V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

anke
9. črc 2008

mercy: do me vsichni ryli, ze se vertikalne nema, ze na to maji tezkou hlavu a ze se jim nici pater ci co ... ale nas mrnous taky jinak byt nechtel a nechce, chce se nosit, tak ho nosim i tak, mama nas tak nosila oba a ja mam skoliozu jako prase a bracha je rovnej jak prkno ... 😉

venonna: ona mi to kamaradka ukazovala a dokonce i satek pujcila, ja to ale umotam jen za neci asistence, sama nee a ani pri motani s pomoci jsem se v tom necitila moc dobre, mam strach, ze mi mrnous upadne a jak mi to i dlouho trva, tak zacne jecet a hned ho musim vyndat ... 😅

kili
9. črc 2008

anke, tak si kúp ten nosič, je to určite lepšie ako držať na rukách, ako to robila tvoja mama, lebo nosič podopiera chrbticu, čo rukami až tak človek nezvládne.

zrzuska
9. črc 2008

ako dlho nosite deticky cez den v satkach alebo v nosici? chodite rovno na prechadzku v nosici? alebo aj v kociku? moja mala ta nechce kocik ani vidiet. to iba ked mi zaspi pri krmeni tak ju tam rovno polozim a tak idem na prechadzku no ked sa zobudi tak jaci o dusu a chce ist na ruky. uz mi konecne prisla ta manduca tak si pojdem po nu na postu tak uvidime ako sa nam bude nosit 🙂

deina
10. črc 2008

Asi mam divne babetko, ale nepaci sa mu v nosici. Maly sa sice strasne rad nosi - na rukach dole bruskom (lietadielko) a nechce byt v zvislej polohe. 😕 Aj ked ho mam na rukach vo zvislej polohe, zacne frflat a ked ho dam do erga, tak sa este viac stazuje. Najdalej sme zasli s ergom k smetiakom, dalej to neslo. Cim to moze byt? Myslite, ze ho to prejde? Skusam ho davat kazdy den nachvilku do erga, nech si zvyka, lebo takto na rukach ho nosit je dost tazke. Mozno je este skoro mat ho v zvislej polohe a len v tom je chyba?

denisocka
10. črc 2008

pre baby čo sa im nechce viazať je dobrý RING SLING s kružkami , http://nosime.sk/kategoria493-ring-sling ale dá sa aj vyrobiť doma sám.kružky s´toja na stránke cca 200sk a treba na to 2m šatky . ja teraz predávam svoju ANNU STORCHCENWIEGE ale uvažujem po odskušaní o RS,teda že by som ju dala napoli a ušila si RS.kružky som už objednala

ak by niekto chcel,môžme sa dohodnuť ,že mu tu druhu polovicu šatky predám a bude mať RS ako originál za polovicu !

valka
10. črc 2008

ahojte, takze manduca presla skuskou...lucka hned v nej zaspala 🙂 je to super na vychadzky, ale dopredu je urcite lepsia satka...
este malu musime davat do novovlozky, aby nieco videla, ale aj tak je to fajn....

zrzuska
10. črc 2008

valka ja som malu nedavala do tej novorodeneckej vlozky. ale asi skusim. bude vyssie alebo v com bude rozdiel vlastne.

aky je rozdiel medzi ergom a manducou? pride mi to rovnake 😕

inak ja som dnes obla 2x na prechadzke s malou v manduce lebo v kociku nechcela zase byt (klasika) a zda sa mi taka spokojna a vyrovnana. neviem, mozno sa mi to iba zda a mozno prave to potrebovala. 😨

chcem sa opytat, zda sa mi ze ma dost nasiroko nozicky. myslite ze je to ok? citala som na www.nosime.sk ze je to tak spravne pre vyvoj ale aj tak sa mi to zda moc siroko. kamoska mi vravela ci tam nie je moc ohnuta. no hadam je to ok. a ked mi tam dnes na kazdej prechadzke pochvili zaspala tak jej tam je hadam dobre 😨

monkula
10. črc 2008

Baby, dovoľte mi malý postreh..
Veľa z vás sa sťažovalo v iných témach, že ľudia sa pozastavujú nad tým, že bábetkám je nevýhodne atĎ..
myslím si ,že ej rozdiel medzi "zdravým" nosením, ktoré praktikujete vy a nosením, ktoré som pred pár dňami videla ja...
Rodičia, malé bábenko, asi mesačné, ešte nedržalo hlavičku...Dievčatko nosil otec v klokanke,ale takým spôsobom, že som sa zastavial a čumela ako puk...
Dievčatko nemalo oporu hlavičky, ktorú, ešte nedržala, ako som písala, a pri každom kroku sa je jtá hlavička klátila z boku na bok, dopredu dozadu, a vôbeccelý vrch telíčka mala tak akoby Ďaleko od tela ,pripadalao mi to tak, že klokanka nie je utiahnutá a ani jej otec nepodoprel hlavičku..
Sama som rozmýšľala, že budem malinkú nosiť, takže nie so maž taká nestranná ,že ak sa dieťa nosí, je to určite zle..
čo vy tíchto rodičov?

