V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

vavrenka
15. lis 2011

@zuzanockamt ja planujem vyskusat aj manducu. ty nevies ju porovnat s ergom? chcem si ju porovnat s bobou inak, boba je fajn, ale mne sa dietko prehyba dozadu aj v nej 😀 .

zuzanockamt
15. lis 2011

@vavrenka neviem, ergo som nazivo nevidela ... tak nebudem vymyslat a ostanem pri manduce 😀 ... len moj fesak ma uz 14 mesiacov a na svoj vek je fakt velky, tak obcas mam pocit, ze mi uz odtial vylezie 😀

darja82
24. lis 2011

Holky a dá se nějak na omak zjistit rozdíl mezi těma kapsama mam na nošení?. Objednala jsem si bazarovou a mám pocit, že to co mi přišlo není deluxe ani náhodou. Vím, že uvnitř by měly být dvě vrstvy fleecu, ale nevím, jestli třeba nejsou nějak sežehlený dohromady. Ta moje kapsa je mikrovlákno, a takovej jakoby tužší fleec.

vavrenka
25. lis 2011

@darja82 ja mam deluxe - ono to vyzera tenko a premokavo, ale nie je 😉 , neprefuka, nepremokne a je dost tepla, aj ked na to neyzera 😎

darja82
25. lis 2011

@vavrenka A je to jen jedna vrstva mikrovlákna (té látky) a hmatatelně jedna vrstva fleecu? mohla bys mi prosím mrknout? Díky

vavrenka
25. lis 2011

@darja82 ta cierna latka (budem radsej lopatisticky 😉 ) je jedna vrstva a ten fleec (ja mam bordovy) na pohmat jedna vrstva, ale mi pride taka tuhsia, pevnejsia akoby nejakou technikou zozehlene? zlepene dve vrstvy fleecu? ale fakt to hreje a nepremoka. ale zas suseś kinder bunda to nie je 😉

darja82
26. lis 2011

@vavrenka díky, díky. tak to mám to stejné, takže taky asi deluxe 🙂

lowike
3. pro 2011

ahojte! od kedy môžem nosiť bábo v nosiči? Mám Beco, je vraj vhodný aj pre bábätká, ale ide mi o to, či je to bezpečné a v poriadku nosiť v ňom bábo už po príchode z pôrodnice, alebo či je treba nejaký čas počkať? Je to predsa iné ako v šatke ....

dendisa
5. pro 2011

ahoj, před 4 lety jsem rezignovala na nošení v šátku (dcera v něm strašně vřískala), šátek střelila a malou nosila v Ergu, později Becu. Teď máme čerstvě druhou cácoru a opět jsem zkusila nejdřív šátek - juchů, tentokrát se nám ujal, miminko ho miluje. Nosím zatím jenom v kolíbce, okamžitě v ní vytuhne, ale zeptala bych se zkušenějších: jak mám v tomhle počasí chodit ven? Jde to bez speciální bundy? Máme doma jenom zateplovací kapsu Mam, tu teplou verzi, ale přijde mi, že je to pouze na nošení ve vertikální poloze. Poradí někdo?

monr
5. pro 2011

@lowike nosila som v becu nejako po mesiaci, ale hlavne v elastickej šatke. Beco bolo super v tom, že dobre podopieralo malej hlavičku, ani mi nepadala do strán, tak som sa nebála. ale ako píšem, radšej som nosila v elastiku.

@dendisa ide to aj bez špeciálne bundy, nosila som pod manželovou bundou, ale keď použiješ kapsu, nebude to problém, len ju nasadíš tak , aby si drobátko v pohode zakryla. neboj, to vychytáš, a v pohode budeš kolískovať aj v takomto počasí. ono v tej kolíske má aj nožičky aj hlavičku vo viacerých vrstvách šatky, tak jej isto zima nebude.

lowike
5. pro 2011

@monr no ja mám ten problém, že po pôrode chcem ísť na pár týždňov k rodičom, tak sme tam aj nechali kočík a domov sme si vzali len autosedačku a teraz som si uvedomila, že veď budeme musieť ísť po návrate z pôrodnice ešte k doktorke s malou! (je to cca 10 minút peši) a neviem, či by som ju mohla dať do Beca, alebo je to ešte priskoro na také mini bábo 😕
no pri najhoršom pôjdeme autom ...
šatku nemám ani neplánujem, nechce sa mi to učiť viazať ....

monr
5. pro 2011

@lowike no myslím, že 10 minút neuškodí, hlavne ak bude v tej novorodenckej vložke. ale v tomto prípade, ak bude mať len pár dní by som radšej vzala v tej autosedačke. 😉

lowike
5. pro 2011

@monr aj ja mám ten pocit, že radšej autosedačku 🙂

sussanah
6. pro 2011

@lowike tydenni mimco bych do zadneho nositka nedavala, at uz na nem pisou cokoliv. Radeji pekne v autosedacce, kdyz nemas satek. I ty budes klidnejsi, mimco pekne schoulene a novosek se jeste v sedacce tak nepronese 😉

