V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
17. pro 2009

opierka by sa aj nasla, ale jedine tak priviazat M. o nu 😀

bambusko
17. pro 2009

aha 😀 no ale ked ho naobliekas, na co nie je pri noseni zvyknuty a hodis cez neho nejaku deku alebo fusak, tak mozno to bude mat sedativny ucinok 😉

emjee
17. pro 2009

😀 myslis? v kocari ani oko nezazmuril, cely cas na mna vykrikoval a vypluval dudel 😀

lu777
28. pro 2009

ahoj holky

chtěla bych koupit šátek pro mimčo, první jsem nosila asi půl roku, ale šátek jsem prodala (nevyhovoval mi, měla jsem takový ten pevný guatemalský).... ráda bych asi elastický? říkám si, že na léto bude i slabší, aby se malá tak nepotila? 😕

a teď nevím jakou značku, vidím jich plno... můžete mi nějakou doporučit??

a dá se koupit použitý, nezničí se praním ta elasticita, nebo nevytahá se to nošením třeba většího dítěte?? 😕 😕
nevím jestli u toho elastickýho to není trošku risk koupit něco z druhý ruky 😕

díky moc za radu !!!!!

lu777
28. pro 2009

jinak mám Ergo, ale přece jen si myslím, že i s tou vložkou to není asi ono, že pro mimi na začátku je ten šátek asi to nejpřirozenější...

lalus
28. pro 2009

Ahojte žienky, nemáte niektorá patapum todler, ktoré už nevyužívate a predali by ste? 😅 my sa ešte stále šatkujeme, teraz je to už viac ako prepravný prostriedok do MHD, na vybavovačky na úrady a pod....no už by som asi uvítala niečo jednoduchšie a rýchlejšie na "nastupovanie a vystupovanie". Na šatku samozrejme nedám dopustiť, v lete sme v nej zvládli i túry (batoh+jordan) a ďalšie mimi určite zas vynosím do zbláznenia 😀 😀 😀

olinka6226
29. pro 2009

lu777 ja by som elastik nekupovala. Ked uz vies viazat, chod radsej do kvalitnejsej satky dydimos, hoppediz, storchenwiege tie su z druhej ruky OK. Elastik je v podstate uplet a ten ti vydrzi len do cca 7-8kg vahy dietata a neda sa nim uviazat vsetko. Neviem ako je to s vytahanim elastiku, ale je pravdepodobne ze sa vytaha. Pevne satky su tkane predsa len trosku inak.

Ak chces silou mocou elastik, tak odporucam MaM Eco - ten je nieco medzi klasickym upletovym elastikom a pevnou satkou. Je pevnejsi.

lu777
30. pro 2009

Oli: na Dydimos a Storchenwiege jsem taky koukala... ale já kvůli potížím s páteří stejně budu muset tak na 6-7 kg přestat (jako minule), měla jsem úraz, takže pak jedině Ergo a v tom bude spíš nosit manžel...
každopádně jsem se ale rozmyslela, že radši nový přece jen...
mrknu na ten MaM Eco - díky 😉

betelgeuzz
4. led 2010

Tak jsem právě chvilku nosila malou v šátku, měla jsem uvázaný kříž s kapsou. Jenže malá pořád otáčí hlavičkou a má ji mírně zakloněnou, takže ji musím pořád tu hlavu rukou přidržovat a já podvědomě jdu do záklonu. Když jsem to kontrolovala v zrcadle, tak ani neměla kulatá záda, ale je prohnutá. nevíte, čím to je?

mneme
4. led 2010

betelgeuzz, v krizi s kapsou skus hlavicku zafixovat jednym z bocnych pruhov, rucicky jej daj okolo svojho hrudnika, aby sa neopierala a nezaklanala. ak nema gulaty chrbatik, problem bude asi v zlom postaveni noziek - mali by byt roztiahnute, aby boli v tvare pismena M - zadocek v rovnakej vyske alebo nizsie ako kolienka.

vinifera
5. led 2010

Dobrý den Kočky!
Prišla som k vám poradu. Kamoška dnes porodila a dala mi bojový úkol aby som jej zohnala niečo v čom by nosila malého. Vôbec ale netuším čo je najvhodnejšie. Ona by asi najradšej nejaký nosič. Čo by ste mi odporučili vy?

