V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

elaine
13. srp 2010

@majdula Taky Bio zelený, moc pěkná barva🙂

elaine
13. srp 2010

@ivika18 Tak doufám, že budu mít štěstí na várku. Ten co jsem měla mi přišel fajn, ale asi půjdu do toho většího, kdyby se tatínek pak taky rozhodl, že si ponosí, a ten na krámě neměli, budu ho muset objednat.

lucik106
13. srp 2010

hurá máme nosič bondolino, hneď sme ho vyskúšali a malá v momente zaspala, super vec... 😀

myzma
13. srp 2010

ahojte, zienky,

potrebovala by som poradit pri vybere ergonomickeho nosica, pokukavam po manduce alebo ergu, v ramci ponuk z bazaru... avsak viac ako 70e nie som ochotna dat...

preto sa chcem spytat, na kvalitu inych ergonomickych nosicov a vobec ktore, okrem tychto dvoch znaciek by ste odporucili v "normalnej" sume... nasla som na ceskej stranke spominane bondolino, paci sami, ale nove urcite kvoli vysokej cene nekupim...

mne to neponahla, mame satku, ale pre manzela by som chcela nosic, najmä ak pride dalsie babo.... budem priebezne hladat, len potrebujem vediet co 🙂

vopred dakujem za odpovede 🙂

s pozdravom

J

myzma
13. srp 2010

medzi tie lacnejsie patri liliputi, ste s nim spokojne vy, ktore ho mate? viete mi povedat zakladne rozdiely? kedze trebars manduca je skoro 2x tak draha?

myzma
13. srp 2010

do tretice vsetko dobre, liliputi to pravdepodobne vyhral 🙂 nasla som si diskusie, odkazy a pod 🙂

katela
13. srp 2010

Ahojte dievčatá, prosím, mohli by ste mi pomôcť pri rozhodovaní? Moja 5 mesačná dcéra váži 9,2 kg. Od narodenia ju nosím v babyvaku, ale v poslednom čase je v ňom nejaká nespokojná.. teraz sa najradšej nosí iba na rukách, tvárou ku mne, čo mi neprekáža, akurát že mám potom k dispozícii iba jednu ruku a aj to ľavú 😉 Zvažujem, že kúpim elastickú šatku Sleepy wrap. Máte s ňou niektorá praktickú skúsenosť? Myslíte, že pri takej váhe je vhodná elastická šatka? Ďakujem.

blka
14. srp 2010

@myzma Já mám liliputi a jsem spokojená 😉

@katela Pro tvou dcerku bych doporučila už pevný šátek. Ty elastické jsou do cca 10-15kg. Syn má 7kg, ale už ho v něm nemůžu nosit (sice moc nenosím), protože jak je živý a hýbe se, tak ty úvazy povolují.

nika
14. srp 2010

@katela souhlasím, koupila bych spíše pevný šátek, čím vyšší váha tím se elastik vytahuje, úvazy povolují. nemusíš se bát, pevné šátky mají svou pružnost a jsou moc pohodlnééé.

katela
14. srp 2010

@blka
@nika ďakujem za názor, idem teda hľadať radšej niečo neelastické.

sven
14. srp 2010

Ahoj, mám nejspíš debilní dotaz, ale potřebuju poradit od zkušených. Když mám v šátku mimčo v úvazu kolíbka, tak se mi zdá, že je tam takový zkroucený jako směrem na mě (jako písmeno C) a i hlavičtu tím pádem hodně do boku na mě a to by nejspíš nemělo být. Nevím jak moc vadí velká prsa - jestli je to mimču pohodlné a taky nevím, kde má mít ručičku kterou má blíže k mému tělu - zda ji má mít jakoby pod sebou a nebo ji má mít normálně nahoru složenou jakoby na hrudníčku. Omlouvám se za stupidní popis, ale nevím jak to popsat líp. Můžete mi některá poradít? Případně odkaz na nějaké dobré video na úvazy? Díky moc.