diocka
7. pro 2011

ahojte, chcem sa spytat ci ste sa stretli s niecim takym ako je strajk nosenia - ked dietatko ktore bola od narodenia nosene, vzdy tam pekne spinkalo a bolo spokojne zrazu uplne odmieta nosenie. doteraz mi tam malinka pekne spavala, ani v kociku ani v postielke nespala tak dlho ako v satke. v nedelu som si ju uviazala ale strasne sa tam vzpierala, buchala si hlavickou a nostekom o moju hrudnu kost a velmi plakala az som ju musela vybrat. skusala som to v ten den znova ale zase sa to opakovalo. vkladam ju tam kludnu, napapanu, pohojdavam sa ked si ju tam davam. tak som nam dala 2 dni prestavku a dnes som to skusila zase ale s rovnakym vysledkom. neviem co sa zmenilo ale nechcem s nosenim prestat, a pri starsom dietatku je to aj nevyhnutnost nosit malu v satke ☹

monr
8. pro 2011

@diocka naša to mala tuším v roku, či skôr, už nepamätám, ale chcelo to čas, skúsiť, a keď nie, tak odložiť šatku, nosič z dohľadu, a po vyše mesiaci sa to zrovnalo. držím palce, nech ju to prejde.

rydal
11. pro 2011

Ahoj, poradite, prosim, ktere satky a popr. ktera nositka jsou kvalitni a vhodna pro miminko od sedmi mesicu? Jde mi hodne i to, abych nemela bolesti zad.

monr
11. pro 2011

@rydal šatky, už som písala viackrát didymos, hoppediz, storch, nati, ellevill. Nosiče beco, ergo, manduca, bluebear, boba, liliputi, patapum,... Najideálnejšie je vyskúšať ako vám sedí, ako funguje na nosičoch doťahovanie a podobne. Pri šatke je o tom, či preferuješ nejakú prímes, prípadne vzor, hrúbku. 😉

rydal
11. pro 2011

@monr Diky moc, je to docela veda, jak vidim. Tak jdu nacitat..

monr
12. pro 2011

@rydal ono niekomu stačí jedna šatka, či nosič na celé obdobie, ale sú také maniačky (v dobrom zmysle), že majú doma niekoľko nosítok, a desiatky šatiek. rôznych farieb, prímesí, dĺžok. 😉

krhlicka
13. pro 2011

ahojte baby,muz mi priniesol ochrannu kapsu mam,len nemame k nej navod na pouzitie.A kedze sme lamy,prosim vas o pomoc ako sa vlastne instaluje na drobca v satke🙂dakujeeem

mamusia
14. pro 2011

@krhlicka ja robim tak,ze tu gumku dole stihanes,vlozis nozicky dovnutra,dvihnes celu kapsu cez chrbat az ku krku,tie popruhy si das dozadu za chrbat a tam prekrizis a vlozis och dopredu do tych usiek a za chrbatom zaviazes.Neviem ci rozumies,ako to mysli? 😅

krhlicka
14. pro 2011

@mamusia 😀 este si to tak 3krat precitam a snad porozumiem, dakujeeeem

mamusia
15. pro 2011

@krhlicka no co,pochopila si to nejak?Ci si stratena v tom mojom navode? 😀

lenka_l
22. pro 2011

Ahojte, chcela by som sa s vami poradit, co drobcovi na nozicky v takomto pocasi... mame kapsu mam deluxe, ale vzdy, ked sa vratime zvonku, ma dost studene nozicky a to ma hrube frote pancusky, tenke ponozky, hrube ponozky a na tom polodupacky... teraz som objednala boticky od manymonths este neprisli, tak som zvedava ci bude nejaka zmena, ale na ziadnej slovenskej stranke som nenasla teple vlnene topanocky, co davate detickam na nozicky vy?

zuzanockamt
22. pro 2011

@lenka_l ja som davala, ked bol taky malinky len pancuchy a 2 ks ponozky hrube ... a nohy nemaval studene, nosila som v satke a aj nou som mu este zakryla nohy, vtedy sa to dalo, teraz je uz velky, takze to uz velmi nejde a na vrchu mal tiez ochrannu kapsu ... najnizsia teplota, pri ktorej som bola vonku bolo -12 stupnov

zuzanockamt
22. pro 2011

a zabudla som este flisovy overal, to mal tiez na nohach, takze dokopy 4 vrstvy

lenka_l
22. pro 2011

@zuzanockamt tiez nosim v satke, maly ma 4 mesiace, ale nozky mu z nej trcia... takze tvojmu davas pancusky, dvojo hrubych ponoziek a flisovy overal, to zakryte kapsou a nozky ma teple? A este k tej kapse, ako velmi to mas na spodku utiahnute? mam pocit, ze ja to nemam uplne tesne, tak ze by to bolo aj tym? a flisovy overal mas taky uplne obycajny ci nieco speci? mna zaujal overal koala od manymonths, lenze je neskutocne drahy... 😒 a este k tej satke, v akom uvaze ho nosis?

zuzanockamt
22. pro 2011

@lenka_l teraz uz obliekam inak, lebo ma 15 mesiacov, takze dam normalne cizmy zimne ... takto som obliekala vlani v zime ... overal som mala next ... no kapsu som mala tak normalne ... nosila som KSK s kapsou vonku - v elastickej satke alebo KSK s kapsou vnutri v pevnej satke

lenka_l
22. pro 2011

@zuzanockamt musim sa asi poobzerat po nejakom teplejsom overale alebo vlnenych botickach, dakujem za odpoved 🙂