emjee
5. led 2010

vinifera uplne naj je podla mna tkana satka (top su didymos, storchenwiege, hoppediz) - daju sa pouzivat od narodenia, maju mnozstvo variacii nosenia podla nalady dietatka aj nosica 🙂 ale chce to samozrejme nacvicit si uvazy (nic strasne)
potom su ergonomicke nosice - ale netusim, ci je nejaky aj pre uplne malinke babo, myslim, ze nie, najskor tak od 1 mesiaca - 6 tyzdnov (medzi ergonomicke nosice patri: ergo, manduca, patapum, african, beco, bondolino, liliputi, meitai, ...)
potom je este babyvak - ten je od narodenia, ale len do 3-4 mesiacov a len na nosenie v koliske a na jednom pleci
a potom klokanky - tomu nech sa radsej vyhne (baby bjorn, chicco, red castle, womar, hauck, ...)

majka79
6. led 2010

Ahoj všem, potřebovala bych poradit. Ráda bych nosila mého téměř měsíčního syna na boku, poradíte mi něco jednoduchého, hrozně rád se na boku nosí má už ale kilo a mě už dost bolí ruka jak mu podepírám záda a zadeček
myslíte že je vhodný nějaký šátek nebo raději nosítko na bok a jaké?

majka79
6. led 2010

omlouvám se mělo být téměř 11 měsíčního

majka79
6. led 2010

a 10 kilo měla jsem vypnutý Num Lock na klávesnici

mneme
6. led 2010

majka, som sa cudovala nad tymi velkostnymi parametrami 😀 na boku mozes so satkou uvaz klokan na boku alebo pri takom velkom dietatku aj konika. ale na boku sa da nosit aj napr. v nositku manduce, hoci mozno by ho tiez oslovilo nosenie na chrbate - mal by rovnako dobry vyhlad a pre teba by to bolo pohodlnejsie ako na boku.

vinifera, ak ma kamoska zabrany voci satke (chce to trochu praxe, ale je jednoznacne najvariabilnejsia), tak potom asi jedine babyvak na uplny zaciatok a neskor niektory z nosicov, co spomina emjee. niektore nosice maju novorodenecku vlozku (napr. mdc, beco, tusim aj ergo) a niekto v nich nosi uz od narodenia, mne to v manduce ale s tou vlozkou neslo a tak som do 5kg nosila v satke a potom uz v mdc bez vlozky.

majka79
6. led 2010

mneme díky moc za radu, můžu se zeptat jaký šátek a jak dlouhý bys mi doporučila hlavně na ten bok, manducu mám nosím v ní mlého od 4 měsíců na břiše ale pro mě už to není tak pohodlné jako dřív jak roste moc toho s ním neudělám nevidím přes něho a bohužel mi manduca na bok nejde neumím to zkouším to ale vždy se vrátíme na břicho
dívala jsem se na úvazy a ten koník se mi líbí jak je potřeba dlouhý šátek na koníka?

mneme
6. led 2010

a neskusala si mdc na chrbat? ja zatial na chrbate nenosim, zatial mi dcerka na bruchu nie je tazka, ale uz by som s nou obcas aj rada varila, tak sa odhodlavam, ze sa naucim viazat batoh alebo aspon prehodit mdc dozadu. len ona je taky vrtichvost, ze je dost tazke ju zdisciplinovat na novy uvaz 😖
na bok ti staci kratka satka - na konika 2,7 m, na klokana na bok 3,6 m.

majka79
6. led 2010

díky moc šátek jsem nikdy neměla když byl Lukáš malé mimi nosila jsem ho v zavinovačce jen tak v náručí a pak hned v Manduce bez vložky, nemůžu si to vynachválit ale právě to vaření nebo přípravy v kuchyni jsou teď docela problém nevidím si na ruce co vlastně dělám na boku mi sedí děsně rád ale to mám jen jednu ruku když ho musím držet
na záda jsem to zkoušela skončím vždy u toho začátku nemám sílu přesunout si ho tak jak je v návodu děsně se vrtí a poskakuje a já mám strach aby mi nespadl, proto chci zkusit něco nového buď bok a nebo něco co se bude nasazovat už na zádech a ne dítko přesouvat jako s Manducou to mi fakt nejde
ještě jednou moc díky

