ahojte, kocky, tak studujem, skumam ahltam infosky.. babo sa mi ma narodit koncom juna a premyslam, ze by som si kupila aj satku - predsa len bude leto ale aj nosic.
satku by som chcela asi z toho radu storchenwiege a nositko manducu.. myslite, ze je to dobra volba? myslim, kupovat oboje, plus tie znacky storch. a manduca?
ja budem mat s kocikom pproblem - k vytahu nam ido osem dost vysokych neprijemnych schodov, vytah, maly, uzky, takze hladam nejake alternativy..

monr
30. led 2011

@vavrenka storch je dobrá značka, ja som s ňou náramne spokojná. Manduca je tiež fajn. A iste využiješ aj šatku, aj nosítko. Ja som nakoniec skončila pri nosítku, ring-slingu a 2 šatkách. 🙂 Je to mánia, a neskôr iste budeš pozerať ešte po ďalších šatkách. 🙂

vavrenka
30. led 2011

@monr este som objavila dydimus, ci ako sa to vola. aj ja mam ten dojem, ze ak sa raz dam na nosenie a zapaci sa mi to, tak to bude ina zavislost 😀 ,ale potrebujem byt dosatocne mobilna a vzdy ked som kocikovala, tak som sa citila velmi neobratne a babo sa mi zdalo byt take nejake vzdialene.
a dakujem za odpoved.
raz neviem, ci ergo alebo manduca, lae vidim, e je to velmi individualne, mm chce jednoznacne manducu, tak kupime tu.

monr
30. led 2011

@vavrenka didymos je tiež super. ja mám Iris. Manduca, Ergo, myslím, že naj je vyskúšať, a potom kúpiť, ale v každom prípade to bude dobrá voľba. Prípadne pozri ešte Liliputi, Beco, prípadne Boba. Tú som nedávno testovala a musím uznať, že sa nosilo super.

veselazu
31. led 2011

ahojte holky, omlouvám se že vyrušuju, kdybyste věděli o někom, kdo prodává Manducu nebo se někdo chystáte ji prodat, děkuju za info do IP. pěkný den 🙂