venonna
10. črc 2008

zrzulka, spravne nosene dieta ma mat nozicky nasiroko a kolienka aspon zarovno zadockom alebo vyssie. Aby v nosici nevyselo za rozkrok ako v klokanke, ale aby "sedelo".

monkula, myslim, ze si videla bud rodicov, ktori v snahe ulahcit si robotu s dietatom, urobia hocico... alebo bol dotycny tatino len velmi unaveny a proste si to neuvedomil... 😒

vikinka27
10. črc 2008

jooj, a ja vam musim tiez nieco ukazat:
http://www.premaxx.com/en/products/baby-bag/gen...

tiez pre dievcata, co sa im nechce viazat 🙂))
az mi je luto ze mam toho tolko doma a nic viac mi netreba 🙂))

zrzuska
11. črc 2008

venonna dakujem. 🙂
inak zatial som sa nestretla s poznamkami typu "chuda dieta..." iba kamoske sa to nezdalo ako tam mala sedi.

no ja som mala malu asi tri krat v klokanke. a presne mi tam bola tak navolno aj ked som si to utiahla celkom na pevno. vkuse som ju pridrziavala a aj zadocek podopierala a nadvihovala a aj hlavku pridrziavala lebo mi to bolo take divne a bola som z toho iba nervozna. v manduce je krasne napevno a aj ja sa citim pohodlne a dufam, ze aj ona 😵
a ako som citala clanok o klokanke co tu niekdo hodil link pre mna tak od vtedy som ju do klokanky uz nedala a hned som objednala manducu 🙂

valka ja ked som malej dala aj tu novorodenecku vlozku tak mi bola prilis vysoko a opierku chrbatika mala asi 10-15cm pod krkom. takze ja to nedavam 🙂 aj mi bola taka nespokojna volaka. 😕

monkula
11. črc 2008

vennona, presen tak ,hneĎ am to napadlo, že ani nevedia, ako sa to správne používa, takú malinkú, do klokanky... a že to tej mamine bolo jedno... 😠 😠 😠

blumka
11. črc 2008

ahojky, baby nebolia vas krize ked mate babo v satke? ci to mam zle zaviazane?
my sme mali tiez doma klokanku no po precitani roznych clankov sme ju prestali pouzivat, ja som si kupila satku, v ktorej sa malej paci a zvazujem nad ergom alebo manducou...aj mna by zaujimalo aky je medzi nimi rozdiel

bambusko
11. črc 2008

na nas si uz v dedine asi zvykli 😀 a kedze dnes po 2 studenych veternych dnoch je zase krasne, cestou do aj z obchodu sa pri nas vsetky babky pristavovali s usmevom a prihovarali sa malemu ako mu je dobre. jedna pani mi povedala, ze ona nosila hajdku, naznacila to ako nieco z oboch ramien krizom cez hrud a vraj to bolo krasne vysivane 🙂

kili
11. črc 2008

to by stálo za to, keby niekto tieto prastaré nosítka zozbieral a spravil mini muzeum 🙂
bambu, a nepýtala si sa, či to ešte nemá?, nabuduce sa spýtaj.

blumka
11. črc 2008

inak ja som si vsimla ze skor starym ludom sa take nosenie paci, na nas sa tiez kadejake babky usmievali 😅

bambusko
11. črc 2008

kili, ked ona je hlucha ☹ s nou je taka debata ako "vitajte kmotra na trhu. mam pekneho kohuta v batohu..." ale skusim sa spytat inych babiek, potom budete chodit do mojho muzea? 😀

bihan
11. črc 2008

Keď hovoríte o tých štýloch nosenia.. ja som minule videla maminu, čo mala mimi v baby vaku, ale mala ho príliš navoľno a celé sa jej to hompáľalo pri každom kroku... drobcovi sa o možno páčilo, ale neviem si predstaviť, ako ju z toho musel bolieť chrbát 😅

Blumka, kríže nie.. asi to máš slabo stiahnuté alebo mimi zaviazané príliš nízko, ale bolí ma celý človek z toho, že vláčim skoro 10kg navyše 😀

denisocka
11. črc 2008

no a ja už mám RS kružky a skusila som ich na nešitom ring slin na indiu a super!!!!!

