V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

krikri27
24. únor 2008

Kili, dík, tam bohužel referencenení ani jedna, ale našla jsem mamču, co to má, snad odepíše

kili
24. únor 2008

krikri, tak založ tému ty a spýtaj sa 😉

krikri27
24. únor 2008

je to tam 🙂

rajka
24. únor 2008

Tlapicka - moc děkuji, mrknu na net 😉

denisocka
24. únor 2008

baby,nemôžem najsť temu o farbe . teda,chcem čiernu manducu ale vraj sa špiní? máte skusenosť,dík 😵

kili
24. únor 2008

denis, o čiernom Ergu hovoria, že sa špiní, asi sa na tom chytá dosť prach

kili
24. únor 2008

krikri, ja som myslela skôr tému na nosenideti.sk

rajka
24. únor 2008

Tak jsem se dívala na ty stránky, nosítka jsou super,ale jsem docela šokovaná tou cenou ☹ Dost velká investice na krátkou dobu. Zkusím se mrknout, jestli někdo neprodává starší levnější. Jinak díky za info.

denisocka
24. únor 2008

kuki,no nejak ma manžel ukecal na červenu .- že k autu 😀 , ale škoda tej čiernej...manželovi som tiež kupila značkovu bundu-vetriovku z takeho akoby ľanu čiernu a des a hrúza čo to chyta za bordel,tak neriskujem 😵
😎 a ako ste s manducou spokojné? ja mám sybna 2 mes a dufam,že sa mu bude páčiť bo ma picne 😲

kili
24. únor 2008

rajka, prečo veľa 😨 , koľko si dala za kočík??? a ten ti vydrží ešte kradšie, lebo na jedno dieťa ich potrebuješ niekoľko a toto nosítko máš jedno až do 3 rokov, však to nosítko tiež potom môžeš predať

kili
24. únor 2008

rajka, a ešte, môžeš si to od niekoho vypýtať ako darček, nech nekupujú voľáke blbosti, čo ani nevyužiješ 😝

tlapicka
25. únor 2008

rajko, souhlasim s kili. Nositka pouzivame nohem vic nez kocar a ve srovnani s kocarem je ta cena opravdu zanedbatelna... a o preferencich batolete ani nemluvim...

tlapicka
25. únor 2008

Ale na druhou stranu nesouhlasim s kili, ze musi byt nekolik kocarku... proc? ja mam furt ten stejnej sportak a ani me nenapadlo ho menit.

kili
25. únor 2008

tlapi, keď je dieťa malé, tak je hlboký, keď je dieťa v tvojom veku (teda malej), tak má sporťák a keď je už väčšie, tak sa ti ho nechce vláčiť a kúpiš ľahké golfky. Prvé dve sa síce dá vyriešiť viackombináciu, ale väčšina si to tak síce aj kúpi, ale napokon zistí, že to bola blbosť a kupujú iný 😀

denisocka
25. únor 2008

😖 😖 😖 😖 baby,ešte raz poradte,zas uvažujem o čiernej manduce - fakt sa tak špiní ??????? pani z firmy písala,že je to vec názoru 😨 😨 😨 😨 😨 😨 že jedny čo to maju tak nič nebadaju,iný že chytá špinu 😖

tlapicka
25. únor 2008

kili: nas golfacovy postrovany sportak je teda skladnejsi a vazi asi stejne jako lehke golfky, co mame u babicky, nikdo s nima nechce jezdit a babi dycky stejne rika, at vemem sportak... myslim, ze to s jednim kocarem zvladneme... neni potreba menit kocary, je to proste jen uchylka. potrebuju 3 nositka, ale kocar mi staci jiden. nekdo potrebuje 3 kocary a nositko nepotrebje zadny 🙂 😀 😎 😀

kili
25. únor 2008

tlapi, však jasné, že pokiaľ nosíš, tak kočík nepotrebuješ 😉
ja by som tiež len nosila, keby to šlo 😔

tlapicka
25. únor 2008

deni, ja jsem srab, manza taky pokukoval po cerne, ale nakonec mame bezovou... je mnohem hezci, ale jestli se na to ma furt neco lepit, tak je to naprd.

kili
25. únor 2008

a aj v lete to bude asi dosť nepríjené, alebo ani nie v lete, ale vždy keď bude trošku pražiť slnko 😝

denisocka
25. únor 2008

baby, asi sm aj ja vsrab a neriskujem tu čiernu - 😀 , ale pochválim sa , už mám objednanu červenú 😀

kili
25. únor 2008

červená je super, mne sa strašne páči, ale nechcela som, aby sa nás furt pýtali, či je to dievča a chlapec 😝 , lebo ergo máme modré so zelenou kapucňou, manduka sa manželovi páčila najviac béžová

sue
25. únor 2008

Ahojte 🙂 Prelúskala som celú diskusiu, ale potrebovala by som aj tak poradiť 😅
Zvažujeme kúpu ďalšieho nosidla... teraz používame vak a klokanku "naležato" ale chcela by som to vymeniť za niečo vhodnejšie aj pre krpca aj pre môj chrbát... chcela by som to tak od leta (teda od 5-6mesiacov) aspoň do dvoch rokov, aby sa dalo byť aj na bruchu aj na chrbte, najlepšie ak by bábo videlo zozadu nielen mňa a do strán, ale aby sa dalo dať aj vyššie... zatiaľ sa mi najviac pozdávalo ergo, šatku nechcem, tak pls poraďte... Ešte ma napadlo... v Ergu keď je na bruchu, tak sa nedá dieťa dať "v smere jazdy"?

kili
25. únor 2008

sue, v smere jazdy sa nedá, lebo to nie je zdravé, dieťatko nemá oporu v nohách a len tak visia.
Ale Ergo sa nedá dať vyššie, čiže ti vždy bude kukať len na chrbat. Aspoň sa mi teda zdá, že to tak je, zatiaľ neviem z vlastnej skúsenosti. Potom je novinka Manduca, niekto hovorí že je lepšia ako Ergo, je už od narodenia, takže by si ju využila už teraz a po predĺžení chrbátika je zas dlhšia ako Ergo, čeže lepšie pre väčšie bábätko. Len neviem, ako je to s používaním látkových plienok v ňom, ževraj je to dosť malé pre zadoček, to sa radšej ešte spýtaj. Mne to teda nevadí, obaja majú riťky ako krevetky 😀

johanda
25. únor 2008

sue - v ergu mimino ksichtíkem vpřed nedáš a v ostatních ergonomických nosítkách těžko. Je to nevhodné pro páteř miminka, jeho kyčle a psychiku.

sue
25. únor 2008

Aha... to som nevedela, že je to nevhodné 😕 díky...
Manducu vygooglim 😀
...a s látkovkami... vidíš, to sa musím spýtať, lebo náš krpček má v Popolinach riadnu riťku..

kili
25. únor 2008

sue, viem, preto som to písala 🙂

manduca je tiež na nosenideti.cz

sue
25. únor 2008

...no vyzerá aj tá zaujímavo 😕 len mi nechce tú stránku riadne náčitať 😠

sue
25. únor 2008

Fíííha... je tu aj niekto kto vie porovnať obe z vlastnej skúsenosti? Už mám čo robiť, aby som si to neobjednala 😀

kili
25. únor 2008

sue, ja budem mať obe, ale až v marci