V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
6. bře 2010

baby, dik, leo cafe bude moje aj keby tehly padali !

denisocka
6. bře 2010

a máte už niekto to cafe ???? že ako to vyzera??? musim zubehnuť na česke forko nošení,tam to asi už maju pofotene

annalena
8. bře 2010

Ahojte, mozem sa spytat, necitala som celu diskusiu, len par prispevkov, je to tu vela stran a neviem, kde zacat 😅

Chcem malej (6 mesiacov) kupit nejake dobre nositko, ktore vyuzijeme este dlho. Mala je cvalik, 8 kilov, nosit budem len ja. Mam predstavu nosenia aj na chrbte a na boku, ak som totiz dobre pochopila z par prispevkov, nosit nabruchu tvarou vpred sa neda pri ziadnom nositku. 😕

Mohli by ste mi tak v skratke napisat vyhody/nevyhody Ergo-Manduca, pripadne ma zaujal aj ten link na Beco alebo aj ine znacky. Neviem, podla coho sa mam rozhodnut.

emjee
8. bře 2010

annalena neda sa jednoznacne povedat, ktore ergonomicke nositko je naj - kazdej vyhovuje nieco ine, najlepsie je preto si najskor vyskusat, ako ti to ktore nositko sadne

musko
9. bře 2010

anna - každé z tých čo si napísala je dobré, líšia sa v drobnostiach, takže najlepšie by bolo požičať si a vyskúšať. A mrkni na www.nosenideti.cz - tam sú skúsené nosičky - poradia Ti. Mna nap. malý v Manduce vobec byť nechcel, zato šátek miluje..... A máme na leto mei tai a mám objednané Skaldino :o)

monr
9. bře 2010

fakt je najlepšie vyskúšať,
ja som kúpila beco bez skúšky, a max. vyhovuje. Zato kamoška skúsila moje beco a nesadlo jej, kúpila manducu. Ide aj o pocit pri nosení, aby ťa neotláčali popruhy, a tak. Na rôznych stránkach sa dajú nosítka aj požičať, alebo skús nejakú nosiacu maminu v okolí. 🙂
držím palce pri výbere.

annalena
9. bře 2010

ach jaj, tomu som sa prave chcela vyhnut, lebo s mojou malou nieco skusat to je hruuuza, neznasa to. 😖 Ale tak asi mi nic ine nezostava. Satku zacala od isteho skoreho veku neznasat, vobec sa tam nevedela ukludnit, len revala a revala, od kamosky som raz mala pozicanu klokanku BB, tam sa jej hrozne pacilo. Ale kedze su klokanky zdrav. nevhodne, tak chcem uz kupit nieco lepsie.
Aj tak dik za rady 🙂

emjee
9. bře 2010

annalena a ako si viazala satku? lebo vela deticiek napr. neznasa horizontalnu polohu tzv. kolisku

annalena
9. bře 2010

emjee mas pravdu, hlavne kolisku, skusala som aj tu do polosedu, ale ani ta nebola dobra. mozno som to vzdala predcasne, to som si uvedomila az neskor ☹ , ale bolo to take hekticke a blbe obdobie.
Teraz som si par dni studovala co to na internete a uz by som radsej sla do nejakeho nosica.

emjee
9. bře 2010

a tu satku uz nemas?
jasne teraz ked je uz vacsia skus teda nosic, popozeraj aspon zbezne temy:
manduca https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ergo https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
liliputi https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emjee
9. bře 2010

porovnanie ergo-manduca-patapum-krosna http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

annalena
9. bře 2010

Nie zial, uz davno som ju predala. Diky moc za linky, idem precitat, hlavne to porovnanie ma zaujima. 🙂 Z toho, co viem doteraz sa asi najviac priklanam Manduce. Skusim mozno nejaku pozicat a uvidim, ked ju budem mat doma, tak mala to skusanie snad raz prezije 😀

johanka.
23. bře 2010

ahojte, mate niekto skusenosti s ring-slingom? Ja mam satku, velmi dlhu, a v poslednej dobe som sa zamilovala do uvazu "konik". Akurat ked to viazem, tak zvysok latky omotavam, omotavam, omotavam okolo pasu. Tak neviem, ci si kupit este jednu kratku satku, alebo mozno rovno ten ring-sling, ked mi ide len o ten jeden uvaz, tak mi to pride, ze by to mohlo byt celkom sikovne, Alebo vytrimat s dlhou satkou a neskor radsej investovat do nejakeho nosica? Neviem, poradte mi, kto ste skusene v noseni.