venonna
11. črc 2008

kocky, ked spominate tie ring slingy... ja som nad tym tiez uvazovala, ale potom som objavila tzv. posuvny uzol (tuto, hned prvy: http://www.babysatka.sk/right/sposob.htm ) a tak som to skusila na kuse latky uviazat podobne ako ring sling. Je to celkom fajn, len ja musim zohnat inu latku, lebo tato je hladka a uzol mi nedrzi...
🙂

anke
11. črc 2008

ahoj holky,
tak ja hlasim, ze snad dneska manzel priveze na zkousku manducu z Brna ... tesim se jak mala
taky jsme meli klokanku, Davidkovi se v ni dokonce libilo a i mi tam usnul, ale pouzila jsem snad 3x a pak jsem se docetla, ze se to nema ... tak ho nosim na rukach, co je ale podobne s tim rozdilem, ze si ho naklopim vic na sebe a prohnu se v zadech, aby na mne castecne lezel ... no ale to je taky na nic, tak doufam, ze manduca bude slavit uspech a ja si ji pristi tyden budu moct koupit ... 🙂
mam jeste jeden dotaz: stava se vam,ze v momente, kdy ditko polozite, zacne se vztekat, ze uz nenosite? me porad, a nevim, jak to mam resit ... zatim pomaha dudlik a rozptylit nejakou hlucnou hrackou ... 😅

lienockaa
11. črc 2008

ahojte..🙂
aj ja od pondelka budem nosit konecne inak ako na rukach..😝 cakam na manducu..ale ked to tu tak citam, moja babka mala taku "zajdu", do ktorej si nas viazala na chrbat, vyzeralo to ako nieco medzi babyvakom a satkou a viazalo sa to krizom cez hrudnik z oboch stran..bravala nas tak do lesa na cernice, alebo maliny a tak..normalne sa mi spomienka na detstvo vynorila.. 😅

len neviem, ci to este niekde ma.. 😕

bambusko
11. črc 2008

denisocka a este niekto ste sa minule bavili, ze vase deti maju v ergu otlacene nozicky. aj nam sa to stalo 2x, inak je ok, takze to musi byt polohou, ak sa niekedy nezadari. teraz maleho po zapnuti chytim za nozky a potiahnem k sebe zadocek, aby zapadol hlbsie, vtedy je v ergu az po ramena a otlacene niozky nie su, skuste, ci to pomoze aj vam.

denisocka
11. črc 2008

hej,prišla som nato že ked ho usadím hlboko že ruky má von a zadok uplne vpadnutý,tak nemá čo kde otlačiť 😉

alex21
11. črc 2008

tak mne dnes prišla manduca a hned sme ju skúšali. Neviem či to bolo tým, že to bolo pre Elišku niečo nové ale ked som ju do toho dala tak sa s rukami odtláčala odo mna. Musela som si ju plne povolit a ked som si ju pritiahla tak sa znovu hnevala. Potom mi muž povedal aby som s nou išla von že doma to má už okukané a ono to fakt zabralo. 😀 vonku pozerala nookolo a uplne zabudla že je v nejakom nosiči a bola spokojná. Akonáhle sme prišli domov tak sa znovu odtláčala. A neviem či som to mala zle dotiahnuté alebo to neni zvyk ale trochu ma boleli plecia.

bambusko
11. črc 2008

alex, aj moj maly sa odtlaca v ergu, robi to asi tyzden, ale nie vzdy. zatial som neprisla na to, preco to robi, ale inak je spokojny a zacal to robit obcas aj pri kojeni, tak mozno posiluje 😀

majenka
11. črc 2008

Blumka: mě ze šátku už bolí záda (malá má 7150g), ale v manduce je to v pohodě-je tam znát to, že váha se přenáší ze zad na bederní pás (jako u batohu) 😉

Alex: malá se takhle odtahuje, když už nechce být ve vnitř a chce vyndat, nebo když ji moc utáhnu (opravdu hodně fest-asi nemůže dýchat 😀 😅 ...nééé, může, ale asi to není ono). Pokud nespí, tak déle jak 2 hodinky tam být nechce...

Denisocka: tak malá je otlačená podle oblečení! Nejlepší jsou nějaké legínky...jakmile má kalhoty, tak je to nahouby-všechny švy se jí tam otlačí-takže kalhoty už nedávám-jedině tepláčky a legínky. Vždycky má otlačená stehýnka až ke kolenům (od kolenou jí nohy koukají už z manducy ven).

deina
12. črc 2008

Alex, moj maly to robi neustale, odtlaca sa, nechce byt v Ergu. ☹ Skusala som s nim ist aj von, ze mozno ho nudi nosit sa doma, ale nic moc, nepacilo sa mu. Jemu asi vadi, ze sa tam nemoze vrtiet a on neznesie byt v niecom napevno, neznasa napr drzanie (ked ho drzime u doktorky). Ale este stale dufam, ze sa mu to ergo zapaci.

zrzuska
12. črc 2008

aj moja mala sa tak odtlaca. ja si skor myslim, ze je to pre nu nezvyk kvoli tomu ze ma tak nasiroko nozicky. a ked ju boli brusko tak ju tam ani nedavam. to sa rada nosi na lietadielko.

no vonku je tiez spokojna. vcera mi vydrzala dost dlho v manduce no potom som ju musela vybrat. asi si chcela pretiahnut nozicky 🙂

cazadora
12. črc 2008

ahoj holky doporučte mi prosím krosnu pro 9m dítko ale hlavně do budoucna a je to drobek má 6kg díky 😉