vinifera
6. led 2010

emje a mnemne ďakujem krásne za radu. Asi to vyhrá nejaký ergonomický nosič 🙂

sussanah
6. led 2010

Ahoj holky, poradite mi prosim? Dneska jsem si pujcila na zkousku Ergo. Muj maly ma 3 mesice, ale je to docela macek, ma pres 6.5kg (orientacne) a krasne drzi hlavicku. V Ergu se mu hned libilo a velmi rychle usnul. Pani v obchode mi rikala, ze uz muze byt bez novor. vlozky, ale jak jsem si to tady precetla, tak mam trochu strach, at mu nejak nepokrivim zada, precejen hlavicku sice drzi, ale neni to 100%. Myslela jsem, ze bych ho poponasela tak obcas, max 1h denne. Nebo myslite, ze mam radeji jeste 1-2mesice pockat? JInak je to super diskuze, clovek se tu alepson neco dozvi 😉

emjee
6. led 2010

sussanah kludne ho mozes nosit bez novorodeneckej vlozky (ono ta vlozka v podstate len zmensuje nositko) - zacni po hodinke a podla nalady oboch resp. podla potreby budes nosenie predlzovat (tvoje svaly si musia zvyknut na zataz 😉), a aj ked drzi hlavicku, minimalne pri spanku mu ju musis istit, neviem ako ergo ale manduca sa da este rozopnut po celej sirke chrbata a tym sa zvacsi a ma tiez kapucku na prichytenie hlavy - ergo ma myslim tiez nieco take

tiriel
9. led 2010

ahojte, známa predáva šatki Didymos - Ice Indio , dlžka2,7 .ak by niekto chcel,nech sa ozve cez IP

lucyn15
12. led 2010

Ahojte maminy, prosim Vas, neviete mi poradit ako si doma usit tu ochrannu kapsu na nosenie v babysatke? Moj maly sa velmi rad nosi, ale v tejto zime sa nosime v satke len po byte, no velmi radi by sme isli aj von, tak ak ste to niektora z Vas uz sila doma, prosim napiste mi navod do mojho IP. velmi pekne Vam dakujem, papa

deina
13. led 2010

Toto nepoznate? http://www.predeti.sk/?idmenu=864 Mam doma satku, ale asi ju zle viazem a nepoznam tu nikoho, kto by mi poradil, co robim zle. Ked bol maly malinky (okolo dvoch kil), tak sa mu tam pacilo, ale cim je vacsi, tym je tam nespokojnejsi, preto si myslim, ze ju viazem zle. Toto vyzera uz take hotove, ze ho tam len supnem a hotovo. Mame doma este Ergo, ale to az ked bude vacsi...

emjee
13. led 2010

deina neviem, vyzera to ako elasticka satka, ale mozno je to uz zosite dokopy 😖 chcelo by to nejaky navod, skus od nich vypytat este pred zakupenim
preco myslis, ze zle viazes satku? aku mas satku a aky uvaz pouzivas? skus pripadne aj nafotit, poradime 😉
lucyn tu mas navod na vsadku http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=93
aj na kapsu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80

alfomilka
13. led 2010

kupil si niekto batoh na ergo?
ak nesiem dieta v ergu, tak uz si druhy batoh dat nemozem. tak rozmyslam o original ergo batohu, len ci to je na nieco dobre. sa mi nezda, ze je to nalepene na dietati.

emjee
14. led 2010

deina http://www.bykay.com/de/gebraucher/produkte/bab... neviem z tych obrazkov mam pocit, ze je to elasticka satka, len je v strede inej farby 😔 pozerala som aj navod - je tam len viazanie dlhej a kratkej satky, takze to bude asi len satka

deina
14. led 2010

Aha, vyzeralo to skor ako nosic alebo ako nieco, co je uz dopredu uviazane. Skusim asi pokukat nejake videa ako tu satku viazat, vzdy, ked ho tam dam, mam taky pocit, ze mu moje prsia zavadzaju. 😅 Podla tohoto videa (

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

ju viazem dobre, tak neviem, mozno je uz velky na nosenie tymto sposobom? Ma 6kg. Lenze je to predcasniatko, este si tu hlavicku dobre nedrzi, nechcem ho velmi davat do tej polohy, pri ktorej viac menej sedi. Satku mam elasticku liliputi.

majka79
14. led 2010

ahoj poradíte mi vybírám šátek na isatky.cz a jsem úplně ztracená, nevím jaký mám vybrat pro už větší a hlavně těžší dítko co se rádo nosí, napište se kterými jste spokojené a se kterými ne, a to hlavně pro 11 měsíčního kluka je tu někdo kdo nosí takhle velké dítko v šátku a ne jen v nosítku?