kaleilah
24. bře 2010

Holky prosím AKUTNĚ POTŘEBUJU RADU:odpoledne beru jen Ady k dr, pak mám lítání po úřadech atd, a chci si vzít malou do šátku. ale kam s věcma? do kapes to nenarvu, potřebuju peněženku, průkajdu, klíče, nějaký papíry,plenky...tak jak to řeč´šíte, když jdete ven jen se šátkem?

bihan
24. bře 2010

veľkou kabelkou na plece 😀

sophie1
24. bře 2010

No holky, tahle zpráva, co sem hodila petja mě dost vyděsila - podobný vak u nás čeká ve skříni. Mám termín příští měsíc, tak vůbec nevím, jestli najdu odvahu do něj mimi dát ☹ , a to jsem se na to tak těšila..... Myslíte, že to nebezpečí zadušení se týká opravdu jen novorozenců, nebo i starších miminek?

hellu
24. bře 2010

Ahoj holky, nenajde se tu šátkující maminka z okolí Mohelnice nebo Zábřeha? Začínám a ráda bych se seznámila s maminkou, která by s námi sem tam vyrazila na výlet vyvětrat šátky 🙂

lalus
24. bře 2010

Johanka, my sme šatkovali a dosť. Mala som isté obdobie, že som tiež rada viazala koníka a tiež mi liezli na nervy tie zvyšky šatky, čo sa mi plandali okolo pása...a tiež som pokukovala po ring-slingu 😀 😀 😀 napokon som nekúpila.
Prečo? Ja som malého takmer do 11 mesiacov nosila výhradne na bruchu, potom som pomaly skúšala na chrbte (v roku sme absolvovali prvé skutočné túry so šatkou uviazanou na chrbte) a okolo toho roka som začala malého dávať aj na bok. Lenže pri väčšom dieťati už tú váhu aj skutočne cítiš 😅 (Tvoja štvormesačná princezná musí byť ešte ľahučká ako pierko 😵 ) a zistila som, že na dlhšie trasy mi je malý už na jeden bok ťažký 😝 Tak som si povedala, že na tých párkrát, čo mám uviazaného koňa na ceste do obchodu a pod...sa mi neoplatí do ring-slingu investovať 😖 Teraz som rada, že som nekúpila....odkedy malý chodí, nosíme sa podstatne menej - predtým sme chodievali v šatke len aj tak na prechádzku - odkedy chodí, tak von chodíme len pešo a v šatke som ho nosila keď som potrebovala ísť niečo vybaviť (t.j. čisto ako prepravný prostriedok). A keď sme sa ponosievali doma, tak už väčšinou na chrbte, aby som si aj niečo porobila...skúšala som aj s koníkom na boku, ale tam mi zavadzal, nemala som vlastne dve plnohodnotné ruky...
A v roku a pol som kúpila patapum - kvôli rýchlejšej manipulácii, lebo keď sme niekde boli, tak som ho už vypúšťala pobehať si a kým som si x-krát rozviazala a uviazala šatku, tak ma to prestalo baviť....no ale prechod na patapum bol ťažký aj pre malého aj pre mňa 😝 šatka je predsa len šatka....to je nostalgia, musím ju niekedy zas vytiahnuť a malého ponosiť 😅
no to bol ale dlhý príspevok 😀 😀 😀

mneme
24. bře 2010

kaleilah, ak nosis na bruchu, batoh na chrbat alebo tasku na plece. ak nosis na chrbate, tasku na plece 😉