emjee
14. srp 2010

@sven ja som nekoliskovala, takze osobnu skusenost nemam a neviem poradit, ale aspon jeden odkaz na celkom dobry clanok o "koliskovani" davam http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

mneme
14. srp 2010

tak ja sa odhlasujem z klubu nekoliskujucich 😅 v novoskovskych casom sme ficali na ksk, ale v 14 mesiacoch som prvykrat uviazala kolisku v ksk - dcerka sa totiz stale castejsie dozaduje prsicka ked sme doma a obcas by na nom bola zavesena kazdych 15 min. bolo to sice trochu cudne, mat take "velke" babo v koliske, ale super - ona si cucala a driemala, ja som zatial porobila co bolo treba. ked zaspala, jednoducho som ju aj so satkou prelozila do postielky a pospala si dve hodiny. je to genialny uvaz 🙂

denisocka
14. srp 2010

tak ja už konečne mam koho naviazať do mojho kafíčka,len ešte furt nevyšlo čas skusiť. asi dam len KsK ,kolisku neviem,maly nebol koliskov y - alebo žeby som skusila?

mneme
14. srp 2010

@denisocka uviaz ksk vnutri a vloz ho do kolisky do kapsy - je to super - vid vyssie 😉

jabrunko
14. srp 2010

Ahojte nosicky, mam par satiek na predaj, tak pozrite na mimibazare ... moje ID 9057 a dajte od vsetkych inzerentov

monr
14. srp 2010

@denisocka jeeej gratulujem k Tobiasovi. A skús aj kolísku, nebude sa páčiť, dáš zvislo. Možno ťa druhé dietko prekvapí, a bude preferovať iné úväzy. 😉

denisocka
14. srp 2010

@monr ujem 🙂 skusim,ak si najdem v tomto živote čas aj nato 😀

monr
15. srp 2010

@denisocka 😀

denisocka
18. srp 2010

konečne som sa dnes naviazala , trapime sa s kojením,tak nebolo kedy ... je super,moje nove kafe,len akurat ... ale myslím že ešte povolí

denisocka
18. srp 2010

@monr 🙂

monr
18. srp 2010

@denisocka krásne foto,
ako myslíš, že akurát? na dĺžku? či tuhosť?

denisocka
18. srp 2010

@monr dakujem,dlžku . asi ju budem musieť kus ponosiť,že sa poddá,bo predsa nova,tvrda ... ale 20cm by bodlo 😀 . to mam zato,že som tolko vymýšlala

monr
18. srp 2010

ale nie, 😀 snáď ešte povolí, nech sa môžeš do sýta realizovať 🙂

denisocka
19. srp 2010

😀
@monr

ivika18
19. srp 2010

@denisocka krááásné fotečky, úplně závidím, že jsem nenosila malého od narození, ale až asi od 7 týdnů

denisocka
19. srp 2010

@ivika18 nevai,ja som prveho od 2mesiacoch a Tobiho som naviazala prvy krat až včera,čo nebolo kedy

ivika18
19. srp 2010

@denisocka ale vypadá to úžasně, takový bobíšek malý v šátku. Já jsem prvního nenosila vůbec a taky mě to teď mrzí. Ale on si to vybírá teď, taky chce nosit, ale na bříšku jak miminko (má skoro 15 kg 😝 ), tak ho vždycky chvilku ponosím v KsK , on si hraje na mimi, tak "jako" usne a je spokojený, myslím, že díky tomu přestal i žárlit.

monr
19. srp 2010

@denisocka juj, drobátko malinké, rozkošný je 🙂

práve som sa zamilovala http://www.sling.com.pl/sklep/?p=productsMore&i...)

denisocka
19. srp 2010

@monr krásna,až natu cenu 😝
@ivika18 čo ho nehodiš na chrbat? ja som teraz chcela naviazať staršieho,ako kedysi na chrbat a dokopal ma v nervoch 😅 hold,už to neni poslušne male decko 😀