petja, ufff 😢 😖 😔

lalus
24. bře 2010

kaleilah, väčšia kabela na plece, ideálne s dlhým ramienkom, aby si si ju dala krížom na druhý bok a nebude sa Ti šmýkať 😀 ja dávam normálne ramienko tašky poza chrbát malého, aby to nemal pod nosom....alebo mu kabelu spustím pod zadok,t.j. rameno tašky cez neho nejde vôbec....ale to musí byť fakt dostatočne dlhé

emjee
24. bře 2010

kaleilah ja tiez bud kabelu krizom cez plece (pripadne aj cez M.) alebo batoh na chrbat

petja citala si aj tu diskusiu k clanku? suhlasim s nazormi, ze to mozno vobec nebude "satkami" (aj ked na obrazku je babyvak a nie satka), ale blbym pouzivanim

petja
25. bře 2010

Holky to sem sem hodila pro info,ne,abych vás vyděsila!!! Mě to přijde spíš,jak kabelka,módní doplněk,než babyvak,pokud máte emitex baby vak,určo nemějte z ničeho strach!!!

monr
25. bře 2010

ja tiež nosím tašku cez plece, ide krížom malej pod zadkom, nezavadzia, je to super.

johanka.
25. bře 2010

lalus, vdaka za odpoved, dlha, ale uzitocna 🙂 Asi mas pravdu, teraz sa mi este na tom pleci nesie dobre, ale coskoro to uz asi bude horsie. Aj ked, este je naozaj mala, tak ju snad este nejaku dobu na tom pleci unesiem. Mam to ako alternativu k drzaniu na ruke, ze s konikom mam jednu ruku plne k dispozicii a druhu aspon na pridrzanie, takze jednoduche roboty sa zvladaju, sikovne je to na prenesenie na kratsie vzdialenosti (az na tie omotavacky okolo pasa 😝) A malej sa to tiez paci, ze ma rozhlad, takze ju nemusim zabavat ako ked ju mam na bruchu - na brucho si ju uviazem vlastne vacsinou az ked uz je na zaspatie. Tak ja neviem, ja som taka nerozhodna (alebo nie som 😕 ?), este si to necham prejst hlavou. Inak tiez sa uz tesim na uvazy na chrbat, len este radsej pockam, kym bude pekne sediet.

lalus
25. bře 2010

johanka, koník sa dá uviazať aj iným spôsobom...že Ti nezostane toľko šatky...videla som niekde návod na ten úväz...skúsim pohľadať

lalus
25. bře 2010

johanka, kuk sem:

https://www.youtube.com/watch?v=2AhYqRsXEU0


https://www.youtube.com/watch?v=IFhASP1juyQ


https://www.youtube.com/watch?v=0KDw31gwx_4

vyzerá to byť dlhšie uväzované ako obyčajný koník, ale ak si jeden vyberieš, podľa mňa je to už len vec zvyku a natrénovania 😉

jaandy
25. bře 2010

dieta do satky na chrbat, veci do velkej ladvinky 😉 (do jednej ruky psa do druhej samopal a mas plnu polnu 😀 ...ja mam namiesto samopalu druheho psa 😀 a pohoda-to len tak naokraj )

johanka.
25. bře 2010

lalus, vdaka! Tak si ma definitivne presvedcila, ze ring sling je zbytocny, tie uvazy vyzeraju naozaj dobre. Uz som skusila ten prvy, dokonca mi aj pri nedokonalom prvom pokuse pripadal aj podstatne pohodlnejsi ako klasicky konik. Dakujem! 🙂

luvie
25. bře 2010

Johanka, tak dnes jsem se zrovna dívala na koníka v brožurce, co mám doma, ale taky mám dlouhý šátek, tak mě to trochu odradilo. Dnes jsem ji celý den nosila na rukou, vůbec nechtěla být sama, tak jsem úplně zhuntovaná...
Ale s těmi odkazy od
Lalus - to bude super, musím zítra vyzkoušet!!!